Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.511
Cevap
127
Favori
893.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ; bu tip yorumlar her araç üzerine yapılabiliyor. Aracın dolusu hoş boşu hor görünür gibi oluyor ancak inanın konu dışı gerçekler pek böyle seyretmiyor. Allah keyifle, kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Her donanım seviyesiyle şık ve kaliteli bir araç A4. Olayın gerçek boyutunda zevklerden ziyade bütçe meselesi olunca hepimizin beğeni ve isteklerinin dışında seyreden bir tablo oluşuyor. Kimisi dolu araç ister alt segmente yönelir kimisi bütçesi doğrultusunda giriş seviyesi de olsa alabildiği en üst segmenti tercih eder. Bu tip yorumlar her zaman olur, moralinizi bozup sinirlenmeyin, şevkiniz kırılmasın, paylaşıma devam. Sayg.
  • Xenon-plus larında avantajları yok değil tabiki görsel açıdan ledler güzel ama aydınlatma miktarlarına aşağıda ki linkten bakabilirsiniz xenonların kısa far aydınlatması ledlerden de diğer premiumlardanda iyi :).

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/audi/a4-4-door-sedan/2017
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_73

Bu sayfadaki dinamik sahiplerini soğutacaksınız bu kadar laf ederek. Zaten 5-10 kişi var aktif forumda.

Hocam aracınıza laf etmedim kendi fikrimi söyledim, kimsenin aracına ve kendisine saygısızlık yapmam, böyle algıladıysanız kusura bakmayın. Ben bu araçla ilgilenirken (aslında hala ilgileniyorum) Design donanım uygun gelmişti mesela Sport'u gereksiz bulmuştum, sizde Design'ı gereksiz bulup Dynamic almış olabilirsiniz, aracınızın tadını çıkarın, milyonlarca kişinin imrenerek baktığı bir araca biniyorsunuz.
  • Granditaday G kullanıcısına yanıt
    Yok tepkim direkt size değil zaten. Ancak son zamanlarda insanların kendi tercihleri dışındaki tercihlere saygısızlık yaptığını düşünüyorum. Örneğin, tek bölge klima kısmının fotoğrafını paylaşıp “bu da alınır mı? ” türü yazmak bence hiç şık değil.
    Herkesin donanım (hatta motor) tercihi kendine. Arkadaşlar da sağolsun beni destekleyici yazmışlar. Ben aracı 128K’ya aldığımda design 20 bin fazlaydı. Fiyat/ performansçı biri olduğumdan dynamic tercih ettim maddi durumum olmasına rağmen. Ama Design dynamic’ten daha şık doğru, sports da şık, herkes kendi önceliğine göre tercih eder, saygı duyarım. Vergi düzeni farklı olsa, Almanyada Hans’ın 35000 avroya bindiği 2.0 araba burada 60000 avroya satılmasa, belki tercihim daha da farklı olurdu.
    Özetle, donanımları,motoru, vs tartışmak, bunların avantajlarını irdelemek tabii ki zaten forumun ana amaçlarından. Ancak bunu başkalarının tercihlerini küçümsemeden yapmak gerekir.

• Arkadaşlar merhaba,yeni a4 güzel araç; siz kullanıcıların bu araçta en sevdiği ve en sevmediği yönler nedir? Runflat lastik opsiyonu kesinlikle yok sanırsam? 190 hp dizel quadro yol tutuşu ve viraj performansını değerlendirebilir misiniz? Normale kıyasla quadro lüks mü, sedan araçlarda parasını hak edecek kadar iyi mi sizce? Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_73

Yok tepkim direkt size değil zaten. Ancak son zamanlarda insanların kendi tercihleri dışındaki tercihlere saygısızlık yaptığını düşünüyorum. Örneğin, tek bölge klima kısmının fotoğrafını paylaşıp “bu da alınır mı? ” türü yazmak bence hiç şık değil.
    Herkesin donanım (hatta motor) tercihi kendine. Arkadaşlar da sağolsun beni destekleyici yazmışlar. Ben aracı 128K’ya aldığımda design 20 bin fazlaydı. Fiyat/ performansçı biri olduğumdan dynamic tercih ettim maddi durumum olmasına rağmen. Ama Design dynamic’ten daha şık doğru, sports da şık, herkes kendi önceliğine göre tercih eder, saygı duyarım. Vergi düzeni farklı olsa, Almanyada Hans’ın 35000 avroya bindiği 2.0 araba burada 60000 avroya satılmasa, belki tercihim daha da farklı olurdu.
    Özetle, donanımları,motoru, vs tartışmak, bunların avantajlarını irdelemek tabii ki zaten forumun ana amaçlarından. Ancak bunu başkalarının tercihlerini küçümsemeden yapmak gerekir.

