Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.499
Cevap
126
Favori
887.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni a5 güzel olmuş tabi fiyatı cok önemli.cünkü bu segmentte bmw 4 serisi cok satıyor .eğerki 4 serisinden pahalı olursa satış şansı cok zor biraz daha uygun tutmaları lazım.yoksa işi cok zor olur.a4 te aynı hatayı yaptılar satışlar ortada.bende merak ediyorum 4 kapılı 1,4 150 lik nekadardan olcak fiyatı acaba. nezaman gelceği belli mi.bu yakınlarda gelmesi lazım cünkü tanıtıldı.
  • A4 ün donanımları biraz garip belirlenmiş. Design donanimda da Sport donanimda da Cruise yok. Design donanimda Limitör var sadece. Sport donanimda Spor Süspansiyon yok ve Design ile aynı süspansiyona sahipler. A4 Avant için fiyat almaya uğradım ama kafam karıştı çünkü olmazsa olmazlarim iki donanimda da yok. Özel siparişe girmek zaten Audi'de mantıklı değil. A4'ün fiyatları yanında donanımların da işi zor. 2017 yi ve A5 Sportback'i de beklemek gerekiyor. Yalnız aracın içindeki malzeme kalitesi ve işçilik ( ızgaralar hariç onlari sevmedim ) mükemmel olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sedan ile Avant arasında 10binTL fark olduğunu ancak Avant'ta elektrikli bagaj kapağı, koltuk arkası file cepler, geri park kamerası standartmış. Ama araç olarak teklif formu almadığım için -mış ifadesi kullanarak kesin standart bunlar diyemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Sedan ile Avant arasında 10binTL fark olduğunu ancak Avant'ta elektrikli bagaj kapağı, koltuk arkası file cepler, geri park kamerası standartmış. Ama araç olarak teklif formu almadığım için -mış ifadesi kullanarak kesin standart bunlar diyemiyorum.

AUDI A4 B9  (ANA KONU)-

195.000 tl dediler.

90.000 tl 0.99 faiz ile 36 ayda geri ödemeli.
  • sünnetçi34 kullanıcısına yanıt
    Hocam ; bu araçta donanım belirtilmemiş ama Design galiba değil mi? 195binTL güzel fiyat vermişler. Dila Hnm Şenyildiz'da mıydı? Ben Erel'e uğradım. 236binTL den düşük 2.0 TDİ Quattro fiyatı alamadım, bütçemi aştığı için Teklif Formu istemedim. 2 adet 1.4 TFSİ Avant icin teklif aldım sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 25 Eylül 2016; 19:24:42 >
  • quote:

Hocam ; bu araçta donanım belirtilmemiş ama Design galiba değil mi? 195binTL güzel fiyat vermişler. Dila Hnm Şenyildiz'da mıydı? Ben Erel'e uğradım. 236binTL den düşük 2.0 TDİ Quattro fiyatı alamadım, bütçemi aştığı için Teklif Formu istemedim. 2 adet 1.4 TFSİ Avant icin teklif aldım sadece.

Baz donanım herhalde :) bende sormadım fiyat iyi baya

• sünnetçi34 kullanıcısına yanıt
    O zaman şöyle diyelim ; 1840-€ Sport Paket / 2680-€ Design Paket ekleyebiliriz bu fiyatlara. Bunları da %90 ötv + %18 kdv ekleyerek

Design = ~ 19binTL
    Sport = ~ 13binTL

Yaklaşık olarak dahil edebiliriz baz pakete. Yine de sizin aldığınız fiyat bana verilenden çok iyi.

• merhabalar, çok fazla araştırma fırsatı bulamadım fakat gördüğüm kadarıyla 2016 A4'te arka stoplar halojen duruyor. Bu design/sport pakette değişiklik gösteriyor mu? Yoksa benim denk geldiklerim mi hep halojen
  • quote:

Orijinalden alıntı: technical death metal

merhabalar, çok fazla araştırma fırsatı bulamadım fakat gördüğüm kadarıyla 2016 A4'te arka stoplar halojen duruyor. Bu design/sport pakette değişiklik gösteriyor mu? Yoksa benim denk geldiklerim mi hep halojen

Led farlar olmadıgı sürece maalesef bu segmentteki bir araçta aynen dediğiniz gibi arka farlar. Önler bi xenon ama dogru duzgun gündüz ledi yok arkalar halojen.

• elfmariachi E kullanıcısına yanıt
    Evet dediğiniz gibi önde gündüz farından bozma birkaç led var. O zaman led paket dediğimiz paket, gündüz farının tarzını değiştirip, stopları da led yapıyor sanırım. Onun dışında xenonlara bir etkisi olmuyor. Yanlış anlamadım değil mi?
  • technical death metal kullanıcısına yanıt
    Led Far veya Matris Led Far alınca Xenon olmuyor artık. Gündüz farları led ama normal farlar da Led oluyor. Stoplar zaten led geliyor. Kısacası Design da olsa Sport da olsa mutlaka Led Far opsiyonu eklenmeli.

• Xenon far sistemi farklı led far sistemi farklı. Beyaz ışığı gören herkes xenon diyor özellikle galeriler ama iş artık öyle değil. A4 te hocamın dediği gibi mutlaka led far sistemi alınmalı. Yoksa aracın astra sedandan bir farkı kalmıyor dış görüntü olarak.

• quote:

Led Far veya Matris Led Far alınca Xenon olmuyor artık. Gündüz farları led ama normal farlar da Led oluyor. Stoplar zaten led geliyor. Kısacası Design da olsa Sport da olsa mutlaka Led Far opsiyonu eklenmeli.

