Şimdi Ara

2015 Tatil Fırsatları ve Tavsiyeler (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.688
Cevap
119
Favori
166.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 arkadaş Marmarise gidiyoruz 4 ağustos -9 ağustos.

1 gün araba kiralamayı düşnüüyoruz.Mutlaka gezin,görün görmezseniz çok şey kaybedersiniz dediğiniz yerler var mı arkadaşlar?

Teşekkürler
  • ilk defa evli ve 10 aylık çocuklu tatil yapmak istiyorum, balayı yapamamıştık, eşime sürpriz yapacağım. aradığım kriterler;

1) tarih olarak 3 ile 10 ağustos tarihleri arasında 4-5 gün kalınabilecek
    2) eşim yüzme bilmediğinden dalgası olmayan, denizi temiz, oğlumu da ilk defa denize sokabileceğim (öyle alkol vs. yok, kahvaltı akşam yemeği olursa harika olur)
    3) aracımız olmadığından otogardan inince ve ulaşımı konusunda sorun olmayacak
    4) fiyat olarak 1.500 tl civarı (ekstra aktiviteler olabilir ama afaki masraflar çıkmayacak)

lütfen bulduruverin, hayatımızda ilk kez tatile çıkacağız, yılın sinir stresini atalım, mutlu anılarla ayrılalım. şimdiden yardımcı olan, tecrübelerini paylaşan arkadaşlara sevgilerimi iletirim, teşekkürler.

düzeltme: özellikle şezlong parası, şemsiye ücreti falan gibi şeyler sıkıntı olmasın, kafam rahat olsun gittiğimde, bunu da not düşeyim istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeagle -- 16 Temmuz 2015; 4:21:03 >

• Arkadaslar Okurcalar bölgesinde yeni acilan Litore Resort Hotel hakkinda bilgisi olan var mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

quote:

Orijinalden alıntı: emembi

dediğiz ilgili apart kumsala yakın mı?arabasız sıkıntı olur mu?

Burası merkeze yakın bir yer...Çeşme'de merkezden denize girilebiliyor...Ama çevresindeki koylara veya plajlara gidecekseniz ya araba olacak,ya da oralara çalışan minibüslere bineceksiniz...
    Bir nokta da şu...Çeşme ve civarında ücretsiz olarak yani halk plajı şeklinde fazla alternatif yok...En azından ben o konuda sıkıntı yaşadım...Ama "şemsiye şezlong kiralarım,parayı harcarım,yer içerim" derseniz
    deniz bakımından falan gayet güzel bir yer...

Çeşme rehberi:
    Resmi otoparklar bedava özeller ücretli.

Deniz isimleri:
    Ilıca: sıcak su, öğle itibariyle dalgalı deniz. İnce kum. Sheraton'dan sonraki geniş kısımda girilirse daha iyi olur. Şemsiye şezlong vs para harcamadan gidilecek yer var. Git otur yüz.

Boyalık: kıyıda cafeler var aşırı pahalı değil. Deniz ılıcaya yakın özelliklerde. Bence gereksiz.

Altınkum: DENİZİ EGENİN EN SOĞUK SUYUDUR. HER YER DALGALIYKEN BURASI DÜMDÜZ OLUR HİÇ DALGA OLMAZ. HAVUZ GİBİ GÖRÜNTÜ VARDIR, mis gibi kumları görünce atlayasınız gelir. Her babayiğit giremez. Girince çok keyif verir. Çimlerdeki şezlonglar 15tl, wc duş bedava. Kumsaldaki şezlonglar 10tl wc duş 2tl. Kumsala gidip yatmak bedava. Dolmuş var.
    sahilde soğuuk diye ağlayan çocukları görünce "allahım nereye geldim" diyecekseniz gitmeyin yüzemezsiniz

Pırlanta plajı: gereksiz. Kum çirkin, dalgalı.

Yeme içme: çeşme merkezde asucan'da şinitzel ile değişik şeyler var tavsiye ederim. 10tl karın doyurma. Sipariş geç gelir hep kuyruk olur. Rumeli pastanesinde sakızlı dondurma topu 2.5 tl en iyisi o, sakızlı muhallebi 7 tl. Yemeden dönmeyin.
    Kumrucu şevkide yemek 10küsür liraya gelir.bu sene gitmedim.

Balık 20-30tl arasına yenir.

Alaçatıda kişi başı 30-40liraya eh işte, 50-70liraya içeceklerle ortalama, 100liraya gönlünüzce karın doyurur eğlenirsiniz.

