Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.696
Cevap
86
Favori
377.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 60ks8000 serisi 55ju7000 serisinden dahamı iyi diyorsunuz tamda aradığım cevap buydu peki hocam 60ks8000 ekran temizliğini nasıl yapıyorsunuz normal nemli bezlemi yoksa başka bir fomülü varmı
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Ks seri olarak daha iyi hem de 8 ile baslamasi bir ust panel kalitesi de demek ayni zamanda. Ekran parmak izi oluyor. Ben hafif nemli bezle siliyorum bastirmadan. Zaten toz tutan bir ekran degil. Parmak izi ilk montaj esnasinda olmustu, diger zamanlarda evde cocuk da olmayinca parmak izi olacak bir durum olusmuyor.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürüm 1500 65ju7500 ü resmen uçurdu. Ya benim internete bir şey oldu ya da hakikaten ciddi düzelme var. Düğmeye bastığım anda tarayıcıda 1 sn içinde açılıyor sayfalar. Youtube desen anında. Alışık olmadığımız bir gelişme. Pek güzel...

Ayrıca soundbarı hdmi girişimden bağlayan arkadaşlar arc desteği olan hdmi portu kullansınlar. Hoparlör listesinden de Hdmi receiver i seçip ses ayarlarından dts neo2 yi ayarlasınlar. Mükemmel ve sorunsuzca işlevini yerine getiriyor, kopma bağlanmama falan yok. Tv ile açılıyor tv ile kapanıyor alet otomatikman.

• 48JU6070'te JS mod bir işe yarar mı?
  • Aynı panel ve işlemciye sahip 2-3 temel modelden yazılımla farklılaştırılıyor çok abartmış bazı arkadaşlar şahin doğan filan diye js serisinde reaktör var sanıyorlar :) her modelde farklı donanım çip panel üretip koymak bunu senkronizasyonu kalite kontrolü tedariği satış sonrası yedek parçası o 3-5 dolarlık yongalardan emin olun çok daha fazla bu nedenle baz model üzerine yazılımla farklılaştırma bütün üreticilerin uygulaması halihazırda bu elektrikli süpürgeden arabaya böyle geçen kaç aracımızda yolbilgisayarını bir tıkla aktive ettik mesela... samsung servis sorumlusu mühendis ju7x-8-9 aynı panel demişti js9500 fald olduğundan aydınlatma farklı olarak belirtmişti bu arada cafcaflı renkler dışında 2015 ve önceki seri sonraki tüm serilerden özellikle arka aydınlatma local dmming ve buna bağlı hareketli görüntü kontrastı ve panel ömrü açısından fersah fersah üstündür açın siyah fonda koca bir beyaz nokta izleyin 16-17 serisinde tüm panel arkası yanar çünkü arkada local dimming yapacak led yoktur ortada bir küme projektör var o kadar sonrada sipariş görüntü ile 5000/1 kontrast yaptık derler bizde yedik :) youtube da var bu arada local dimmingler ya da rtings de daha iyi anlaşılmış olur ne demek istediğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 4 Haziran 2017; 10:19:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

Aynı panel ve işlemciye sahip 2-3 temel modelden yazılımla farklılaştırılıyor çok abartmış bazı arkadaşlar şahin doğan filan diye js serisinde reaktör var sanıyorlar :) her modelde farklı donanım çip panel üretip koymak bunu senkronizasyonu kalite kontrolü tedariği satış sonrası yedek parçası o 3-5 dolarlık yongalardan emin olun çok daha fazla bu nedenle baz model üzerine yazılımla farklılaştırma bütün üreticilerin uygulaması halihazırda bu elektrikli süpürgeden arabaya böyle geçen kaç aracımızda yolbilgisayarını bir tıkla aktive ettik mesela... samsung servis sorumlusu mühendis ju7x-8-9 aynı panel demişti js9500 fald olduğundan aydınlatma farklı olarak belirtmişti bu arada cafcaflı renkler dışında 2015 ve önceki seri sonraki tüm serilerden özellikle arka aydınlatma local dmming ve buna bağlı hareketli görüntü kontrastı ve panel ömrü açısından fersah fersah üstündür açın siyah fonda koca bir beyaz nokta izleyin 16-17 serisinde tüm panel arkası yanar çünkü arkada local dimming yapacak led yoktur ortada bir küme projektör var o kadar sonrada sipariş görüntü ile 5000/1 kontrast yaptık derler bizde yedik :) youtube da var bu arada local dimmingler ya da rtings de daha iyi anlaşılmış olur ne demek istediğim.

