Şimdi Ara

2015 CLS 350 aldım…

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
3
Favori
17.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki hatırlayanlarınız vardır, Jaguar xe den sonra c200d alıp daha sonrada Audi a5 konusu açmıştım. A5 için kapora verip sıraya yazılmıştım, haziranda gelecek denmişti lakin hala üretime bile girmemiş, haziranda gelemez yani…
    Geçen gün oğlum cls350d ilanı gösterdi, gittim arabayı gördüm, test sürüşü yaptım ve benim c200d yi verip cls yi almak üzere anlaştım. Bir çoğunuza saçma gelebilir ama 2021 model 28bindeki arabayı verip 2015 model 57 bindeki Cls yi alıyorum.

A5 siparişim duruyor, gelirse eğer bir yakınıma devrederim…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Öncelikle hayırlı olsun. Hangi A5 modelini sipariş ettiğinizi bilmiyorum ama ben 45TFSI ile nacizane kıyaslayacağım.

Her modelden (2010-2021 arası) 6 adet A5 2.0 TFSI’ı kullanmış, güncel olarak garajında CLS400d ve eski bir CLS350d sahibi biri olarak yorum yapıyorum; Yorumlarım tamamen objektif emin olabilirsiniz.

CLS gerek imaj, gerek konfor, gerek dayanıklılık, gerek malzeme kalitesi konusunda A5’ten fersah fersah üstün.

Kendi adıma konuşmak gerekirse CLS ile araca güvenerek uzun yola içim rahat çıkabiliyorum ama A5 beni her zaman tedirgin ediyor çünkü nerede ne arıza vereceği belli olmayan bir araç, gerek şanzıman gerek motor sorunları nedeniyle her an yolda kalma ihtimaliniz var.

CLS’nin A5’ten geri kalan noktaları tabii ki var, mesela A5’le çok rahat girdiğiniz virajda CLS hafif bir şekilde arkasını bırakarak giriyor ayrıca CLS, A5 göre daha konforlu yapısından dolayı virajlarda yatma eğilimini biraz daha hissettiriyor. Zaten Quattro’yu baska bir 4 çeker sistemle kıyaslamakta biraz anlamsız.

Aynı zamanda 45TFSI, 350d’ye göre çok daha performanslı. 3.0 dizel ünite CLS için biraz hantal kalıyor bu dediğim sizin icin saçma gelecektir çünkü C200d’den sonra şu an ki aracınızın çok performanslı olduğunu düşünüyorsunuzdur ve hantal olduğunu hissetmiyorsunuz ama zamanla hak vereceksiniz bana.

45TFSI çok daha performanslı evet ama ne kadar sürüyor bu performans? 2.0 TFSI uniteler maalesef yüksek süratlerde uzun süre dayanmıyor, 2-3 kere ışıklarda 0-100 gazladıktan sonra yağ sıcaklığının 103 dereceyi geçtiğini görürsünüz ve araç eski tabirle şişmeye başlar yani performansı düşer. Uzun bir yolda 1 saatlik performanslı sürüş sonrası CLS’de herhangi bir performans düşmesi gözükmez ama TFSI ünite ciddi şekilde ısınır ve güç kaybeder. Burada yine CLS avantajlı durumdadır.

CLS’nin diğer dezavantajı ise 350d motorlar yakıt seçer ve DPF dolma durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aldığınız yakıt ince olursa egzozdan islemeye başlar, zamanla enjektörler zarar görür ve ciddi masraf açabilir. Sakın ola ki temizleyici veya oktan arttırıcı maddeler kullanmayın bu sıvılar araca cok ciddi zarar veriyor.

Bu yazdığım 3 madde haricinde tam bir genç baba aracıdır CLS, güle güle kullanın.
    2015 model Audi A4 2.0 Tdi kullanıcısı olarak sizi kıskandığımı ve güle güle kullanmanızı temenni ederim. Hayırlı uğurlu olsun hocam cls 350 sahip olabileceğiniz en mükemmel otomobil.

-3.0 litre 6 silindir (en dayanıklı componentler kullanılır)
    -dizel (benzinli kadar beygiri var 2.0 benzinli otomobilden farksız)
    -tam otomatik 7g-tronic plus uzun ömürlü şanzıman.