İzmirde tatil bedavaya getirilebilir. Diğer yerlerde bu imkan yok. Para harcamak isteyene:
    Aya yorgi (dalyan): adam başı 50-70tl giriş parası verip taşlık, havuz gibi koya girersiniz. Beach clublarda apaçilik yaparsınız. Bodrumdan farkı yok.

Tavsiyem ılıcaya ya da altınkuma gidip beleş deniz

İzmir-çeşme otobüs var. Gerisine dolmuş var. İnternetten çeşme hava durumu yazın rüzgar 10kmh üzerindeyse ılıca çok dalgalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 16 Temmuz 2015; 13:35:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar,

artık karadenize gitmeyi ister olduk biz büyuükşehir de yaşayanlar. geçen sene karadenizde trabzonda kaldım . o esnada turizm firmalarının camekanlarında batuma giden otobüslerin olduğunu gördükten sonra araştırmaya koyuldum batumu. artvin hopa merkezdewww.laztour.com burada günübirlik batum turuna katıldım. bence yurtdışı da göreyim bu sene diye düşünüyorsanız bir inceleyin derim ben.

bir de fiyatlar da çok iyi 30 tlye bayramda faland a değişmiyor fiyatları gerçi bayramda tur var mıdır bilmiyorum ben haziran da katıldım tura. nüfus cüzdanımla girdim 15 tl de ödedim girdim ,insan kendini yabancı yerde hissetmiyor orada.türkçe biliyor çoğu çalışan dil de gerekmiyor kendiniz gitmek istertseniz.ama mutlaka programalrı inceleyin nereler gezilmeli ile vs.

sevgiler https://store.donanimhaber.com/50/4f/61/504f61d96a0a5a36b2b4e1748cac87b4.JPG

• Beylerwww.tatil.com güvenilirmidir ?
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Tabikide güvenilir. Bende daha önce birkaç defa tatil satın aldım hiçbir problem yaşamadım.
    Bu arada tatil.com'dan satın alacaksanız avantajix'i unutmayın yinede hatırlatayım
  • ultracimbom kullanıcısına yanıt
    Hocam kullanacamda 50 TL indirim kodunu girince kodu geçerli saymıyor. Ama 75 TL' lik kod çalışıyor. Sebebi ne olabilir sizce ? Birde avantajx' i kullanırken herhangi bir püf noktası varmı hocam ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Arkadaslar yarin eftelya aqua ya gidiyorum. Bu otel hakkinda bilgisi olan var mi?

Gittim gordum. Goruslerimi yaziyorum.
    Eftelya aqua icin,

Gidilecek bir yer degil. Rezalet bir yer. Mutfak kadavra kokuyor bardaklar cizik pislik icinde. Bardaklarin uzerinde ruj izleri gunes kremleri var. Plastik ve igrencler. Toz icecek disinda birde markasi belli olmayan ickilerin disinda hersey ucretli. Ultra hersey dahil kazigi yiyorsunuz. Toz icecekler teng yada nazo degil. Tatlari igrenc ilacli gibi. Dondurmaya 3 tl istediler utanmadan. Dedim soyleseydiniz otele girerken 30 tl fazla verirdim. 5 tl verdim ustu kalsin dedim.
    Yemekler igrenc. Et kesinlikle yok. 1 kere et gordum cok sevindim turk gecesi dediler o da kelle eti cikti. Kofte diye seviniyorsun soya cikiyor. Izgaraya sevindim hindi cikti. Hindi de oyle bir hindi ki cop sise takmislar. Yari pismis yari pismemis. Ogle yemeklerinde bir balik yapiyorlar kokusmus balik ogure ogure mutfaktan cikiyorsun. Burnu ve damak tadi gelismis insansaniz yemek yiyemezsiniz mideniz bulanir kokudan. Gavurlar bayila bayila yiyor bir suru kokusmus seyi ama biz yiyemiyoruz. Orada hangi turkle konustuysam hepsi benim gibi dusunuyor. Yemin ediyorum bu sabah eve geldim annem bulgur pilavi yapmis dunden kalan mutluluktan gozlerimin ici guldu. Her gun ac kalmamak icin patates kizartmasi ve nagit yiyerek gecirdim.

Denizi igrenc dalgali ve ici poset dolu ayaklariniza poset ve pislik dolaniyor. Kumsali var ama denize girip 2 metre ilerleyince derinlik boyunuzu geciyor. Asla yuzmeye el verisli degil. Hem dalgali hem derin hemde pislik dolu. Kimsenin begenmedigi mersin de tece tas ucu vs de denize giriyorsun 5-10 metre ilerledikten sonra su boyuna geliyor. Tertemiz yuzuyorsun.
    Aqua parki tek arti yonu bu otelin baska hic bir cacik olacak yani yok. Otelpuan diye bir siteden okuyup gittim. Gittigime pismanim.
    Hic kimseyede tavsiye etmem.

