Şimdi Ara

2016 Citroen C4 1.6 BlueHDI EAT6 mı 2016 Opel Astra K 1.6 CDTI Otomatik mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
3
Favori
17.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 91
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 48
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 11 saat 46 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 49
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Wolfen1976 (49 mesaj) CaptainSkyWalker (48 mesaj) eisenberg (30 mesaj) JNG90 (28 mesaj) lojistisyen (24 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (247 mesaj) Mobil (68 mesaj) Tablet (2 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> 2016 Citroen C4 1.6 BlueHDI EAT6 mı 2016 Opel Astra K 1.6 CDTI Otomatik mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4939 Mesaj
    Bende deli, manyak düşünceler

Hani bu nefret çocukluğuna mı iniyor, Opel, cinsel istismarda veya şiddette mi bulundu

Citroen, hipnoz filan yaptı, kulağına C4'diye üfledi durdu, Citroen'in Opel'e karşı yetiştirdiği canlı bomba gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eisenberg -- 27 Aralık 2016; 23:12:0 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

tsi 520i inen yarışır civic inen deal

Hiç güleceğim yoktu TSI önce Audi'yi geçsin ondan sonra gelsin.

https://www.youtube.com/watch?v=T8YdW7bie8g

Halkaları bilezik yapmış salliyormuşuz.

https://www.youtube.com/watch?v=yh0_UUUYLuY
    |
    |

• Yarbay
    13617 Mesaj

Çoğu mesajını görmezden geliyorum zaten, arada canım sıkkın olduğu ve vaktim olduğu zaman oyalanıyorum işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Panthér kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2075 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Orijinalden alıntı: murat425

Kendimizde insignia var fakat şuan c segmenti alacak olsam 308 golf arasında kalırdım. Astraya bakmam Galiba. Tamam güzel araba fakat ben bir araçta konfor ve sessizlik beklerim. Bizdeki insignia golf e göre daha sert ve daha fazla yol sesi alıyor. Malesef durum bu opeli çok severim ama malzemeden çok çalmaya başladı. Misal standart insignia da elektrikli direksiyon yok flexride alınca geliyor ama Astra k da bu standart. Ne alakaysa biliyorum.

Insignia nız kaç model?

Ben 2014 makyajlı Insignia ve Golf 7 kullanıcısıyım, Golf sessiz ve rahat kullanımlı bir model ama uzun yolda Insignia daha yumuşak amortisör ve geniş koltukları ile Golf e göre çok rahat geliyor, sert darbe ve çukurlara da Insignia daha sessiz sakin ve yumuşak tepkiler veriyor.

Muhtemelen makyaj sonrası Insignia lar daha konforlu hale getirildi eski kasaları kullanmadığım için bilemiyorum.

Bizim araç 2010 cosmo 18 jant var araçta. Açıkçası golf le insigniayı kıyaslamak istemem fakat ses sistemi golfde daha iyi yol sesi golf de daha az koltuk rahatlığı golfde çok daha iyi özellikle comfortline golf ün koltukları çok iyi. Tabi yol tutuşu hızı göstermemesi insignia nın en sevdiğim özelliği. Genede seviyorum insigniayı ama makyajsız kasa her konuda sert buda biraz yoruyor. Makyajlı kasada durum nasıl bilmiyorum.

• Yarbay
    3014 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erdal93

Sen Zaten içeçeğini içmiş sarhoşken Opel almışsın.

Sana geçmiş olsun.

Yarın "Opel motor kapak contası yaktı." diye yazarsın.

Astra K iyi bir otomobil değil.

Eski Astraları severdim ama Opel bozdu.

Sen 10 sene geriden geliyorsun. Opel tüm motorları yeniledi. Benzinli ve Dizel motorların tamamı yeni. Sadece 1.6 atmosferik motor eski. Zaten dizel motorları da fiyat dan alıyordu. Yeni 1.6 cdti motor sınıfın en iyisi tartışmasız. 1.6 160hp lik olanı 2.0tdi lardan bile çok daha iyi performans veriyor.

1.3cdti lı corsayı 90.000km kullandım. Periodik bakımlar hariç 1tl masraf çıkarmadı. Sadece anteni çalmış çocuklar anten aldım. Bu motora da kötü diyorsan bence psikiyatri bölümünden bir randevu alman gerekli.

