Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (192. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.112.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayni motor ancak yazilimlari farkli, Passat'ta bu motor 120 bg. Tiguan ise hem yaklasik 1500 kg agirliginda bir govdeye sahip hem de yuksek yapisi nedeniyle ruzgar direnci iyi bir model degil.

Ornek olarak; Ateca 1.6 TDI da Passat'a gore hafif ancak 11.5 saniye hizlanma degeri ile daha yavaş yuksek ruzgar direnci nedeniyle, dolayisiyla Tiguan da Passat'a gore daha yavas ve tuketimi daha yuksek olacaktir.

Yuksek beygir ve uzun devir araligindaki sabit tork degerine ragmen ACT 150 bg yeni Tiguan'da bile ozellikle yokuslarda ruzgar direncinin etkisi bariz hissediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda gemiye yüklemiş. Neptune thelisis ile geliyor

• kapı kol dayama yeri kumaşı beyazlıyor mu arkadaşlar?

comfortline için bunu gözlemledim. bir video incelemede bahsediliyordu bu konudan. kir göstermesin diye siyah döşeme alınırken siyah yerde beyazlaşma olması istenmeyen bir durum

highline için de aynı malzeme mi kullanılmış kapıda?

ayrıca ergoactive opsiyonlu koltuk hakkında bilgisi olan var mı? golf gibi kumaş deri karışımı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

kapı kol dayama yeri kumaşı beyazlıyor mu arkadaşlar?

comfortline için bunu gözlemledim. bir video incelemede bahsediliyordu bu konudan. kir göstermesin diye siyah döşeme alınırken siyah yerde beyazlaşma olması istenmeyen bir durum

highline için de aynı malzeme mi kullanılmış kapıda?

ayrıca ergoactive opsiyonlu koltuk hakkında bilgisi olan var mı? golf gibi kumaş deri karışımı mı?

Evet beyazlıyor gibi oluyor. Daha doğrusu kumaş çok kötü (vücudunuza kese yaptığınız kumaş ile aynı) kol derisini resmen zımparalıyor ve çok ince deri parçaları siyah kumaş üzerinde toz gibi yada beyazlamış gibi gözüküyor. Gördüğüm kadarıyla 1999 model bora aracımda da bu kapı içlerinde aynı kumaş vardı. Hala daha aynı....

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    bora comfortline duruyor bizde hala, onunki kadife gibi ve beyazlama yok

sizin dediğiniz trend veya pacific olsa gerek

aracı showroom da inceleyince kapıların alt taraflarındaki plastik kaplamalar, orta direğin plastik olması gibi detaylar bana garip geldi bora ile kıyaslayınca

audi a3 incelediğimde Bora'daki kalite hissi ileri taşınmış. Ama Tiguan sanki biraz geri kalmış sanki.

15 sene sonra çıkan arabanın daha kaliteli olmasını beklemek çok mu garip acaba?

Audi de hiç donanım yokken bile kullanılan malzemeler farklı bir hava veriyor.

Bmw 1 serisinin malzemeleri de vasat kalitede mesela. VW ondan kötü değil kıyaslanırsa

ama beyazlayan kol dayama için
  • bu arada halen 125 ile 150 hp ikilemindeyim. 125 hp sipariş vermişken iptal ettim. Buna galerilerde sadece otomatik versiyon olması ve neden kimse manuel almıyor acaba düşüncesi şüphe uyandırdı.

eski tiguan forumunu inceliyorum tecrübelerden faydalanmak için

kimisi yeterli diyor 125 için, kimisi gitmiyor demiş

gördüğüm kadarıyla 4x4 için 160, DSG için 150 HP çıkartılmış. White Knight bile 122 HP çıkmış. 150 ve 160 HP kullanılmasının sebebi bana kalırsa limitte olan sürüş keyfini baltalamamak adına. 4x4 ve ıslak kavrama güçten çalan özellikler. 122 HP kullansa, belki 115 HP performansı alabilecek bu kayıplardan ötürü.

Burada bu motor bu kasaya yeterli izlenimi oluşuyor. Elbette ekstra güç ile sürüş keyfi artacaktır.

Fakat yeni kasanın getirdiği artılar var.

-Maksimum tork 1500 yerine 1400 d/d başlıyor,
    -Yeni kasa aerodinamik olarak sıçrama yapmış 0,37 den 0,31 cd ye düşmüş

Bu artılar

-son hızın 186 km/h den 190 km/h çıkmasına,
    -elastiklik değerinin 5. vites 80-120 km/h için 14,5 sn'den 13 sn düşmesine vesile olmuş

eski 150 HP için bu süre 12 sn, yenisinde 11 sn. Bu değerler bize gelmeyen manuel 150 HP için geçerli.

