Şimdi Ara

2015 mercedes c coupe ana konu (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
14
Favori
26.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar c coupe için fiyat tahminleriniz nedir acaba ? Sitede amg plus ı 147 bin olarak görünüyor fiyat listesinde ancak bayiyi aradım şubat gibi gelecekmiş araç ve fiyat belli değil dediler sitede ki fiyat değişir dediler.Sizin tahminleriniz nedir acaba ?
  • husam20 kullanıcısına yanıt
    O bahsettiğiniz fiyat bir önceki kasanın fiyatı. Yenisi gelince fiyat değişecek.

Sedan W205 C180 AMG liste fiyatına bakın MB sitesinden, sonra onun üzerine %5-10 civarı fazlasını düşünün. Liste fiyatı bu düzeyde olur, iskontolar ne olur, bilinmez... Ancak ilk geldiğinde çok fazla iskonto beklemeyin bence...
  • mtutun M kullanıcısına yanıt
    Hadi ya .Ben sedanlardan biraz daha ucuz olur diye düşünüyordum.Cevap için teşekkürler
  • husam20 kullanıcısına yanıt
    Coupe versiyonlar her zaman sedandan biraz pahalı olur, cabriolet versiyonlar da coupe versiyondan daha pahalı olur.
  • bencede sedandan mutlaka daha pahalı olur.ben alıp almamak konusunda kararsız kaldım.
    9 vites sadece dizellerde var.birde bu c180 deki 156 bg motoru geliştirirler mi ?
    bayiye sordum 9 vites benzinde ne zaman olacak diye ,bilmiyoruz dediler.ilk
    partiden alırız sonra yaz girişi 9 vites gelir,canım sıkılır .zaten ya hemen şimdi alcacağım yada hiç almayacağım
    çünkü sedanın makyaj zamanı geliyor.coupe de makyajlanır mı bilemem.
    bu coupeyi çıkarmak için bence çok geç kaldılar .sedan çıkalı kaç yıl oldu.
    2014 subat , coupe 2 yıl sonra geliyor.
    Ben su an 2012 c250 coupe kullanıyorum, yenide c180 alsam güçsüz mü hissederim.
    çok fiyat farkları var.4500 euro.türkiyede c250 var mı bilmiyorum.
    kıbrısta yaygın olarak c180 satılıyor
    180 ve 250 yi kullanan varsa yorum.larını alabilirmiyim?
  • 1 Toyota 1.4 d4d motoru ile
    2 mercedes 156 lık motoru ile artık isyan ettirdi. Hiç bir gelişme yok. Yani mercrdes 156 hp gücü daha kaç çeşit motordan üretecek merak ediyorum.

Toyota ise 10 yıl oldu halen aynı motor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • djstardust D kullanıcısına yanıt
    C180 Coupe'de kullanılacak motor aynen 1.6 lt 156 bg ve 250 nm. Şanzıman da 7G-Tronic Plus. Yani şanzıman ve motorda hiçbir değişiklik yok. Teknik verilere bakıldığında,, hızlanma, ağırlık vb. veriler de hemen hemen aynı.

Yeni Coupe'de sadece bir veya iki standart donanım fazla olur. Bunun dışında tek fark kasa, başka bir gelişme yok. C250 burada çıkar mı, bilemem. Ama çıksa da fiyatından dolayı yine uzun ömürlü olmaz. İlk C Coupe'de olduğu gibi kısa sürede kalkar piyasadan, çünkü buradaki fark vergilerden dolayı 4.500 EUR'dan çok çok fazla olur.

C250'ye göre evet C180 performans olarak biraz zayıf kalabilir.

Ben de 2015 C180 Coupe AMG Line sahibiyim. Bu kadar değişiklik için aracımı kesinlikle değişmem ki, yeni kasa dizaynında gözüme çok hoş görünmeyen detaylar da var. Sanırım 1.6 motorun upgrade edilmesini, 9G-Tronic sunulmasını ve Coupe'nin de makyajlanmasını bekleyeceğim. Bu sırada belki gözüm de alışmış olur bazı detaylara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtutun -- 16 Aralık 2015; 16:40:34 >

