Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.696
Cevap
85
Favori
377.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben başka tv kullanıyorum sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fazla ayar gerektiren bir tv değil ju7000 sadece doğru renk için sinema moduna alıp kaynağa göre siyah ayarı yapmak lazım. HDR için uhd color açılmalı 10 bit renk. Maçlar için motion plus clear(türkçesi ne unuttum temiz değidi galiba)

piyasada hdr diye satılan 2020 model 200-250 nit e zor çıkan giriş seviye tv lerden emin olun daha iyi tu serisi nin tümünden daha yüksek parlaklık verir . Sdr görüntüsü ise mükemmel kıyas kabul etmez muadili q serisidir hatta daha iyidir ancak karşılaştırma şansım yok.

hakiki hdr için minimum q90 xh950 gibi ekran lazım q70-80 bile yetmez HDR keyfini tam almak için. sd görüntüde ju7000 neredeyse ks8500 kadar iyi ancak hdr da ks8500 500-1500 nit arası veriyor görmeniz lazım çok büyük fark var. q90t yi düşünemiyorum muhteşemdir eminim. bütçem elverse hiç düşünemem q90t alırdım şimdiye ama malum ekonomik kriz.x900hz alıyordum neredeyse 120hz i çakma çıktı 7500 lira çok iyiydi..

tu serisi gibi saçmalıklara para verilmemeli. Bu tv den sonra upgrade edilecekse q90 dan azı kesmez çünkü standart yayınlarda ahım şahım fark görmeyeceksiniz . Yalnız hdr bambaşka bir olay. ju7000 i değiştirmek için bence yeterli bir sebep. HDR bulamazsam film izlemiyorum açık söyleyeyim o kadar fark yaratıyor ki görmeniz lazım (gerçek hdr ekranda 1000 nit+).

• Bende 55JU7500 ve 55B7V var. HDR film seyrederken arada dağlar kadar fark var. HDR filmler sönük aklıyor. O yüzden ATV 4K'da HDR özelliğini kapatmak zorunda kalıyorum. Şu anki TVleri bilmiyorum ama Sony 55XF9005 gibi TVler söz konusu olduğunda fark çok açık gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Bende 55JU7500 ve 55B7V var. HDR film seyrederken arada dağlar kadar fark var. HDR filmler sönük aklıyor. O yüzden ATV 4K'da HDR özelliğini kapatmak zorunda kalıyorum. Şu anki TVleri bilmiyorum ama Sony 55XF9005 gibi TVler söz konusu olduğunda fark çok açık gözüküyor.

ju7500 ile ju7000 aynı tv değil niye aynı tv gibi yazıyorsunuz ki? Ben de soluk filan değil kesinlikle ayrıca xe9005 var hdr de fark yok (75 xe biraz daha parlak olabiliyor)ki xe xf den daha iyidir resimde xf 55 inchleri daha parlak 75 de ise xe daha yüksek nitlere çıkıyor ju7000 her anlamda çok yüksek teknik değerlere sahip ancak üretici hdr se performansı yüksek yapmak istememiş belli sapla samanı karıştırmamak lazım...

• Büyük sony 75xe9005 ki bu tv 1000 niti aşan bir tv küçük olan ju7000 daha ne yapsın ki bu tv anlamadım... (görüntüler hdr iki tv de parlaklık high) Ama sdr de sony çok daha parlak.

2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 28 Aralık 2020; 22:42:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: filips

fazla ayar gerektiren bir tv değil ju7000 sadece doğru renk için sinema moduna alıp kaynağa göre siyah ayarı yapmak lazım. HDR için uhd color açılmalı 10 bit renk. Maçlar için motion plus clear(türkçesi ne unuttum temiz değidi galiba)

piyasada hdr diye satılan 2020 model 200-250 nit e zor çıkan giriş seviye tv lerden emin olun daha iyi tu serisi nin tümünden daha yüksek parlaklık verir . Sdr görüntüsü ise mükemmel kıyas kabul etmez muadili q serisidir hatta daha iyidir ancak karşılaştırma şansım yok.

