Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.815
Cevap
83
Favori
297.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya daha kotuye giderse... ilk aldigimda bu bile yoktu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 55w807c yazilim guncellemesi diyor. 30 dakika surecekmis. Yapsak mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ata38kayseri kullanıcısına yanıt
    Android üzerinden :

send anywhere
    airdroid

deneyin...Telefon--- PC ile oluyor Tv için denemek lazım
  • merhabalar, bende 55w805 aldım lakin hard diskimdeki filmleri göremiyorum,ayrıca ıphonuda eşleyemedim tv ile keyfim kaçtı iyice
  • Arkadaşlar bluteot kendi kendine açılıyor tv de böyle durumu olan var mı

• Arkadaşlar imzamdaki Sounbarı satıyorum, istekli varsa PM atabilir.. (Anfi + 2 Front Haporlör düşünüyorum yerine )
  • Arkadaşlar 43w805c de bluteot kendi kendine açılıyor mu bazen

• 55xd9305 6499
    65xd9305 10999

Bostancı Vatan fiyatlarıdır, düşünen arkadaşlar ilgilenebilir.

• Ata38kayseri kullanıcısına yanıt
    Bluetooth açıldığını nerden farkediyorsun? Babamlarda 50w805b var ama bluetooth açıldı gibi uyarı filan vermedi hiç

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Ayarlara girince blueteot kapalı demesi lazım kapatıyorum belli zaman sonra açılıyor

• bekoksk kullanıcısına yanıt
    Es file explorer kur ve mx player 2 side gorucektir. Eger hala gormezse dosya yapisiyla alakali. Ntfs ise fat32 ye , fat32 ise ntfs ye cevirmen gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: sadbul

Servis bir apk kurmuştu kanal ayarlama sıralama taşıma için neydi bilen var mı?Tvde kanal sıralamasını nasıl yapıyorsunuz pcden yapmak için program var mı?Birde tvnin son güncelleme dosyasını nereden indiriyoruz?Yardımcı olabilir misiniz?

Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?
  • http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd55x8505c-201512194217.htm

yukarıdaki linkte 4K bölümünü okursanız yeni gelen update ile 4K 60HZ 4:4:4 desteği geldiğini görürsünüz. Ayrıca oradaki ekran görüntüsünde bu format görünmekte. BAzı şeyler donanım içeriklerinin yazılımla kullanıma açılıp açılmamasına bağlı. PS Pro ile havadan sinyal aktarımını karşılaştırmamak gerek.
    Seneye ortalık 4K oyun dolacaktır.

TV niz çatır çatır oynatacaktır 4K oyunları, dev ekranın keyfini çıkarın

dijiturk kullanıyorum ve tv info tuşuna basınca HD kanallar 1080i 25Hz görünüyor 55x8505c tv ile. Kablo alıcısı ile izlerken eskiden(bu tv.yi almadan önce dvb-c yoktu tv.de.) 1920x1080 görünüyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanmet -- 1 Aralık 2016; 0:49:45 >

• Netflix full HD kullanıcısıyım, 720p ile 1080p arasında bir fark göremiyorum. Ayna gibi 2 görüntüde, detaylar mükemmel. Şunu da belirteyim bazen dijituk HD kanallardan daha iyi hissine kapılıyorum. 4K sı nasıl bozukmuş bilemedim. 720p si bile şükela.

sitede tüm kanallar açık dijiturk yayını dijital olarak dvb-c üzerinden verilmekte. HD kanallar oldukça net. Cam gibi görüntü var. Varsın 1080i tarama olsun, gözümü rahatsız eden bir şey yok. Ama bazı kanallarda görüntü kalitesi daha yüksekken bazılarında daha düşük. Bu o yayını yapan kanaldan kaynaklanıyor bence.

Sony tv.ler ilk çıktığında 4K 60hz desteği yoktu ama sonradan geldi. PS4 Pro ile yaşanan sorun tv.den değil, PS Pronun bizzat kendisinden kaynaklı olabilir çünkü nette bu tarz haberler görmüştüm. Basit bir yama ile düzelecektir.

Burada android tv. ile ilgili bilgi isteyen arkadaşlar oluyor bazen. Eğer bu tv.ler smart özellikleri için alınacaksa bence alınmamalı.

Bazen kendi kendine reset atıyor.
    Akıllı denen kumandayı 2 kere yere çarptım tv ışığı yanıp sönüyor ama komut almıyor. 2. çok şiddetli idi, sağı solu yerinden çıkmakla kalmadı, sol alt köşe kırıldı. Kafasına göre bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. 2 kez pil değiştirdim acaba pilden mi diye yok sistem çöp. Beş para etmez, standart kumanda daha rahat komuta ediliyor.

Standart kumanda çok sağlam, oğlan 5.kattan bahçeye attı, kumanda 7 parçaya ayrıldı ama 1 tırnak bile kırılmadı, topladım çalıştı.

info lar da türkçe karakter desteği yok. film açıklamaları abuk sabuk işaretler dolu. kriptocu gibi çözmeye çalışıyorum.

TV kanal ayarı resmen işkence, düzgün çalışmıyor da, 2 gün uğraşıp kanal ayarı yaptım, tv kilitlenince resetlemek zorunda kaldım o da gitti. Pes ettim artık. discover tuşundan kullanıyorum.