Ju7500 ve js9000 kullandım ve kullanıyorum. Siz farkı çok küçümsemişsiniz. Her ikisinide kullanarakmı yapıyorsunuz bu yorumu. Js9000 8 çekirdek işlemci ye sahip ju7500 4 çekirdek bunu belirtelim. Cihazların bilgisayar kasası dediğimiz connect cihazları herşeyi gösteriyor. Sizin dediğiniz gibi 3-5 dolarlık işler değil. Yeni serilerde bile 4 çekirdek koyuyor artık Samsung. Maliyet ucuzda niye bu kadar kırılmış özellikler. Bilgisayarlarımız için bile dünya para harcıyoruz upgrade yapmak için. Theraptorx denemiş ve hiç fark görememiş. Demekki bazen psikolojik olabiliyor yada her gözün göremediği farklar. Ama 7500 ve 9000 arasında her yönden çok fark var. Ha Samsung bunu ucuza malediyordur 3-5 dolara falan, o zaman geri zekalı adamlar 3-5 dolar için yeni serilerde niye bu kadar kırptılar anlamak zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

Aynı panel ve işlemciye sahip 2-3 temel modelden yazılımla farklılaştırılıyor çok abartmış bazı arkadaşlar şahin doğan filan diye js serisinde reaktör var sanıyorlar :) her modelde farklı donanım çip panel üretip koymak bunu senkronizasyonu kalite kontrolü tedariği satış sonrası yedek parçası o 3-5 dolarlık yongalardan emin olun çok daha fazla bu nedenle baz model üzerine yazılımla farklılaştırma bütün üreticilerin uygulaması halihazırda bu elektrikli süpürgeden arabaya böyle geçen kaç aracımızda yolbilgisayarını bir tıkla aktive ettik mesela... samsung servis sorumlusu mühendis ju7x-8-9 aynı panel demişti js9500 fald olduğundan aydınlatma farklı olarak belirtmişti bu arada cafcaflı renkler dışında 2015 ve önceki seri sonraki tüm serilerden özellikle arka aydınlatma local dmming ve buna bağlı hareketli görüntü kontrastı ve panel ömrü açısından fersah fersah üstündür açın siyah fonda koca bir beyaz nokta izleyin 16-17 serisinde tüm panel arkası yanar çünkü arkada local dimming yapacak led yoktur ortada bir küme projektör var o kadar sonrada sipariş görüntü ile 5000/1 kontrast yaptık derler bizde yedik :) youtube da var bu arada local dimmingler ya da rtings de daha iyi anlaşılmış olur ne demek istediğim.

Ju7500 ve js9000 kullandım ve kullanıyorum. Siz farkı çok küçümsemişsiniz. Her ikisinide kullanarakmı yapıyorsunuz bu yorumu. Js9000 8 çekirdek işlemci ye sahip ju7500 4 çekirdek bunu belirtelim. Cihazların bilgisayar kasası dediğimiz connect cihazları herşeyi gösteriyor. Sizin dediğiniz gibi 3-5 dolarlık işler değil. Yeni serilerde bile 4 çekirdek koyuyor artık Samsung. Maliyet ucuzda niye bu kadar kırılmış özellikler. Bilgisayarlarımız için bile dünya para harcıyoruz upgrade yapmak için. Theraptorx denemiş ve hiç fark görememiş. Demekki bazen psikolojik olabiliyor yada her gözün göremediği farklar. Ama 7500 ve 9000 arasında her yönden çok fark var. Ha Samsung bunu ucuza malediyordur 3-5 dolara falan, o zaman geri zekalı adamlar 3-5 dolar için yeni serilerde niye bu kadar kırptılar anlamak zor.

Evet ju9xx de arka led sayısı fazladır buda daha fazla engine gücü gerektirir üstte belirtmiştim local dimming olarak kendinizinde belirttiği gibi tabiri caizse ortadan ampullü yeni serilerde engine işlemi basit o yüzden downgrade olmuş tek çekirdek bile yeter belki aslında tabi menü akıcılık internet multimedia işlemleri içinde gerekli. Samsunga akılsız mı vb gibi yaklaşım tarzım değil zaten konuyla bir ilgiside yok burada rekabet karlılık strateji vb değişkenler söz konusu. Ju7x ile ju9x arasında tabi ki görüntü renk sıcaklığı farkı var ben sadece yazılımsal oynamalarla elde edilebiliyor bazı farklar bunu demek istedim şimdi temelde aynı cihaza 4 bin tl fark verdiğini öğrenmek tabi ki hoş değil ama şunu unutmamak gerekirki yazılımla bile olsa bazı farklar var birileride çıkıp bir yolunu bulabilir buda çok doğal son olarak js modu ju serisine biz koymadık dikkat edelim tv içerisinde ön yüklü ayarlar bu tamamen farklı panelde nasıl mümkün ? cevap önemli...

