Şimdi Ara

2016 Citroen C4 1.6 BlueHDI EAT6 mı 2016 Opel Astra K 1.6 CDTI Otomatik mi ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
3
Favori
22.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eisenberg

@erdal93

Citroen basar veya basmaz, iyidir, kötüdür.....

Gelelim acı gerçeğe;

Şimdi veya sonra bir C4 alırsın, iş satmaya gelince, bir Golf, bir Astra'ya kıyasla en az 5.000 TL. daha fazla zararla satarsın, dizelden yaptığın onca tasarruf, noter huzurunda çöpe.....diğerleri noterden gülen yüzleri ile çıkarken, sen boynu eğik çıkarsın, basarlar yani, halbuki kullanırken ki memnuniyetinden çok çok fazlası dakikalar içerisinde cebinden gitmiştir artık. Ha bu arada, müşteri bulmak için de bayağı bayağı bir bekleyip, üstüne bir de bu sahneyi yaşarsın.

Ayrıca kur farkları, ötv diğerlerinin üzerine binerken, bir bakmışsın, senin araç liste fiyatında artmasına karşın, bir sene sonra bile reelde senin aldığın fiyatlardan satılıyor, bu da Fransız öpücüğü.

Haklısın da diyebilirsin, yok tecrübeler hayatta yenilen kazıkların bir bileşkesidir ve ben bu kazığı yemeden öğrenemem diyorsan alırsın bir tane, nasıl olsa bana giren çıkan yok, ama geçmişte oldu, sana da olmasın derim, hazır tecrübe yani.

Konuyu da kapatalım bence

Yooook ben VTi C4 almıştım dizellerle arasında 15-20.000 lira oynuyordu şu an ilk geldiğinde 40-45.000 liraya satılan dizel C4 lerin temizleri 60'ın üstünde anladığım kadarıyla dizel otomatik olan her araba prim yapıyor ve ikinci elde kolay gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıfırı hesaplı bir araç değil sonuçta; ikinci elini diğer markaların dizel otomatiklerinin ikinci eli karşılaştıracaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NéGRo

quote:

Orijinalden alıntı: troy

quote:

Orijinalden alıntı: erdal93

PSA grubu (Citroen) 1.6 EfficientDynamics 170 Hp motoru BMW için üretmiştir.

VTI ve THP motorlar BMW ortak yapımıdır.

BlueHDI ve PureTech yılın motoru ödülüne layık görülmüştür.

Opel kime motor satmıştır ? KİMSEYE (Kimse dandik Opel motorunu ürünlerine koymak istemez.)

Opel kiminle ortak bir motor üretmiştir ? KİMSEYLE (Batmakta olan ve zarar eden iflasın eşiğindeki GM ile kimse ortak olmaz.)

Opel tarihte hiç International Engine of The Year (Yılın motoru) ödülüne layık görülen bir motor üretebilmiş midir ? HAYIR ( Opel'in o teknolojiye erişebilmesi için 5 fırın ekmek yemesi gerekir. O ekmeği yiyebilmek için parası olması gerekir.)

o begenmedigin cim motoru dedigin motor bak nolmus ya

http://www.timesofmalta.com/articles/view/20050703/motoring/opel-1-3-cdti-ecotec-is-engine-of-the-year-2005.85299

birde su linkte

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year

ctrl f ile opel yazip aratirsan gorursun bilip bilmeden konusuyorsun kafana göre yorum yapiyosun

tam bir motor cahilisin

Attığınız listede yılın en iyi motoru, en iyi performans motoru gibi ödüllerden ziyade Opel "Best Fuel Economy/Green Engine" yakıt tüketimi ve çevreci motor ödülü almış listeye göre konuşursak PSA grubun motorları bariz bir şekilde üstün diyebiliriz o zaman.

Konudaki yorumları okuyorum birkaç tane objektif yorum dışında hepsi marka fanatikliği üzerine iki taraf içinde geçerli opelcilere bakıyorsun sanki C4 ile Bently'i kıyaslıyor ilkokul düzüyende mesajlar C4 arabamıymış, Astra ile C4 kıyaslanamazmış dengi değilmiş vs. bal gibi kıyaslanır ikiside C sınıfı hatchback arabalar ikisininde birbirine karşı avantaj ve dezavantajları var bu kadar abartmayın.

Size aynen katılıyorum hocam hatta donanım konusunda C4 ün epey artısı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cano1737

Tabikide opel, kalite olarak gidiş olarak sonuçta alman, 2016 nın arabası bosuna opel astra k seçilmedi,opsiyonsuz bile donanım özellikleri çok daha fazla, hatta piyasadakı 1.6 dizel 136 ps en verimli dizel diyorlor gidiş olarak, cıtroen tercih etmek saçma olur

Katılmıyorum hocam bence çok eksiği var.

• Ben ne okudum demin kardeşim üstün açık kalmış.
  • eisenberg kullanıcısına yanıt
    Hocam Benzinli Puretech leri 60-65'e vermişlerdi bir ara,dizelleri pahalı satıyorlar yoksa 2.eli zedelenir.