• dün servise gidip c180 sedan otomatik kullandım.
    çekişi benim arabama (c250 coupe) göre zayıf buldum.
    c250 4500 euro daha pahalı.gönlüm şimdilik
    c250 den yana.birde gece paketi şimdilik yokmuş.
    düşündüm ki 19 inch jantların içi siyah boyalıyı alsam,
    aksesuar kısmında siyah ayna kapakları var,birde
    amg modellerin siyah bagaj üstü spoilerini alsam
    beyaz arabada güzel duracak gibi geldi bana.
    amg paket olunca önde ızgara içinde gümüş diamond ızgara
    geliyor,on arka spoilerlerde krom parçalar var.birde cam çerçevesi
    krom oluyor.eğer gece paketi olsa idi o krom parçalar siyah olacaktı
    şeçtiğim donanım şöyle;
    c250 benzin otomatik vites(maalesef eski 7gtronic)
    kutup beyazı
    ayna paketi
    koyu renk yalıtımlı arka camlar
    keyless go start(sadece arabanın içinde start stop düğmesi var,kapıları komuta ile açabiliyorsun)
    burmeister ses sistemi
    touchpad
    otomatik kemer uzatıcısı
    amg iç dış paket
    akıllı ışık sistemi+otomatik uzun far
    parktronic
    Ön koltuklarda 4 yollu ayarlama(çünkü su anki arabamda yok
    diye belim ağrıyor)
    19 inch çok kollu jant

bunlara ek olarak aklıma cam tavan takıldı.
    servisteki satıcı beyaz renkte cam tavan olmayınca
    araba boş görünüyor dedi.film çeksem böyle bir
    arabayı basitleştirecek diye düşündüm.
    herhalde cam tavanı da ekleyeceğim
    Kıbrıs yazın çok sıcak.bu cam tavanlar içte file ile kapanıyor.
    güneşin altında rahatsız edici olabilir diye düşündüm
    görünüyor dedi.
    önceden ambiance aydınlatmada düşünmüştüm ama sonra çok gerekli gelmedi bana
    sanki daha çok gençlerin beğeneceği bir donanım gibi.
    birde sürüş asistan paketini düşünmüştüm.hatta şu andaki arabamda da almak istemiştim
    ama command almak gerektiği ve de toplam fiyatı 6500 euro olduğu için almamıştım.
    şu an fiyatı 3000 euro ama kıbrısta tüm yollar düzgün çizili değil.birde sıkışık trafikte
    otomatik dur kalk yaparken öndeki araba ile arasında minumum ne kadar mesafe brakıyor?
    araya birisi girecek kadar ise kullanışsız olacak diye düşünüp vazgeçtim

• Mengerlerden bugun aldıgım bilgiye göre yeni C Coupe'yi Şubat ayında bayilerde görebilecekmişiz fakat ilk sipariş-teslim araç Haziran olacakmış dedi telefondaki satış temsilcisi...
  • kıbrısa pazartesi gelmiş olacakmış.gerçeğini bir görelim bakalımn.
    aklıma bu 9 ileri vites olayı takıldı.c coupede c220d ve c250d de 9 ileri vites kutusu var .
    c220d almayı düşünmeye başladım.bizdeki baz fiatlar şöyle;
    c180 otomatik 40000euro
    c250 otomatik 45000euro
    c220d otomatik 46000 euro
    zaten c250yi almaya karar vermiştim.bizde yıllık vergi ağırlığa göre
    hesaplandığından meblağ hemen hemen ayni.
    yılda 30000 km yapıyorum
    c220 dizeli c200 benzin ile karşılaştırmak lazım ama ben
    eski vites kutusu ile almak istemiyorum.
    gerçi c220 dizel de eski bir motor galiba.
  • djstardust D kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Kıbrıs'ta 30000 km nasıl yapıyorsunuz maaşallah. Bu durumda dizel sizin için mantıklı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C180 coupe amg fiyati 179 bin tl imis.

• merhabalar,

Bu bilgiye hangi bayiden ulaştınız acaba? ben İstanbul HAS ve Mengerler'i aradığımda fiyat bilgisi henüz veremediklerini söylemişlerdi, C Coupe'yi bende merak ediyorum ve bayilere gelsede incelesek diyorum :)
  • Tam net olmamak ile birlikte mercedesin açıkladığı rakamlar bu şekilde.

