Şimdi Ara

2016 LG LCD & OLED WEBOS 3.0 TV (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
648
Cevap
21
Favori
63.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende gün ve gün 55c6v'nin piyasasını takip ediyorum düşsün diye ancak dün bir değişiklik oldu, n11 de bir satıcı 7.849 TL iken en düşük teknosa 8.999 'dan fiyatı 9.699'da yükseltti arkaasından herkes fiyatları ortalama 500 TL yukarı çekti. Bende stokta kalan en düşük 7.849 dan tv'yi aldım arkadan fiyatlar 8.349'a fırladı bugün n11'de 8.200 en uygun fiyat. 2017 TV'lerin absürd fiyatlarla piyasaya girmesiyle düşmesi beklenen tv fiyatları aksine yükselmiş oldu malesef.
  • Hayırlı olsun hocam, malesef bu miktar benim ayırdığım bütçenin üzerinde. İncelemelerinizi heyecanla bekliyor olacağız.
  • Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam ortalama 5-6 aylık bir araştırma ve fiyat bekledikten sonra ancak bu kadar düşürebildim dayanamayıp aldım. Yarın aksilik olmazsa kurulumu yapıalacak ondan sonra görüşlerimi paylaşırım hocam.
  • Philips Oled lerdeki Burnin/Image Retention temizlemesine ilişkin ALMANCA bir yazı paylaşmış konu uzmanı Toengel:

https://toengel.net/philipsblog/2017/05/04/philips-oled-burn-in-und-wie-damit-richtig-umgegangen-wird/

Bunu google translate ile İngilizce veya Türkçe ye çevirip anlayabillirsiniz. Paneller LG nin olduğundan benzer mekanizmaların LG, Sony lerde de olduğunu anlayabilirsiniz. Bence gayet faydalı bir yazı !

Ayrıca Eptt Avm -> TeknoPlus mağazsonda LG 55C6v fiyatı 7719 TL !

http://www.epttavm.com/item/25299414_55-lg-oled-tv---c6

@axxxo hocam darılmaca yok malesef bu fiyat işi böyle, TV niz kuruldu herhalde siz artık buralara uğramazsınız :)
    Hocam o fiyat 6bin kusurleri gorecek yoksa eritemezler stoklari gormezse almicam bende. Bizim milletin geneli bizim gibi teknoloji manyagi degil adam gider bakar buda 55 inch buda der gidip 3 kati para vermez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolverine55

Hocam o fiyat 6bin kusurleri gorecek yoksa eritemezler stoklari gormezse almicam bende. Bizim milletin geneli bizim gibi teknoloji manyagi degil adam gider bakar buda 55 inch buda der gidip 3 kati para vermez.

Valla wolverine55 ingilizlerde sadece currys mağazası 55c6v satarken internet satışlarında kod ile birlikte uzun süredir 1500 Pound a satıyor. Buda bugünkü kur ile 1500 x 4.59 TL = 6.885 TL yapıyor. Ben elin İngilizinden zengin değil, fakirim ! Bu fiyatları hep takipte kalıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

Philips Oled lerdeki Burnin/Image Retention temizlemesine ilişkin ALMANCA bir yazı paylaşmış konu uzmanı Toengel:

https://toengel.net/philipsblog/2017/05/04/philips-oled-burn-in-und-wie-damit-richtig-umgegangen-wird/

Bunu google translate ile İngilizce veya Türkçe ye çevirip anlayabillirsiniz. Paneller LG nin olduğundan benzer mekanizmaların LG, Sony lerde de olduğunu anlayabilirsiniz. Bence gayet faydalı bir yazı !

Ayrıca Eptt Avm -> TeknoPlus mağazsonda LG 55C6v fiyatı 7719 TL !

http://www.epttavm.com/item/25299414_55-lg-oled-tv---c6

@axxxo hocam darılmaca yok malesef bu fiyat işi böyle, TV niz kuruldu herhalde siz artık buralara uğramazsınız :)

Aynen öyle hocam kuruldu ve izlemeye başladım :) Şans işi hocam yapacak birşey yok 100 TL zarardayım şimdilik ama bakmaya devam edersem daha da büyeyebilir zararım :)
    Hocam hepsiburadada 55c6 oled tv 7999 dusuyor yavas yavas iyice heryerde

• axXxo kullanıcısına yanıt
    Memnunmusun peki, görüşlerin nelerdir?

