Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.696
Cevap
85
Favori
377.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theraptorx

quote:

Orijinalden alıntı: kadirmania

N11'den 4490 lira ya sipariş verildi :)

Hayırlı olsun. Bence gayet iyi fiyat.

Teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Fazla vaktim yoktu, iyi kötü bir video çektim. Eğer sorular olursa daha sonra bir video daha çekebilirim.

@darkdiva Hocam ellerinize sağlık teşekkürler uğraştırdık sizi de.

quote:

Orijinalden alıntı: kadirmania

N11'den 4490 lira ya sipariş verildi :)

@kadirmania Hocam hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. Darısı bize ve almayı düşünen diğer arkadaşlara.

• İnsallah hocam. Flat alsaydm aklim curved de kalacakti. Bakalim gelsin nasil olcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun arkadaşlar. :)
  • bayramdan evvel vatanbilgisayardan 48ju6570 aldım. mükemmel bir tv diyemem ama memnun kaldığımı söyleyebilirim. izlediğim 1080p ve bluray filmlerde judder problemi dışında bir problem ile karşılaşmadım. panelin karşıdan ve yandan çekilmiş resimlerini ekliyorum bir sıkıntı olup olmadığını söylerseniz sevinirim. video çekip videolardan ekran görüntüsü aldım, çünkü fotoğraf çekmeye çalıştığımda gözümün gördüğü şekilde çıkmıyordu panel.
     2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josh -- 21 Temmuz 2015; 22:46:13 >

• 40 ile 48 arasında kararsız kaldım yaklaşık 2,5 metreden izleyeceğim.

hangi modeli önerirsiniz?

Full HD
    Curved olmasın
    3d olmasın maliyeti arttırmasın
    akıllı kumanda olsun
    smarttv wifi
    2015 model
    samsung
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yigit446644

quote:

JU7500 alacaklara ve almak isteyenlere bir şeyler söylemek istiyorum. 48JU7500 kullanıyorum.

- Curved olması dez avantaj mı? Bence değil. Yanlardan izlerken sorun oluyor demişler fakat düz ekranlarda da kenarlarda sorunlar oluyor. Açıyı çok daraltmadığınız sürece bir sorun oluşmuyor merak etmeyin. Kenarlardan izlerken ortaya çıkan dez avantajlar şöyle: Renkler biraz soluklaşıyor ve Tv'de hafif ışık sızmaları varsa daha çök göze batıyor siyah sahnelerde. Başka hiçbir problem olmuyor.

- JU7500'ün sesi çok iyi. 40W ve subwoofer olması buna neden oluyor sanırım. Filmlerde ve müzik dinlerken apartmanda oturuyorsanız şikayet için kapınıza gelebilirler :) Ses seviyesi 25-30 civarında olmasına rağmen bazen kısmam gerekebiliyor. Spor modu ve film modunda ses çok güzel oluyor.

- SD kanalllar nasıl diye soranlara cevabım kötü. 4K bir televizyon sonuçta. İyi olmasını beklememek gerekir. Bu aslında TV'nin bir dezavantajı değil, yayın kalitesinin kötü olmasından kaynaklı bir durum. HD kanallar iyi fakat SD kanallar bir hayli kötü. Digiturk, Dsmart gibi HD kanalı bol bir yayın kullanıyorsanız sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

- 1080p filmler ve videolar çok çok iyi. 4k videoları izlemek ise büyük bir keyif. Umarım yakın zamanda 4k içerikler ve kanallar çoğalır. Örnek bir 4k maç videosu izledim ve ah ah keşke tüm kanallar böyle olsa dedim.

- Tizen nasıl derseniz bence yetersiz. Zamanla içini doldururlar mı bilmem ama güncellemelerle hataları düzeltiyorlar emin olun. Tv'yi alalı 1 ay civarı oldu. Şimdiden 3-4 güncelleme geldi ve her güncellemede ufak sorunlar düzeltildi.

- TV hızlı çalışıyor mu? Bence evet. Bir PC ya da telefon gibi değil ama TV için gayet hızlı. Harddisk, flash vb. algılama, okuma, çalıştırma hızları hiç fena değil.

Genel mesajlardan çıkardığım sorular bunlardı. Kendimce cevap vermek istedim. Alanlara hayırlı olsun.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Merak ettigim birkac soru var eger yardimci olursaniz cok sevinirim. Bende ju7500 serisini sıkı bir sekilde takip ediyorum. Tv izleme mesafeniz kac metre ve 55 inc alsaydim daha iyi olurdu dediniz mi? Tv yi nereden ne kadara aldiniz? Filmlerde hareketli sahneler nasil yani akici mi? 3D film izleme sansiniz olduysa performansi nasil?

Öncelikle mesajıma ilgi gösteren Arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yardımcı olmuşsam ne mutlu bana.