hakiki hdr için minimum q90 xh950 gibi ekran lazım q70-80 bile yetmez HDR keyfini tam almak için. sd görüntüde ju7000 neredeyse ks8500 kadar iyi ancak hdr da ks8500 500-1500 nit arası veriyor görmeniz lazım çok büyük fark var. q90t yi düşünemiyorum muhteşemdir eminim. bütçem elverse hiç düşünemem q90t alırdım şimdiye ama malum ekonomik kriz.x900hz alıyordum neredeyse 120hz i çakma çıktı 7500 lira çok iyiydi..

tu serisi gibi saçmalıklara para verilmemeli. Bu tv den sonra upgrade edilecekse q90 dan azı kesmez çünkü standart yayınlarda ahım şahım fark görmeyeceksiniz . Yalnız hdr bambaşka bir olay. ju7000 i değiştirmek için bence yeterli bir sebep. HDR bulamazsam film izlemiyorum açık söyleyeyim o kadar fark yaratıyor ki görmeniz lazım (gerçek hdr ekranda 1000 nit+).

Samsung q9t serisi 8 bit+frc gerçek 10 bit bile değil hocam motion son bir kaç yıldır kötü sdr keskinlik detay ciddi kötü en üst seride bile son iyi serisi r serisi idi bana göre zirve fald q8fn ve q9fn di ancak şunu söyleyeyim hdr samsunglarda ki gibi olmuyor asla ve aslında zirve ks serisiydi hdr de gidin son serilere bakın en üst dahil ks serisindeki hdr yok sony film ve sinema sektörü referans görüntü verme inadından vazgeçmiyor bu sebeple hdr ler daha sinematik aşırı renkli ve vivid değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 28 Aralık 2020; 22:54:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ptolomeo

ju7500 ile ju7000 aynı tv değil niye aynı tv gibi yazıyorsunuz ki? Ben de soluk filan değil kesinlikle ayrıca xe9005 var hdr de fark yok (75 xe biraz daha parlak olabiliyor)ki xe xf den daha iyidir resimde xf 55 inchleri daha parlak 75 de ise xe daha yüksek nitlere çıkıyor ju7000 her anlamda çok yüksek teknik değerlere sahip ancak üretici hdr se performansı yüksek yapmak istememiş belli sapla samanı karıştırmamak lazım...

Alıntıları Göster

İkisinin aynı TV olduğunu nerede yazmışım? Konu başlığı JU7000'e özel değil. Sonuçta bende var olan JU7500, HDR dışında memnun kaldığım TV. Siz memnunsanız sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

İkisinin aynı TV olduğunu nerede yazmışım? Konu başlığı JU7000'e özel değil. Sonuçta bende var olan JU7500, HDR dışında memnun kaldığım TV. Siz memnunsanız sorun yok.

Alıntıları Göster

Ju7000 hdr ayar vs yazımın altına yetersiz yazmışsınız ama ju7500 ü kastetmişsiniz sanırım orada yazmamışsınız o yüzden sorun yok umarım kırmadım sizi iyi forumlar saygılar...

• Yok kırılmadım. Nazik yanıtınız için teşekkür ederim. Televizyonunuzdan memnun kalmanıza sevindim.İyi forumlar .

• Ptolomeo kullanıcısına yanıt

piyasadan uzak kaldım mağaza dışında görme şansım olmadı bahsettiğin tv leri:) ju ların 2 panel versiyonu vardı hatta ikisini yan yana karşılaştırmıştım burada . Auo olan felaketti . Belki ju lardan memun olmayanların tv leri auo bilemeyiz zaten bilmeye gerek yok artık 5 senelik teknolojiye göre tarihi eser tv bunlar:)

ben standart yayınlarda ju7000 tercih ederim her zaman. MAçlarda, oyunlarda , hareketli sahnelerde,sıfır ışık sızması , renkleri daha iyi normal yayınlarda. İşin içine hdr girince belki ks kullanmasam yine hayran olacağım ama ks ile arasında çok fark var .

Bakayım akşama vaktim olursa aynı sahneleri açıp karşılaştırırım. En son 3 sene önce falan karşılaştırmıştım :)

fark vardır mutlaka sizin sony premium seri mevcut sony tv lerden bile iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: filips

piyasadan uzak kaldım mağaza dışında görme şansım olmadı bahsettiğin tv leri:) ju ların 2 panel versiyonu vardı hatta ikisini yan yana karşılaştırmıştım burada . Auo olan felaketti . Belki ju lardan memun olmayanların tv leri auo bilemeyiz zaten bilmeye gerek yok artık 5 senelik teknolojiye göre tarihi eser tv bunlar:)

ben standart yayınlarda ju7000 tercih ederim her zaman. MAçlarda, oyunlarda , hareketli sahnelerde,sıfır ışık sızması , renkleri daha iyi normal yayınlarda. İşin içine hdr girince belki ks kullanmasam yine hayran olacağım ama ks ile arasında çok fark var .