• siyahkalem41 S kullanıcısına yanıt
    İşten çıkıp bir an önce tv'nin karşısına kendimi atıp keyif yapmayı özlüyorum gün içinde desem yeterli olur :) Başka birşey hocam oled. Eskiden lg 40" 4k bir modelini kullanıyordum ilk cıkanlardan tamamen baska bir seviye. Hele ısıkları kapatıp görüntü kalitesi iyi olan bir film açtığınızda ayrı bir zevk oluyor. Durumu olan varsa düşünmesin kesinlikle. Benim yoktu zorlayarak aldım ama değdi bence.
  • axXxo kullanıcısına yanıt
    Aldığınız tv nedır .oledlerin ömrü kısa renk solmasi logo yanığı oluşuyor zamanla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 9 Mayıs 2017; 17:10:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axXxo

İşten çıkıp bir an önce tv'nin karşısına kendimi atıp keyif yapmayı özlüyorum gün içinde desem yeterli olur :) Başka birşey hocam oled. Eskiden lg 40" 4k bir modelini kullanıyordum ilk cıkanlardan tamamen baska bir seviye. Hele ısıkları kapatıp görüntü kalitesi iyi olan bir film açtığınızda ayrı bir zevk oluyor. Durumu olan varsa düşünmesin kesinlikle. Benim yoktu zorlayarak aldım ama değdi bence.

Güzel günlerde kullanın.

Oledlerin ömrü kısa, renkleri de soluyor denip durulmuş.

Oled ya da led tv alıp da, ömrü tükenen ve bu nedenle TV izleyemeyen birisi oldu mu acaba, merak ediyorum. Ya da renklerin solduğunu gören eden. Bunlar neye dayanarak söyleniyor, onu da merak ediyrum. Kim ölçmüş bir led TVnin ömrünü, kim ölçmüş bir oled tvnin ömrünü? Kim tespit etmiş renklerinin solduğunu.

Yazılı kaynak gösterilsin ki herkes öğrensin. Biz de ona göre karar verelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 9 Mayıs 2017; 21:33:7 >
  • Hocam daha geçen gün okudum OLED lerin ömrü hakkkında 2 adet yorum :
    (https://www.avforums.com/threads/oled-price-changes.1992195/page-130 )

"At 2000 hours it's still a baby, they are good for around 100,000 hours I beleive, and 50,000 before they start to dim, the only thing i would worry about is image retention on them, they've been on 8 hours a day and probably never done a compensation cycle as they have probably just been turned off at the wall, but with 5 years warranty you should be able to get any issues rectified"

"From an article, The LG Electronics executive dispelled concerns over the lifespan of the OLED TVs.

"When we first started manufacturing OLED TVs in 2013, their lifespan was some 36,000 hours," Lee said.

"Technological development has extended it to 100,000 hours now. This is equal to 30 years, if a user watches our OLED TV for 10 hours a day."

You could remind them that they've already lost on them as they have had its use for marketing purposes already, and should factor that into the price... for a couple of hundred quid off. And remind him that the compensation cycle might not have been run as the manufacturer expected it to (though I imagine they just turn the signal off and let it sit in standby overnight)"

Elemanın biri teşhir almaya niyetlenmiş, forumdakilerden biri de diyor ki 2000 saat açık kalmış olması ömür olarak önemli değil. 50.000 saat sonra renk solması başlarmış ömürleride toplamda 100.000 saatmiş oledlerin. Yorumu yazan arkadaş da ekliyor. Teşhir olması sorun değil de eğer TV yi kapatmıyorlar ve compensation cycle (burn in temizleme işlemi) hiç yapılmadıysa, izlerin geçici den kalıcıya dönmüş olma riski var diye uyarıyor.
    Diğer biriside LG nin 2013 de OLED ömrünü 36.000 saat olarak açıkladığını zamanla bu rakamın toplamda 100.000 saate ulaştığını söylüyor. 30 yıl boyunca günde 10 saat açık kalırsa ömrünü tamamlarmış 100.000 saat yapıyormuş 365 günden işte.
  • baris007 B kullanıcısına yanıt
    55c6v aldım hocam bende okudum öyle birşeyler ancak takmadım pek bakalım 3-4 sene sonra anlasılır bir sorun varsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

