Şimdi Ara

2015+ 1.6 dC otomatik qashqai Tercihte yardımcı olurmusunuz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok fazla konu okudum ama kafamda hala qashqai fikri tam oturmadı
    En fazla 2 yaşında ve 30 bin km civarı 1.6 dizel otomatik BLACK EDITION yada PLATINUM PREMIUM PACK qashqai bakıyoum
    Araç hoşuma gidiyordu fakat forumu okudukça soğumaya başladım servis fiyatları akü sorunu vs
    Bu araç hakkında tavsiyeleriniz ne olur otomatik vitesi nasıl kronik sorunları varmı en üst donanım ile bi altındaki donanım arasında parasına değecek çok fark varmı Deri koltukların kalitesi falan kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim
    Bir de fiyatlar çok oynuyor tavsiye ettiğiniz ilan varsa onlara da bakarım

• 1.6 dci ye malum siteye filtrele 2015 2017 arası 380 yakın ilan çıkıyo 1.5 dci ile1.2 dene az çıkıyo sonra cevabı kendin bulursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gün bayileri gezdik 0 km fiyatları ve serviste karşılaştığımız bir qashqai sahibi tanıdığımız sayesinde nissan hevesimiz kısa sürdü
  • vemavi kullanıcısına yanıt
    Hevesinizi kıran 1.6 dci miydi yoksa genel nissan qasqai mi

• Yüksek araç maceramız şirket aracımız Duster 1.5d 4*4 ile başladı aslında yakıtından motor gücünden memnunuz gayet
    aklımızı çelen X-TRAIL oldu biraz ona bakınca qashqai küçük gelmeye başladı
    hevesimizi kıran ise bizim gittiğimiz bayi ve memnun olmayan qashqai kullanıcısı yakınımız 1.6 motorun biraz yaktığından ufak tefek işçilik hatalarından, servisten çektiği sıkıntılardan falan bahsetti kısaca yoksa hala sıcaktık nissan'a güzel kampanyalarıda vardı
    Diğer markadaların suvlarına da pek ısınamadık vw mazda renault olsun, toyota da güzel bi kampanya yakalayıp kaporayı verdik bakalım nasıl olacak
    ama aklımızda X-TRAIL kaldı yeni kasası çıktığında veya bir fırsat bulduğumuzda geçmeyi düşünüyoruz hala
    yeni kasanın veya makyajın ne zaman geleceği hakkında bilginiz var mı bayide net bir şey söylemediler ?

• quote:

Orijinalden alıntı: vemavi

Yüksek araç maceramız şirket aracımız Duster 1.5d 4*4 ile başladı aslında yakıtından motor gücünden memnunuz gayet
    aklımızı çelen X-TRAIL oldu biraz ona bakınca qashqai küçük gelmeye başladı
    hevesimizi kıran ise bizim gittiğimiz bayi ve memnun olmayan qashqai kullanıcısı yakınımız 1.6 motorun biraz yaktığından ufak tefek işçilik hatalarından, servisten çektiği sıkıntılardan falan bahsetti kısaca yoksa hala sıcaktık nissan'a güzel kampanyalarıda vardı
    Diğer markadaların suvlarına da pek ısınamadık vw mazda renault olsun, toyota da güzel bi kampanya yakalayıp kaporayı verdik bakalım nasıl olacak
    ama aklımızda X-TRAIL kaldı yeni kasası çıktığında veya bir fırsat bulduğumuzda geçmeyi düşünüyoruz hala
    yeni kasanın veya makyajın ne zaman geleceği hakkında bilginiz var mı bayide net bir şey söylemediler ?

Alıntı yap ya da cevapla yaparsanız daha hızlı iletişim olur düşüncesindeyim.Bildirime düşer cevap yazarızQq 2014 sonrası dizel otomatikler bayağı aceleye gelmiş gibi bence.Toyotadan uygun bulursanız rav alın geçin.

• Merhaba;

2016 1.6 dci xtronic tekna qashqai sahibiyim, araçtan genel anlamda memnunum...

Araçla bazı sıkıntılar ben de yaşadım ancak az çok teknik konularda bilginiz varsa sorunlar bir şekilde çözülüyor...

Akü sorunu benim de başıma geldi, araç 1 ayda 2 defa start stop arızası vererek marş basmadı ve yolda kaldım. Tüm sigortaları vs kendim kontrol ettim, bi sorun göremedim. Takviyeyle aracı çalıştırıp, doğruca servise gittim. Aküyü hemen değiştirdiler.
    Nissan akü sorununun farkında ve servislere sıfır akü göndermiş, gittiğimde kapı önünde yığılı bir sürü sıfır akü vardı.

