Şimdi Ara

2015 MODEL İNDİRİM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
3.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Prestor

Arkadaşlar atıyorum tl değer kaybetti, sonucunda enflasyon yükselicek ve ürünlere vs zam gelecek. Yanlışmı düşünüyorum?

Bu durumda aynı şey euro için geçerli değilmi? Orada aracı imal edenin kullandığı hammaddeye işçiliğe enflasyon oranında zam gelmiyor mu? Bu durumda araç fiyatlarında fazla bir oynama olmayacağı sonucunu çıkartabiliriz. Bilmiyorum birşeymi atlıyorum ?

Hocam Avrupa da deflasyon var şu anda. Onun için ABM para basıyor ve enflasyon %2 seviyesine çıkıncaya kadar da para pasmaya devam edecğini söyledi.
    Hammadde ve petrol fiyatlarıda %50 den fazla geriledi. Üretilen malların üretim maliyetleride düştü. Yani duble indirim olması lazım. Fiyatların minimum %10 düşmesi lazım.
  • Arkadaşlar indirim olucak diye söyleyip göz boyuyorlar.

Sakın oyuna gelmeyin.

İndirim falan yok

Hani ben görmedim hiç bi tane indirim??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

piyasada fiyatlar çok oynuyor ama satışlar durdu, ne olacak merakla bekliyorum

Fiyatlamada sorun yaşıyorlar; indirimleri tam olarak yansıtsalar satışları iyi artacak ama 2014 model araç alan ve kendilerini kandırılmış hisseden kesimden gelecek tepkilerden çekiniyorlar. Alenen yalan attılar ÖTV gelecek diye, vatandaşı kandırdılar.. Filo alımı yapanlar, şirketler bile beklemede olmalı. İyi indirm taleplerinde bulunacaklardır.. %20-30 minimum..

Biz de vatandaşlar olarak %10 minimum bekliyoruz.. Şimdilk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Arkadaşlar indirim olucak diye söyleyip göz boyuyorlar.

Sakın oyuna gelmeyin.

İndirim falan yok

Tavsiyeniz nedir? Hemen gidip alsınlar mı? Cevabınızı fav lıcam..
  • new Turkey
  • quote:

Sakın oyuna gelmeyin.

İndirim falan yok

Ya ne saf adamsın hala direnip duruyosun. sen bu vizyonsuzlukla ticarete felan gireyim deme girmenle batman bir olur onu söyleyim. Analiz yeteneğin sıfır.

Ayrıca indirim mindirim yok diyenlere

Nissan 7 bin tl indirim açıklad
    Bmw kuru 2.62 ye çekti
    Skoda 2015 model fiyatlarını indirimli açıkladı

Bunlar daha baslangıc. Birax önce habertürkte otomotiv distribütörleri derneği baskanı vardı 2014 kur girişli stoklar eridikten sonra 2015 modelli araçlar büyük ihtimal indirimli satışa sunulucak şeklinde açıklamada bulundu.

2 ay önce Ötv zammı gelicek fiyatlar zamlanıcak, biran önce arac alın diyen vatandasın ta kendisi idir bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 26 Ocak 2015; 13:01:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sakın oyuna gelmeyin.

İndirim falan yok

elde kalan 2014leri indirdiler, 2015lerin fiyatı aynı, 2. el fiyatlarını düşürüyor şu an fiyatlar, qashqai forumunda millet sinirden çıldırdı, bi arkadaşım kasım gibi 74bine titanium focus almıştı şu an bayi 68e bırakıyor elindekileri, yeni focusta satmadı, arkadaşa soramıyorum ama kafayı sıyırmıştır o da krediyle almıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: needacar

quote:

Sakın oyuna gelmeyin.

İndirim falan yok

Tavsiyeniz nedir? Hemen gidip alsınlar mı? Cevabınızı fav lıcam..

Araba falan almasın kimse.

Paralarıyla dolar alsınlar.
  • quote:

quote:

Sakın oyuna gelmeyin.

İndirim falan yok

elde kalan 2014leri indirdiler, 2015lerin fiyatı aynı, 2. el fiyatlarını düşürüyor şu an fiyatlar, qashqai forumunda millet sinirden çıldırdı, bi arkadaşım kasım gibi 74bine titanium focus almıştı şu an bayi 68e bırakıyor elindekileri, yeni focusta satmadı, arkadaşa soramıyorum ama kafayı sıyırmıştır o da krediyle almıştı

Skoda 2015 leri 2 bin tl indirimli açıkladı.

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Vay be demek beni ve Cihan reisi hedef gösterdiniz

Bizim millet tuhaf.

Dünya'da konjonktür değişiyor, burada araba fiyatları takip ediliyor

Kur zaten 2.62 değil mi şu an??
  • Şu odd ve ülkemizdeki markaların patronları hepsi birer sahtekar, düzenbaz, dolandırıcı, alçak, vatan hainleri.
    Siz değil miydiniz yalandan spekülasyon çıkaran? Zam dedikodusu çıkarttırıp bu gariban insanlara yüksek fiyattan araç kakalayan? Şimdi de çıkmışlar %3-%5 diyorlar.Dalga mı geçiyorsunuz birader!!! euro ne kadar düşmüş görüyoruz biz burada.!
    Birde o toyota müdürü var, geçmişteki söylemlerini unutmadık.

• quote:

quote:

Sakın oyuna gelmeyin.

İndirim falan yok

ıstanbuldan arkadasım 67 ye yenısını aldı focusun arkadasına hıç söyleme istersen kredıle aldıysada hiç söyleme derim

• Thomassee kullanıcısına yanıt
    Çoğunluğun yaptığı da o galiba şu anda.
  • quote:

Vay be demek beni ve Cihan reisi hedef gösterdiniz

Bizim millet tuhaf.