Sorularınıza gelince, tv yi Bakırköy Capacity Samsung'tan 4200tl'ye aldım. Şu an fiyatları ne durumda bilmiyorum. Izleme uzaklığım 3,5 metre. 48 yeterli geliyor bana ama size gelmeyebilir bilmiyorum. 55 biraz Pahalı bence. 3D'yi denedim. Bir sorun görmedim. Baş ağrısı vb. Yapmıyor. 3d filmin kalitesine bağlı biraz da memnuniyet. Filmlerde hızlı sahnelerde sorun oluyor mu? Ben bir iki kez fark ettim ama Göze batacak kadar değil. Ama mesela reklamlarda alttan hızla geçen yazılar birbirine giriyor. Bunun bir ayarı vardır belki.

Cevap için çok teşekkür ederim.

• Selam herkese,
    48J6370 aldım, ancak kurulum için gelen servisin satmayı istediklerini almadığım için küsüp doğru düzgün ayar ve bilgilendirme yapmadan gitti. benim el yordamıyla bulabildiğim dynamic standart gibi resim kategorileri var. Ancak ikisinde de istediğimi elde edemedim.10 seneden fazladır plazma tv kullandığım için gözüm alışık değil belki de ondan tatmin edici gelmedi bilemiyorum ama görüntü hız barındıran ( hızlı hareket etme , koşma vb) sahnelerde kare kare gözüküyormuş gibi geliyor. Yardımcı olabilecek birisi var mı yapmam gerekenlerle ilgili, sadece resim kalitesi olarak değil tüm yapılması gereken ayarlarla ilgili bilgilendirme yapabilirseniz çok iyi olur.
  • UE48J5570 aldım usb yayın kayıt yapmamadım acaba bu özellik kapalımı bu modelde ?
  • kotamalli1 K kullanıcısına yanıt
    bu modelin 55 ine bakiyordum ben . bir futbol goruntusu koymuslar top bildigin 5 tane pespese gidiyordu. isciligide kötü olunca vazgectim. ayarla duzelirmi bilmiyorum tabi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Josh kullanıcısına yanıt
    Olk fotografa bakarsak sorun gozukmuyor. Nor.al gibi ama yandan bakinca rahatsiz edici olmaya baslamis.

O kadar yandan bakinca benim 55ju7000 de de ona yakin var ama sorun etmiyorum. Eger karsidan baktigimda da olsaydi servis cagirmayi dusunurdum.

Benim hosuma gitmeyen, ozellikle 4k kanalindaaclarda goruntuler (ozellikle maclarda) bir flulanma olmasi. Onaimsal mi yazilimsal mi anlamadim. Bütün ozellikleri kapattim ve biraz olsun duzeldi. Bunu duzeltecek bir ayar var mi yolsa donanimdan mi bilemiyorum.

Birde kumanda guzel hos ama ozellikle gece kullanmasi sorun. Dugmeleri ayirt etmede sorun yaşıyorum.

• Merhaba arkadaşlar,JS9000 serisini kullanan arkadaşlar varmı ? Varsa karanlık ortamda bulutlanma ve ışık sızması ile ilgili bilgilendirirse memnun olurum veya karanlık film sahnelerinden birkaç resim çekerekte gösterebilir.
  • bu n11 e nasıl güveniyoruz arkadaşlar? ürün garantisi, kurulumu falan nasıl oluyor?

55JU7500 için 4.600 TL fiyat yazmışlar.. nasıl bu fiyatlara düşebiliyor?

n11 satış mantığını bilmiyorum. bundan sebep soruyorum.

sizden gelecek bilgiye göre sipariş vereceğim. 2 adet stok kalmış.
  • Arkadaşlar,
    40ju6470 de TRT 4k Yayını alamıyorum( ses var görüntü yok)
    Ne yapmam gerekiyor acaba?
    Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

bu n11 e nasıl güveniyoruz arkadaşlar? ürün garantisi, kurulumu falan nasıl oluyor?

Gittigidiyor mantığı gibi. Ürünü alıyorsunuz. Kargoya veriyorlar. Sonra samsung servisi çağırıyorsunuz. Kurulundan sonra ödeme onayı veriyorsunuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

bu n11 e nasıl güveniyoruz arkadaşlar? ürün garantisi, kurulumu falan nasıl oluyor?

Gittigidiyor mantığı gibi. Ürünü alıyorsunuz. Kargoya veriyorlar. Sonra samsung servisi çağırıyorsunuz. Kurulundan sonra ödeme onayı veriyorsunuz.

servisi ben çağırıyorum sanırım. servise ayrıca bir ücret veriyor muyum peki?

siz n11 den alışveriş yaptınız sanırım?

• Evet. Ben de n11'den aldım. Servisi biz çağırıyoruz. Ücretsiz kurulum yapiliyor.

• corde C kullanıcısına yanıt
    güncelleme yapıca açılıyor TRT 4K
  • quote:

Evet. Ben de n11'den aldım. Servisi biz çağırıyoruz. Ücretsiz kurulum yapiliyor.

Kaç liraya hangi firmadan aldınız hocam bende n 11 den almayı düşünüyorumda .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncygn

quote:

Evet. Ben de n11'den aldım. Servisi biz çağırıyoruz. Ücretsiz kurulum yapiliyor.

Kaç liraya hangi firmadan aldınız hocam bende n 11 den almayı düşünüyorumda .

ben n11 - teknoloji ovası ndan almayı düşünüyorum.

firmayı bilen alışveriş yapan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.