C180 Sport: 162.000 TL (Anahtar teslim TL )
    C180 AMG: 179.000 TL (Anahtar teslim TL )
  • Motor ve şanzımanı yenilemeyi unutmuş herifler

• Konfiguratorden araç oluşturulabiliyor artık. Fiyatlarda yazıyor orda

• Dun gidip gördüm bayide, güzel ama arka koltuk sırası sanki şimdiki seriden daha dar,amg c180 olan aracın arka tampon altı spoiler arabanın renginde, 4 kapıda krom.anahtarsız çalıştırma sistemi, start stop düğmesi ayrı geliyor ve arkası anahtar gibi,sadece anahtar yerine takılıyor

• C300 icin fiyat bilgisi göremedim, acaba fiyat hakkında bilgisi olan varmı?

• Ben donanımları görmek için dün konfigüratör ile biraz uğraştım.

Sport denilen giriş versiyonu C204 C-Edition modeline göre daha zayıf donanımlı ki, yukarıda 162 gibi fiyatı olacağı söylendi. Örneğin 18' jant yerine 17' jant var, Cam tavan yok, intelligent light system yok, bunun yerine statik led var.

179 gibi olacağı söylenen AMG versiyon ise gördüğüm kadarıyla W205 sedan AMG ile aynı donanımda olacak. Bu araçta da C204 AMG Plus'a göre intelligent light system yok, yerine statik led var. Bir de keyless go yok ve hatta keyless start dahi yok. Ancak koltuk ısıtma var.

Bu sefer giriş modeli ile üst modelin arası hem donanım hem fiyat olarak daha fazla açılmış. C204 C-Edition ile AMG Plus arasında tek kayda değer fark Keyless Go anahtarsız giriş ve çalıştırmaydı. Geri kalan farklar sadece jant tipi, pedal kaplaması, dikiş renk farkı gibi donanım sayılamayacak görsel efektlerdi. Şimdi farklar çok daha fazla. Cam tavan ve 17' jantlar bile başlı başına bir fark. Özellikle Coupe modelde ben 17' jant ve cam tavansız modelin çok satılacağını sanmıyorum. Bu arada gördüğüm kadarıyla Sport'un 17' jantları, sedandaki 17' Fascination jantları...

C204 AMG Plus araçta intelligent light system + keyless go donanım fazlalığı var C205 standart AMG'ye göre.

C205 AMG'de ise ısıtmalı koltuklar + collision prevention assist + geri görüş kamerası fazlası var.

Diğer ilginç bulduğum nokta ise şu oldu; W205 sedanda W204 sedana göre ciddi bir hafifleme var, şaside daha yoğun alüminyum kullanımı nedeniyle. Bu sayede performans aynı tutularak, tüketimin azaltılması başarılmış. Ancak şaşırtıcı şekilde C205 AMG Coupe ile C204 AMG Coupe aynı ağırlıkta. Bu haliyle de tüketimin azaltılması başarılmış, ancak bu 8.5 sn olan 0-100 hızlanmanın 8.8 sn'ye yükselmesiyle birlikte meydana gelmiş. Motor ve şanzıman aynı olduğu için sanırım EUR6'ya uyum için yeni bir yazılım sebebiyle olsa gerek...

Dizayn konularına girmiyorum, çünkü kişisel beğeniler ile ilgili.

C204'e göre arkaya doğru daha radikal alçalan tavan yüzünden arka kafa mesafesinin azaldığı gibi bir izlenim fotoğraflardan ediniliyor. Ayrıca eskiye göre küçülen arka camlar ile de arka sıranın daha karanlık olduğu da görülüyor, özellikle de cam tavan olmayan modellerde. Ama henüz fiziki olarak görmediğim için, arka sıra daha mı dar, bu konuda bir yorum yapamam.

• mtutun M kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz keyless start olayı benimde cok kafamı kurcaladı konfiguratorde ama standard donanım listesine baktıgımıda KEYLESS-GO START diye birşey görüyorum... yani bu devirde 2016 bir araçta keyless start standard olmaması şaşırtıcı olurdu ama ekstra donanım olarakta sunulan bir keyless-go donanımı var, içeriği net belirtilmediği için kafa karışıklığı yaratıyor sanırım.. Ekteki resimde standard donanım listesindeki keyless-go start ibaresini görebilirsiniz (konfiguratorde son sayfada standard donanım pdf olarak indirilebiliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lone_star -- 6 Ocak 2016; 13:44:27 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.