Şimdi Ara

2016 / Focus 1.6 trend X vs Golf 1.2 TSI midline plus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Malum kampanya dönemleri yaklaştı. Sizlerinde ilgisini çekeceğini düşündüğüm 2 araç arasında kaldım. Hedefim bu iki araçtan birini alıp inşallah 2018'e de vw Passat ile girmek. Özellikle bu durumu da göz önüne aldığınızda düşünceleriniz nelerdir?

Şu an için iki araç arasında büyük bir fiyat farkı olacağını düşünmüyorum kampanyalar dönemi gelince. Benim gönlüm özellikle Passat'a geçeceğim için öncelikle Golf den daha sonra Focus dan yana.

Geçmiş konuları da okudum tabi ki. Sizlerin değerli görüşleri benim için önemli, paylaşırsanız sevinirim.

Ford Focus özellikler:
    http://www.ford.com.tr/Hidden/focus-donanim-ozellikleri/tabid=tab3

Vw GOLF özellikler:
    https://binekarac.vw.com.tr/golf.aspx#detaylar

Şimdiden teşekkürler.

• Kimseden ses yok mu? Herkes fiyat konusuna yazıyor. Sonra konu değişince de kızılıyor.
  • Honda al sonra ve.cunku 2.eli değerli.zaten 2 sene sonra değişiklik yapacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

Honda al sonra ve.cunku 2.eli değerli.zaten 2 sene sonra değişiklik yapacaksınız

Honda mı? Hiç böyle yaklaşmamıştım. Sanki bana golf ile focus un 2. eli daha değerli geldi hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 2 Ekim 2016; 10:14:18 >
  • Ikiside tutulan araclar, donanimlari da ortada. Hangisini istiyorsaniz alin.

Neyi merak ediyorsunuz?

• Üstadım ikisi arasında kaldım ya bende bu yüzden zaten. İkisinden hangisi ve neden ? Görüşleri merak ediyorum.
  • Motor: Lpg yapılacaksa Focus, yok yılda az km yapılacaksa Golf.
    Donanım: İkisi de aynı, kafa kafaya.
    Tasarım: Focus. Golf tekdüze ve sıradan geliyor bana.
    Makyaj/Kasa Değiştirme: Golf 2017 yılında kasa değiştirmeye hazırlanıyor, Focus makyaj yiyeli birkaç sene oluyor.
    İç hacim ve Bagaj: Golf.
    Malzeme kalitesi: İkisi de aynı.
    Yok tutuş: Söylemeye gerek olmadığını varsayıyorum
    Servis: Ford servisine gitmedim ama Doğuş servisleri ve showroomlarında saygı sıfır.
    İkinci el: Golf bir tık önde ama Focus'ta iyi.

Eyyorlamam bu kadar hocam, değer dize kalmış.

• focusun donanımı sürüşü golf midline dan daha ileride
    focus alırdım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıt olayına girmeyeyim focus lpg ile golf 1.2 ile aynı yakar bence. Ben olsam baz modellerin sunduğu standart donanım ve güvenlik özelliklerine bakardım. Tabi ki golf de bağımsız süspansiyon olmamasını da unutmamak lazım astra j kasadan golf 7 ye geçince ciddi tedirgin oldum yol tutuş konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheset

Yakıt olayına girmeyeyim focus lpg ile golf 1.2 ile aynı yakar bence. Ben olsam baz modellerin sunduğu standart donanım ve güvenlik özelliklerine bakardım. Tabi ki golf de bağımsız süspansiyon olmamasını da unutmamak lazım astra j kasadan golf 7 ye geçince ciddi tedirgin oldum yol tutuş konusunda.

Öncelikle tşkler...

Yakıt olayı problem değil. LPG takılmasına da ihtiyaç yok.

Focus da bağımsız süspansiyon var mı acaba? Golf 7 de nasıl bağımsız süspansiyon olmaz çok şaşırdım.

