Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
83
Favori
297.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum Şampiyonlar ligi yayınları sırasında TRT biss key giriyor ve malumunuz android tv de biss key girecek bir menü yok, sorunu nasıl çözebileceğimizde dair fikri olan var mı?
  • bende istemiyor yayın normal açılıyor
  • arkadaslar
    Bu miracast veya televizyona cep telefonu ile baglanti icin bir sifre vs koyma sansimiz yokmu. Aradim ama bulamadim. Disaridan birisi baglansa tv ye baglanabilir herhangi bir soru sifre vs sormuyor. Bilgisi olan varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ercan Eren

arkadaslar
    Bu miracast veya televizyona cep telefonu ile baglanti icin bir sifre vs koyma sansimiz yokmu. Aradim ama bulamadim. Disaridan birisi baglansa tv ye baglanabilir herhangi bir soru sifre vs sormuyor. Bilgisi olan varmi

Dışardan birinin bağlanabilmesi için aynı ağda olmanız gerekiyor. Bunun içinde modeminizin şifresini biliyor olması lazım.

Komşu ile ortak kullanıyorsanız modemi, aynı modemden birden fazla yayın yapılabiliyor. Kendiniz için yeni yayın açıp parolasını belirlerseniz giremezler. Ama modem arayüzünün şifresini biliyorlarsa arayüzden sizin wi-fi ağının şifresini görebilirler.
  • Ercan Eren kullanıcısına yanıt
    Modeme bağlanan cihazlar MAC adresli gözürünür buradan izin veya engel konulabilir eğer ortak Wifi paylaşılıyorsa..Yapmadım ama Mac Adres =bağlanılan her bir cihaz için ayrıdır...Hatta zamanlama bile konulabiliyor, modem arayüzü kurcalamak lazım

Aynı wifide değilseniz zaten dışardan ağı gören bağlanamaz

Miracastte de zaten TV ile eşleşme sağlanıyor yoksa gider kmşunun tvsinde oynar sizin attığınız video :)
  • mrbaki M kullanıcısına yanıt
    50w805c kullanan biri olarak bana 2,20 metreden fazla geliyor..Pikseller görülmüyor ama Baş dönmesi veya yakınlık sebebi ile alışamadım..46 inch tam iyi bu mesefade..

3 -4 metre gerekiyor 50 için benim ölçüm..4 metre üztünde 55 inç olabilir ama 50 ideal size göre..pikselleşme de 55 te başlar genelde..

Yayın kalitesine göre değişiyor..Geçenlerde 1080p filim izledim, yaklaşınca kumlanma oluştu görüntüde meğer tam 1080p değilmiş media info ile baktım..

Teledünya Vizyon filimler ise yakına gelsem de kumlanma pikselleşme yok..

Yayın kalitesine göre değişiyor..Zaten ölçü panele yaklaştıkça pikselleşme olması veya olmaması..

TV, Sd lerde de iyi..Yaklaşmadıkça Tv ye özellikle bazı x264 kodeclerde HD gibi gözüküyor...

En büyük eksiği Triliminos özellik olmaması.. 46W905A kullanmış biri olarak arıyorum bu özelliiği...

Alınacak en son FHD dir..2016 larda motion 200, panel 50hz düştü..

W serisi A-MVA olarak , VA,SVA dan da iyi değil ama yapacak bişey yok kalite düştü...

• maxalanya kullanıcısına yanıt
    Biss key girilebilecek bir harici uydu alıcısı olması lazım diye biliyorum. Biz de geçenlerde Napoli-Beşiktaş maçında Azerbaycan uydusuna yönlendirme yaptık ama ne dahili uydu alıcı ne de Digiturk'e ait uydu alıcısına biss key girme şansı olmadığı için izleyemedik maçı
  • W807 de servis menusune nasil giriliyor acaba
  • gg teknosa üzerinden aldığım 43w805c'nin kurulumu için servis geldi,kurdu ama tvye görüntü gelmedi

servis kaydına yazdı açılmıyo diye vs. servisinde ilk defa başına gelmiş

hemen gg üzerinden sorunlu diye iade süreci başlattım.Pazartesi kargoya vericem artık....

