Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.815
Cevap
83
Favori
297.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dun gelen android guncellemesi konudunda bilgisi olan varmi arkadaslar. İcerigi bilen varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SON DURUM

Arkadaşlar, akşam üzeri Ece Elektronik personeli gelip tv'yi kutusuna koyup servise aldı.

İlerleyen zamanlarda son durumu rapor etmeye devam edeceğim.

• Servis bir apk kurmuştu kanal ayarlama sıralama taşıma için neydi bilen var mı?Tvde kanal sıralamasını nasıl yapıyorsunuz pcden yapmak için program var mı?Birde tvnin son güncelleme dosyasını nereden indiriyoruz?Yardımcı olabilir misiniz?
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır sony 43KDL_W805C TV kullanıyorum. Yalnız şöle bi sorunum var araştırdım ama malesef çözüm bulamadım. Tv ekran renk ayarlarını yapıyorum kendime göre ayarlıyorum fakat bi süre sonra tekrar eski haline kendiliğinden dönüyor malesef yaptığım ayarlar kayıtlı kalmıyor. Bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olur musunuz?
  • Merhabalar,

Bugün Sony Playstation Pro modeli satışa çıktı.
    Yeni model 4k ve 60fps destekliyor. Benim tv 75x8505c

Tv'mde 60fps desteği var mı? Çok fazla bilgi kirliliği var. Yoksa ben sadece 30fps mi göreceğim.
    TV'de perfonmans olarak en iyi hdmi girişi hangisidir.

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Hocam Üstteki mesajımda size açıkladım..Kodi kuracaksınız Android üzerinde..Tv ayarlarında güvenlik/Harici uygulama yükleme Evet, Uygulama Kontrol HAYIR..Es Dosya yükleyip, Kodi Apk bulup Usb içinden Es Dosya ile yükleyeceksiniz..

UK Turk Playlist içinde Turk TV ler kanallar mevcut bunu deneyin..

exadus,phonix,seyirTurk..tek tek bakarsınız daha sonra

Selamlar hocam bu UK Turk'te Discovery, Nat Geo kanalları mevcut mudur?
  • Belgeseller var ama emin değilim, kurup denemeniz gerek
  • Şimdi UK Turk Playliste baktım..Türk Kanallarda Discovery/National geography yok...

UK Turk...Live Tv altında ise ikiside var ama ingilizce/Us ve EU olarak birden fazla kanal mevcut

Spor..altında birçok spor kanalı var (Tvbu,LigTv2-3-4,FoxSports,NBA,...bidolu şey var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Kasım 2016; 16:32:27 >
  • Bu arada 19/20 kasım tarihlerinde 55w807c modeli 2799 olarak özel fiyatlı media markt optimum mağazasında kampanyada olucaktır.
    3D
    Dahili Uydu Alıcı
    1920-1080
    Android işletim sistemi
    10 bit RGB panel
    100. HZ native VA panel

• kanmet kullanıcısına yanıt
    1080i=720p dir..bazı durumda 720p daha iyidir ;)

interlace tarama progresive tarama olarak "p" çift kat iyidir..

Bugün bir arkadaşa mesaj yazdım ben de kendim şahit oldum..1080p olarak bazı filimlere Media info ile bakınca 1980x1080 değiller..

1980x804 mesela bir örnek..Riplenmiş torrent bu

TV lerde ise 720p deniliyor en yükseği..Ama Mpeg olarak 720p bile değildir..

Bir örnek baktım torrent 1280x720p olması gereken çözünürlük = 1280x532...

Son rakamlar "p" yi ifade eder...

Yani Full HD=1920x1080 hiçbir halukarda sağlanmıyor..

HD yayınlar sadece isimi HD ama 420p-540p-720p =Bunlar da HD oluyor...

4K durumu daha vahim..Hevc kodlama ile 2160p den çok çok aşağıdadır..1080p ye yakındır

4096 × 3112 Tam Diyafram 4K
    3996 × 2160 Digital Sinema 4K
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambiante

Merhabalar,

Tv'mde 60fps desteği var mı? Çok fazla bilgi kirliliği var. Yoksa ben sadece 30fps mi göreceğim.

Tekrar ediyorum
    Kusura bakmayın.
  • quote:

quote:

Merhabalar,

Tekrar ediyorum
    Kusura bakmayın.