Bunun dışında kapılardan vs.. gelen ufak tefek çıtırtı seslerini silikon spreyle çözebiliyorsunuz.

Cvt temelli şanzıman kullanım olarak herkese hitap etmeyebilir ama benim için sorun teşkil etmiyor.

Serviste çalışan bi arkadaşım xtronic şanzımanın 2014 üretimi araçların bir kısmında fabrika çıkışlı arızalı olduğunu ve serviste ücretsiz değişim yaptıklarını ancak 2016 araçlarda kesinlikle böyle bir sorun yaşanmadığını anlattı...

Ailede başka araçlarımız da var ve vw grubu bir aracımız; daha 300 km de iken ne olduğunu bilmediğimiz bir arıza vererek kendini kilitledi ve çekiciyle servise götürdük...

Demek istediğimiz, son yılların araçları çok fazla elektronik bileşen vs.. içeren karmaşık sistemler barındırıyor ve her an arıza yapmaya müsaitler...

Sorularınız varsa cevaplayabilirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: odaf

Merhaba;

2016 1.6 dci xtronic tekna qashqai sahibiyim, araçtan genel anlamda memnunum...

Araçla bazı sıkıntılar ben de yaşadım ancak az çok teknik konularda bilginiz varsa sorunlar bir şekilde çözülüyor...

Akü sorunu benim de başıma geldi, araç 1 ayda 2 defa start stop arızası vererek marş basmadı ve yolda kaldım. Tüm sigortaları vs kendim kontrol ettim, bi sorun göremedim. Takviyeyle aracı çalıştırıp, doğruca servise gittim. Aküyü hemen değiştirdiler.
    Nissan akü sorununun farkında ve servislere sıfır akü göndermiş, gittiğimde kapı önünde yığılı bir sürü sıfır akü vardı.

Bunun dışında kapılardan vs.. gelen ufak tefek çıtırtı seslerini silikon spreyle çözebiliyorsunuz.

Cvt temelli şanzıman kullanım olarak herkese hitap etmeyebilir ama benim için sorun teşkil etmiyor.

Serviste çalışan bi arkadaşım xtronic şanzımanın 2014 üretimi araçların bir kısmında fabrika çıkışlı arızalı olduğunu ve serviste ücretsiz değişim yaptıklarını ancak 2016 araçlarda kesinlikle böyle bir sorun yaşanmadığını anlattı...

Ailede başka araçlarımız da var ve vw grubu bir aracımız; daha 300 km de iken ne olduğunu bilmediğimiz bir arıza vererek kendini kilitledi ve çekiciyle servise götürdük...

Demek istediğimiz, son yılların araçları çok fazla elektronik bileşen vs.. içeren karmaşık sistemler barındırıyor ve her an arıza yapmaya müsaitler...

Sorularınız varsa cevaplayabilirim...

vw grubundan başı yanmayan yok zaten
    Aracın görüntüsü duruşu çok güzel ama bu ufak tefek şeyler can sıkıyor qq kullanan eş dostla süren muhabbetin ardından yeni kasa çıkana kadar tercihimiz toyota oldu Nissana göre sıkıcı olsada :) (önceki aracımız da toyotaydı fiyat konusunda olsun aracımızın 2. el değerinde olsun yardımcı oldular)

• Bir de bu videoyu arkadaşım göndermişti araç seçimi yapmadan önce videoyu mesajlarda görünce paylaşmak istedim sizlede

7.20 den sonrası araba o kadar esniyorki bagaj kapağı kapanmıyor

Bu arabanın bu kadar esnemesi doğru mu?

https://youtu.be/lm44stfoy8g

Yol tutuşundan memnun musunuz?

• Platinium Premium Pack versiyonunda Black Edition'a ek olarak;

1- Otomatik Çarpışma Önleyici Sistem

2- Deri Koltuklar

3- Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası

4- Isıtmalı Koltuklar

5- LED Far Sistemi

6- Trafik İşareti Tanımı Sistemi

Parasına değer mı siz karar verin.

