Şimdi Ara

2015 CRV 1.6 Dizel 160hp ZF9 otomatik Geldi... (159. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.271
Cevap
53
Favori
186.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

CR-V kullanicisi olarak, Forester'a gore tercih etmeme sebebim.

1. CR-V Honda Turkiye bransi ile ulkemizde yatirimi olan tedarik agi gelismis bir firma olmasina karsin, Subaru Forester Distributor bir firma tarafindan getiriliyor olmasi. (Citroen'i getiren firma. Az bucuk yedek parca sorunu yasayanlar bilirler)

2. Aradaki Ozelliklere bakildiginda CR-V'de AWD ve tork vektorleme(virajlarda) vs varken, Subaru Asimetrik Her daim 4 ceker ozelligi ile kendi kullanim sartlarimda (3 yil oldu) hicbir zaman yolda birakmayan (Kartalkaya-uludag gezilerimde de surdugum CRV ile ) Vergi farkina deger bir ozelligi bulunmamasi.

3. Yine Vergi,Servis Agi, Distributor sartlarindan dolayi Forester'in ikinciel'de birkac tik handikapli olmasi. (araclar eskidikce buyuksehirlerden kucuk sehirlere goc ediyor, cok eski bir aracin ic bolgelerde servis aginin olmamasi yedek parca problemi yasanabilme ihtimali piyasasini dusuruyor)

4. Yaygin Servis Agi.

Bunlar nedeniyle CR-V tercih etmistim zamaninda. 3 yil gecti yanilmadigimi gordum.

Kazasiz, Keyifli surusler dilerim
    Merhabalar, hepiniz güle güle kazasız belasız binin İnşallah araçlarınıza.
    Burada sayın @aLLyC arkadaşımıza yazıyorum;
    Subarunun dağıtım ağını, servisini, parça vs bulunabilmesini, bu devirde hala CVT temelli bir şanzıman kullanmasını, ülkemiz vergi koşullarına uygun motor azlığı vs pek çok şeyini eleştirebiliriz. Ama konu 4x4 çekiş özelliği-yol tutuş gibi kavramlar olunca pek size katılmadığımı belirtmek istiyorum. Asimetrik AWD kavramı için kaynak verebilir misiniz? Kendi sitelerinde Simetrik AWD den bahsetmekteler;

http://www.subaru.com.tr/Teknoloji

2 nolu maddede Honda ile hiç yolda kalmadığınızı (kar vs) ama Subaru olsa kalabileceğiniz mi kastettiniz? Benim kafamdaki Subaru çekiş sistemi sizdekinden baya farklı, ki bunu eski bir WRX kullanıcısı olarak yazıyorum. Tam tersi bir Subaru ile kalmadığınız yolda diğer araçlarla kalabileceğimizi düşünüyorum.

Ancak yukarıda saydığım nedenlerden dolayı tercihimi ben de sizin gibi CR-V den yana kullanmak istiyorum. Bu araç perspektifimize girdi ancak sizlerden bazı bilgiler almak istiyorum.
    Burada da tüm kullanıcılardan bilgi arz ediyorum. Bölümünüz çok düzensiz. Genelde ilk mesajda donanımlar motor şanzıman vs bilgiler olur benim gibi kişiler de sizleri meşgul etmez:)

Ben baya bir sayfayı geriye doğru okumaya başladıma ama; bana acilen şu cevaplar lazım;

1. motor ne üretimi, vadedilen hp yola yansıyor mu?
    2. Şanzıman ne üretimi, çift-tek kavrama? Sorun yaşayan çok mu?
    3. Şehir içi tüketim nedir?
    4. Xenon minimum hangi pakette var?
    5. Kısa bir süre sonra makyaj mı geliyor?

Selamlar

• Doritoch kullanıcısına yanıt
    Subaru symmetric yerine asimetric yazmışım. Yazim hatasi.

2. Maddede kendi kullanimimda subaru olsa cikardim ama crv ile cikamadim dedigim bir durum olmadi. Bu durumda subaru kadar yeterli benim icin dedim.