Arkadaşlar bu tarz sorun başına gelen var mı ? yenisini talep edicem,kaç güne gelir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 6 Kasım 2016; 12:54:6 >
  • Bu select dusgmesi hangisi arkadaslar wifiye baglanmam lazim ama

• hocam çok önerilen bir tv olduğu için siz de sony tv leri iyi bildiğiniz için bu kıyası objektifçe yapabileceğinizi düşünüyorum. arkadaşım alacak da 3-5 gün içinde 43w805c mi yoksa 40ku7000 mi aldırsam karar veremedim. ku7000 va panel ama gerçek değeri 50hz. fakat rtings sitesinde input lag değeri olarak çok düşük ve arkadaşım ps4 alıcak taksidi bitince de. 40ku7000 mi aldırmalıyım o daha mı mantıklı olur acaba? biraz kararsız kaldım açıkçası. 4k taraftarı değilim ama bi yandan trt 4k yaynlıyor maçları falan. 40 inchte 4k anlaşılmaz bunun da farkındayım ama hani 43w805c ile kıyaslayınca bi tam karar veremedim. yardımınıza ihtiyacım var hocam. teşekkür ederim
  • neyalansoyliyim kullanıcısına yanıt
    ikiside mükemmel olmayan tvler. 43w805c diğerine göre daha iyi. Köşeden aydınlatmalı tvlere fazla para harcamayın. 43w805c yi alın derim.
  • bahsettiğiniz olay ışık sızması mı? yani her bir artı ve eksiler karşılaştırıldığında sony daha mı ağır basıyor ona tam karar veremedim sadece. yani kaç inch olduğundan tutun piksel yoğunluğuna kadar her bir özellik kıyaslanınca. bana da sony gibi geliyor ama bakalım diğer arkadaşlar ne diyecek. teşekkür ederim yorumunuz için.
    Köşeden aydınlatmalı(Edge-Led) Tvlerde Işık sızması, bulutlanma, banding riskleri fazladır. Artık servisler bunları sorun olarak görmüyorlar. Çünkü mükemmel köşe aydınlatmalı tv üretilemiyor. (Yapısı gereğinden)

43w805c Android TV, 100hz

40ku7000 Tizen, 50hz

Tavsiyem SONY.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RunoLegend -- 6 Kasım 2016; 14:48:8 >
    Sony-Samsung tercihinde SONY iyi bana göre

Ama sony 43-50 inch FHD tercihinde 50W805C/807C iyidir..

4K isterseniz de 55W805C tercih edilmeli..

4K larda 49 inchler iyi değil 55 olana göre
    FHD lerde 43 iyi değil 50 olana göre

Oyun için FHD daha iyi, az LAG seviyesindedir 4K lara göre..

Sony, diğer markalardan daha Az LAG değerine sahip..

Ama smart özellikler, media özellikleri ön planda ise Sony bakmayın..Sony görüntü olarak alınır, Harici cihazlarla kullanımı daha iyidir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 6 Kasım 2016; 14:43:16 >
  • ya ben de 50w805c taraftarıyım ama arkadaşın öncelikle bütçe sorunu ve tv yi koyacağı oda çok ufak 50 baya büyük gelir max 2 metre mesafe var. 43 neden kötü fhd'de 50 ye göre? yani aslında 43 te ekran ufaldığı için netlik daha da artmaz mı ? 50 ye yakın ve uzaktan bakma mantığıyla konuşuyorum şuan :) o yüzden 40ku7000 düşündüm ve sorma gereği duydum. tabi sonye daha yakınız.
    2 metre icin 50 inc uygundur, ozellikle film izlerken ve ps4 oynarken buyuk ekran daha keyifli oluyor.

Bende 43 almak için incelediğimde yanyana 43W805C --50W805C --55X8505C -49X8300C arasında en düşük görüntü

43(FHD)ve 49 (4K) oalandaydı..Teknosa çalışanı vardo ona da gözterdim o da aynı şeyi söyledi..

Eskisi gibi artık sony Tek tip panel yapmıyor seride....W /Xserisi ama kendi içinde farklılıklar var.

Ama yanyana izlemezseniz bunu anlarmısınız bilemem ben yanyana izlemeden bahsettim Kötü demedim..Diğer modellere göre kötü anlamında

Ama şu var Samsung almak isteyen birine Samsung al deyin..LG lmak isteyene de LG al deyin..Zira şartlanmışlar, öyle duymuşlar..değiştiremezsiniz..

Çok yaşadım, anlatıyorsun Sony diyorsun, sana danışıyor sonra gigip LG/Samsung alıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: *planet*

2 metre icin 50 inc uygundur, ozellikle film izlerken ve ps4 oynarken buyuk ekran daha keyifli oluyor.

Hocam yapmayın.. 2 metrede 50 inch fazla..

Ben 2,20 metreden 50 rahatsız ediyor..O metreden 46 inch izlemdiştim güzeldi..

Her göze bünyeye gelmez .. 3 metre olmalı en az 50inç için

Ama siz 1 metreden izlersiniz başka..Göz farketmeseniz bile yorulur, baş döner..Göz doktorlarını kimse dinlemiyor tabi..Sağlık bu..

Uykusuzluk vb birsürü problem olur..TV ekranı doğal Işık değil..Devamlı gözbebeği adapte olmaya çalışır...

Detay için Göz sağlığı konusuna bakabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.