Merhaba, 60p desteğini herşey 60p olacak diye algılamayın

Öncelikle Ps4 Pro =4K+60p desteği her Oyunun bunu sağlaması anlamına gelmez..Destek var olursa anlamında..4K bile 60p yayın zor..TRT 4K=50p..

2015 X serileri 30p -yazılımla 60p desteği var..2016 XD serisi Tv ler 30-60p arası Donanım destek sağlıyor ama spec sayfasından Hangi HDMI ile bunu sağladığını görmeniz lazım..Her giriş 60P desteklemiyor

X75C olanda sadece 24 p (yazılımla 50p desteği mevcut) ama yazılımsal 60p desteği var mı bilmiyorum..
    https://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-specs/KD-75X8505C/list

2015 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Kasım 2016; 20:49:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

quote:

Merhabalar,

Tekrar ediyorum
    Kusura bakmayın.

Merhaba, 60p desteğini herşey 60p olacak diye algılamayın

Öncelikle Ps4 Pro =4K+60p desteği her Oyunun bunu sağlaması anlamına gelmez..Destek var olursa anlamında..4K bile 60p yayın zor..TRT 4K=50p..

2015 X serileri 30p -yazılımla 60p desteği var..2016 XD serisi Tv ler 30-60p arası Donanım destek sağlıyor ama spec sayfasından Hangi HDMI ile bunu sağladığını görmeniz lazım..Her giriş 60P desteklemiyor

X75C olanda sadece 24 p (yazılımla 50p desteği mevcut) ama yazılımsal 60p desteği var mı bilmiyorum..
    https://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-specs/KD-75X8505C/list

2015 SONY ANDROİD TV

İlginiz için çok teşekkür ederim.
    Sizin yorumlarınıza istinaden bu tv'yi almıştım ve çok memnunum. Özellikle sinema odaklı kullanıyorum.

Sizin yazdıklarınıza istinaden bu tv ps4 pro için çokta yeterli değil gibi. Doğru mu anlamışım?
    Teknik konulara biraz uzağım. Türkçe yazmışsınız ama ben çok anlamadım.
    Gönderdiğiniz speclere bakmıştım. Benim avr hdmi 1 de duruyor. Bu speclere göre hdmi2 daha mı uygun olacaktır?

• ambiante A kullanıcısına yanıt
    Ps4 poro için neden iyi olmasın ki??

4k oyunlar bir çıksın..Ps4 pro, Tvnizin özelliğine göre oyunu 4K veya FHD adapte ediyor..

60p desteği şu anca Uç nokta..Uyduda bile zor bulursunuz 60p 4K içerik..Altyapı, internet, stream/akış gibi seçeneklerle 60p olması zor bir süre daha..

Zaten İlk Sony X serileri 30p desteiği vardı..Çok arkadaş TRT 4K/50p izleyemiyordum..Sonradan güncelleme geldi..60p içinde şuan çok erken..Nasıl 2015 yılı C serilerine HDR desteği geldi ise (Böyle duydum),yine Ps4 ve Oyunlar çıkması ile 60p desteği yazılımsal gelebilir..

60p ye takılmayın..Hele 4K oyunlar çıksın, sizin istediğiniz oyun oldun-Bu önemli- örnek bana Halo 4k, Battlefield 4K verseler verseler ne yapayım ben şahesen Call Of Dutu WM3/Ghost'çuyum..

Şaka bir yana her oyun 4K+60P Hatta HDR olacak diye birşey yok..

Sizin Tv gayet güzeldir..Şimdiki 2016 lardaki falsoları haraları okuyunca insa eskiye rahmet okuyor..

HDM hangisi hangisi emin değilim..Bu Tvlerde böyle bir durum var, Girişler seçici..

ARC porta ve MHL ye takmayında nereye takarsanız takın..