1. Honda idtec 160hp Honda tasarimi.

2. ZF9HP

3. 7.4Lt/100km ist bahçeşehir maslak

4. Her pakette aydinlatma yeterli.

5. Bu motor şanzıman bir sonraki nesil de olmayacak. Makyaj degil kasa degisimi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 👍👏

• Le.Mans L kullanıcısına yanıt
    biraz geç olacak ama yanıtlayayım. ben de aynı konuyu merak edip bazı denemeler yapmıştım. ekranda gösterilen menzil sıfırlandığında aracın deposunda daha 10 lt yakıt bulunuyor. sıfırlandıktan sonra orta kadranda kaplumbağa işareti çıkıyor ve devir oldukça düşüyor. kaplumbağa göründükten sonra 60-70 km daha yol yapmışlığım var. depo toplam 58 lt olduğu için menzil sıfırlandığında yaklaşık 48 lt yakıt alabiliyorsunuz. mesajı gönderdiğiniz tarihte de 48 lt yakıt yaklaşık 200-250 tl falan ediyordu sanırım.
  • zythum Z kullanıcısına yanıt
    Kaplumbaga güzelmiş, hiçbir dizel arabamda çeyrek deponun altına inmemeye calisirim. Common Rail ile ilgili problemler yasamamak icin, Honda'da kaplumbağa koyarak yakıt bitti bari yavaşla pompayı falan yakma demek istemiş herhalde.

Bu arada 2 yıl ara ile cevaplamak da efsane olmuş.

• Yaz ortasından düne kadar toplam 5500km kadar yol yaptım. Araç çok güven veriyor.

Birden hızlanması wv serisine göre daha yavaş ama idare eder.

ş.içi kısa mesafe 10 lt yakıyor. arada 20 30 km lik yol yaparsanız 8.5i görebilirsin.

ş. dışı çok basmazsanız 7 ile seyahat edebilirsiniz.

Konfora göre yakıt normal. Şerit uyarı ve kör nokta uyarı sistemi çok faydalı.

Arka görüş kamerası çok iyi

ama ön panel kullanımı çok ama çooook kötü. mp3 ileri almak sadece menüden. dokunmatik idare eder. sert davranmak gerekiyor.

Şimdilik bu kadar.
  • telepati kullanıcısına yanıt
    Siz sanki biraz fazla yakıyorsunuz. Kullaniminiz biraz sert galiba, ben sehir ici 8.6lt/100KM uzerini görmedim. Ani hizlanmalari biraz yavaşlatın derim.

Spor Mod ile D ve Eco modu çok fark ediyor. Ara hızlanmalarda. Sanzimani Tam otomatik VW'nin DSG'sine gore ağır kaliyor.

Ben de arka kamerasini yetersiz buluyorum özellikle düşük isikta. Multimedia ise bana yeterli geliyor, Dokunmatik Capacitive degil resistive yani tırnak ucu ile dokunmak yetiyor.

Sehir disi basmayarak 6lt civarında.

Siz hangi yari kullaniyorsunuz ?

Aslında motor performans olarak oldukça iyi hatta çift turbo devrede iken çok iyi ama tüm bu veriler aracın yüksek ağırlığının kurbanı oluyor, 1700 kg üzeri ağırlık hem performans hem de yakıt tüketimini olumsuz etkiliyor.
  • kaansa K kullanıcısına yanıt
    Aracin performansi iyi Sinifina ortalama bir AWD bir araç, Beygir Basına 10.4KG/bg amirlik oranına sahip.AWD olduğu icin hızlanmada siz bunu hissetmiyor olabilirsiniz.

Mesela 5008 rakibi olarak 1.5bluHdi 130bg motoruyla EAT8 oto sanzimani ile beygir basına 11KG ve 11.2sn 0-100km/h degerine sahip.

Rakibi subaru forester ile 9.3sn 0-100km/h degerine sahip/

Sanziman Ayarlarinda Sport - Eco - Drive arasında çok fark var. Dikkat etmek lazım

2015 CRV 1.6 Dizel 160hp ZF9 otomatik Geldi...

http://www.automobile-catalog.com/car/2017/2099450/honda_cr-v_1_6_i-dtec_4wd_automatic.html

• Arkadaslar merhaba konuyu biraz hortlaticam ama bazi seyler sormak istiyorum ex. ile ex plus bariz farklari nelerdir nereden anlariz farklarini malum sitede herkes plus yazmis birde 2015 modellerde apple car play android play varmi ?? Yani telefondaki goruntuyu ekrana yansitabiliyormuyuz usb den hafiza kartindan film vs izleniyormu ??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    2015 var bende ex+

film izlemeyi hiç denemedim. o yüzden bilmiyorum. android ekranı var o kadar söyleyebilirim.

