Şimdi Ara

2015 CRV 1.6 Dizel 160hp ZF9 otomatik Geldi... (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.271
Cevap
53
Favori
186.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ST beni aradı ilk partide beklenenden daha az araç gelmiş gümrükte sorun olmuş, ben elegance bekliyordum ilk parti bir kaç exe gelmiş. Mart gibi sıraya giren sıra başında olanlara teslimat yapılacakmış. Bizim gibi mayıs sırasındakilerin ise Ağustos ortası gibi araçları gelecekmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adana ile gorustum siyah executeplus aracimi haftaaya aliyorum nasip olursa ,herkese hayirli olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,
    Son Tahvilde İstanbul'da görüştüğüm tüm satış temsilcilerinde Exec+ için İstanbul'da sıra var. Geriye ilk etapta istanbul çevresinde ki bayiler kalıyor. İzmir'de Ankarada ya da diğer illerde gidip gören arkadaşlar bilgi verebilirler mi bize ?

Exec+ için 146.500 şu anda ve cam tavan std. donanım olarak eklenmiş , anlaşan arkadaşlar fiyat bilgisini paylaşırsa daha iyi olur.

Teşekkürler.

Not. Gönlüm birazda Subaru'ya kayıyor. Honda'nın tek anlamı markabilinirliği artık ikinci seçenek Subaru.
  • Liste fiyatindan indirim yapmiyorlat ,yapan yer varsa kaporanizi verelim diyolar;) @aLLyC

• quote:

Orijinalden alıntı: cuncan

ST beni aradı ilk partide beklenenden daha az araç gelmiş gümrükte sorun olmuş, ben elegance bekliyordum ilk parti bir kaç exe gelmiş. Mart gibi sıraya giren sıra başında olanlara teslimat yapılacakmış. Bizim gibi mayıs sırasındakilerin ise Ağustos ortası gibi araçları gelecekmiş.

:(
    Anlaşılan biraz gecikme olacak.
    Hayırlısı diyelim, umarım zam yapmazlar şu sıra döviz arttı yine...
  • anca yazabildim, malum bir kaç densize cevap verdiğim için uzaktaydım....

neyse,
    xtrail ile crv yi kıyaslamanın pek adil olmadığını gördüm bu zaman içinde,
    araştırınca,
    full olarak bahsedilen xtrail ler malesef 130hp 4x2 otomatik olan modeller, fiyatı da 139.990 tl
    4x4 130hp manual vites ise bir alt donanımda satılıyor 126.990 tl ki not düşmüşler "sipariş üzerine ithal edilecektir" diye
    bu nedenle crv ile kıyaslanacak otomobil suv henüz piyasada yok diye düşünüyorum

• brucelladr B kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Stok bilgisini alan arkadaslar paylasirsa cok sevinirim.

Istanbul'a 350 500 km capinda aramaya basladim.

Bu arada Forester ile yabanci karsilastirmalarin cogu Forester diyor, tabi onlar 2.2LT CrV ile karsilastirilmis durumda. Ve Amerikan Forester'larda Eye Sight var.

Subaru'daki AWD sistemi ve Pazarlik imkani evimizin dibinde servisi olmasi oldukca cazip kiliyor. Honda'nin Servis/Yedek Parca maliyetleri goz korkutucu olsa da deger kaybetmemesi ile kafam karismis durumda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 28 Temmuz 2015; 10:43:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Tesekkurler. Stok bilgisini alan arkadaslar paylasirsa cok sevinirim.

Istanbul'a 350 500 km capinda aramaya basladim.

Bu arada Forester ile yabanci karsilastirmalarin cogu Forester diyor, tabi onlar 2.2LT CrV ile karsilastirilmis durumda. Ve Amerikan Forester'larda Eye Sight var.

Subaru'daki AWD sistemi ve Pazarlik imkani evimizin dibinde servisi olmasi oldukca cazip kiliyor. Honda'nin Servis/Yedek Parca maliyetleri goz korkutucu olsa da deger kaybetmemesi ile kafam karismis durumda :)

Benzin, vergi, ikinci ek kaygıları olmasa bence de Subaru daha iyi
    Ancak burası Türkiye ve daha teknik kıyaslamaya girmeden karşımıza ÖTV, MTV, benzin fiyatları ve oluşan ikinci el piyasası çıkıyor
    Subaru 4 çeker sistemi ile zaten birçok markanın önünde görünüyor

Yine de CRV diyorum
    Distributor ile gelen markalara karşı hep çekincem olmuştur.
    4 sene önce Captiva alanlar şimdi mağdur oldular, marka çekildi, ikinci eli düştü vs...

