Şimdi Ara

2015 CRV 1.6 Dizel 160hp ZF9 otomatik Geldi... (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.271
Cevap
53
Favori
186.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne ile karsilastiracakti ki? Xc60 x3 glk veya q5 le mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: husoo22

Ne ile karsilastiracakti ki? Xc60 x3 glk veya q5 le mi?

ASX i ix35 ve sportage dışında bir araç ile kıyaslamak doğru olmaz kanaatindeyim
    donanım motor seçenekleri ile QQ bile uygun olmaz bence
  • AXAPTA kullanıcısına yanıt
    Hangi Kaynaktan aldınız bu aracın CRV olduğunu hangi fuarda tanıtılmış bilmiyorum evet ama şunu biliyorum Bu araba Avrupa versiyonu sis farları ve ön grill de farklılıklar, daha çok uzun cevap verip zaman kaybetmek istemiyorum. Arka Sutuna bakarsanız CRV ıle aynı segmenti paylaşamaması gerektiği aşikar.
    Lütfen savınızı kaynak belirterek yapın.
    http://www.caranddriver.com/photo-gallery/2015-honda-hr-v-powertrain-details-revealedfor-europe-at-least

Konu iyice sapıttı.

Aranan arkadaşlardan ya da stok fiyat bilgisi alabilrsek güzel olur. İstanbul içi mümkün görünmüyor ama cevre illerden ya da diğer b.sehirlerden olabilir.

• husoo22 kullanıcısına yanıt
    Aynen xc60.x3 hatta 5....q5 çünkü usa fa bütün testler bu araçlarla mukayese ediliyor.Zaten dünyada da en çok satan araç :)

• Arkadaşlar 2015 modeldeki kırmızı renk 2014 modeldeki kırmızı renk ile ayni mi acaba?
    Izmirdeki bayilerin bilgisi yok. Ben de kırmızı renk sipariş verdim ama eski modelin kırmızı biraz cansız geldi bana.

• UZaktan araç çalıştırma ile ilgili 1000 TL ile 1750 TL aralığında fiyatlar aldım ama hepsinde de harici bir anahtarlık ihtiyacı olması benim hoşuma gitmedi.

Projeyi kendim yürütüp cam tavan perdesini ve aynaları da işin içine katarak bir çözüm üreteceğim. Bununla ilgili proje planlamasına önümüzdeki hafta başlayacağım. Elektronik devre ve yazılım konusunda elimde önceki projelerimden kalan malzemeleri test amaçlı kullanacağım.

Araç gelince denemeyi düşünüyorum.

Kesinlikle şu ana kadar araştırdığım yerli ve yabancı ürünlerden almamaya karar verdim (anahtarlık problemi ağır basıyor), bilginize. Cevap bekleyen arkadaşlar vardı o nedenle bilgi veriyorum.
  • Forester ve Subaru hakkında çelişkide kalmıştım. Yoldaşlar bizim için bir test yapmış. Ne yazık ki Forester beklentilerimin çok altında çıktı. Kasa torsiyonun CRV'den fazla olması beni hüsrana uğrattı.
    Bu arada CRV de AWD over heat diye bir hata veriyor. Bu nasıl bir mantık. CRV'nin AWD sisteminin güvensiz olduğunu biliyorduk ama bu kadarını beklemiyordum.

Türkiye Koşulları da göz önüne alınırsa Honda Daha iyi bir seçenek gibi çıkıyor. Subaru'nun performansi oldukca iyi ama bu CRV muhtemelen bizim ilgilendigimiz konfigurasyon degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 29 Temmuz 2015; 17:16:24 >

• Zaten bu tip testlerde neyi ön planda göstermek istediğin önemlidir....
    Adamlar Mazda cx5,honda crv,subaru forester,Nissan x-trail i örnek veriyor ve en önce Subaru diyorlar...Fakat gerçek asla değişmez:)
    Dünyada en çok satması bir markanın imajından değil kalitesinden gelir.....
  • Bayiler tarafından aranan arkadaşlar illerini yazabilirler mi,Ankara bu konuda beceriksiz çıktı,gelecek olanlarda 3.sıradayım,belli değil ıvı-zıvır bahaneler üretiyorlar...Bu arada dün test sürüşü yaptım,motor-şanzıman-klima-ekran güzel,cam tavan ise içeriyi ısıtıyor,açılsa güzel olurdu ve beyazın döşemesi fildişi olsa daha da iyi olurdu...İlerde yaparlar mutlaka ama bize yaramaz ...
  • certac C kullanıcısına yanıt
    Tabi ki zaten ben kendi capimda ki kritertlere gore degerlendirdim.
    Kum testi mantikli olabilir 3 tarafi denizle cevrili bir ulke icin ama daha cok kar benim derdim. Ama bulundugum konum itibariyle Istanbul'da oldugum icin en baba karda CRV de isimi gorur gibi geliyor. (Diyaliz) Bunun disinda 150.000 TL verdigim aracla Offroad'a gider miyim ? Sanirim Kimse 2 -3 defadan fazla gitmez. X mode ve subaru offroad cekislerde tabi ki daha iyi goruyor ama her gun yaklasik 30 Derece egimden garaja girip cikiyorum. Bu konuda Subarudan daha fazlasini beklerdim.