Çok severek kullandığım 2 senedir Audimi mümkün olsa mercedese geçirebilsem keşke. Yaptığınız şey kesinlikle yanlış değil bizim milletin yıl takıntısı var anlamsız şekilde . Aslanlar gibi sadece 7 yaşında (mercedesin yaşadığı 7 yıl diğer arabaların daha 2-3 yaşındaki kondüsyonuna denktir) bir E segmenti değil 1 yaşındaki, 0 D segmenti otomobile bile tercih edilir.

Benim asıl merak ettiğim Jaguar XE ile Cls350 deneyiminizin görüşleri. Jaguar her ne kadar D segmenti olsa da o dönemin F30, W205 ve B9 kasalarına Her açıdan fark atan bi yapısı var. Showroomda bir kere binmiştim ve bu 3 kasanın yaşattığı heyecandan bambaşkaydı. Sadece klima kontrol düğmelerini zayıf bulmuştum

Sizin c200d konunuzda Jaguarı satıp c200d ye geçmekle yanlış tercih yaptığınızı söylemiştim. Yıldız doğruydu ama XE ye w205 tercihi yanlıştı
    Merhaba;

Biraz burnu havada bir cevap olacak ama ben bu foruma asla güncel bir bilgi almak için girmiyorum.

Eski konulardaki yardımlaşma, bilgi kokan forum maalesef artık özelliğini kaybetmiş durumda. Bunun nedeni yönetimdeki ala boynuzlu ren geyiği gibi olan arkadaşlardan kaynaklanıyor, rating artsın diye yemek programlarında bile tartışmalar yaratan yönetmenlerden farksız bu insanlar; forumdaki bilgi sahibi kullanıcıları değil, onları kışkırtan üyeleri destekliyorlar.

Ben elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum bunu da yaparken sahip olduğum otomobilleri minimum 4-5 bin kilometre kullanıyorum ki tam anlamıyla eksik yönlerini görebileyim ama buradaki çoğu üye, sahibi olmadığı, showroomda incelediği veyahut en fazla test sürüşü yaptığı otomobillerle alakalı sallayıp duruyor. Bir araç 30-40 kilometrede anlaşılmaz, içindeki geyik derisine dokunarak kaliteli denemez, aracın göğsünün yumuşak veya dikişli deri olması o aracın üst kalitede olduğu anlamına gelmez. Hatta iyi bir markaya ait olması da aracın premium kalitede olduğunu ispatlamaz.

Mercedes konusunda söylediklerinize kısmen katılıyorum, aile büyüklerimiz 1996’lı yıllardan bu yana günlük olarak S kasadan başka model kullanmayı tercih etmiyorlar ve (W140 600SEL hariç) her yeni çıkan S serisini alıp teknolojisinin çok geliştiğini, arabanın çok daha kaliteli olduğunu söylüyorlar.

Ben bu arka koltuk araçlarını toplasanız 5-10 bin km sürmüşümdür çünkü bana hitap eden araçlar değil ben sürüş dinamikleri yüksek ve sürücüye hitap eden otomobilleri seviyorum. Nitekim haklı olduğunuz taraf ise E serisi gibi orta segment otomobillerde Mercedes gittikçe çıtayı düşürdü, W124 ve W211 gibi efsaneleri bir daha görememek yazık oldu gerçekten.

Bu arada nezaketiniz için teşekkür ederim ama ben üst düzey biri değilim dediğim gibi sadece bildiğimden tamamen emin olduğum ve minimum 3-4 bin kilometre kullandığım otomobiller hakkında paylaşım yapıyorum.

Mercedes konusunda söylediklerimi anlamışsındır onu geceym

diğer konuda linkten bilgi alabilirsin ama kısaca özetleyebilirim

ben nakliyeciyim.

bu arkadaşların önerisi yol otoyol biz beleş geçene kadar yapılmasın,arada geciken işten ötürü görev zararı olacak

onu da dayı yeğen enişte partim adamım yesin banane parası benden çıkmıyor,çıksa da ben beleş geçene kadar giren bana girsin önemli değil,sen de dağda bayırda kuyrukta bekle,taşıdığın mal da beklesin banane.

benim önerim iş erkenden bitsin,geçen parasını ödesin.

bu arkadaşlara aydın denizli arasını yazdım, başkanım yapmadı bahçeme bok dökse başkanım yazdılar

bunların akpli versiyonuna belen geçidini yazdım,başkanım yapmadı bahçeme bok dökse başkanım yazdılar

bu kitle sana tanıdık geliyordur,dh bunlarla dolu.