Kendini opeli aşağılarayak tatmin edeceksen yardımcı olayım. Opele laf söylendiği zaman mutlu oluyorsan 2 laf ta ben atayım. Yeterki mutlu ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 27 Aralık 2016; 23:37:57 >
    Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: "Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).

• Yarbay
    3309 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bana göre 1.3 CDTI 90 Hp çok güçsüz ve yokuşta çekmiyor.

Bu yüzden ben bu motora "çim biçme makinesi" diyorum.

|
    |
    yusuf24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1.3 CDTI 90 Hp Corsa in yeterli olabilir.
    Bence Astra için yetersiz.

|
    |
    erdal93 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3402 Mesaj
    C4 Astra'yı gömermiş de, karadüzenmiş de, falanmış da filanmış da. Şakaysa hiç komik değil, ama ciddiyse çok komik. Astra C4'ü katlar, cebine koyar.
    |
    |
    Son cikan 1.3 CDTI ler 95 hp, 190 tork. Kendim memlekette yaylaya 6 kisi ciktim cekis konusunda bir sorunla karsilasmadim Corsa ile. Ustelik bu arac 1200 kusur kg. Muadillerine nazaran en az 100 kg daha agir.

CDTI motorlar iyidir, param yetmedi yetse ben de K kasa bir Astra alacaktim 136 hplerden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Konu Sahibine Özel
    PSA grubu (Citroen) 1.6 EfficientDynamics 170 Hp motoru BMW için üretmiştir.

VTI ve THP motorlar BMW ortak yapımıdır.

BlueHDI ve PureTech yılın motoru ödülüne layık görülmüştür.

Opel kime motor satmıştır ? KİMSEYE (Kimse dandik Opel motorunu ürünlerine koymak istemez.)

Opel kiminle ortak bir motor üretmiştir ? KİMSEYLE (Batmakta olan ve zarar eden iflasın eşiğindeki GM ile kimse ortak olmaz.)

Opel tarihte hiç International Engine of The Year (Yılın motoru) ödülüne layık görülen bir motor üretebilmiş midir ? HAYIR ( Opel'in o teknolojiye erişebilmesi için 5 fırın ekmek yemesi gerekir. O ekmeği yiyebilmek için parası olması gerekir.)

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Kendimizde insignia var fakat şuan c segmenti alacak olsam 308 golf arasında kalırdım. Astraya bakmam Galiba. Tamam güzel araba fakat ben bir araçta konfor ve sessizlik beklerim. Bizdeki insignia golf e göre daha sert ve daha fazla yol sesi alıyor. Malesef durum bu opeli çok severim ama malzemeden çok çalmaya başladı. Misal standart insignia da elektrikli direksiyon yok flexride alınca geliyor ama Astra k da bu standart. Ne alakaysa biliyorum.

Insignia nız kaç model?

Ben 2014 makyajlı Insignia ve Golf 7 kullanıcısıyım, Golf sessiz ve rahat kullanımlı bir model ama uzun yolda Insignia daha yumuşak amortisör ve geniş koltukları ile Golf e göre çok rahat geliyor, sert darbe ve çukurlara da Insignia daha sessiz sakin ve yumuşak tepkiler veriyor.

Muhtemelen makyaj sonrası Insignia lar daha konforlu hale getirildi eski kasaları kullanmadığım için bilemiyorum.

Bizim araç 2010 cosmo 18 jant var araçta. Açıkçası golf le insigniayı kıyaslamak istemem fakat ses sistemi golfde daha iyi yol sesi golf de daha az koltuk rahatlığı golfde çok daha iyi özellikle comfortline golf ün koltukları çok iyi. Tabi yol tutuşu hızı göstermemesi insignia nın en sevdiğim özelliği. Genede seviyorum insigniayı ama makyajsız kasa her konuda sert buda biraz yoruyor. Makyajlı kasada durum nasıl bilmiyorum.

Anladım.