Hocam teşekkürler cevabınız için. Ben kendi sorumu şöyle yanıtlayabilirim.

Standart Xenon Plus: En düşük seviye, sabit sinyal, halojen stop
    Led Far: Orta seviye, dinamik sinyal, led stop
    Audi Matrix Led: Üst seviye, dinamik sinyal, led stop, matrix ön farlar
  • quote:

O zaman şöyle diyelim ; 1840-€ Sport Paket / 2680-€ Design Paket ekleyebiliriz bu fiyatlara. Bunları da %90 ötv + %18 kdv ekleyerek

Design = ~ 19binTL
    Sport = ~ 13binTL

Yaklaşık olarak dahil edebiliriz baz pakete. Yine de sizin aldığınız fiyat bana verilenden çok iyi.

A4 donanım sıralaması şu şekilde

Basic
    Design
    Sport

En dolu ve fiyatı yüksek olan paket sport olanı.
    Design pakete ek olarak elektrikli ayarlı hafızalı 4 bölge elektrikli bel destekli koltuklar + bilmediğim bazı farklar dışında tasarımsal farklılıkları var.

• salida S kullanıcısına yanıt
    Hocam ; Virtual Cocpit opsiyonu %90 Sport donanım araçta geldiği için Sport en dolu gibi duruyor. Virtual Cocpit olmayan araçlarda Sport Donanım bedel olarak da Design donanımın altında kalıyor. Yukarıdaki fiyatları elimdeki araç teklif formundan %90 ÖTV üzerinden hesaplarak yazdım. Şu anda Design araç Sport donanimdan daha pahalı (araçta Hayalet Gösterge yoksa ).

• Benim bildiğimde ek paket olmadan sport daha pahalı design donanımda manuel koltuk varken sport ta elektrikli hafızalı 4 bölge elektrik bel destekli koltuklar mevcut benim araçlarda gördüğüm en büyük fark buydu sport donanımıda alırken bu sebepten tercih etmiştim.
    2016 başında audi şen yıldızda test sürüşü ve sonrası görüşmede basic design sport donanım seviyesi şeklinde bir sıralama getirmişlerdi önüme.
    Yaz başı gibi tam zamanını hatırlamıyorum sport donanımda bir kampanya yapıp sport donanımda design altına fiyat verildiğini duymuştum.
    Design pakette olupta sportta olmayan donanımlar var mı?
    Son olarak A4 katoloğlarına baktım donanım teknik özellik opsiyonların bulunduğu tabloda

Basic. Design. Sport. Avant şeklinde bir sıralama kullanmışlar.
    Audi de kardeşim nedir böyle aracın paket sıralaması dahi belli değil.
    İşi bilseler "L", "SL", "SLX" şeklinde pratikçe çözebilirler

• salida S kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam aynı düşünüyorum. Ben teklifi geçen haftasonu aldım. Daha aracımı satmadigim için net olarak hakim değilim bilgilere. Avant kasa baktığım için her 2 araca da teklif istedim Design ve Sport fark bu bedel görünüyor. Şimdiki aracım Ambition'ın Ambiante'den farkı koltuklar yanında kapı eşiği kromları, 3 kollu direksiyon, Drive Select, Spor Süspansiyon ve 17" jantlardı. A4'te bunların tamamı hem Design hem Sport'ta mevcut. Drive Select ayırt ediciligi yok, Design'ın direksiyonu her ne kadar 4 kol deseler de 3 kol gibi güzel olmuş. Benim gördüğüm koltuklar yanında iç trimler farklı. Keşke donanımları biz yan yana koyup ST'lerin yapamadığını yapabilsek

• Bir süredir malum üç markanın malum üç modelini kıyaslıyorum.2017 ortalarında mevcut aracımı satıp bu üçünden birini alacağım inşallah.aslında niyetim ya bmw ya da mersedes, bence audi premium algısında bunlardan sonra geliyor.Seçim incelememe, audiyi özellikle katmaya çabalıyorum ancak audi bu seçimin içinde olmamamak için adeta çırpınıyor.sitelerinde fiyat içeren bir konfigratör bile yok, aksesuar fiyatları mechul, paketler bile mechul. neyi nasıl kıyaslıyacağız bu durumda? Audi diyor ki bu seçimde beni hesaba katmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F1FA143F -- 30 Eylül 2016; 19:21:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Audi'de siz kendi imkanlarinizla arayıp istediginizden emin olduğunuz aracı bulmazsanız mevcut ST ' ler ve bu donanim "adeta gizlilik" uygulamasi ile karar verip Audi alabilmek gerçekten zor iş. Aracın Premium algısı zaten Mercedes = BMW = Audi şeklinde de değil, haklısınız. Premium algısı genelde pek çoğumuzun çevresinde de Mercedes > BMW > Audi şeklinde seyrediyor. Ancak kendi çapında Premium algısı olduğu da bir gerçek ki bunu A3 Sedan ile bile hissedebiliyorsunuz. Araç bu kriterlerde tüm olumsuz tablolar asilip alinabilse dahi amaç gerçekten Premium bir markaya biniyorum demek ise bence tercih Mercedes olmalı. Yoksa iç malzeme kalitesi ve tasarımdaki gelenekselcilik ne olursa olsun Premium bir araç hissiyatı verecektir size.

Ek olarak DSG / Stronic de diğer rakiplerine göre yumuşak karnı. 2.0 TDi veya benzinli düşünenler bu yumuşak karından da kurtulmuş oluyor. Quattro almaya bütçesi yeten de Quattro'yu alarak tam Audi almış oluyor bence.

• Merco iyidir

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.