sen de akp li Chp li aktroll oktroll bunlarla aynı gemideysen blokla

ha bide,o beni bloklayan tipler jahrein in oktroll dediği modeller.aktrollerin muhalif versiyonu.yol istemem 20 yıl beklerim yeter ki beleş geçelim diyen,o arada bizimki doysun birazcık diyen tipler.profiline Atatürk resmi yapıştırıp en Allahsiz kapitalist dahi olan,partisi ne derse o kaba giren modellerden bahsediyorum
    https://forum.donanimhaber.com/hafta-sonu-izmire-gittim-korfezi-dolandim--151624683-2
    burada yazdıklarıma yalan diyemiyorsan,böyle bir para ödemiyorum ben cebimden yazamiyorsan,kısacası bunlarda olmayan yürek sende de yoksa
    sen de blokla.
    Evet dostlarım, dün montaj yapıldı artık benim “orjinal comand online sistem” im var…
    İlk sözüm Mercedese; madem böyle bir şeyin var, neden millete audio20 işkencesini çektiriyorsun? Hadi onlar ticari mantaliteyle secenekler sunmuş, bunu istersen bu para, öbürünü istersen bu para demiş, o zaman Mercedes Türkiye, neden bu seçenekleri bize sunmuyorsun? Bir çoğumuzun haberi bile yok böyle bir şeyden, opsiyon listesini kendileri düzenliyor, Türkiye paketi diye direk konfigirasyonu yapıp getiriyor, bizde bulduğumuzu alıyoruz, oysa sen fiyat kaygısı gütmeyip istediğin fiyatı çekiyorsun. Bundan haberi dahi olmayan biz son kullanıcılarda tornavida tutmayı bilmeyen, trimlerin nasıl söküleceğini bile başkasına soran, izole bantla montaj yapan ve söktüğü vidayı yerine takmaltan aciz “ustaların” kapısını aşındırıp, sahtekar çin lilerin uyduruk, ama bir o kadarda janjanlı cihazlarına talip oluyoruz. Az para da istemiyorlar, çinden 100-200 dolara gelen çöpleri burada 700-800 hatta 1000 dolarlara dehliyorlar. Adam gibi çalışsa bu çöpler gene gam yemem, bir fonksiyonu düzgün çalışsa, on fonksiyonu adamı verem edecek şekilde çalışıp, bir de alakası olmayan fonksiyonları bozuyor…
    Bir de bu fonksiyonları aktif etmek için atmamız gereken kırk takla var, yok yıldız düğmesine bas, iki saniye bekle, yok açılan menüden bilmem nereye gir, o esnada telefonla konuşmak istersen aracın blutoothunu bilmem ne yap, laaaann…

Okumuşsunuzdur yukarda, carplay media interface taktırdım geçenlerde, üç hafta sonumu bunu adam etmeye ayırdım, beceremedim, söktürdüm. Sökerken de vidanın birini takmamışlar, soketin birini bağlamamışlar (hata kodu veriyordu) başka bir pini ve usb portunu kırmışlar…
    Gudikcik ile irtibata geçtim, baştan yapmam gerekeni en son yaptım yani, sağolsun bayram gününü ayırdı, geldi tık tık tık söktü, sanki fabrikada kendi montajlamış gibi,yaptı, taktı, kapattı hepsi yarım saat… Elindeki cihazlar ve programlar Almanya fabrikasındakinden, kodlamasını yaptı, gerekli özellikleri aktif etti, exentry diagonis midir nedir onunla kısa ve uzun test yaptı, bu kulağa basit gelebilir ama öyle bir test ki, yakıt depo kapağının fonksiyonunu bile kontrol edip hata varsa ortaya çıkartıyor…
    Hele bir başka cihazı var, amg menüsünü aktif ettiği, bilmem kaçıncı satırdaki, bilmem hangi kodu değiştireceğini ezbere biliyor, ben zaten o cihaza benim arabanın şase numarasını ezbere girince bittim…
    Bunun izahı yok, bana deseydi ki arabayı bana bırak, bir hafta kalsın, bırakırdım, yaptığı işi böyle severek yapan birini daha görmedim, kaldı ki adamın geçimini sağladığı iş de bu değil. Harita güncellemesi için iki saat bekledik, bir usb portu için iki kere gitti geldi, benim flaş diskteki video klipler için bir saat uğraştı, normalde 1 saatlik iş için 4 saat uğraştı…
    Karşılığında ne mi aldı? Almanya Mercedesin parça fiyatlarını sistemden bana gösterip onu aldı, helali hoş olsun…
  • Jaguardan inen adamı c200 kesmez doğru iş yapmışsın kivre keyfine bak ardına bakma
    a5e kallavi bir zam koyacaklar görüntüye göre onu da almaktan vazgeçersin fiyatını görünce
    nazar değmesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden saçma gelsin anlayamadım 2015 cls o yanında yazdığınız bütün araçlarla kıyaslanamaz

