Şimdi Ara

2016 model 1.18i vs A3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba. Başlıkta görüldüğü gibi istanbul içi az kullanım için 2016 model benzinli
    1,18 i joy paket (sunroof vs artıları vardı)
    A3 1.0 dynamic (sunroof yok)
    Hangisini önerirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 2018 a3 1.0 kullanıcısı olarak o bütçeye yine a3 alırdım, 1 seriside kullandım. A3 daha konforlu ferah geniş kaliteli geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motoru biraz korkuttu açıkcası 1.0 olması birde sunroof yok benim bütçeme uygun araçlarda o sebeple 118 biraz daha ağır basmıştı

• 1 serisinin tek artısı arkadan itiş olması, A3 bence daha mantıklı. Sunroof bana bir anlam ifade etmiyor olacaksa panoramik cam tavan olsun ki bir halta yarasın. Pc monitörü kadar cam olsa ne yazar olmasa ne yazar.

• 118i çok yakıyor, A3 dynamic çok boş. Yakıt dert değilse bmw daha mantıklı.

• ikiside otomatik vitesli ise bmw daha iyi sanzıman olarak hocam.

@ Konu Sahibi

• Az kullanım için en iyi zevk-i tabiiki bir serisi verir a3 de güzel seçim ama aynı temizlikte kesinlikle 1 serisi alınır. En büyük artısı şanzıman ve arkadan itiş.

• Cevaplarınız için teşekkürler. İkiside otomatik vites eşim kullanacak o sebeple yakıt çok dert değil haftada 1-2 gün süreceğiz.

• Ex1st kullanıcısına yanıt
    O zaman A3 alın

• A3
    A3 1.0 TFSİ 27000KM de İlan No: 782050366https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-a3-1.0-tfsi-27000km-de-782050366/detay

118i
    AKKAŞ 2'DEN BMW 1.18İ JOY PLUS İlan No: 775745545https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-akkas-2-den-bmw-1.18i-joy-plus-775745545/detay

• 2 araç da bayağı boş, yerinizde olsam o paraya Astra 1.4T/1.6CDTİ, Peugeot 308 1.5 HDİ(0 km), Leon 1.5 TSİ (0 km), Megane 1.3 Tce veya 1.5 dCi filan bakarım çünkü logoları hariç hiçbir numarası yok bu araçların.

• A3 1.0 tfsi kedi gibi güzle gidiyor bakım vergi avantajı da var 1 motordan dolayı yakıtı da ekonomik

• 1 in eksileri arkası biraz daha dar gelmişti bana ve arkadan çekişli olması

A3 ün eksisi ise donanım olarak 1 e göre daha boş oluyor, bindiklerim hep öyleydi daha dolusu var mıdır bilemiyorum.

• 1 serisi diyorum ben.

Yakıt dışında a3'ün bariz üstün olduğu bir konu yok bence. Bir arkadaş a3 daha ferah demiş normal değil mi sw gibi hb a3.

Ayrıca son arkadan itişli 1 serisi bu araç. 2020 kasa itibariyle önden çekiş oldu her şeyi geçtim araç ekstra prim yapar.
  • Bagaj ve arka hacim ihtiyacınız yoksa 1 serisi
    Şanzıman avantajı da var üstelik. Audi'nin boşu da aşırı boş

• Arkadaşlar herkese yorumları için teşekkürler. Bagaj ve arka hacim ihtiyacım şu anda yok ve 1 serisi sanki daha prim yapabilecek ve daha dolu olduğundan ibre orayı gösteriyor. Haftaya kısmetse alacağız bakalım yazarım son durumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kilo Moana

1 serisi diyorum ben.

Yakıt dışında a3'ün bariz üstün olduğu bir konu yok bence. Bir arkadaş a3 daha ferah demiş normal değil mi sw gibi hb a3.

Ayrıca son arkadan itişli 1 serisi bu araç. 2020 kasa itibariyle önden çekiş oldu her şeyi geçtim araç ekstra prim yapar.
    A3 her türlü geniş ve ferah hocam , 1 serisinin konsol ön arka koltuk heryeri dar. Ayrıca pakete göre değişir ama bana göre a3 daha donanımlı , 1 serisinde el freni çekmeli olurken a3 de tuşlu start stop led farklar anahtarsız giriş gibi şeyler varken 1 serisinin standart ses sistemi de bence baya geride.
    1 tık işte şanzuman ve hp farkı var ama çok bişey değil

• Neyse hocam ikisi de denk araçlar üzmez ama kimse a3 boş demesin bence o fiyata denk 1 serisi daha boş

• quote:

Orijinalden alıntı: PcMert

A3 her türlü geniş ve ferah hocam , 1 serisinin konsol ön arka koltuk heryeri dar. Ayrıca pakete göre değişir ama bana göre a3 daha donanımlı , 1 serisinde el freni çekmeli olurken a3 de tuşlu start stop led farklar anahtarsız giriş gibi şeyler varken 1 serisinin standart ses sistemi de bence baya geride.
    1 tık işte şanzuman ve hp farkı var ama çok bişey değil

Alıntıları Göster
    Geniş ve ferah olmasına kesinlikle katılıyorum hocam onun da sebebini kendimce açıkladım.

Bence şanzıman olarak Bmw 1 tıktan daha fazla önde ama yakıtı da öne sürersek o fark dengelenir.

Ama dediğiniz gibi iki araç da fazlasıyla memnun eder bence arkadaşın içine hangisi yatarsa onu seçmeli. Yaklaşık 1 sene A serisi kullanmış biri olarak bir yerde a3 ve a serisi bir yerde 1 serisi ve a serisi olsa kesinlikle 1 serisi ve a3 derdim ama Mercedes işin içine girmeyince tamamen seçim zorlaşıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.