Standart donanımlarda ve güvenlikte golf daha iyi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 2 Ekim 2016; 11:57:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Motor: Lpg yapılacaksa Focus, yok yılda az km yapılacaksa Golf.
    Donanım: İkisi de aynı, kafa kafaya.
    Tasarım: Focus. Golf tekdüze ve sıradan geliyor bana.
    Makyaj/Kasa Değiştirme: Golf 2017 yılında kasa değiştirmeye hazırlanıyor, Focus makyaj yiyeli birkaç sene oluyor.
    İç hacim ve Bagaj: Golf.
    Malzeme kalitesi: İkisi de aynı.
    Yol tutuş: Söylemeye gerek olmadığını varsayıyorum
    Servis: Ford servisine gitmedim ama Doğuş servisleri ve showroomlarında saygı sıfır.
    İkinci el: Golf bir tık önde ama Focus'ta iyi.

Eyyorlamam bu kadar hocam, değer dize kalmış.

Süper olmuş.

Kasa olayında jetta golf 7 üzerine yenilenecek benim bildiğim ve golf de bir değişiklik görünmüyor diye biliyorum ama ...

Yol tutuş konusunda söyleyin hocam ben 2015 ford trendx ile sürüş imkanım çok oldu ancak golf ile sürüş yapmadım hiç. Benim izlenimlerim golf 7 ile sadece kısa süre yaptığım bir yolculuk düşünülürse;

Focus daha ağırbaşlı, sert, diri ve kaslı bir araba.
    Golf ise daha çevikmiş gibi geliyor.

Bilmem doğru mu düşünüyorum?

Ayrıca euro ncap:

GOLF 2012 için:http://www.euroncap.com/tr/search-results/?query=golf+2016&x=0&y=0
    Focus 2013 için :http://www.euroncap.com/tr/results/ford/focus/10923
  • Foqus al foqus yol tutar amcaminoglu 220 ile viraja girerken durum yiyo bir yandan

• Selam.oncelikle sifir arac aliyorsaniz en az 8 10bin tl zarari goze alacaksınız.yani malum sitedeki bazi apaciler gibi 0indan pahali yazarim satarım falan muhAbbetine girerseniz sizi saglam soguslerler,kimse o paralara 0i varken 2.eli satamıyor.
    Arac degistireceginiz icin focus hb ise o arabayi zor satarsınız cunku piyasasi zayif,ayrica 1.6benzinli motor da sıkıntıdır satarken.
    Golfun piyasasi iyi,2015 1.2tsi garantisi devam eden ve mutlaka comfortline bir arac bakmanizi oneririm.
    Ornek;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-orjinal.acil-satilik-338056386/detay

• Valaraukar kullanıcısına yanıt
    Golf 8, 2017-2018 yılında yenilenecek hocam yeni kasa ile yeni motorları da tanıtılacak.

Yol tutuş geyiği vardır bilir misiniz bilmem Focus hakkında. Sınıfında referans sayılabilecek bir yol tutuşuna sahiptir. Köpek gibi yok tutar afedersin hocam.

Focus daha sportif, asi ve sert bir görünüme sahip, fakat Golf da bir o kadar mülayim, emekli arabası gibi bir tasarımı var bence, hele ki beyaz renkle.

Yani hocam karar sizin, eğer az km yapıyor, iç hacmi ve bagajı geniş olsun istiyor ve illa da ikinci eli iyi olsun diyorsanız Golf, yol tutuşu olsun, herkesten bir nebze olsa da farklı olmak istiyor, Lpg ile kullanmak istiyorsanız Focus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şıh Hazretleri -- 2 Ekim 2016; 12:13:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Selam.oncelikle sifir arac aliyorsaniz en az 8 10bin tl zarari goze alacaksınız.yani malum sitedeki bazi apaciler gibi 0indan pahali yazarim satarım falan muhAbbetine girerseniz sizi saglam soguslerler,kimse o paralara 0i varken 2.eli satamıyor.
    Arac degistireceginiz icin focus hb ise o arabayi zor satarsınız cunku piyasasi zayif,ayrica 1.6benzinli motor da sıkıntıdır satarken.
    Golfun piyasasi iyi,2015 1.2tsi garantisi devam eden ve mutlaka comfortline bir arac bakmanizi oneririm.
    Ornek;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-orjinal.acil-satilik-338056386/detay

