Şimdi Ara

2016 LG OLED (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
8
Favori
49.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten geçen gün 8000 TL idi fiyatı ve 800 TL hediye çeki veriyordu sorun şu ki o 800 TL yi sadece 1600 TL ve üzeri alışverişlerde kullanabiliyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaju waffle

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Geri bildirim için teşekkürler.

e6 benim de takibimdeydi ama 10 bin Tl altına düşemeden stokları bitiyor. teknosada ve vatanda kalmamış artık. HB, n11 veya GG'ye de güvenemiyourm.

e7 zaten 2017 model olduğu için pahalı. Anlaşılan E serisi 10 bin tl altına düşmeyecek hiç.

Yeri gelmişken size sorayım. Altyazılı fim/dizi izlerken, özellikle arka plan siyah ya da karanlık olan sahnelerde, altyazı belirdiğinde panelin alt bölümünde aydınlanma sorunu var mı bu TV'de? Sony xd9305e vardu bı sorun msela.
    Ya da sonynin hem 2016 hem de 2017 modellerinde, panelin kenar ve köşelerinde koyuluk var. E6'nın nasıl?

Oled panelde öyle bir sorun olmaz ki. Led paneller arkadan aydınlatmalı (sanırım köşelerden) olduğu için o sorun var. Oled panelde her piksel ayrı ayrı aydınlatıldığından böyle bir sorun yok.

Oled pnelin çalışma mantığını biliyorum elbette. Ama DSE sorunu, yani, ekran renk homojenliğinin her yerde aynı olmaması, bazı yerlerin daha koyu olması sorunu oledlerde de mevcut ki rtings incelemesinde belirtilmiş. Hatta az biraz vertical banding de var denilmiş. Ben de bu durumu, kullanıcılara soruyorum.

rtingsin e6 incelemesnden:
    http://i.rtings.com/images/reviews/e6/e6-dse-large.jpg

2016 LG OLED
     2016 LG OLED

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 16 Ağustos 2017; 7:57:2 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaju waffle

quote:

Geri bildirim için teşekkürler.

e6 benim de takibimdeydi ama 10 bin Tl altına düşemeden stokları bitiyor. teknosada ve vatanda kalmamış artık. HB, n11 veya GG'ye de güvenemiyourm.

e7 zaten 2017 model olduğu için pahalı. Anlaşılan E serisi 10 bin tl altına düşmeyecek hiç.

Yeri gelmişken size sorayım. Altyazılı fim/dizi izlerken, özellikle arka plan siyah ya da karanlık olan sahnelerde, altyazı belirdiğinde panelin alt bölümünde aydınlanma sorunu var mı bu TV'de? Sony xd9305e vardu bı sorun msela.
    Ya da sonynin hem 2016 hem de 2017 modellerinde, panelin kenar ve köşelerinde koyuluk var. E6'nın nasıl?

Oled panelde öyle bir sorun olmaz ki. Led paneller arkadan aydınlatmalı (sanırım köşelerden) olduğu için o sorun var. Oled panelde her piksel ayrı ayrı aydınlatıldığından böyle bir sorun yok.

Oled pnelin çalışma mantığını biliyorum elbette. Ama DSE sorunu, yani, ekran renk homojenliğinin her yerde aynı olmaması, bazı yerlerin daha koyu olması sorunu oledlerde de mevcut ki rtings incelemesinde belirtilmiş. Hatta az biraz vertical banding de var denilmiş. Ben de bu durumu, kullanıcılara soruyorum.

rtingsin e6 incelemesnden:
    http://i.rtings.com/images/reviews/e6/e6-dse-large.jpg

2016 LG OLED
     2016 LG OLED

Teşekkürler.

• Arkadaşlar bugün 65c6v kargosu geldi sağ salim. Servisten kurulum için destek istedim cuma günü gelecekler. Çok fazla bilgim yok servise soracaklarım,yaptıracaklarım konusunda. Bir kullanım saati baktırcam kesinlikle bunu yapıyorlar değil mi? Yok yapmıyoruz falan diyenine denk gelmem inşallah. Başka yaptırmam baktırmam gereken herhangi birşey varmıdır arkadaşlar?
  • Yapılacakların ilki olarak Benim eve kargolayabilirsin hocam :))

• arkadaşlar bir sorum var sizlere, 55 inch oled tv mi yoksa 65 inch hdr uhd tv mi alırdınız? Maç yayını, film ve oyun oynama amaçlı kullanacağım tv'yi.
  • JonVaynen kullanıcısına yanıt
    adres ver Hocam

Arkadaşlar tekrar soruyorum test için vs. neler yaptırmam gerekir servise? Kullanım saatine baktıracağım tek yoksa. Kendileri ben söylemeden test yapıyorlar mıdır?
  • canboca kullanıcısına yanıt
    ben 65 inç uhd led tv alırdım hocam. Herkes burda mesafelerden bahsediyor ama benim şahsi fikrim ne kadar büyük okadar keyifli olur.
  • 2017 model 55b7 yi vatanda 9000 TL ye indirmişler, 2016 model 55c6 nın hala 8000 TL civarında olması absurd ve saçma.