Tv smart kısmı andorid olsa ne ala, sistem komple android olunca tutarsız, kullanışsız, sorunlu. kanal geçiş hızları slow motion film gibi. hele hd kanallarda bekle allah bekle....

play store da uygulama kıtlığı var. Tek umudum, arçelik beko nun kendine özel çıkardığı apk ların kopyalanması.

görüntü kalitesi güzel mi evet, o konuda memnunum. film için kendi tarayıcısından açmaya çalışırken yaşlandım resmen en sonunda pes ettim tv yanına pc koyup akıllandırıyorum. çözümü böyle buldum. tv modeli 55x8505c.

• İlk çıktığından bu yana 50w807c kullanıyorum. Tvyi ilk aldığım ile son güncelleme arasında uçurum var diyebilirim, ilk aldığım zaman;
    -home'a girdiğimde inanışmaz bir akıcılık mevcuttu, şimdi tvyi açıyorum home diyorum aşağı doğru bi defa iniyorum yaklaşık 30sn donuyo ondan sonra hatasız çalışıyor
    -kendi uydusundan kanal ayarı konusu tam işkence, ilk aldığım zaman çok hızlıydı kanalların yerini saniyede değiştiriyordum, şimdi değiştirmeyi bırak o menüye gidene kadar 2-3dk kaybediyorum kağnıdan beter, kanal listesini usbden ne yaptıysam ayarlayamıyorum
    -mkv içerik izlediğim programlarda 3d desteği kesildi mecbur kendi video playerdan izliyorum fakat archos varken diğerleri işkence.

Görüntüye gelirsek gerçekten mükemmel diyebilirim bir çok televizyon ile fatklı içerikler izledim fakat açık ara en iyi görüntü Sony TV de diyebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanmet kullanıcısına yanıt
    Reklamlar gibi konuşmussunuz :) Seneye ortalık 4k mı olacak !!!! Bazıları da seneye ortalık HDR olacak diyor :D :D

4K yazılım olarak aldı başını gidiyor, bırakın 8K lar bile hazı ama, Donanım derseniz en az 2 - 3 belki daha fazla geriden geliyor..

Şimdi düşünelim, cep telefonları bile 4k çekiyor vay be diyoruz, 4K Oyun, Play Station 4 vay be diyoruz ama iki araştıralım Ps4 pro 4k da sorunlar şimdiden var, ayrıca her oyun 4K olacak diye birşey yok, bir-iki oyun 4k yapıı tamamen 4K ya geçiyoruz demek biraz Reklam ve kandırmaca..

Digitürkün 1 kanalı 4k test olarak lanse edip Digitürk 4K ya geçiyor diye millete 4K kutu satması da Reklam olsa gerek..

Bırakalım reklamı Türkiyedeki altyapı, AKN, Adil Kullanım şeysi ile zaten 4K setram olayı çok zor..Olsa da 4K Netflix yayınları 1080p den çok ama çok daha iyi değil belki daha kötü deniliyor

Hevc kodlama ile zaten 2160p (en düşük 4K) seviyesi bile verilmez iken..

Türkiyede yayınlar 480p -720p seviyesinde iken..Ayranımız yok içmeye misali..Bize 1080p yayın, DTS yayın lazım önce..sonra 4-8-12-16 K düşünülür..Tv lere HDR - 4K eklemek Tv deki Kusurları örtmüyor..Önce sağlam panel yapsınlar..8 bit panel 50-100 Hz panel hızı, IPS, MVA ile olmaz bu iş..

10 bit panel, 200 Hz , Auo-VA panel hızı gördük biz...

Gaza gelmemek lazım..

2013 - 2017 olmuş 4 sene, hala 4K kanal bekliyoruz..kaç tane oldu sayan var mı??

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 5 Aralık 2016; 12:18:50 >

• Yaklaşık 9 aylık kullanım sonrası 43W805 modeli için konuşuyorum:

+ Tasarımı oldukça şık.
    + Görüntü kalitesi muazzam. Aldığım zaman bu fiyat bandında en iyisiydi. Kendi gözlerime göre tabii..
    + Android işletim sistemi senkronizasyon konusunda başarılı

Lakin;

- Harici disklerden medya okuma hızı, diskin kullanıma hazırlanma süresi çok uzun. Yani işlemler çok yavaş!
    - Dahili uydu alıcıda ayar yapmak ve kanal listesi düzenlemek düpedüz eziyet! Komutu 2-3 saniye sonra algılıyor ve toplu yer değişimine izin vermiyor. 100 tane kanalı tek tek bulup yerleştirmeye çalıştığınızı ve her bir tuşa basma işleminin 3 saniye sonra algılandığını düşünün! Ağır ızdırap!
    - Menüler arası dolaşım istanbul trafiği gibi. Geçişler çok yavaş.
    - Sony Eurosia servis konusunda sıkıntılı.

Bugün olsa yine alır mıyım?..

Üzerinde SONY yazmasa alırım.

Ama sonda bahsettiğim servis konusu ile ilgili yaşadığım sıkıntılardan dolayı (eğer alternatifi varsa) artık evime Sony markalı ürün almam!

• Flash player internetten film izlemeyi nasil basariyorsunuz

• muratbekar kullanıcısına yanıt
    Puffin web browser yada doolphin web browser yüklemeniz gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: timur_m_82

Puffin web browser yada doolphin web browser yüklemeniz gerek.

bu arama ekranında mikrafon simgesi var nasıl yazı yazmasan sesle konuşuyoruz
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.