Biz de 2016 Xtrail var, Mayıs 2016 da sıfır aldık. Şu an 18.500 km.de. Herhangi bir akü sorunu olmadı. Şanzıman tam otomatik, cvt sorunsuz bir şanzıman. Deri koltuklar da gayet kaliteli ve kararma vb. sorun olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 23 Mayıs 2017; 16:12:33 >
  • Cevabınız için teşekkür ederim bizimde tercihimiz Xtrail e kaydı zaten yeni kasası geldiğinde ki 2018 olmadan gelecek heralde deri ısıtmalı koltuk ve led farlar için yeni kasası çıktığında fiyat farına göre tekrar gözden geçirecez araç tercihimizi
    Uzun yolda memnun musunuz araçtan? yüksek araba ile uzun yol çok yapmadığım için merak ediyorum otoban hızlarında gerek yol tutuşu sessizliği direksiyon sertliği olsun?
  • quote:

Cevabınız için teşekkür ederim bizimde tercihimiz Xtrail e kaydı zaten yeni kasası geldiğinde ki 2018 olmadan gelecek heralde deri ısıtmalı koltuk ve led farlar için yeni kasası çıktığında fiyat farına göre tekrar gözden geçirecez araç tercihimizi
    Uzun yolda memnun musunuz araçtan? yüksek araba ile uzun yol çok yapmadığım için merak ediyorum otoban hızlarında gerek yol tutuşu sessizliği direksiyon sertliği olsun?

Uzun yolda rahat ve konforlu, bozuk yolda da konforlu ancak büyük lastikler, büyük yan aynalar, muhtemelen biraz da kötü asfalttan dolayı 100 110 civarı aracın içinde bir uğultu oluşuyor. Yakıt tüketimi dikkat eder ve sakin sürerseniz çok iyi. Biz Üsküdar'dan Pendik'e hız sabitleyici ile 4.6 lt/100 km ortalama ile geldik. Yol tutuşunun iyi olduğunu düşünüyorum. Caddelerdeki kavşaklara gaza basarak giriyorum ancak bir tedirginlik oluşturmuyor. Otobanda da yine virajlarda 110 120 civarı rahat gidiyor. İlk alındığı zamanlar amcam araçla Amasya'ya gitmişti. O zaman 160 civarı hızlara çıktığını söylemişti. Ama bir şeyden şikayet etmemişti. Kendi aracının da 99 model 520i olmasına dayanarak bu aracın da yol tutuşunun iyi olduğunu söyleyebilirim. 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 23 Mayıs 2017; 16:35:16 >

• Şehir içi konforundan şüphem yok zaten,yüksek hızlarla da işimiz yok sade sollamalarda falan hızlanması önemli uzun yolda da öyle 120 km hızlarla dediğiniz gibi konforlu ise tam ihtiyaçlarımza yönelik bir araç
  • quote:

Şehir içi konforundan şüphem yok zaten,yüksek hızlarla da işimiz yok sade sollamalarda falan hızlanması önemli uzun yolda da öyle 120 km hızlarla dediğiniz gibi konforlu ise tam ihtiyaçlarımza yönelik bir araç

Şimdiden hayırlı olsun o zaman 😊

• Tercihimizi toyotadan kullandık ne kadar sıkıcı olsada(oda hala gelmedi gerçi) nissana göre dediğim gibi yeni kasası geldiğinde inş hala aklımızda kaldı bu araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vemavi -- 23 Mayıs 2017; 17:4:27 >
  • quote:

Tercihimizi toyotadan kullandık ne kadar sıkıcı olsada(oda hala gelmedi gerçi) nissana göre dediğim gibi yeni kasası geldiğinde inş hala aklımızda kaldı bu araç

Bir test sürüşü yaparsınız artık, Toyota ile kıyaslar ona göre bir karar verirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 23 Mayıs 2017; 17:9:48 >
  • vemavi kullanıcısına yanıt
    Bu arabanın gerçek anlamda off road kullanım için üretildiğini düşünmüyorum. O tarz testlerde başarısız olması normaldir.

Paylaştığınız videodaki kia sportage dan iki arkadaşımda var. Qashqaiden çok daha kötü olduğunu söylüyorlar.

Yol tutuş konusunda da genel anlamda memnunum. Qashqai hız yapılacak bir araba değil. Zaten şehirlerarası yolların hali belli.

Qashqaide bence en göze batan sorun izolasyon...

Qashqainin çok kaliteli ve parasını hak eden bir araç olduğunu iddia etmiyorum. Kendi sınıfında tutulmasının asıl nedeni 1.6 dizel otomatik kombinasyonu ve süspansiyonlarının nispeten rakiplerine göre konforlu olması bence...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.