İçindeki butonlardan anlayabilirsiniz.
    Farkları bildiğim kadarı ile,

şerit Takip Uyarı Sistemin(bizim yollarda çok da işe yaradığını söyleyemem)
    Çarpışma Uyarı Sistemi (2 kez devreye girdi. ikisinin de gereksiz old. düşünüyorum. bakalım iyi bi yerde girer inş.)
    Trafik İşareti Tanıma Sistemi (gereksiz gibi)
    Kör Nokta Uyarı Sistemi (çok işe yarıyor. sağa sinyal verince araba varsa dit dit ötüyor hemen)
    Çevre Görüş Sistemi (geri geri çıkarken işe yarıyor)
    Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (tipik bilinen sistem)
    Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi (bilemedim)
    Şerit Koruma Destek Sistemi (şeritten ayrılınca ötüyor. en sevdiğim özelliklerden birisi.)
  • Tekrar merhaba 2016 var bende , üstünde goodyear lastikle geldi ama şu anda 47k da olmasına rağmen lastik resmen dökülüyor muhtemelen antalyada yaşıyor olmam ve üzerinde gelen lastiğin m+s özellikli olmasından kaynaklanıyordur. Acaba lastik öneriniz var mıdır?
    225/65r17
  • Antlayada sürekli kış lastiği kullanmak talihsizlik olmuş, iyi bile dayanmış hem yakıt tüketimi hem performans hem de performans olarak çok iyi bir seçim olmamış onlwri kullanmakta ısrar etmek.

Kumho APT KL51 genel Olarak iyi bilinen bir Lastik, tanesi 500₺ civarı.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Road-Venture-APT-KL51.htm

• Honda CRV (2015) Periyodik bakim fiyatlarinizi paylasabilir misiniz?

30.000km bakim icin odedigim miktar 2.910 TL..(Ankara Bora) Bakim ucretine ek degisen: Mazot filtresi ve On balatalar(sınırın altında imiş) Balatalarin garantiyi bozmadigini hatirlayisim biraz gec oldugu icin mecbur yetkili serviste degistirmis bulundum.. Fiyat 512 TL(%30 indirim) + Iscilik 105 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yander -- 6 Aralık 2018; 19:21:17 >
  • Polen Filtresi 30TL- Iscilik zaman tutuyorum tam 2 dk- Vida bile sokmuyorsunuz :)

• Yander kullanıcısına yanıt
    30 bin bakımına 1900 lira verdik. istanbul honda cem. ama 2018 haziran yada temmuzdu sanırım. Sanırım balatalara dokunulmadı.

Garantisi bitince direkt özel servise götüreceğim.
  • polene kaç yazıyor acaba servis... eve gidince bir bakayım faturalarına.
  • 40 bin bakımda 1250-1340 Lira arasında fiyat verdiler İStanbulda bilginiz olsun.
    Farki Mazot filtresi ve arka diferansiyel yagi değişiyor sanirim ..

• 40 Bin Bakımı
    Honda cem 1340 / Park Honda 1250 fiyat verdi.
    cem tek çekim yada nakit istiyor ben hem fiyat hem taksit avantajı nedeni ile park hondaya gittim. Bonusa 6 taksit yaptılar sağolsunlar.
    Berkan bey ilgilendi. Güzelce bilgilendirdi problemlerle, yapılacaklar ile ilgili.

Sonuç olarak bakımdan memnun kaldım. Yalnız bu hondanın bakımları hakikaten çok pahalı. X5i olan arkadaşın bakımı 1200 lira tutmuş. Çözüm üretmeleri lazım.

Bu arada arka disklerde çapak oluşmuş 1800 lira değişim için istediler. İyi bir usta bulup dışarıda yaptırmayı düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz Avrupa yakasında bir yer var mı acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.