Hocam benzer dusunuyoruz. Bencede golf bu konuda daha iyi. Yanliz soyle bir durum var ikinci el konusunda: eger araci kampanyadan 0 iyi fiyata alirsaniz. En kotu aldiginiz fiyata satarsaniz. Ben bunun pesindeyim. Her arabami alirken bu sekilde hareket ederim. Soyle ornek vereyim gecen sene fous 1.6 trendx 56bin TL ye alamadım. Eger alsaydim bugun de 56bin en kotu satardim. Dolayisiyla dediginiz gibi 8 bin rakami yallasik %15 her arabada soz konusu zaten fazla etkilemez. Onun icin arabayi alirken kampanyadan iyi denk getirmek lazim. Bende bunun pesindeyim. Boyle yaparak sonraki seneye kayip yasamamak hedefim. Mesela gecen sene abimle aldik trendx powershift 61bin. Arabanin su an sifiri 72500. Bu senede 63bin olan focusu 58 civari kapatabilirsem bir sekilde yine en kotu 58e satar ve arabayi degistirebilirim. Dolayisiyla kesinlikle hakli oldugunuz zarar mevzusunun onune gecmis olurum. Benim dusuncem bu. Mesela bir arkadas 63.500 isikli paket golf diyor. 60 civari bir rakama golf kapatabilirsem hemen alirim. Boylece passata gecmek daha da kolay olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Golf 8, 2017-2018 yılında yenilenecek hocam yeni kasa ile yeni motorları da tanıtılacak.

Yol tutuş geyiği vardır bilir misiniz bilmem Focus hakkında. Sınıfında referans sayılabilecek bir yol tutuşuna sahiptir. Köpek gibi yok tutar afedersin hocam.

Focus daha sportif, asi ve sert bir görünüme sahip, fakat Golf da bir o kadar mülayim, emekli arabası gibi bir tasarımı var bence, hele ki beyaz renkle.

Yani hocam karar sizin, eğer az km yapıyor, iç hacmi ve bagajı geniş olsun istiyor ve illa da ikinci eli iyi olsun diyorsanız Golf, yol tutuşu olsun, herkesten bir nebze olsa da farklı olmak istiyor, Lpg ile kullanmak istiyorsanız Focus.

Ustadim yorumlarin enfes.

Golf vs focus olayi kafamda cozuldu. Sizlerle benzer dusunuyoruz. Dusuncelerimi dogrulamis oldum. Artik hangisini kampanyadan ucuza kapatabilirsem onu alirim.

Degerli yorumlariniz icin hepinize tsk ederim.

---------

Konuyu baska bir yere cekerek devam edersek: 2017 2018de golf tanitilacaksa su asamada golfun pek anlami olmaz. Seneye kampanyada oldururler golf 7yi o zaman. Passat da aynisini yaptilar daha iki sene once. Alamadik lakin kismet degilmis yeni passati.

Benim merak ettigim passat icin kasa degisimi ne zaman? Eger passat icin de bir iki seneye degisim sozkonusu ise tadindan yenmez. Sonucta hedef passat.

Golf 1.4 tsi larda bağımsız süspansiyon var. Focus hakkında çok bilgi sahibi değilim fakat torsiyonlu olsa yol tutuş konusunda bu kadar iddialı olamazlar diye düşünüyorum. Yakıt dert değil ise ve sakin bir kullanıcı iseniz benim gibi kesinlikle golf derim.

• 58e 1.6 trend x i biraz zor alirsiniz.eger o rakama alabiliyorsanız zaten 2.eldeki fiyatina geliyor.aldığınız rakami paylasirsaniz forumda düşünen arkadaslar icinde iyi olur.

Passat kasa değiştireli 2-3 sene oldu aşağı yukarı. Yeni kasa için en az 4-5 yıl var, 2018 sonunda belki bir sürprizle makyaj yapabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheset

Golf 1.4 tsi larda bağımsız süspansiyon var. Focus hakkında çok bilgi sahibi değilim fakat torsiyonlu olsa yol tutuş konusunda bu kadar iddialı olamazlar diye düşünüyorum. Yakıt dert değil ise ve sakin bir kullanıcı iseniz benim gibi kesinlikle golf derim.

Öncelikle tşkler.

1.2 tsi larda yok mu peki?

Üstadım ben artık ikisinden hangisi fiyat olarak daha uygun olursa ona yöneleceğim. Ama arada 2k 3k gibi bir rakam kalırsa kesinlikle golf alırım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.