Bakayım akşama vaktim olursa aynı sahneleri açıp karşılaştırırım. En son 3 sene önce falan karşılaştırmıştım :)

fark vardır mutlaka sizin sony premium seri mevcut sony tv lerden bile iyi.

Sürekli takip ettim belki bir oled alırım ju7000 satıp diyerek şunu net söyleyeyim 2018 den sonra samsung her yıl kötüye gitti ks serisi hdr de en iyi seri ah bir de direkt led olsaydı ks serisi... Bugün en üst seri q95t 8 bit panel güya fald ama zon sayısı hem çok düşük hem efektif bir dimmibg algoritması yok sony desen iyi ama xh95 bile 3 yıl öncesinin 9 serisinden geri. ama oled de muhteşem sony onu diyeyim. Öyle işte yani kaçırdığınız pek bir şey yok emin olun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 29 Aralık 2020; 17:25:19 >

• 2015 kasa samsunglarda iptv oynatabilen varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bucephalas

2015 kasa samsunglarda iptv oynatabilen varmı?

Google'da "Ott player samsung" yazarak arayın gerekli bilgileri bulabilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackBeasT

Google'da "Ott player samsung" yazarak arayın gerekli bilgileri bulabilirsiniz...

Alıntıları Göster

Cevabınızdan sonra araştırıp yükledim bu uygulamada ölmüş gözüküyor maalesef ne pcden ne de tizenden kurabildim playlist error hatası veriyor, sms onay kodu göndermiyor yinede teşekkürler

güncelleme: set iptv tizende şuanda çalışıyor ama 7 günlük trial varmış şimdilik onla idare ediyorum mibox tarzı alet şart oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bucephalas -- 3 Ocak 2021; 14:2:31 >

• Smartiptv kullanıyorum güncelleme almıyor artık ama memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bucephalas

Cevabınızdan sonra araştırıp yükledim bu uygulamada ölmüş gözüküyor maalesef ne pcden ne de tizenden kurabildim playlist error hatası veriyor, sms onay kodu göndermiyor yinede teşekkürler

güncelleme: set iptv tizende şuanda çalışıyor ama 7 günlük trial varmış şimdilik onla idare ediyorum mibox tarzı alet şart oldu..

Alıntıları Göster

IPtv işleri ile uzun zamandır uğraşmıyordum.

Rastgele IPtv list bulup denedim.

OTT player'da çalışıyordu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 4 Ocak 2021; 18:20:14 >

• Arkadaşlar Samsung 55ju7000 uhd 4k alarak aranıza katıldım YouTube 4k vermiyormu benim en son 720p gözüküyor

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Biz tvleri tizen den dolayı çöpe atacağız sen neden aldın ? Şaka bir yana
    Hayırlı olsun
    2.el mi aldınız?
  • Arkadaşlar slm
    55ju7000 kullanan arkadaşlarımız bana servis menüsü ayarları lazım
    TV bu ara sapıttı yine
    Cepten TV ye YouTube yansıtıyorum bazen arka planda çalışıyor ses var görüntü yok
    Ya Netflix e girip çıkıyorum YouTube tekrar geçiyorum ya düzeliyor yada bişey değişmiyor yada TV yi açıp kapatıyorum
    Kesin kurcalarken bişeyleri yanlışlıkla değiştirdim 😭😭😭

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estamemuchoo -- 11 Ocak 2021; 22:41:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

Biz tvleri tizen den dolayı çöpe atacağız sen neden aldın ? Şaka bir yana
    Hayırlı olsun
    2.el mi aldınız?

İlanda görünce dayanamayıp aldım ben panel kalitesini bildiğim için aldım tizen ile işim yok elimde Media player var onunla herşeyi yapabiliyorum görüntü kalitesi çok iyi iyiki almışım diyorum bu kalitede bir TV şu anda 10k civarına alamazsınız bu TV yi fabrika ayarlarına nasıl getirebilirim veya reset atabilirim

• 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.