Şimdi Ara

2016 LG OLED (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
8
Favori
49.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix olayı gerçekten muhteşem birşey ilk ay free sonrası 39.99 tl. İstediğin zaman iptal edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇepniTÜRKÜ Ç kullanıcısına yanıt
    Oledlerde seri üretime geçemediler tahminim 2018'densonra ucuzlar bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Oledlerde seri üretime geçemediler tahminim 2018'densonra ucuzlar bunlar

Seri üretime geçseler bile piyasada lcd tvler olduğu müddetçe ucuzlamaz bence

Nedeni de üst segmentte yeralması, ne zaman lcdler piyasadan silinir o zaman fiyat düşer, 10 sene sonra falan

• Sevgili firmamız LG deli gibi tutan Beymen kampanyasını 5 Mart a uzatmış, hadi sakın kacirmayalim bu fırsatı enayiyiz ya bizler......

• LG'nin 55c6 model oled tvyi aldım. Çok memnunum. Kesinlikle rakipsiz bir tv.

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    İnşallah o kadar sürmez :) LG'nin 2018'de bazı ülkelerde oled fabrikası kuracağını okumuştum.
    http://www.log.com.tr/lg-milyar-dolarlik-oled-fabrikasi-kuruyor/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arasira -- 21 Şubat 2017; 8:57:17 >
  • LG'nin 55c6 modelinde ışık sızması ve bulutlanma varmı dır?
  • dün gece trt 4k kanalında canlı olarak şampiyonlar ligi maçı izledim. ışık sızması yok fakat titreme sorunu var. yani izlerken çok belli etmiyor. dikkatli inceleyince hareketli görüntülerde fark edebiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: one_turk

LG'nin 55c6 modelinde ışık sızması ve bulutlanma varmı dır?

oled panelde ışık sızması ve bulutlanma olmaz
  • bu oled denen şeyin kesinlikle ucuzlaması lazım hayatımda bu kadar güzel bir görüntü görmedim resmen... umarım 2017 tv'ler hemen gelir belki fiyatlar ucuzlar :/
  • Şu model TR de satılmıyor değil mi arkadaşlar?

http://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED55B6P-oled-4k-tv
  • Malesef. Tahminim ulkece alım gücümüz düşük olduğu icin b6 ile c6 zaten benzer fiyat TR ye 2 sini de getirip rekabet ettirecegimize kısıtlı sayıda C6 getirelim fiyati da çok düşürmeyelim isteyen alır istemeyen almaz şeklinde dusunduklerine inaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

Araştırmalarımdan öğrendiğim 55E6V de oyun modunda HDR aktif edilebiliyormuş sadece input lag konusunda sıkıntı var onun için de bir güncelleme yayınlanacakmış ama TV ye sahip olan arkadaşlar teyit edebilirlerse HDR+game mod olayını kesin emin olabiliriz...

@RedGunners

Input lag ne seviyede hocam sizin oledde.guncelleme geldimi.

• Hiçbir sorun yok USB den güncelledim HDR modunda input lag artık sorun değil...

• Selam arkadaşlar
    sony hw 55 im pazar günü itipariyle 14 ay içerisinde 3. lambayıda patlatınca 65E6V ile aranıza katıldım. kısa zamanda yön bulmamda epey yardımı oldu buradaki değerli yorumların. hatta fazlası bile oldu :) anlamadığım bi çuval şey okudum. tv güzel herkese tavsiye derim sağlıcakla kalın 2016 LG OLED 2016 LG OLED

• oled lerde ölü piksel sorunu oluyor mu?
  • Arkadaşlar 55c6v 'de Burn in (image retention) oluyor mu, oluyorsa ne düzeyde oluyor? 55c6v almayı planlıyorum ancak araştırmalarımda bazı arkadaşlar kalıcı oldugu ve servisin bunu normal kabul etmesi sebebiyle mahkemelik oldugunu söylüyor bu yüzden tereddütte kaldım.
  • Axxo bahsedilen konu lg 2015 model oled için yaşanan bir olay olarak forumda konusu var. 2016 oled lerde geçici olarak image retention yaşanabilir ancak ister siz ister TV kapalı iken kendisi bunları temizleyebiliyor. Amerikan forumlarda insanların şikayetini hiç okumadım 2016 lar ile ilgili..Sadece biraz bandibg olabildiğinden bahsediyorlar. O garanti mevzusu malesef Amerika da da öyle yazıyor daha dün bir garanti çıkartması gördüm, resim burn in olursa garanti kapsamına girmez yazıyor, bilmiyorum LG Usa ve Amerikan tüketici mahkemeleri konuya nasıl yaklaşıyor.

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum hocam artık aldıgım zaman dikkat edeğiz yapacak birşey yok :)
  • Arkadaşlar amerikadaki fiyatları takibin yanında artık İngiltere fiyatlarını da takibe başladım. Avrupa fiyatları Amerika fiyatlarına göre kesinlikle daha yüksek bunu kabul etmek lazım. Tabi bizim ülkemizde de. Strateji midir yoksa gümrük veya özel ticaret anlaşması mı var Amerikanın bilemiyorum diğer forumlarda da tartışıldığını gördüm ancak net bir cevap okumadım. Bilgisi olan varsa lütfen bilgilendirsin.

Amerika fiyatları zaten baya düşük yani 55 B/C serisi 1500$ a mal edebiliyorlar bir şekilde, en düşük fiyat diyebiliriz ama yinede baya iyi 1500 $ x 3.65 desek = 5500 TL yapıyor. Hatta sadece amerikan askerlerine özel satış yapan bir sitede fiyat 55B6 için 1100 $ (http://www.avsforum.com/forum/322-oled-technology-great-found-deals/2399970-2016-lg-b-c-e-g-series-deals-120.html#post51573849 )

İngiltere fiyatlarını da takibe başladığımdan mesela 55B6 için en düşük fiyat olarak 1580 Pound gördüm diyebilirim. Bu da 1580 $ x 4.50 = 7110 TL yapıyor (http://m.morecomputers.com/product.aspx?pn=OLED55B6V&man=LG+Electronics&referer=Froogle1)(https://www.avforums.com/threads/oled-price-changes.1992195/page-104). C serisi ni ise malesef Currys adlı ingiliz firma LG ile anlaşmış sadece kendisi satıyormuş o yüzden orada normal bir fiyat rekabeti oluşmadığından bahsediyorlar. Onlarda dertli bu konudan.

Dip fiyatlar ortada, bunları bulmak size sunmak, tv arayışında olan benim gibi bilinçli tüketiciler için bir görev olarak düşünüyorum. Yorumunu ve kararınızı da bir zahmet siz yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 19 Mart 2017; 15:2:35 >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.