Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (180. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.111.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni Tiguan icin 15.000km bakımından önce servise uğramaya gerek var mı?
  • ardadoruk83 A kullanıcısına yanıt
    Bana gerek yok dediler. 5000km oldu benim.
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    maalesef kimse bi şey tavsiye etmedi burda sizlerden ya da sağda solda kullanıcılardan duyuyorum
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
  • Merhaba,

Dün sabah nasıl oldu bilmiyorum aracımda telefon ile ilgili güncelleme fark ettim,

Telefon bölümüne ayrıca kısa mesaj eklenmiş nasıl geldi bilmiyorum,

bu defa telefon görüşmesi yapmak istediğimde " bluetooth " ile görüşme yapmak istediğim ses araç içine gelmedi, tüm kontrolleri yaptım bulamadım,

araçtaki tüm ayarları fabrika ayarlarına getirince kısa mesaj ekranı gitti , telefonum " bluetooth " ile çalışmaya başladı.

bu konu hakkında bilgisi olan varmı , multi medya kendi kendi nasıl güncelliyor ?
  • Ogzogzogz O kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla yeni tiguanlarda böyle bir güncellemeyi yapabilecek bir sistem yok.
    Bu farklılıkları farklı telefonlar ile bağlandığınızda farketmiş olabilir misiniz?
  • yyamany Y kullanıcısına yanıt
    mayıs'ta aracı teslim aldım iphone 6'yı bağladım başkada telefonla işim olmadı ilk defa kısa mesaj bölümü geldi , hatta gelen kısa mesajları sesli okumaya bile başlamıştı, fabrika ayarlarına alınca kısa mesaj özelliğide kayboldu
  • cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    Diğer aracım Honda'da hiç başıma böyle bir şey gelmedi. Hatta yeni başımdan geçen bir olayı anlatayım, Honda'yı birkaç saatliğine bıraktığım yolda belediye çalışma yapacakmış, belediyeciler Honda merkezi aramışlar, arada kullandığım servis olan Mutluhan'dan bir görevli arkadaş beni cepten arayıp haber verdi. Gidip aracı çektim. Bir üç beş yıl önce de bıraktığım aracı mesai saatlerinde alamıyordum, rica ettim, gece bekçi teslim etti. Ellerinden geleni yapıyorlar yani.

Ayrıca siz bahsettikten sonra bakıp kartviziti buldum; ancak üzerinde ayrıca 444 lü numara yazılmış ve "servis ve bakım için çağrı merkezinden randevu alınız" yazıyor Zaten Doğuş da konuştuğum kişi aracın plakasından bilgileri gördü, iki ay önce alınmış olduğundan bahsetti. Bu iş bireysel olmaz, VW de, Doğuş da kurumsal kimlikleri ile müşteri ile muhatap olmalı. Zaten tutun ki o kişi bir hafta sonra işten ayrılırsa ne olacak??

Hatta sonradan hatırladım ki, aracı alırken satış temsilcisi garanti mekanizmalarının mükemmelliğinden bahsetmişti ve yolda bile kalsam çekici ile aracı aldırdıklarını, vs söylemişti. O nutuktan sonra, radyo ayarı için 16 gün beklemek gerektiği kimin aklına gelir.

Yine bahsedeyim, "Garanti Belgesi uygulama esaslarına göre Yönetmelik" doğrultusunda, garanti süresi içindeki bir binek aracın azami servis süresi 30 gündür. Bu süre servise gidiş zamanı ile değil, arızanın telefon bildirimden itibaren başlar. 30 günde arıza giderilemezse aracı yenisi ile değiştirmeleri gerekir. 10 gün içinde giderilemezse de yerine aynı özelliklerde ikame araç vermeleri gerekir. Hepimizin aklında olsun.

• Atkadaslar on cam silecekleri yagmur sensorlu ama arka cam silecegi manuel devreye aliniyor. Dogrumudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba

Persembe gunu izmir vosmerden 1.4 tsi dsg comfortline aracimizi teslim aldik. Ekstra olarak yakut kirmizisi rengi ve 18 inch kingston jant taktirdik.

Bugun araci kullanirken sol on kapi civarinda bir islik sesi geldigini fark ettim. 30km/saat hizi gecince basliyor. Cami acinca ses daha belirgin duyuluyor kapatinca daha az duyuluyor tabiki. Bu neden olur ? Araca seramik kaplama ve cam filmi yapildi. Cam filmi yuzunden olur mu boyle bir ses ?

Suan ailecek izmirde de degiliz servise goturemiyorum neden olur boyle bir ses ? Bu sesi duyan var mi ?