Hocam size %100 katılıyorum. Ama alıcılar açısından değil de Audi veya Doğuş oto açısından baktığımda, A4 klasında bir araca örn. Arka kol dayamanın standartta konmaması , veya baz modelde arka havalandırma yerine lütfen!! Konulmuş küçük eşya gözünü de yakıştıramadım. Bu tarz ufak olumsuzluklar da olsa Audi her zaman Audidir. Bütçem hangi donanıma yeterse ben alır kullanırmı.

Bu arada bir şey sormak istiyorum. C serisinde olduğu gibi A4'de de farklı renklerde iç ambiyans ışıklandırması var mı? En azından dizayn ve üzerinde.

• Yvzali Y kullanıcısına yanıt
    Farklı renkte ambiyans aydınlatma 2016 design avantlarda opsiyon diye hatırlıyorum.

Arka havalandırma mevzusund kesinlikle sizle hemfikirim, hiç yakışmıyor. Ama bu doğuşun marifeti, o aracı o şekilde satmamalı doğuş!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 28 Mart 2017; 17:11:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Granditaday

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Led far iyiki aldim 👍👍

Bu araca bende çok baktım, ilk söylediğim şu oldu. Dynamic alınmaz, led farsız hiç alınmaz, yolda led farsız görüyorum araca bakmıyorum bile, Doğuşun bu aracı en azından Design'dan itibaren led far standart getirmesi lazım, elektrikli koltuk benim içinde çok önemli değildi, çünkü tek kullanacaktım. Yalnız geri görüş ve ses sistemi iyi olurmuş. Ama çok iyi bir fiyata almışsınız, Ouattro virajlarda ve yüksek hızlarda nasıl. Çok güzel bir araç almışsınız kazasız belasız kullanın, dediğim gibi Ouattro' nun sürüşe katkısını yazarsanız sevinirim.

Standart yapmaz dogus bence
    Digital klima arka havalandirma olmayan a4 var ben sok oldum gorunce
    AUDI A4 B9  (ANA KONU)
    AUDI A4 B9  (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 28 Mart 2017; 18:39:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: esOess

Arkadaşlar merhaba,yeni a4 güzel araç; siz kullanıcıların bu araçta en sevdiği ve en sevmediği yönler nedir? Runflat lastik opsiyonu kesinlikle yok sanırsam? 190 hp dizel quadro yol tutuşu ve viraj performansını değerlendirebilir misiniz? Normale kıyasla quadro lüks mü, sedan araçlarda parasını hak edecek kadar iyi mi sizce? Teşekkürler...

Rft lastik yok iyikide yok :)

Yok tutus gercekten cok iyi quattro ile kisaca ozet gecersek araba tren raylarinda gidiyor :)
  • Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta istanbul erel otomotivden audi a4 1.4 desing modelini aldım. 3 gün önce farkettimki aracı çalıştırdıktan sonra hız ibresi 40 km /s in üzerine geldiğinde gaz pedalindanda hissettiğim tık tık diye bir vurma sesi var bu ses çok bariz ve rahatsız edici. Bu konu ile ilgili aracı aldığım yetkililerle görüştüm ve bu durumun 2016 yani yeni a4 lerin tamamında olduğunu söylediler ben bu durumu kesinlikle kabul edilebilir bulmuyorum. Yeni bir araç alıyorsunuz ve araçtan saçma sapan bir ses geliyor. Başına böyle birsey gelen varmı ? Sizce nasıl nir yol izlemeliyim aracım henüz 350 km de ve inanılmaz soğudum. Lütfen yardımcı olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanvayni

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta istanbul erel otomotivden audi a4 1.4 desing modelini aldım. 3 gün önce farkettimki aracı çalıştırdıktan sonra hız ibresi 40 km /s in üzerine geldiğinde gaz pedalindanda hissettiğim tık tık diye bir vurma sesi var bu ses çok bariz ve rahatsız edici. Bu konu ile ilgili aracı aldığım yetkililerle görüştüm ve bu durumun 2016 yani yeni a4 lerin tamamında olduğunu söylediler ben bu durumu kesinlikle kabul edilebilir bulmuyorum. Yeni bir araç alıyorsunuz ve araçtan saçma sapan bir ses geliyor. Başına böyle birsey gelen varmı ? Sizce nasıl nir yol izlemeliyim aracım henüz 350 km de ve inanılmaz soğudum. Lütfen yardımcı olun.

doğru, aynı ses tüm a4lerde var. bence de çok sinir bozucu. ben de bu sesi ilk duyduğumda önce internette araştırmış sonra servisi aramıştım. söylenen abs sisteminin kendini kalibre ettiği yönünde ve sorun yaratacak birşey olmadığı yönünde. ama yine de bence böyle bir ses kabul edilebilir değil ve kesinlikle olmamalıydı.
    bu arada ses, araç çalıştırıldıktan sonra hız ilk kez 40 kmh a ulaşınca geliyor ve bir daha kontak kapanmadıkça gelmiyor.