DSG olan versiyon ıslak kavrama olduğu için güç kaybı yaratıyordur bir nebze

belki birileri vardır benim gibi merak eden bu detayları

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmic

Sonunda gemiye yüklemiş. Neptune thelisis ile geliyor

Gözünüz aydın. ..Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exper1980

quote:

Orijinalden alıntı: mrmic

Sonunda gemiye yüklemiş. Neptune thelisis ile geliyor

Gözünüz aydın. ..Hayırlı olsun.

Çok teşekkürler hocam hepimiz kazasız belasız bineriz inşallah

• Buraksada B kullanıcısına yanıt
    Comfort icin 2000 Kasko 900 kusur de Trafik. Bunu dogustan yapinca araba icin %1 ekstra indirim almistim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

bora comfortline duruyor bizde hala, onunki kadife gibi ve beyazlama yok

sizin dediğiniz trend veya pacific olsa gerek

aracı showroom da inceleyince kapıların alt taraflarındaki plastik kaplamalar, orta direğin plastik olması gibi detaylar bana garip geldi bora ile kıyaslayınca

audi a3 incelediğimde Bora'daki kalite hissi ileri taşınmış. Ama Tiguan sanki biraz geri kalmış sanki.

15 sene sonra çıkan arabanın daha kaliteli olmasını beklemek çok mu garip acaba?

Audi de hiç donanım yokken bile kullanılan malzemeler farklı bir hava veriyor.

Bmw 1 serisinin malzemeleri de vasat kalitede mesela. VW ondan kötü değil kıyaslanırsa

ama beyazlayan kol dayama için

Tespitleriniz Süper... :) Aynen öyle arac pasific di. Çünkü comfortlarda kapı içerinin kaplamasında kadife vardı.
    Maalesef Tiguan'ın içi 15 yıl öncesi ile malzeme kalitesi olarak neredeyse aynı. Hala daha göğsün alt kısımlarda sert plastik kullanıyor.
    Sağ dizimin diz kapağı hizası bütün VW lerde sert plastik kısma denk geldiği için uzun yolda ağrı yapardı.(zayıf olduğum içindi sanırım) Sanki beton duvara dayamışım gibi. Bende o kısma bez koyardım. Maalesef şimdiki Tiguan'da da aynı...

• Eng. kullanıcısına yanıt
    Ergoactive ile sipariş verdim. Sürücü tarafı; masaj, elektrikli bel desteği, manuel baldır desteği ve hem sürücü hem ön yolcu koltuk ısıtma ile geliyor. Döşemesi highline standart döşemesi alcantara/arvelours 2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=
    Ön kol dayama Highline da kesin suni deri ama kapı kollarından emin değilim. Test sürüşünde de çok dikkat etmedim fakat izlediğim videolarda görüntülerden çıkardığım sonuç kapı kol dayamalarının da suni deri olduğu..
    Highline kapı kolu dayamalarının kumaş olmadığı bu test videosun da açık belli gibi.

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=
  • cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    İstanbul mu Hocam?
  • Arkadaşlar ben 1.6 higline siparişini verdim. 20 güne hayırlısıyla gelir. Sizlere bi sorum olacak bu paraya bu araç alınırmı sizce? Özellikle manuel vites olması beni düşündürüyor. Bazen bunun yerine nissan qasqai veya honda crv mi alsam diyorum. Fikrinizi alabilirmiyim.

Highline alan vardır muhakkak. Kesin bilgiyi öğreniriz o zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Golf deki ergoactif gibi olsaymış keşke. Konfigüratörde de görüntü aynı gibiydi, demek ondan.
    Teşekkürler

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    İlk başta vw malzeme kalitesi yüksekti diğer markalardan.

Sonra düşürmeye başladılar ama diğer firmalar ilerlemeye başladı.

Audi gölgede kalmasın diye mi, yoksa marka algısı var artık, kasmaya gerek yok mu diyorlar bilinmez.

Bu fiyat seviyesinde araçta özgünlükten geçtik, biraz daha kaliteli malzeme olsa bari

Opsiyon ile kalite mi olacak

• cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    Comfortline için eski aracımdan gelen 60% hasarsızlık aktarımıyla kasko Eureko 700TL, zorunlu trafiği de 420TL'ye sigortam.net üzerinden MapFre'den yaptırdım. Sizin zorunlu trafik sigortası neden bu kadar fazla merak ettim doğrusu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 21 Eylül 2016; 7:22:37 >
  • ntquartex kullanıcısına yanıt
    Hocam bendede hasarsizlik indirimi var di ama aktaramadim cunku diger arabayi esime verdim. Araba halen benim ustumde oldugu icin aktaramadik. Zorunlu trafik ise mayis ayinda yeni duzenleme gelmedigi icin yuksekti, simdi yaptirsam 600 650 civari olur diye dusunuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.