• descartes46 kullanıcısına yanıt
    Evet yakit tuketimi farki 15000 km icin senelik 906 lira ve MTV farki 1600 lira goz onunde bulundurulsa senede 2600 lira Subaru ek masraf cikartiyor.
    Yine de kasa degisimi ve safkan japon oldugu ve AWD performance ve rijit olmasi ve guvenligi goz onunde alindiginda insanin gonlu kaysa da akli kambur crv diyor :)

• quote:

Evet yakit tuketimi farki 15000 km icin senelik 906 lira ve MTV farki 1600 lira goz onunde bulundurulsa senede 2600 lira Subaru ek masraf cikartiyor.
    Yine de kasa degisimi ve safkan japon oldugu ve AWD performance ve rijit olmasi ve guvenligi goz onunde alindiginda insanin gonlu kaysa da akli kambur crv diyor :)

beklemedeyim
    forester ya da crv
    danıştığım arkadaşlar da ikiye bölündü
    kimi forester kimi crv diyor.

• Parcasinin pahali olduğu tam bi efsane inanmayin bunlara

• tgezer kullanıcısına yanıt
    bence bu işte en önemlisi ise satış sonrası servis ve yedek parça ve garanti durumunuda hesap etmek lazım değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PolorCo.

bence bu işte en önemlisi ise satış sonrası servis ve yedek parça ve garanti durumunuda hesap etmek lazım değil mi ?

o kriterlere bakarsan crv mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

beklemedeyim
    forester ya da crv
    danıştığım arkadaşlar da ikiye bölündü
    kimi forester kimi crv diyor.

Premium donanım CR-V alın. Yeterli.

• tgezer kullanıcısına yanıt
    Aynı ikilemi ben de yaşadım. Kesinlikle xtrail ile cr v arasında değil, subaru ile cr v arasında. Subarunun çekiş sistemi kesinlikle tartışılmaz, bütün reklamını da bunun üzerine yapıyor. Dikkat ederseniz test videolarının çoğunu da Subaru ekibi yapıyor. Ama sanki tek önemli avantajı o gibi gözüküyor. Ben 4-5 ay inceledim tercihimi CRV'den yana kullandım. İnşallah doğru tercih olmuştur. Benim acelem vardı hemen almak zorunda idim.
    Bence biraz bekleyin küçük bir kapora verip sıraya girin crv'de ve gelen gerçek kullanıcı yorumlarına göre hareket edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk parti araçlar ağıstosun başı ile 10'u arasında teslim edilecekmiş girilen sıraya göre.

• araba olarak subaru kesinlikle daha iyidir bence

ama overall olarak aile için tr koşullarında honda tercihi daha mantıklı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: coachesco

Aynı ikilemi ben de yaşadım. Kesinlikle xtrail ile cr v arasında değil, subaru ile cr v arasında. Subarunun çekiş sistemi kesinlikle tartışılmaz, bütün reklamını da bunun üzerine yapıyor. Dikkat ederseniz test videolarının çoğunu da Subaru ekibi yapıyor. Ama sanki tek önemli avantajı o gibi gözüküyor. Ben 4-5 ay inceledim tercihimi CRV'den yana kullandım. İnşallah doğru tercih olmuştur. Benim acelem vardı hemen almak zorunda idim.
    Bence biraz bekleyin küçük bir kapora verip sıraya girin crv'de ve gelen gerçek kullanıcı yorumlarına göre hareket edin.

Ben izmirde yaşıyorum, kar iki senede bir yağar, kış lastigi kullanmıyoruz
    Bu durumda basit bir 4 çeker olması yeterli aslında
    ama daha iç kesimlerde mevsim ve zemin zorlayıcı ise 4 çeker sistemi önem kazanıyor
    Eski aracım Kuga idi ve onun 4 çekeri beni hiç üzmemişti

• En sert kış koşullarının yaşandığı Kanada ve Amerika'nın kuzeyinde bile Cr v Subaruya oranla bu çekiş sistemiyle daha fazla satıyor. Bizim için crv seçiminde önemli kriterlerden olan yakıt ve vergi avantajı orada geçerli olmamasına rağmen...

• Sonunda Ankara da test yapma imkanı bulduğum Crv nin benim açımdan değerlendirmesi; ben şu an kullandığım 1.5 dizel edc reno sport tourer aracıma göre kıyaslama yapabiliyorum, motor sesi bana hiç gürültülü gelmedi, camlar kapalı radyo kapalı ve klimayıda kapattım ama genede içerde ses duymadım. Rüzgar sesi almadım gerçi en çok 110 a çıktım, ara hızlanmalar biraz nazlı ama kasılma yığılma olmadan hızlanıyor, benim gibi normal kullanıcı için gayet yeterli. Güzergahta kasis yoktu,süspansiyon testi yapamadım. Bu konuda çok eleştiri alıyor ama yolda küçük bir çukur gördüm üstünden geçtim benim araca göre daha iyi sönümledi. Elektronikleriyle oynama fırsatım olmadı ama aracım teslim edilince bol bol kurcalarız artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuncan -- 28 Temmuz 2015; 17:54:13 >
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.