• en1gma kullanıcısına yanıt
    Zaten şu anda listesi 1.700 ama ilanlar 2,400 civarında, Doğuş bu parayı yedirmez başkasına, bence de sağlam bir zam kapıda…

• Yalnız satış hızı diğerlerine göre ağır olabilir değerlenme de talebe göre oluştuğu için o noktada sorun yaşanabilir

• Bana mantıklı zaten de çevremde 1 yaşında araba verilip 7 yaşında araba alınır mı diyen çok…

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Gece görüş ve masajlı koltuk yok, makyajlı kasaya geçişte bayağı bir törpülenmiş donanımlar, soğutma-ısıtma ıvır zıvır var ama…
    50 binde mengerlerde bakıma girmiş, ben gene bakıma sokacağım bakalım kaça çıkacak…

• leigh_hunt L kullanıcısına yanıt
    Çevrenizdekiler 100er bin çıksın 1 yaşında alın :)

• 57xxx km’deki bir cls sıfır sayılır. Çok güzel bir tercih yapmışsınız. Hayırlısı olsun

• leigh_hunt L kullanıcısına yanıt

onu diyenleri şu linkleri karşılaştırmaya davet ediyorum.

Mercedes - Benz / C Serisi / C 200 D / AMG / Satılık mercedez c200d amg sahibinden.comda - 1030744946

Mercedes - Benz / CLS / 350 D / AMG / 70 binde boyasiz 19 jant sifir tadinda sahibinden.comda - 854365410

2015 ama 1.9 tonu 6.4 saniyede 100 km'ye çıkarıyor işte tek kötü yanı siz artık araba da beğenmezsiniz canavar sınıfından lazım size. 

• 2015 model Audi A4 2.0 Tdi kullanıcısı olarak sizi kıskandığımı ve güle güle kullanmanızı temenni ederim. Hayırlı uğurlu olsun hocam cls 350 sahip olabileceğiniz en mükemmel otomobil.

-3.0 litre 6 silindir (en dayanıklı componentler kullanılır)
    -dizel (benzinli kadar beygiri var 2.0 benzinli otomobilden farksız)
    -tam otomatik 7g-tronic plus uzun ömürlü şanzıman.

Çok severek kullandığım 2 senedir Audimi mümkün olsa mercedese geçirebilsem keşke. Yaptığınız şey kesinlikle yanlış değil bizim milletin yıl takıntısı var anlamsız şekilde . Aslanlar gibi sadece 7 yaşında (mercedesin yaşadığı 7 yıl diğer arabaların daha 2-3 yaşındaki kondüsyonuna denktir) bir E segmenti değil 1 yaşındaki, 0 D segmenti otomobile bile tercih edilir.

Benim asıl merak ettiğim Jaguar XE ile Cls350 deneyiminizin görüşleri. Jaguar her ne kadar D segmenti olsa da o dönemin F30, W205 ve B9 kasalarına Her açıdan fark atan bi yapısı var. Showroomda bir kere binmiştim ve bu 3 kasanın yaşattığı heyecandan bambaşkaydı. Sadece klima kontrol düğmelerini zayıf bulmuştum

Sizin c200d konunuzda Jaguarı satıp c200d ye geçmekle yanlış tercih yaptığınızı söylemiştim. Yıldız doğruydu ama XE ye w205 tercihi yanlıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 5 Haziran 2022; 14:4:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• CLS 'nin foto'su var mı elinizde merak ettim

• iyi günlerde kullanın mercedes güzel arabadır.

çevrenize çok takılmayın.

• Hayırlı olsun güzel araç bende shoting break var. Tek sevmediğım tarafı orjinal19 inç jant ve sert süspansiyonları sizin aracta 19 lastikler varsa çukurlara dikkat etmelisiniz lastik masrafı can sıkabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fubo -- 5 Haziran 2022; 19:5:56 >

2.0 i hangi açıdan sevmediniz,ben cok beğenmiştim

Şahsen 220d alana kadar cls alırım varsın 2.0 olsun gitmesin.

w213 bindiğim en kötü e serisiydi,arteon 2.0 tdi 4 motion alırım 1.6 motor Mercedes bmw ye o parayı verene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 5 Haziran 2022; 15:39:51 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.