Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (226. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.111.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YER_UCAGI_34

quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

Arkadaslar merhaba daha once yazmistim ama tekrar sorayim.

Lastik olcum 215\65\17 ama bridgestone da 215\60\17 buldum bu da toplamda %3 gibi bir fark yaratiyor.

Sizce bir sikinti olur mu illa orjinal mi almak lazim?

Bridgestone bayi 100 km de 2-3 km fazla gorunur km kadrajiniz dedi onun disinda bir fark olmaz dedi.

Hocam lastikte zaten üst sınır %3 o yüzden tavsiye etmem fark çok. Petlas'ta 215/65 R17 var onu tavsiye ederim. Pek kalite farkı yok arada. Ayrıca 2-3 km farktan daha çok olur. Normalden azıcık küçük tekerle 240 yapan Amarok gördüm bayağı bir sapma oluyor.

Tesekkurler hocam.

• tuncay910 T kullanıcısına yanıt
    Start stoptaki A ile arkadaşın parkpilottaki bahsettiği A farklı. Etrafındaki yuvarlağın dışında balata işareti de var. Yani elektromekanik park freni işareti gibi. Manevra frenlemesini açıp kapatıyor. Dikkatli bakmak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nedense ben yeni tiguanın arka stoplarını ve tasarımı bir öncekine göre kötü buldum aracın havasını yok etmiş bence... chrome - white night gibi seriler güzeldi... zaten mesaj sayısında düşüş ile araca olan ilginin de düşüşünü gösterir gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

nedense ben yeni tiguanın arka stoplarını ve tasarımı bir öncekine göre kötü buldum aracın havasını yok etmiş bence... chrome - white night gibi seriler güzeldi... zaten mesaj sayısında düşüş ile araca olan ilginin de düşüşünü gösterir gibi...

Arka farlar kötü mü olmuş?
    Şaka sanırım

• mrmic M kullanıcısına yanıt
    2012 white night modeline 4 yıl bindim... bir üst model tasarım hep daha çok ilgi çeker diye bekliyor insan ama nedense o hissi vermedi bana....
  • Tolga_06tr kullanıcısına yanıt
    Bence de... Arka farlar çok dar duruyor, biraz daha büyütselerdi daha güzel olurdu
    ..belki de X3 çok benzer diye yapmadılar...

• Bence arka stoplar güzel,farlar yani ön aydınlatma biraz daha sönük kalıyor.Eskisinden kötü olduğunu söyleyemem.Tabi zevk meselesi...

• Araç 1000 km oldu uzun dönem tüketim değerim 8.1 sakin kullanıyorum. (manuel vites)

Tasarım tamamem kişisel görüş, eski kasa bana göre çok itici ve içi kasvetli bir araçtı. Mesela Tuscon dış görünüşü çok güzel ama içi berbat Tiguan ise şuan için hem iç hem dış görünüş olarak kategorisinde rakipsiz.
  • Eski kasa Tiguan düz ve yuvarlak hatlara sahipti. Şahsım olarak eski kasayı beğenmiyorum.yeni kasa daha keskin hatlara sahip. Eğer arka stoplar dar diyorsanız arabanın yandan gelen çizgilerine göre ayarlanmış. Bence daha büyük stop lambası yapsaydı o çizgi hattını bozup daha çirkin duracaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exper1980 -- 8 Kasım 2016; 16:38:31 >
  • Araca olan ilgi sayısı forumdaki mesaj sayısıyla ölçülmez diye bilirim. Yeni model bence eski kasa satışını çok rahat geçecektir.

• Tiguan'ın arka koltukları...

Mevcutta yeni kasa Skoda SuperB 2.0 TDİ Prestige araç sahibiyim.

Geçtiğimiz gün bir galeri de Audi A6, Mercedes E serisi ve Bmw 5 serisi aracın arka koltuklarına 3 kişi oturduk. SuperB'den sonra arka koltukta 3 kişi tıkış tıkış oturduk. Geçtiğimiz günlerde VW bayide yeni Tiguan'a binmiştik. Arka koltukta aynen SuperB'deki gibi çok rahat oturduk. Hiç sıkışmadık. Tiguan'ın arka koltukları çok rahat. Özellikle de arka sırtlığın geriye gitmesi uzun yolculuklarda çok katkı sağlayacaktır konfora. Aracın arka farları bence güzel, eskisinden daha sportif ve tok duruyor. Ayrıca bagaj konusunda dikkatimi çeken birşey oldu. VW bayisinde bagajında istetme olmayan bir Tiguan gördüm. Bagajı devasa büyük oluyor istetme olmayınca. İstetme olmayınca bagaj kötü de gözükmüyor...
  • Arkadaslar mp4 ve navigasyon özelliğinin aktifleştirilme şansı varmı acaba. Bilgisi olan paylasırsa sevinirim..

• hocam istetme ne
  • Stepne demek istemiş olabilir
    Trendline 1.4 dsg kullanıcısıyım. Yedek lastik ve yedek lastik bölümü trendline da Yok. araç 30-40 kg kadar daha hafif yakıt tüketime olumlu etkisi olduğunu düşünüyorum. Daha aracım çok Yeni şehir içi tüketim 8.0 lt civarı Manuel kullanan arkadaşım 7.8 lt tüketim yaptı ilk 300 km de.
    Araç eski tiguan e göre daha iri duruyor. Zevkler tartışılmaz ancak İnanılmaz talep olduğunu haftasonu ziyaretimde tekrar şahit oldum neredeyse tiguan yok satıyor Son ötv değişikliği ile fiyatlar çok artacak düşünen var ise bence Yeni yılı beklemesin 18 ekimde 103 olan araç şuan 108 bin tl

• quote:

Orijinalden alıntı: Exper1980

1.6 TDI Comfortline aracım var ve kullanımı çok zevkli. Dizel motor olarak performansı çok iyi. Yakıt tüketimi çok iyi.

yakıt değerleriniz nasıl ?
  • mordal M kullanıcısına yanıt
    Stepne ;)
  • Kur güncellenmiş, 2.98

• Euro olmuş 3.60 kur bence yakın zamanda 2.98den 3.10a doğru yükselir.

• Ya arkadaşlar trendline ı gördüm iri polo görmüş gibi oldum haketen çok kırpılmış
    En az comfortline olmalı

Passat comfortline daha uygun fiyata veriliyor birde

• Yaklaşık 900 km ve tamamı şehiriçi ve dur kalk lı 6.8 gösteriyor yol bilgisayarı. Ayrıca aracın gün ve gün performansı artıyor.

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.