Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.815
Cevap
83
Favori
297.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    55w8505 alınabilir bence, 2 yıl önceki 905a çıkış fiyati 6000 civarıydı, daha düşük fiyata 4k tv almış oluyoruz, görüntü kalitesi de benzer olur diye düşünüyorum, yalnız bu tv 4k 60p desteklemiyor deniliyor, tam olarak nedir bu desteklemeyince ne oluyor destekleyince ne oluyor bilgisi olan var mı?
  • metalmilita kullanıcısına yanıt
    4K standartı henüz oturmadı..Satılan Tv ler genelde 30p destekliyor..Bu da şu demek, 4K/60p yayın yapan bir yayın 30p ile izlenmiyor..Turksat 4K test yayını bu şekilde 60p, çok kişi şikayetçi seyredemediğinden ama Sony X serileri ile izleniyor..

4K işi herzaman dediğim gibi standarta oturmadı, Tv lerin donanım olarak ta Full 4K desteklemesi gerek..4K videolar gelişiyor ama maalesef bunu destekleyecek Tv modulleri/çipler biraz geride kaldı..

Hvec H265 (4k/UHD) sıkıştırma oranları
    Usb 3.0
    Hdmi 2.0..gibi standartlar ayrı bir konu...

Herkes 4K olayına atlıyor..Dikkat etmek gerek, Türkiye şartlarında 4K olayı için çoook erken..

Reklamın böylesi,
    "Türkiye dışında Güney Kore, Japonya ve İspanya'da UHD yayınlara başlandı."

Sanki Türkiye 4K yayına başlamış..Test..Sadece Test yayını....

İşin en kötü tarafı bu 4K Tv ler, geriye dönük SD-HD yayınları 4K ya yükseltmiyor..

Türkiyede HD yayın bile yok iken, 4K Tv ler ne amaçlı kullanılacak merak ediyorum..

Harici BluRay/HDD ile 1080p üstü Filim izlicem diyenler için OK..Ama Tv yayını izlicem diyenlere Hevc kodlama ile sıkıştırma olduğunu hatırlatırım..Wav dosyası gibi Orjinal dosya olmayacaktır bu kodlama..Ne kadar sıkıştırma oranı, o kadar kötü perfonmans..Ne kadar az sıkıştırma o kadar işlemciye YÜK..Tabi Panel Hızına ters etki ve LAG yükselmesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 8 Haziran 2015; 16:21:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

4K standartı henüz oturmadı..Satılan Tv ler genelde 30p destekliyor..Bu da şu demek, 4K/60p yayın yapan bir yayın 30p ile izlenmiyor..Turksat 4K test yayını bu şekilde 60p, çok kişi şikayetçi seyredemediğinden ama Sony X serileri ile izleniyor..

4K işi herzaman dediğim gibi standarta oturmadı, Tv lerin donanım olarak ta Full 4K desteklemesi gerek..4K videolar gelişiyor ama maalesef bunu destekleyecek Tv modulleri/çipler biraz geride kaldı..

Usb 3.0

Herkes 4K olayına atlıyor..Dikkat etmek gerek, Türkiye şartlarında 4K olayı için çoook erken..

Reklamın böylesi,

İşin en kötü tarafı bu 4K Tv ler, geriye dönük SD-HD yayınları 4K ya yükseltmiyor..

Türkiyede HD yayın bile yok iken, 4K Tv ler ne amaçlı kullanılacak merak ediyorum..

Harici BluRay/HDD ile 1080p üstü Filim izlicem diyenler için OK..Ama Tv yayını izlicem diyenlere Hevc kodlama ile sıkıştırma olduğunu hatırlatırım..Waw dosyası gibi Orjinal dosya olmayacaktır bu kodlama..Ne kadar sıkıştırma oranı, o kadar kötü perfonmans..Ne kadar az sıkıştırma o kadar işlemciye YÜK..Tabi Panel Hızına ters etki ve LAG yükselmesi...

Sadece trt 4k ile mi idare edeceğiz bilemiyorum
    4k içerikli filmlerin acilen çıkması ve yaygınlaşması gerekli ayrıca ucuzlaması gerek
    yoksa 4k a geçmek için hiçbir mantıklı sebep kalmıyor,

• Peki bu 60p 30p nedir tam olarak görüntü kalitesi ile ilgili birsey mi ? TRT 60p 4k Yayını yapıyor ve 60p destekli degil denilen sony TV'ler bu Yayını acıyorsa sorun yok diyemez miyiz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki bu 60p 30p nedir tam olarak görüntü kalitesi ile ilgili birsey mi ?( 720p, 1080p gibi bir Çözünürlük Değeri değildir herhalde 4k'nin çözünürlüğü standart) TRT 60p 4k Yayını yapıyor ve 60p destekli degil denilen sony TV'ler bu Yayını acıyorsa sorun yok diyemez miyiz ?