Hocam daha geçen gün okudum OLED lerin ömrü hakkkında 2 adet yorum :
    (https://www.avforums.com/threads/oled-price-changes.1992195/page-130 )

"At 2000 hours it's still a baby, they are good for around 100,000 hours I beleive, and 50,000 before they start to dim, the only thing i would worry about is image retention on them, they've been on 8 hours a day and probably never done a compensation cycle as they have probably just been turned off at the wall, but with 5 years warranty you should be able to get any issues rectified"

"From an article, The LG Electronics executive dispelled concerns over the lifespan of the OLED TVs.

"When we first started manufacturing OLED TVs in 2013, their lifespan was some 36,000 hours," Lee said.

"Technological development has extended it to 100,000 hours now. This is equal to 30 years, if a user watches our OLED TV for 10 hours a day."

You could remind them that they've already lost on them as they have had its use for marketing purposes already, and should factor that into the price... for a couple of hundred quid off. And remind him that the compensation cycle might not have been run as the manufacturer expected it to (though I imagine they just turn the signal off and let it sit in standby overnight)"

Elemanın biri teşhir almaya niyetlenmiş, forumdakilerden biri de diyor ki 2000 saat açık kalmış olması ömür olarak önemli değil. 50.000 saat sonra renk solması başlarmış ömürleride toplamda 100.000 saatmiş oledlerin. Yorumu yazan arkadaş da ekliyor. Teşhir olması sorun değil de eğer TV yi kapatmıyorlar ve compensation cycle (burn in temizleme işlemi) hiç yapılmadıysa, izlerin geçici den kalıcıya dönmüş olma riski var diye uyarıyor.
    Diğer biriside LG nin 2013 de OLED ömrünü 36.000 saat olarak açıkladığını zamanla bu rakamın toplamda 100.000 saate ulaştığını söylüyor. 30 yıl boyunca günde 10 saat açık kalırsa ömrünü tamamlarmış 100.000 saat yapıyormuş 365 günden işte.

hocam, Albani vardı bir zamanlar forumda. Baya bilgili idi. Forumlarda belirtilen led tv lerin ömürleri ile ilgili hiçbir şeye inanmayın yazardı. Hani firma açıkladı ise eyvallah. Ama renk solması olayı acaba deneyimlendi mi? Yani 50 bin saat sonra renginin solması durumu, bir kullanıcının yorumuna dayanıyor anladığım kadarı ile. Ben de bunun kaynağını sormuştum. Bunu tespit etmek için ya bir kullanıcının bu oled TV'yi 50 bin saat kullanıp solmanın farkına varması lazım ki şu aşamada imkansız gibi geliyor. Yani bir kullanıcı, oled bir TV alıp, 50 bin saat kullandıktan sonra renklerde solma başlıyor demesi pek mmkün görünmüyor. Ya da fabrika-test ortamında hızlandırılmış kullanım yapılmış olması lazım. bunu da bizim gibi kullanıcılar yapamaz diye düşünüyorum. Ya firmanın kendisi test etmesi lazım ya da başka bir kuruluş. LG kendisi mi açıklamış acaba 50bin saati? Zannetmiyorum. Bu bilgi doğru bile olsa, hiçbir firma kendi ürünü için böyle bir açıklama yapmaz. Ha yurtdışında bağımsız ya da bağımlı bir kuruluş tarafından dediğim gibi bir test yapıldıysa bilemiyorum. Ben bunun kaynağını merak ediyorum işte.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Valla karses bense teknosa da bi oled gördüm bir kanal izlerken başka bir kanalın logo izi vardı gölgeler vardı. Oled idi