Üzülerek söylüyorum ama her yeni şeye atlamamk lazım..4K dediler tamam dedik, HDR dediler tamam dedik, 4K +HDR Ps4 dediler tamam dedik...te, ortada daha içerik yok..Hele gelsin sonra düşünürsünüz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Kasım 2016; 21:24:17 >

• Acil yardım

Merhaba arkadaşlar
    Sony kd55x8505c kullanıyorum(aralık 2015 ten beridir)
    Dün akşam yeni güncellemeyi yükledim.Bu akşam harici hard diskten film izlemek istediğimde tv filmleri oynatmıyor.
    Es dosya yöneticisi kullanıyorum.Haricideki filmleri görebilmeme rağmen tvdeki video oynatıcıların hiçbiri filmleri oynatmıyor.(video player, vlc player, mx player)
    Buna haricideki müziklerde dahil.
    Böyle bi sorunla karşılaşanlar var mı arkadaşlar?
    Tv yi futbol ve film izlemek için kullanıyorum benim için çok ciddi bi sorun

• Çok haklısınız. Maalesef donanımlar gelişiyor ama içerik gelmiyor.

En iyi hdmi kalitesini deneyerek mi bulmak gerekiyor. 75" ve duvarda olunca arkasına ulaşmak çok zor :)

Sanırım pro için bir güncelleme geldi. Güncellemeden sonra görüntü kalitesi biraz düştü. Neler değişti acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qvnsalim

Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır sony 43KDL_W805C TV kullanıyorum. Yalnız şöle bi sorunum var araştırdım ama malesef çözüm bulamadım. Tv ekran renk ayarlarını yapıyorum kendime göre ayarlıyorum fakat bi süre sonra tekrar eski haline kendiliğinden dönüyor malesef yaptığım ayarlar kayıtlı kalmıyor. Bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olur musunuz?

Yardım lütfen

• BU android tv'ler nasıl tamamen kapatılıyor veya kapatılabiliyor mu? Kumandadan basınca beklemeye alıyor. Tuşa uzun basınca da yeniden başlatıyor. Ben TV nin fişini çekmeden tuşa basıp beklemeye alıyorum ve öyle fişini çekiyorum mecburen. TV fişini çekmek için en güvenli yol bu mudur? YOksa TV'yi tamamen kapatma yönetimi var mıdır?
  • Hocam film çözünürlüklerine baktığımızda 1280x720 veya 1280x534 yazıyorsa bu film 720p diye geçer. 1920x1080, 1920x800 yazıyorsa buda 1080p diye geçer. Sondaki 720, 536 ve 1080, 800 rakamlarından filmin görüntü formatı anlaşılır. Başka bir ifadeyle çözünürlük 1920x1080 ise bu filmin aspect ratio oranı 16.9 dur ve bu film tv ekranına tam oturur, 1920x800 ise bu filmin formatı 21.9 dur ve tv ekranında altta-üstte siyah barlar oluşur. Son rakamlardaki 800, 804 gibi ifadeler çözünürlüğün daha düşük olduğu anlamına gelmeyip filmin çekim tekniği ile ilgilidir, yani çözünürlüğü 1920x800 olan bir filme full hd değildir diyemeyiz. Buradaki 800 rakamı da filmin 21.9 formatında çekildiğini ifade ediyor.

Şu andaki mevcut hd ve sd tv yayınları interlaced (i) tarama şeklinde gelmektedir. Nedeni ise bant genişliğinden ve maliyetten kaynaklı bir durum. Aslında interlaced tarama tekniği tüplü tv ler için geliştirilmiştir, günümüz panelleri için için uygun değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manolpan -- 11 Kasım 2016; 9:19:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• manolpan M kullanıcısına yanıt
    Benim kastettiğim 720p veya 1080p olarak izlediğimiz şeylerin çoğunun teknik sebebplerle tam çözünürlükte olmaması, satır sayılarının düşük olması..bu da kaliteyi etkiler..

720p olması gereken satırın 500-600 olması gibi..

Full HD olarak izlediğimiz şeyler gerçek FHD olmadığı gibi TV yayınları da tam FHD değil, bunu söylüyorum..Sağından solundan, sesten kısılıyor..

HD yazması onun gerçek HD olduğu anlamına gelmiyor..

Ayrıca bunu ölçmenin de imkanı yok..Tv çözünürlüğü 1080p ye ayarladı iseniz, gelen her sinyali 1080p gösterir..

Bazı harici cihazlar da 1080i gibi gösterir ki bu da önceden tartışıldı, üreticiler yazılımsal olarak istedikleri değeri cihazlarda gösteriyor..

MediaInfo benim bildiğim video özelliklerini gösteren bir program..Ama Tv yayınlarının çözünürlüğününün ne olduğununu bilmiyoruz..Ekranda yazan değerler de aldatmaca..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 11 Kasım 2016; 10:45:20 >

• 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.