Bu linkte hepsini açtığı yazıyor.
    http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/sony/x850c

24p: Yes
    24p via 60p: Yes
    24p via 60i: Yes
    Chroma 4:4:4: Yes
    Boot Time: s
    Power Consumption: 72 W
    Power Consumption (Max): 162 W
    120fps (1080p): Yes
    Firmware: PKG2.173.0010NAB - Android 5.0.2
    Linkten özetle:
    24p, sinema standartı..30p,60p hatta 120p gibi katlanarak giden saniyede gösterilen resim sayısı.İnterlace ile Progresive arsında da 2 kat fazla resim tarama olayı var, P dediğimiz prograsive daha kaliteli resim sunuyor...
    30p normalde yeterli bir filim için..gözün saniyede göreceği kare sayısı da 24 tür normalde..
    Biraz daha hızlı sahne için mesela 48p kullanılıyor (hızlı sahnedeki Blur/Flulaşmayı önlemek için)
    Drafting,Su kayag gibi hızlı çekimleri düşünün..
    Su damlalarının düşüşünü görmek için "p" yükselmeli, 48p-60p gibi çekimde su damlalarının düşüşü (slow motion) yavaş çekimde, detaylı görülür..
    Yani Çok hızlı akan bir nesneyi yavaş halinde görmek gibi..Hani Kurşunun çıkışını gösteren videolar vardır, aynen öyle..
    30p de çekilen spor çekimlerinde bu düşüş çok hızlı gececeğinden DETAY da olmaz...İki kare arasında boşluk olacagından görüntüde atlama olur..
    Pratikte 60p hatta 120p ler kullanılabilir, her zaman, heryerde gerekli mi, HAYIR..Özel sahnelerde, çok hızlı sahnelerde görüntüyü yakalamak için saniyede çekilen kare sayısını arttırma yöntemi..
    Detay için (ingilizcedir)
    http://www.frankschrader.us/2013/06/video-frame-rates-60i-vs-60p-vs-30p-vs-24p-what-it-means/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 8 Haziran 2015; 21:41:53 >

• Edit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 8 Haziran 2015; 21:50:22 >
  • 4k bluray 60p destekliyor. Bu kadar bütçe ayırdıktan sonra bu özelliği atlamamak gerekir diye düşünüyorum.

• Uykusuza Masallar kullanıcısına yanıt
    Hocam bana 1 adet Full 4k Blu Ray Filim söylermisiniz , Re-Mastered değil ama , 4096 × 3112-- 4096 × 1714 de olur..

8K Tv ler var, 8192 × 4320 çözünürlük..

12K lar da olur sonu yok, önemli olan piyasada ne kadar en yüksek çözünürlük malzeme var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 8 Haziran 2015; 23:36:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Usb 3.0

Reklamın böylesi,

Harici BluRay/HDD ile 1080p üstü Filim izlicem diyenler için OK..Ama Tv yayını izlicem diyenlere Hevc kodlama ile sıkıştırma olduğunu hatırlatırım..Wav dosyası gibi Orjinal dosya olmayacaktır bu kodlama..Ne kadar sıkıştırma oranı, o kadar kötü perfonmans..Ne kadar az sıkıştırma o kadar işlemciye YÜK..Tabi Panel Hızına ters etki ve LAG yükselmesi...

TRT 4K test yayını mı yapıyor?

• Yeni çekilen filmler 4k Kameraları ve desteğiyle çekiliyor. Eskiler tabiki remastered.. İleriye dönük olarak düşünmek lazım

• Bu yıl trt, şampiyonlar ligi ve uefa maçlarının yayın haklarını aldı. Yavaştan 4k yayınlara geçer, şu an test aşamasında

• Yani bu x85c trt 4k yı açar mı açmaz mı?bazı yerlerde 30p diye açmaz diye okudum.kesin bir bilgi varmı acaba.

• 49X8505B cihazında n11 100 tl indirim var. Bu cihazla 48ju7500 Arasında kaldım. Ne dersiniz oyun için hangisi Olmalı?

• ilhan santos İ kullanıcısına yanıt
    X serileri trt 4k açıyor sıkıntı yok. 85c modeli 4k/60p desteklemiyor sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: Uykusuza Masallar

X serileri trt 4k açıyor sıkıntı yok. 85c modeli 4k/60p desteklemiyor sadece

^^ Arkadaşımda LGUB950V onunki açıyor ondan fps yi direkt kontrol etmedim ancak okuduğum kadarıyla 50 fps yayın var bu yüzden 30fps ye kadar destek var ise ses var görüntü yok durumu oluşabilir, nitekim 2014 X serileri ilk başta açmıyordu daha sonra gelen bir yazılım güncellemesi ve menüden birkaç ayar ile oynayınca görüntü gelmeye başladı.
  • X8505b 4k 30p ama yayınları açıyor, rahat olun

• Bu akşam komşumuz ile muhabbet ediyordum tv tamircisi kendisi artık sony i beko üreticek sadece sony markasını yapıştıracak falan dedi.kore malı onlardan daha iyi dedi ama arkasına bak made in güney kore olanlarini tercih etmemi söyledi.aslında dikkatimi çeken bi değişiklik te teknosa da artık sony satmayacaklarını söylemişti bi çalışanı.biri koç biri sabancı.şimdi daha mantıklı geliyor bana ama inanmak istemiyorum.yoksa kalite son buldu demek doğru olurmu...

• ilhan santos İ kullanıcısına yanıt
    Zaten Sony bazı alt seviye modelleri Arçelik üretiyor-muş (muş diyorum doğru imiş)
    Vestelin-Beko nun da üretmesi olabilir..

Geçen seneden beri SAMSUN üzerine haksız kampanyalar var..Sony Centerler Samsunga çevriliyor, satıcılar Samsung-LG ye yönlendiriyor vs vs

kaliteye gelince...

Bir zincir , en zayıf halkası kadar güçlüdür..

veya

Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir askeri, bir asker bir Orduyu yenilgiye uğratır..

Üretim aşamasındaki en ufak hata toplama yansır..benim görüşüm bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Haziran 2015; 19:37:06 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.