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    modeli neydi? 2015 ise muhtemel. 2016larda logo izi olayını okumadım bir yerde.
    Modelini hatirlamiyorum ama LG oled ti

Hocam aslında lg oled başlığında paylaşmıştım. Belki görmüşsündür. Mediamarkt da lgc6v teşhirdeki ürün sabah akşam açık bırakılmış aynı demoda ve artık kalıcı logo yanığına dönmüş tv. Çok dikkat edilince farkediliyordu insan yüzünde belli noktalar yeşil mavi olduğunu farkettim. Ve görevliden ölü piksel testi yapabilirmisiniz diye istedim. Çünkü o logo yanıkları vs. kırmızı sarı yeşil ekranlarda kendini çok belli ediyor. Ve benim bahsettiğim kırmızı ekranda çok belli etmişti. Onu paylaşmıştım lg oled forumunda. Aslında sabah akşam aynı demoyu veren bir ekranda lg c6v'de bile 2016 serisi olmasına rağmen yanık oluşabiliyor. Benim gördüğüm kalıcıydı. Hatta elemana sorduğumda yıkama özelliği varmış bunların hiç yapıyormusunuz diye. Onu lg yapar serviste gibi saçma bi cevap verdi. Burda kullanıcıların menüde öyle bir seçenek olduğunu söylediklerini biliyorum. Önceliği Oled almak isteyen biri olarak beni korkutmuştu bu. Ancak çalışanın dediği bu ev ortamında hayatta olacak bişey değil dedi. İşin kötü tarafı gidip kırmızı ekranı arkalarda duran 55e6v modelinede koyduğumuzda yanık izi ondada vardı tam ortada. Eğerki merak edip ankarada olanlar varsa ve aynı teşhirse çok büyük ihtimal aynı teşhirdir. Yer kentpark mediamarkt :D isterseniz r-g-b ölü piksel testi ekranı ile yardımcı oluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

Hocam aslında lg oled başlığında paylaşmıştım. Belki görmüşsündür. Mediamarkt da lgc6v teşhirdeki ürün sabah akşam açık bırakılmış aynı demoda ve artık kalıcı logo yanığına dönmüş tv. Çok dikkat edilince farkediliyordu insan yüzünde belli noktalar yeşil mavi olduğunu farkettim. Ve görevliden ölü piksel testi yapabilirmisiniz diye istedim. Çünkü o logo yanıkları vs. kırmızı sarı yeşil ekranlarda kendini çok belli ediyor. Ve benim bahsettiğim kırmızı ekranda çok belli etmişti. Onu paylaşmıştım lg oled forumunda. Aslında sabah akşam aynı demoyu veren bir ekranda lg c6v'de bile 2016 serisi olmasına rağmen yanık oluşabiliyor. Benim gördüğüm kalıcıydı. Hatta elemana sorduğumda yıkama özelliği varmış bunların hiç yapıyormusunuz diye. Onu lg yapar serviste gibi saçma bi cevap verdi. Burda kullanıcıların menüde öyle bir seçenek olduğunu söylediklerini biliyorum. Önceliği Oled almak isteyen biri olarak beni korkutmuştu bu. Ancak çalışanın dediği bu ev ortamında hayatta olacak bişey değil dedi. İşin kötü tarafı gidip kırmızı ekranı arkalarda duran 55e6v modelinede koyduğumuzda yanık izi ondada vardı tam ortada. Eğerki merak edip ankarada olanlar varsa ve aynı teşhirse çok büyük ihtimal aynı teşhirdir. Yer kentpark mediamarkt :D isterseniz r-g-b ölü piksel testi ekranı ile yardımcı oluyorlar.

Evet işte normalde TV yi kapattığınızda fakat fişi çekmediğinizde TV nin kendisi bunu otomatik yapıyor. Belirli aralık kontrolleri var. Fakat bu mağazadakiler 10 saat aynı statik görüntüyü çalıştırıp, birde akşam TV leri kumanda dan kapatmayıp, direk elektriklerini merkezi olarak kapatıyorlarsa o zaman bu compensation cycle ın hiç çalışmama ve geçici izlerin sabit ize dönüşme ihtimali var!
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.