Dünya'da konjonktür değişiyor, burada araba fiyatları takip ediliyor

Kur zaten 2.62 değil mi şu an??

Hedef falan gösterdiğim yok lakin aralıktan beri dayanaksız bir şekilde fiyatlar düşmeyecek daha da artacak diyip duruyorsun, neye dayanak söylediğin belli değil, ne bilimsel bir veri ne finansal bir analiz ortada hiçbişey yok. Sana ta o zamandan soylemiştim fiyatlar dusecek kimse oltaya gelip araç almasın diye,hatıtlıyorsundur. Bütün makro ekonomik analizler bunun böyle olacağını ta o zamandan bas bas bağırıyor idi.

Neyse, birilerinin işine gelmeyebilir, birilerinin tezgahına ket vurabilir, birilerinin zoruna da gidebilir lakin bu fiyatlar çatır çatır düşecek ve hepiniz de buna şahit olacaksınız.

• Arkadaşlar az önce Toyota pazarlama müdürü CNBC-E'de açıklama yaptı.

Kur böyle devam ederse %3-5 civarında indirim olur dedi.

Yani 50 binde 1500 lira

Bu mu len kovaladığınız dev indirim

İyi güldüm valla.

Siz daha bekleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: 1453rpm

Düz mantık:

O zaman Euro % 10 artarken araç fiyatları neden % 18 artmıştı?

Diyelimki bir malın değeri sabit ve x birim. O dönemde hatırlarsanız dolar ve euro artmıştı, yani tl değer kaybetmişti. O yüzden x birimlik ürünü alabilmek için fiyatlar genel olarak zamlanmıştı. Şuanda ise tl değer kazanmıyor, euro değer kaybediyor. Bu sebeple x birimlik üründe indirim beklemiyorum demiştim.

Bilmiyorum ya bende her Türk insanı gibi ekonomistmişim gibi sallıyorum. Ne diyim inşallah polo 20 binden passat 50 binden satılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Sakın oyuna gelmeyin.

İndirim falan yok

Ya ne saf adamsın hala direnip duruyosun. sen bu vizyonsuzlukla ticarete felan gireyim deme girmenle batman bir olur onu söyleyim. Analiz yeteneğin sıfır.

Bmw kuru 2.62 ye çekti

Bunlar daha baslangıc. Birax önce habertürkte otomotiv distribütörleri derneği baskanı vardı 2014 kur girişli stoklar eridikten sonra 2015 modelli araçlar büyük ihtimal indirimli satışa sunulucak şeklinde açıklamada bulundu.

2 ay önce Ötv zammı gelicek fiyatlar zamlanıcak, biran önce arac alın diyen vatandasın ta kendisi idir bu.

2 ay önce bu adamın söylediklerine inanmıyosunda şimdi neden inanıyorsun. Gene sallama olmasın söyledikleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: Avsiya

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Sakın oyuna gelmeyin.

İndirim falan yok

Bmw kuru 2.62 ye çekti

2 ay önce bu adamın söylediklerine inanmıyosunda şimdi neden inanıyorsun. Gene sallama olmasın söyledikleri...

İnanmayla alakası yok odd zaten baslı basına asla zerre itibar edilmemesi gereken bir kurum. Firmalar kendisine neyi dikte edeerse o yönde acıklamalarda bulunarak piyasayı trolleyen bir piyasa trolünden ibaret baska bişey değil.

Euro girişli otomobil fiyatlarının düşmesinin bu adamın acıklamalarıyla uzaktan yakından alakası yok
    Avrupa merkez bankasının, euronun değerini düşürerek ihracatı arttırma ve yükselen deflasyonu önleme amaçlı aldığı önlem paketi sonucu euronun değer kaybetmesine bağlı olarak gelişen bir kur indirimi sözkonusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

quote:

Orijinalden alıntı: 1453rpm

Düz mantık:

O zaman Euro % 10 artarken araç fiyatları neden % 18 artmıştı?

Diyelimki bir malın değeri sabit ve x birim. O dönemde hatırlarsanız dolar ve euro artmıştı, yani tl değer kaybetmişti. O yüzden x birimlik ürünü alabilmek için fiyatlar genel olarak zamlanmıştı. Şuanda ise tl değer kazanmıyor, euro değer kaybediyor. Bu sebeple x birimlik üründe indirim beklemiyorum demiştim.

Bilmiyorum ya bende her Türk insanı gibi ekonomistmişim gibi sallıyorum. Ne diyim inşallah polo 20 binden passat 50 binden satılır

Hocam burada Y etmenini atlıyorsunuz. O da hammadde ve petrolde yaşanan %50 den fazla gerileme. üretim maliyetleri de düştü..

• quote:

Arkadaşlar az önce Toyota pazarlama müdürü CNBC-E'de açıklama yaptı.

Kur böyle devam ederse %3-5 civarında indirim olur dedi.

Yani 50 binde 1500 lira

Bu mu len kovaladığınız dev indirim

İyi güldüm valla.

Siz daha bekleyin

%5 demek Corolla için 3000tl demek. Liste fiyatı manuel Advance in benzinli 60 olacak demektir. bir %3 te pazarlık al sana 57.

Bir de şunu hatırlatayım. Toyota TR hadi bana eyvallah deyip kepenk kapatabilir. ülkemizde ürettiği 150000 civarı Corolla nın 25-30 unu iç piyasaya satıyor, geri kalanı çoğunluk Avrupa pazarı. Düşen euro dan kaynaklı Avrupada rekabet edebilmesi için iyi indirimlere gidecektir. Ünlü genel müdürleri yakın zmanda tehditlere başlar yine, vergi teşviği lazım rekabet edemiyoruz diye..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.