Cekis sistemindeki handikaplara ragmen, Konfor, Marka Algisi ve Tuketim farki CRV'i kendi kanaatimde bir adim one cikartiyor.

Bu testi paylasma sebebim teknik olarak tam istedigim noktalari gormus olmam ve nispeten tarafsiz bulmam. Mesela Fren testinde acik acik soyluyorlar tam ekipmanimiz yok ama ufak bir fikir veririz diye.

Mesela Bayanlarin kullanimi icin Qashqai ve Kadjar'da bulunan otomatik park etme ve park yerinden cikma asistani cok pratik geldi incelemelerde. Keske bu boyuttaki araclar icinde Exec+ donaniminda da olsaydi. Tek Xtrail'de var sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 29 Temmuz 2015; 17:34:36 >

• hocam, aynen öyle, xtrail'de var, ayrıca çok yararlı bir donanım olan çevre görüş sistemi de xtrail ve QQ'da mevcut, crv'de yok.
  • Açıkçası çevre görüş bu ülkede en azından önümüzde ki 50 yıllık süreçte gereksiz,burada adam gördüğü çevreye s....r:)
    Sağından solundan geleni kim takar.O sistem yanar.Mesela tabela tanıma sistemi falan bence oldukça yersiz...Çevre görüş ve şerit takipte aynı şekilde....
    Adam seni görmesine rağmen şeridine pat diye atlıyor.Sen güvenli sürüş mesafesi koyuyorsun önünde ki araç ile.Adamlar onu fırsat bulup hemen önüne giriveriyorlar:)
    Burada o sistemler için erken ve bence boşuna paralar harcamayın derim:)
    Bu sistemler uzay endüstrisine yoğunlaşmış,medeniyet ve kültür sahibi insanların olduğu ülke ve milletlere uyar:)
    Bizde bir yolun her sene 10 değişik uyarlaması olur.O çipler yanar bu ülkede kavrulur.Yada araçda zaman içerisinde ''lanet olsun bana ne canım ne hailn varsa gör '' deyip devre dışı kalır:)
    Yada sağ solda ki araç sürücülerine #$½{}][{[{½½&%+/&^)):)

• certac C kullanıcısına yanıt
    hocam, çevre görüş sistemi SUV tarzı araçları park etmek ve dar yerlerden geçmek için çok faydalı bence.
  • En sonunda kura çekecem.

• tgezer kullanıcısına yanıt
    crv ve xtrail arasında mı hocam :)
  • Xtrail in tipi şahsen hoşuma gitmedi. Zevk meselesi tabii . Crv ve forester arasında benim ikilem.

• Diğer illerdeki bayiler daha net konuşurken Ankara bayilerinin o derece belirsiz, iki ucu açık konuşmalarına da akıl sır ermiyor.

• Adana ıle gorustum aracım haftaya teslım evraklarımı teslım ettım.ayrıca tum kaput koruma ,cam kaplama ,boya koruma,derı koruma ,motor koruma adlı paket aldım,aksesuarlar cok pahalı beklıyecem ,uzerı honda yazılı basamak 2000,krom paket 2200tl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cuncan C kullanıcısına yanıt
    merhabalar hocam size tam olarak ne dediler acaba? Bir de Ankara Efe mi Bora mı görüştüğünüz bayi?
    @cuncan

• ozgur.ozden O kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim öyle proje üretecek halimiz durumumuz yok :)) en fazla para verip alacak durumumuz olabilir bence de ikinci anahtar sorun değil... siz neyi kullanalım onu tavsiye edermisiniz? Abd den Honda'nın kendi 2. Nesil cihazı uymaz mı dersiniz bizim dizel otomatiklere? ?

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.