Aslında Golf ü Insignia ile kıyaslamak mümkün çünkü Golf yalıtım olarak kendi sınıfına göre başarılı bir araç, yol sesi ve sarsıntı-koltuk ergonomisinde biraz daha kötü ama rüzgar sesi ve ses sisteminde, özellikle tizlerin netliğinde Insignia dan daha iyi, işin garibi yakın arkadaşımın henüz yeni aldığı Passat ına nazaran da Golf ün rüzgar yalıtımı daha iyi.
    |
    |

Opel'in şanzımanı bence VW'den daha iyi ikisi arasinda seçim olsa ben Astra'yı şeçerdim yani golf yerine.
    |
    |
    Daha neler göreceğiz.
    |
    |

Bu 1.3 motor fiat a ait ve şu an 75 ve 95hp olarak Corsa ile satılıyor. 90 lığı yok opelde. Artık Astra da kullanılmıyor. Vergi avantajı olduğu için bence yinede kullanılabilirdi. Performansı iyi olmasada piyasadaki en dayanıklı, en sorunsuz dizel motorlardan biri. Astra J de 1500kg lık ağır kasayı taşıyamıyor, yük varken can çekişiyordu, buna itirazım yok.

Astra K ile gelen 1.6 cdti 136hp lik aracı bir kullanın. Çok sessiz ve performanslı bir motor. 6. viteste 2000 devirde 127km hız yaparak 1.6 dizeller içerisinde en uzun dişli oranına sahip (yanlışım varsa düzeltin). Bu çok önemli bir nokta. Yüksek hızlarda araç çok az yakıyor.

Opeli artık devşirme motorlarla değerlendirmeyin. 90hp lik pancar motoru falan kalmadı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 28 Aralık 2016; 3:17:13 >
    |
    |
    Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: "Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).
  • Yarbay
    5542 Mesaj
    o degilde gelistirmedi falan demis ecoflexler var kardesim karbon salini az olan ....
    |
    |
    7806 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: troy

quote:

Opel kime motor satmıştır ? KİMSEYE (Kimse dandik Opel motorunu ürünlerine koymak istemez.)

Opel kiminle ortak bir motor üretmiştir ? KİMSEYLE (Batmakta olan ve zarar eden iflasın eşiğindeki GM ile kimse ortak olmaz.)

Opel tarihte hiç International Engine of The Year (Yılın motoru) ödülüne layık görülen bir motor üretebilmiş midir ? HAYIR ( Opel'in o teknolojiye erişebilmesi için 5 fırın ekmek yemesi gerekir. O ekmeği yiyebilmek için parası olması gerekir.)

o begenmedigin cim motoru dedigin motor bak nolmus ya

http://www.timesofmalta.com/articles/view/20050703/motoring/opel-1-3-cdti-ecotec-is-engine-of-the-year-2005.85299

birde su linkte

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year

ctrl f ile opel yazip aratirsan gorursun bilip bilmeden konusuyorsun kafana göre yorum yapiyosun

tam bir motor cahilisin

1.3 cdti motorun Fiat dan alındığını biliyorum. Multijetin Opel versiyonu diye. Belki yazılımsal birşeyler yapmış olabilirler.

|
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    Yaw he he.

|
    |

Orijinalden alıntı: troy

quote:

o begenmedigin cim motoru dedigin motor bak nolmus ya

http://www.timesofmalta.com/articles/view/20050703/motoring/opel-1-3-cdti-ecotec-is-engine-of-the-year-2005.85299

birde su linkte

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year

ctrl f ile opel yazip aratirsan gorursun bilip bilmeden konusuyorsun kafana göre yorum yapiyosun

tam bir motor cahilisin

Attığınız listede yılın en iyi motoru, en iyi performans motoru gibi ödüllerden ziyade Opel "Best Fuel Economy/Green Engine" yakıt tüketimi ve çevreci motor ödülü almış listeye göre konuşursak PSA grubun motorları bariz bir şekilde üstün diyebiliriz o zaman.

Konudaki yorumları okuyorum birkaç tane objektif yorum dışında hepsi marka fanatikliği üzerine iki taraf içinde geçerli opelcilere bakıyorsun sanki C4 ile Bently'i kıyaslıyor ilkokul düzüyende mesajlar C4 arabamıymış, Astra ile C4 kıyaslanamazmış dengi değilmiş vs. bal gibi kıyaslanır ikiside C sınıfı hatchback arabalar ikisininde birbirine karşı avantaj ve dezavantajları var bu kadar abartmayın.

Çitroyen 100km de kaç litre benzin yakiyor otomatik istanbul şehiricinde ?
    |
    |
    NéGRo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Gülüş Tasarımı
Canlı Tv izle
Web Tasarım
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,063
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.