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Teknosa da da aynı fıyat. 15K ya kimse almayınca böyle olur işte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    65 inchlerin fiyatları hala saçmalığını koruyor ama
  • öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.. c6v alalı yaklaşık 5, 6 ay oldu.. memnunmuyum, hemde çok. fakat bazı ince ayarları yapmak gerekiyor. elektrik tüketim gücünden, ışık, renk, kontras ayarlarına kadar ( tabi göz zevkiniz, göz doygunluğunuz, oda ışığı faktörleri size kalmış ) Ayarlardan sonra ps4 world of tanks oyunundaki otomatik HDR açışı, çok çok iyi. Ve mutlaka travelxp 4k kanalına bakın. tv kendisi otomatik HLG HDR görüntüye geçiyor ve üst sağ köşede belirtiyor. Muhteşem bir görüntü. HDR yi biliyoruz ama HLG yi tam olarak çözemedim. Ne olduğunu bilen bir arkadaş anlatırsa sevinirim. Çok daha net görüntü ayarlarını bilen varsa onlarıda bekleriz, memnun oluruz...
  • ayhan917 A kullanıcısına yanıt
    Travelxp kanalı nerde var hocam tv nin kendi uydu alıcısında mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

Arkadaşlar bugün 65c6v kargosu geldi sağ salim. Servisten kurulum için destek istedim cuma günü gelecekler. Çok fazla bilgim yok servise soracaklarım,yaptıracaklarım konusunda. Bir kullanım saati baktırcam kesinlikle bunu yapıyorlar değil mi? Yok yapmıyoruz falan diyenine denk gelmem inşallah. Başka yaptırmam baktırmam gereken herhangi birşey varmıdır arkadaşlar?

Hocam hayırlı olsun güle güle kullan, birkaç günden beri ben de arayıştayım konulara bakmaya başladım, siz de bayadır araştırıyordunuz sonunda almışsınız bence doğru seçim. 55C6 modeline odaklandım ben de ama c7 modeli bin lira farklı kararsızım, c7 de 3d olmaması ve curved olmaması düşündürüyor arada en az 2 bin tl fark olsaydı kesinlikle geçen yılın modeli olan 55c6v yi alırdım hiç düşünmeden, 3d oled curvedlerde çok farklı, her ne kadar kimse 3d izlemiyorum dese de bence önemli bir özellik. Yeni tv niz tekrar hayırlı olsun, görüşlerinizi merakla bekliyoruz, son olarak kaç liraya aldınız acaba?

• FERROKROM kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Bakalım daha kurulmadı inşallah doğru seçim yapmışızdır diyebilirim bende :) Yarın kurulcak büyük ihtimal görüşlerimi foto,video paylaşımlarımı sunarım buraya. Ben sizin yerinizde olsam 55inç düşünüyorsanız kesinlikle bir üst model c7 alırım. Çünkü aradaki bu 1000 liralık fark bir üst model ve biraz daha iyi parlaklık değerine kesinlikle değer. 55 inç modelde b7 inanılmaz bir indirime girmiş. Benim alt sınırım 65 inç olduğu için pek listemde olan ürün değildi. 65 inçlerde fiyatlar yine aynı değişmemiş. 65b7-19.000 lira :) 65c6 bayi satış fiyatı 15.000 lira. Ben lg türkiye garantili gittigidiyor üzerinden 12.500 liraya aldım. Daha düşük fiyattan iki kez fırsat kaçırdım.Aldığım ürün zamanında kampanyadan 11,150 ye kadar düşmüştü ancak sipariş veremeden 12,500 oldu malesef :( Başka bir satıcıda 12,300 e satıyordu ve tam sipariş verecektim 2 adet ürünün ikiside alamadan satıldı.
    Aslında benim ilk önceliğim led veya oled olması değildi.İlk önceliğim en başta hep 65 inç veya üstü idi. 9000 liraya 65xe9005 alacaktım biraz daha katıp oled almaya karar verdim. Hala verdiğim miktarı fazla buluyorum. Şahsi fikrim 10000 lira üstü bir tv için fazla. Ancak yeni evlencem bir kez alıncak uzun yıllar kullanmak için oled olsun istedim.
    Ama yine şahsi fikrim arkadaşlar kızabilir katılmayabilir tamamen şahsi fikrimdir. 9000 lira gibi rakamlara asla 55 inç bir tv almayı düşünmedim hiç. Öyle ki ben görüntü kalitesinden fazlasıyla ödün verip 75 inç xd8505 bile düşündüm bu fiyatlara çıkıosam eğer diye. Benim için öncelik hep boyut oldu. Ancak sonra fazlasıyla dizi ve film izlediğim için ips panel siyah performansı yorumları beni vazgeçirdi.
    3d benim için önemli bir kriter olmadı.Ancak alacağım tv'nin curved olmasını istemedim. Düz olması taraftarıydım. Ancak gide gele 65c6v nin kavisinin pek fazla gözüme batmamasını hatta daha sonraları hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Birde bana c6'nın kavisi samsunglara göre daha az geldi.
    Sizin için eğer özellikle oled istemiyorsanız 9000 gibi meblağlara sony 65xe9005 önerirdim. Ancak oled istiyorsanız 55b7 şuan kaçırılmayacak fiyatda.
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.o.spawn.o.O -- 17 Ağustos 2017; 16:40:13 >

• Hocam 55C7V değil 55B7 9000 TL değil mi ben mi yanlış görüyorum ?
  • FERROKROM kullanıcısına yanıt
    3D mu kaldı kardeş dert ettiğin şeye bak 3D ölü bir teknoloji ve artık yeni modellere koymuyorlar sinema da bile 3D artık yok giib bir şey. Birde flat varken curved seveni ve isteyenide ilk defa görüyorum şahsen ben kapıdan sokmam curved tv.

Hocam b7 yazacağıma c7 yazmışım. C'ler B'ler karıştı. düzelttim.
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Kişiden kişiye istekler değişkenlik gösterebiliyor işte. Mesela bende 9.000 lira veripte 55inç bir tv'yi kapıdan içeri sokmam
  • O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    Napalım bu fiyatada şükür 15K vermekten iyidir.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.