Şimdi Ara

2014 YGS-LYS DEĞERLENDİRMESİ (ANA KONU) 3-5 KİŞİ HARİÇ NE ARA BU KADAR BENCİLLEŞTİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
21
Favori
4.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sürü tıp çıkmış vay be.. Öncelikle tüm kazanan arkadaşlara hayırlı olsun kazanamayanların canı sağolsun ,seneye beraber hazırlanırız 2015 de girecek olanlar olarak sınav hakkında 3-4 soru hariç yorum yapamadık. Nerelere ağırlık verelim lys yorum muydu(nasıl yorum olacaksa bilmem), çok işlemli mi yoksa algıya dayalı sorular mıydı ? Ygs ve lys ayrı ayrı değerlendirirseniz tüm hazırlananlar olarak çok müteşekkir oluruz.. HADİ BAKALIM DESTEK VERİN BİZDE KAZANALIM..

Edit1:Ygs sosyal ve sözel hakkında ne düşünüyorsunuz? Lys fen işlem hiç mi yoktu?

Edit2:Arkadaşlar bakın ben ve eminim tüm sınava girecek arkadaşların merak ettiği şu;hatırlarsanız bir nicel-nitel sorusu vardı tartışıldı edildi.. Gerçekten dereceye giren veya bilerek doğru yapan adam vardır bunu nasıl doğru yapıyor,bu soru çok ikilemli bir soru aslında şans da diyemeyiz onu o şıkka götüren bir neden vardır. Nedir bu neden? Yorumlarınızı alalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamamtellagi -- 24 Temmuz 2014; 18:07:49 >

• Hadi ana konu göster gücünü.
  • FOR*UM TR*OL DOLMUŞ ARTIK FAYDALANILABİLECEK GİBİ DEĞİL HERKESE KOLAY GELSİN !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moriartythinks -- 2 Ağustos 2014; 10:00:20 >
  • OZJOFff

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu açanın hatrına up
  • Uplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim ama kimsenin bize yardım ettiği yok :)
  • Up

• Aynen ya up herkes kendi zevkini dusunur olmus

• arkadaşlar her ne kadar çalışmıycam deseniz de ygs ye boşu boşuna çalışıcaksınız, her pazartesi dershaneniz yokken deneme falan çözüceksiniz. ve bu sizin en büyük hatanız bu olucak. hedeflere iyi karar verdikten sonra ona göre çalışın beyler. lys den giricem diyorsanız oturup lys çalışın ygs değil.

Sınavları değerlendirmeye gelince, ygs de ve lys de gördüğüm şu ki matematik dersinde ters köşe yapmayı çok seviyor osym. Ygs de türkçe soruları çok değişik gelebiliyor arkadaşlar. Özellikle bu sene soru kalıplarını değiştirdi ösym ve yeni kalıpları da her sınav deniycektir. Geçmiş sınavda sorduğu mantık ve kalıpları tekrarlamayı da seviyor ösym. Ygs de fen de çıkan ısı sıcaklık sorusu buna en iyi örnektir. Yani sizden kalıp şeyleri bilmenizi bekliyor ygs de. Ama lys ye gelince arkadaşlar, orda ösym'nin hiç ama hiç şakası yok. Sıcak havalar, tatile girme isteği zaten sizi yiyip bitirirken müthiş bir heyecan altında çok zor bir sınava giriyor olucaksınız. Matematiğe hayvan gibi çalışın diyorum arkadaşlar ben. Ciddi ciddi yatın kalkın matematik çalışın. işlem kalabalığı, yorumlama yeteneği her şeyi sorgulayacak ösym. Öyle sorular gelicek ki kalem oynatamıycaksınız ve öyle sorular da gelicek ki kalem oynatmadan çözüceksiniz. Arkadaşlar size şöyle örnek verebilirim; dershane sınavlarında 40 net ortalaması yapıyorum matematikte genelde ama gerçek sınavda 30 soru işaretleyebildim. Çok çalışmalısınız çok...

• Lys fizikten eksik konu bırakmayın. "Bu ne yeaa, çıkmaz böyle şeyler" diyeceğiniz konular olacak. Nah çıkmaz.

Eyyorlamam bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Lys fizikten eksik konu bırakmayın. "Bu ne yeaa, çıkmaz böyle şeyler" diyeceğiniz konular olacak. Nah çıkmaz.

Eyyorlamam bu kadar.

Kac binsin bu yil

• 1600 mf4 ham sıralamam.
  • Mayıs'ta bırakmayın. En büyük hatam bu oldu. Ikinci senem olduğu için aşırı sıkılmıştım, deneme çözmedim çok matematikte battım o yüzden

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Lys fizikten eksik konu bırakmayın. "Bu ne yeaa, çıkmaz böyle şeyler" diyeceğiniz konular olacak. Nah çıkmaz.

Eyyorlamam bu kadar.

Hocam o bende çok oluyor. Başka önerileriniz var mı?
  • Sanırım konu mf konusu ama ben yine de edebiyat hakkında bi oneride bulunmak isterim.
    Kesinlikle hafız gibi oturup tüm bilgileri ezberlemeye kalkmayin bi işinize yaramıyor. Sorular çok farklı türde geliyor. Her şeyi bilerek giriyorsun ama soruyu o kadar değiştirip soruyor ki ne demek istediğini anlamiyorsun bile.
    Matematikte hep bol soru çöz derlerdi yav kardes bilen adam her türlü yapar derdim. Ama gerçekten farklı kaynaklardan soru cozmenin onemini sınavdan sonra anlıyorsun. Cozebildiginiz kadar farklı kaynaklardan sorular çözün.

• hamamtellagi kullanıcısına yanıt
    Lys matematikte arka arkaya yapamayabiliteniz var. Oyle durumlarda soruyla inatlasmayin, boş geçin. Süreniz artarsa (ki bence artar) geri dönüp yapın. Kendimden örnek vereyim, sınava başladığımda ilk 6 sorumun 4 ü boştu. Sınavı bitirdigimde toplam 7 bosum vardi, 15 dk da arttirmistim. 47 d 3y ile kapadim.

Her başlığa yazıyorum, buraya da yazayım. Organik kimya için palmeyi öneririm.

Aklıma geldikçe yazarım bu başlığa.

• uplayam bakam

• Up

• .

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.