• 65JU7500 ü, 5 Ghz ile kablosuz bağladığımda, ethernetli & kabloluya göre daha iyi internet performansı & bant genişliği alıyor gibiyim. Buffering daha kısa sürede oluyor vs. gibi gözlemledim.

Sizin gözleminiz nasıl arkadaşlar? Kablosuz 5 Ghz vs kablolu ?

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Hocam internet için aradaki farkı anlamazsısn bile ama film vs dersen ozaman değişir mesela benim modeme hdd bağlı ve içi ağzına kadar film dolu 5ghz üzerinden tv ye kablosuz olarak filmleri gönderiyorum çok memnunum bu şekilde filmleri dizileri müzikleri dinliyorum ama sadece internet için dersen farkı göremezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Hocam internet için aradaki farkı anlamazsısn bile ama film vs dersen ozaman değişir mesela benim modeme hdd bağlı ve içi ağzına kadar film dolu 5ghz üzerinden tv ye kablosuz olarak filmleri gönderiyorum çok memnunum bu şekilde filmleri dizileri müzikleri dinliyorum ama sadece internet için dersen farkı göremezsin.

Netflix için farkeder mi. Ethernet kablolu kullanıyorum şuan

• saheemr kullanıcısına yanıt
    Doğru olanı yapmışsınız.
  • 1500 nolu guncellemeden sonra seslerde azalma hisseden oldumu??tv 65ju7500..

• alican88 kullanıcısına yanıt
    Evet 1500 nolu güncellemeden sonra seste azalma var gibi.

Ayrıca TV ilk açıldığında ses tuşları devre dışı oluyor. Ancak yaklaşık 20-30 saniye bekledikten sonra ses tuşları çalışabiliyor.
  • İyi günler Tivibu smart izlemenin yolu yokmu?
  • 15.00 'dan sonra youtube ve internet bayağı hızlı oldu .

• Samsung 55 ju 7000 tv de menü deki sistem - genel - titreşim önleme 50 hz değiştirilmiyor pasif şeklinde.

Titreşim önleme 50 hız özelliğini nasıl değiştirebilirim ve 100 yada 120 hz yapmamın bir faydası olurmu

1500 sürümü yüklü şu an

• Va Fail kullanıcısına yanıt
    Orası benim bildiğim kadarı ile kamera takılınca aktif olan ve sadece kameranın titreşimi ile ilgili diye biliyorum. Yanlışsa lütfen düzeltin

• 65JU7000 i tespit ettiğim ışık sızması ve bulutlanmadan dolayı servise vermiştim. Paneli değişecekmiş, panel bekleniyormuş. Bunu birde kendim arayıp öğrendim, yahu Allah'ın adamı, insanlar panel almak istediğinde sıfırına yakın fiyat söylersin ki tamir ettirmesin diye, kendin panel değiştirirsin, bir müşterine sormazsın muadil ürünle değişimi yada fark verip üst model önermeyi. Koca bayram salonda tv siz geçirdim, hala da devam ediyor durum, kimbilir ne zaman gelir. Bide teknik servisede ulaşamıyorsunuz Samsung da. Müşteri hizmetleri var, biri çıkıyor, işte size kayıt açıyor, dönüş olacaktır diyor, 4 sefer açtırdım o kayıttan bir kişi aramadı. Samsung un servisi baştan sona berbat.
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim gerekli bir özellik değilmiş benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Va Fail

Samsung 55 ju 7000 tv de menü deki sistem - genel - titreşim önleme 50 hz değiştirilmiyor pasif şeklinde.

Titreşim önleme 50 hız özelliğini nasıl değiştirebilirim ve 100 yada 120 hz yapmamın bir faydası olurmu

1500 sürümü yüklü şu an

senin tv zaten 100 hz😁benim tv bi alt model 50 hz aynı özellik bende de var.takılma ona.
  • 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.