• vahittelli V kullanıcısına yanıt
    doğru
  • Arkadaşlar merhaba,
    Yeni Tiguan aracımı yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Aracımı alırken yetkili bayi bana kaput filmi, cam filmi, motor koruma vb. Uygulamalar yapmamı önerdi. Verdikleri fiyatta bana uygun geldi ve bu uygulamaları yaptırdım. Daha sonra başka bi yetkili serviste motor koruma uygulamasının ilerleyen süreçte motora zarar verdiğini ve Vw tarafından tavsiye edilmediğini ogrendim. Dogus otoyu aradım şikayetimi ilettim. Cevap bekliyorum. Sizce ne yapmayalım. Yorumlarinizi bekliyorum.

• Hayaklinlabinyasa H kullanıcısına yanıt
    Hocam bende geçen bir passat aldım satış temsilcisi banada aymı şeyleri teklif etti, ben bunların gereksiz olduğunu düşünüyordum, Servis müdürü tanıdıktı,çıkarken yanıma geldi ayak üstü bu motor korumayı sordum,bunu distribütörün önermediğini bayilerin kendi inisiyatifi ile bu işlemleri yaptığını,özellikle motor koruma denilen şeyin,motorun özellikle plastik kısımlarında uzun vadede sertleşme yaptığını ve asla önermediğini söyledi, yaptırabiliyorsanız motorunuzu serviste temizletin

• ARKADŞLAR 2016 TİGUAN SAHİBİYİM FAKAT VİDEO İZLEME ÖZELLİĞİ YOK ARAÇT RESİMLERE BAKABİLİYORUM TELEFON BAĞLANTISI VAR KONUŞABİLİYORUM MESAJ YAZABİLİYORUM FAKAT VİDEO İZLEME YOK BUNUNN İİN BİR PARÇA VARMI
  • 0cagatay1 0 kullanıcısına yanıt
    Video izleyebilmeniz için multimedya cihazının opsiyonel alinabilen discover pro olması gerekmektedir. Discover media ile video izlemeniz mümkün değil

• Araç hareket halindeyken video izlenebiliyor mu

• mrmic M kullanıcısına yanıt
    Discover pro ile evet
    http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/volkswagen/tiguan/tiguan-ad/radyo-kontrol-unitesi.html

Araç 10 km hızından sonra ekran kararıyor ama ender elektronik bunu hallediyor seyretmenizi sağlıyormuş.

quote:

Ürün Teknik Özellikleri :

Orijinal Yedek Parça Setidir
    Bu set ile Midline veya Comfortline yada Highline olan aracınızdaki cihazı çıkararak yerine Navigasyon - DVD Film - Bluetooth'u destekleyen en üst sistemi kurabilirsiniz
    Ekran 8 inch boyuta sahiptir. Dokunmatiktir
    Cihaz içerisindeki hard disk'e isterseniz müzik kaydedebilirsiniz
    DVD den veya Sd Kart'tan film izleyebilirsiniz (Araç 10 km/saat hızına ulaşınca güvenlik için ekran kararır.Sadece ses gelir)
    Ürün bizden alındığı taktirde hareket halinde güvenlik için kararan ekran tarafımızca ücretsiz kodlanır.Bu işlem sonunda hareket halinde DVD izleyebilirsiniz.
    Hard disk'e yüklenebilen navigasyon haritası ile tüm Türkiye'de kaybolmadan gezebilirsiniz
    Cihaza ayrıca Geri Kamerası bağlayabilirsiniz (Opsiyonel)

Paket İçeriği :

1 Adet 8 inch Dokunmatik ekran
    1 Adet Ana ünite

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cango69 -- 29 Ağustos 2016; 19:18:46 >

• Cango69 kullanıcısına yanıt
    Cok pahali ya. Belki garanti bitince alirim :)
  • cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    Arabayı alırken opsiyon olarak ekletseydiniz 200 tl'ye yakın daha avantajlıydı.Tabiki highline modeline diğer modellerede aynı fiyatmı bilmiyorum.

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cango69 -- 29 Ağustos 2016; 19:24:44 >
  • Araç ilerlerken video izlemeyi anlayabilmiş değilim. Şu güzel ülkemde her gün onlarca insan hayatını kaybederken seyir halinde video izlenmesi kazalara davetiye çıkarmanın en kolay yolu. Telefonla konusurken bile dengesi kaybeden bir toplum video izlerken evlere girer mazallah.

• Aracı kullanırken video izlemek değil amaç. Çocuğun izlemesi için

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.