• quote:

bir sey daha eklicem motor falan konsuyorsunda astraya atmadigin bok kalmamis o yuzden mi 2016 yilin araci secildi ??

http://www.caroftheyear.org/winner/2016_1/coty

sen git al istedigin arabayi citröen satislari dustu galibada forumlara sardilar bu ara...

Yılın otomobili olduğu için bir araba almazdın.

308'de yılın otomobili ama bana hitap etmiyor.

• C4 kasa olarak da cok eskidi, astra nispeten yeni kazasıyla artı sağlar. Yukarıda PSA grup yerden yere vurulmuş ama yeni araçları karsilastiralim, astra 308'den üstün değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

1.6 turbo versiyonu vardı o aracın, olabilir yani

202 Beygirlik Racing versiyonu var.

• Golf konusunda golfçüsün burada ise C4cü bir karar veremedin yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Golf konusunda golfçüsün burada ise C4cü bir karar veremedin yahu.

Civic çi değilim çok sükür.

• Carviser'ın yaptığı incelemedeki C4 te halojen far yok.

Forumda yazılan şeylerin çoğu eksik bilgi içeriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

Hocam Benzinli Puretech leri 60-65'e vermişlerdi bir ara,dizelleri pahalı satıyorlar yoksa 2.eli zedelenir.

Dizelleri de 70-75'di, orta donanım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Golf konusunda golfçüsün burada ise C4cü bir karar veremedin yahu.

Civic çi değilim çok sükür.

Yanar döner olma diye dedim Nowwagenciler asimile etmisler seni önceden böyle değildin anlamında dediydim Aziz Kancar bile beğenmis yeni Civic'i yahu bi sen kaldin direnen.

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    Aziz kancar C4 ü de beğenmiş D segment diyor

• Yanlısın olmasın en son C5 testini izleyip sana da gecmistim hiç beğenmedi yahu. Yürüyen tabut demediği kaldı.
  • Astra'nın flexride şasili modelini kullandım. Fırsatınız varsa siz de kullanın. Yok tutuşu nedir adlı ders veriyor adamlar resmen.
  • Bu ne anlamsız konu yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: NéGRo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdal93

PSA grubu (Citroen) 1.6 EfficientDynamics 170 Hp motoru BMW için üretmiştir.

VTI ve THP motorlar BMW ortak yapımıdır.

BlueHDI ve PureTech yılın motoru ödülüne layık görülmüştür.

Opel kime motor satmıştır ? KİMSEYE (Kimse dandik Opel motorunu ürünlerine koymak istemez.)

Opel kiminle ortak bir motor üretmiştir ? KİMSEYLE (Batmakta olan ve zarar eden iflasın eşiğindeki GM ile kimse ortak olmaz.)

Opel tarihte hiç International Engine of The Year (Yılın motoru) ödülüne layık görülen bir motor üretebilmiş midir ? HAYIR ( Opel'in o teknolojiye erişebilmesi için 5 fırın ekmek yemesi gerekir. O ekmeği yiyebilmek için parası olması gerekir.)

o begenmedigin cim motoru dedigin motor bak nolmus ya

http://www.timesofmalta.com/articles/view/20050703/motoring/opel-1-3-cdti-ecotec-is-engine-of-the-year-2005.85299

birde su linkte

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year

ctrl f ile opel yazip aratirsan gorursun bilip bilmeden konusuyorsun kafana göre yorum yapiyosun

tam bir motor cahilisin

Attığınız listede yılın en iyi motoru, en iyi performans motoru gibi ödüllerden ziyade Opel "Best Fuel Economy/Green Engine" yakıt tüketimi ve çevreci motor ödülü almış listeye göre konuşursak PSA grubun motorları bariz bir şekilde üstün diyebiliriz o zaman.

Konudaki yorumları okuyorum birkaç tane objektif yorum dışında hepsi marka fanatikliği üzerine iki taraf içinde geçerli opelcilere bakıyorsun sanki C4 ile Bently'i kıyaslıyor ilkokul düzüyende mesajlar C4 arabamıymış, Astra ile C4 kıyaslanamazmış dengi değilmiş vs. bal gibi kıyaslanır ikiside C sınıfı hatchback arabalar ikisininde birbirine karşı avantaj ve dezavantajları var bu kadar abartmayın.

Anaokulu düzeyinde sorulara hangi düzeyde cevaplar gelir sizce?

• quote:

quote:

bir sey daha eklicem motor falan konsuyorsunda astraya atmadigin bok kalmamis o yuzden mi 2016 yilin araci secildi ??

http://www.caroftheyear.org/winner/2016_1/coty

sen git al istedigin arabayi citröen satislari dustu galibada forumlara sardilar bu ara...

Yılın otomobili olduğu için bir araba almazdın.

308'de yılın otomobili ama bana hitap etmiyor.

Ben sundan dolayi belirttim arkadas opel hic bisi yapmiyor kendini gelistirmiyor falan demis yazmis daha dogrusu . Bu yuzden gosterdim yoksa yilin araci diye alinmali demiyorum.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.