• 6-11 Ağustos arası 4 arkadaş Crystal Sunset Luxury rezervasyonumuzu yaptırdık.

Giden gören var mıdır acaba bu oteli?
  • alkolsüz otel arayanlar için, fethiye ölüdenizde green anatolia hotel açılmış.
    21inde oradayım. oradan yazarım
  • Geçen sene gitmiştim çok memnun kaldım, bana göre her şeyiyle çok güzeldi.
  • Arkadaşlar eskiden duymuştum. Türkiyede'ki otellere yurtdışı üzerinden rezervasyon yapma varmış %40 - %50 daha ucuz oluyormuş. Nasıl olduğunu bilen var mı yada halen devam ediyor mu bu olay?
  • kingo_disco kullanıcısına yanıt
    Yabancı ülke vatandaşlığını taşımayan tc vatandaşlarına kapalı bir uygulamadır.

Yani tc vatandaşları tc fiyatlarına tabidir.

Ayrıca her yabancı ülke vatandaşı da tc vatandaşına göre ucuz konaklamiyor.

Bazı Alman ve ingiliz tur acenta fiyatları dışında kalan ülke vatandaşı şu anda ya bizle aynı fiyatlarla ya da daha pahali konaklamaktadir.

Kısaca durum budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikselina

alkolsüz otel arayanlar için, fethiye ölüdenizde green anatolia hotel açılmış.
    21inde oradayım. oradan yazarım

Hocam sakincasi yoksa ne kadara konaklayacağinizi sorabilir miyim?

• Hocam ben geçen sene gitmiştim o otele.Ama siz yarın gidiyoruz deyince forumda bende moraliniz bozulmasın diye bişey yazmamıştım.Ama şuan yazdığınız yorumların hepsine katılıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: veysel0618

nashira resort hotelde kalan var mı acaba?

geçen sene kaldım ailemle birlikte. genel anlamda fena sayılmaz ama yemek konusunda kesinlikle başarısız. deymez derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeagle

ilk defa evli ve 10 aylık çocuklu tatil yapmak istiyorum, balayı yapamamıştık, eşime sürpriz yapacağım. aradığım kriterler;

1) tarih olarak 3 ile 10 ağustos tarihleri arasında 4-5 gün kalınabilecek
    2) eşim yüzme bilmediğinden dalgası olmayan, denizi temiz, oğlumu da ilk defa denize sokabileceğim (öyle alkol vs. yok, kahvaltı akşam yemeği olursa harika olur)
    3) aracımız olmadığından otogardan inince ve ulaşımı konusunda sorun olmayacak
    4) fiyat olarak 1.500 tl civarı (ekstra aktiviteler olabilir ama afaki masraflar çıkmayacak)

lütfen bulduruverin, hayatımızda ilk kez tatile çıkacağız, yılın sinir stresini atalım, mutlu anılarla ayrılalım. şimdiden yardımcı olan, tecrübelerini paylaşan arkadaşlara sevgilerimi iletirim, teşekkürler.

düzeltme: özellikle şezlong parası, şemsiye ücreti falan gibi şeyler sıkıntı olmasın, kafam rahat olsun gittiğimde, bunu da not düşeyim istedim.

Bir yer bulabildin mi? Benzer bir arayıştayım bulduysan fikir almış olayım :)

• Arkadaşlar salvo travel hakkinda bilgisi olan varmıdır acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Arkadaşlar eskiden duymuştum. Türkiyede'ki otellere yurtdışı üzerinden rezervasyon yapma varmış %40 - %50 daha ucuz oluyormuş. Nasıl olduğunu bilen var mı yada halen devam ediyor mu bu olay?

TC vatandaşlarına kapalı bir uygulama

Evet doğru çok daha ucuza alıyorlar özellikle ruslar

En basitinden Kaya Palazzo Belek ruslara göre 950 $ dolar 2 kişi için 3 gece konaklama ücreti ve 2 kişi için uçak parası yol masrafları dahil ve ultra her şey dahil

950 $ 2500 lira.

Ancak TC vatandaşı için aynı tarihlerde sadece iki kişi için hotel fiyatı da aynı fiyat

http://www.etstur.com/Kaya-Palazzo-Golf-Resort#self

daha bunun yol parası var vs. vs. var yol parasını çıkarsak adamlar bize 1400 liraya falan gelip tatil yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasamak5656 -- 19 Temmuz 2015; 23:50:08 >

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.