• Cvp için teşekkürler, şöyle bir durum var bu aracı satarken bu sesten dolayı sorun yaşayabiliriz kullandığım test aracında daha az duydum kendi aracımda çok daha fazla ve rahatsız edici, bu konu ile ilgili olarak aracı geri vermeyi bile düşünüyorum bunun uzun bir yasal süreci var bunu biliyorum ama bu konuda tatmin edici bir açıklama yapılmalı artık yeni yazılımmı yüklerler yada başka birşekildemi çözerler bilemem ama çözülmeli. Yıl 2017 ve yok abs esr senkronizasyonuymuşta bilmem ne . Banane abi ben bu tarz sorunlar yaşamamak için audi tercih ettim ve özellikle sıfır aldım. Resmen kayaya çarptık verdiğim parayamı yanayım uğraşacağım zamanamı yanayım resmen başımdan aşşağı kaynar sular döküldü
  • Bu 40. Kmh gelen ses her yeni a4 te varmı ? Eğer yoksa büyük sıkıntı. Ses acayip sinir bozucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanvayni

Bu 40. Kmh gelen ses her yeni a4 te varmı ? Eğer yoksa büyük sıkıntı. Ses acayip sinir bozucu

Maalesef var gibi duruyor..

http://www.turbofsi.net/forum/showthread.php?34021-%C4%B0%C5%9Fte-Yeni-2016-B9-Audi-A4-T%C3%BCm-detaylar/page123
  • Malum, çoğumuzun aracında cruise kontrol yok. Yılda 2 kez 1000+ km uzun yola gidiyorum ve bu zımbırtıya ihtiyacım var. Nette dolanırken aşağıdaki ürünü buldum. Ürün orjinal b9 kasaya uyumlu. Sedan için diyor ama avanta da uyar herhalde.

Bu ürünü sizce servis kaça takar? Yaşadığım şehirde audi servisi yok. Acaba vw servisine taktırsam (mümkün mü bilmiyorum ama) garanti vs problemi çıkar mı sizce?

https://shop.audi.com.tr/hız-sabitleme-sistemi
  • El Gato Negro kullanıcısına yanıt
    A4 için cevap veren olacaktır hocam ama ben süreci örneklendirmek açısından beyanda bulunmak isterim. A3 Sedan aracıma ( Ambition ) Cruise olmadığı için ben de yetkili serviste taktırdım. Linkini attığınız ürün orijinal. Aynen bu şekilde kollu Audi cruiseları. Montaj yapıldıktan sonra üründen çıkan kodu aynen Crack dosyası gibi Almanya Audi'ye geçip araç şasisine tanımlıyorlar aracı online olarak bilgisayara bağlayıp. Böylelikle sonraki servislerde araç yazılımı güncellense dahi Cruise çalışmaya devam ediyor. Şasiye tanımlama yapılmazsa ilk servis ziyaretinizden sonra yazılım güncelleme yaparlarsa aracınız Cruise'u tanımıyor. Ayrıca benim araca montaj yapıldıktan sonra direksiyon dönerken icinden kablolarin geçtiği bir parça zarar görmüş direksiyon ses yapmaya başlamıştı. Buna da servis açarak yeni parça istediler ve ücretsiz bu parça da değişti . Bu parça degistikten sonra cruise'u ilk montajlarında üstte belirttiğim tanımlamayı yapmadıkları için Cruise çalışmaz oldu ve 3.kez servise giderek Cruise'u tanımlatmam gerekti. Sonuç olarak VW servisinin bu işlemi yapacağını zannetmiyorum çünkü Almanya Audi'ye bağlanamazlar. Montajı yapsalar da direksiyonda benim yaşadığım sorunu yaşarsanız Audi servisi çözüm üretir mi emin değilim.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.. Vw servisine taktırma işi yaş gibi o zaman...
    Siz a3e kaça taktırmıştınız serviste?

Olmazsa hafta içinde servisi arayıp sorayım bakalım parça ne kadar işçilik ne kadar diye.
    2015 Mart ayında 1200-TL ye taktırmıştım hocam.
    Ek olarak ; Cruise kolu sinyal kolunun altına monte ediliyor, o kolun çıktığı direksiyon kolonu üzerindeki alt kapak da değişiyor. Ender elektronik gibi dışarıdan montaj yapan yerler bu kapağı değiştirmeden genelde mevcut kapagı keserek genişletiyor yeni kol montajı için. Yetkili servisin size vereceği fiyatta o kapağın değişimi de dahil oluyor. Dışarıda montajda bu parçanın kesilmesi bile dez avantaj çünkü 1 adet parca maliyetinden kaçıyorlar. Bu da aklınızda bulunsun hocam.
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Detaylı bilgi için çok teşekkürler. Şu anda servis en az 1500 tl ister gibi geliyor o zaman.
    Direksiyonun altındaki parçadan bahsetmişsiniz. Yukarıda linkini verdiğim linkte "direksiyon alt kaplamasının değişmesine gerek yok" diyor. Aynı parçadan mı bahsediliyor acaba?
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.