Şimdi Ara

2014 YENİ MODEL İNSİGNİA ALANLAR BURAYA GELSİN (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.210
Cevap
39
Favori
316.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben her aracı kullanısta aklımdan gecırıyorum lastikleri
    aracı cok hırpalamadan altından cıkartsam 40bin km de bana yeter bu bridgestoneları
    sert konforu cok etklıyor
    aracı daha teslım almadan elden cıkartmayı denedım ama zaman kısıtlı oldugu ıcın olmadı sımdı de 1500km kullandık mecburen
    ama ilerde ilk işim michelin lastik almak

oncekı aracım da cok sessızdı aracı uzun sure kullanmama ragmen marşa bastıgım olmustur motor calısmıo sanarak,michelinleri taktıgımda aracımdan sadece o cok sessız olan motor sesi gelıyordu kı dusunun yol sesı ne kadar kesılmıs

bridgestonda yol sesı ugultusu fazla bu bi gercek,yoksa motorda hic ses yok arac cok sessiz
  • cihan-41 C kullanıcısına yanıt
    standart fabrika cıkıslı lastik takılı dedinizi biliyorum

bu lastikten ben şikayetci deilim öle olsa saten lastikleirn ömrünün bitmesini beklemem aama ömrü bittinde lastikcideki arkadas söledi bundan daha iti olur die aama dediniz gibi kulllanım ömrü kısa olur

saten abi aracta biraz motor sesi olsa lastik sesini duymayız ben onu önem semiyorum saten sadece keyf alıyorum sürmekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler aracı ekonomik olsun die lpg taktıracaklar firmanın söylediği yere taktırın dedikleri yerde orjinal lpg kiti bulunuyormus antalyada var mesela aracın garantisinin de bozulmuyacağını söylediler sayet bakımını yetkili serviste yaptırırsanız bozulmazmış ben firmanın dediğini söyledim ben yakışı makul olduğundan taktırmıcam lpg kitini

• connectgücü kullanıcısına yanıt
    Bir lastikte performans - konfor - fiyat üçgeni vardır ve üçü de birarada olmaz. Performans istersen fiyat konfor u geride düşüneceksin. Konfor istersen performans ve ömür den feragat edeceksin. Yanak yüksekliği ni % oranını yüksek tutarak ta konforunu yükseltebilirsin. Yoldaki ses gürültüsü tamamen lastiğn deseniile ilgilidir. Doğre ebat ve desen ile yol uğuğltusunu minimum a düşürebilirsin...
  • Bu kadar kaliteli lastikle gelen cok az arac vardir. Lastiklerin tanesi 700 ne 500u. Cin mali lastik mi bu.

• Arkadaşlar şuan aracım 300 km'de (1.6 T Cosmo Otomatik) Aracın yakıt kalan menziline baktığımda 200 km kalmış görünüyor. Toplamda 500 Km 70 litre depo ile çok çok az değil mi? Genelde sakin kullanırım arabayı. Bir depo ile yaptığınız km leri yazabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arenwap

Arkadaşlar şuan aracım 300 km'de (1.6 T Cosmo Otomatik) Aracın yakıt kalan menziline baktığımda 200 km kalmış görünüyor. Toplamda 500 Km 70 litre depo ile çok çok az değil mi? Genelde sakin kullanırım arabayı. Bir depo ile yaptığınız km leri yazabilirmisiniz.

bi acaiplik var o işte.Tank bile o kadar yakmıyor sen ayak ayarını yada aracı kontrol ettir hacı
  • arenwap A kullanıcısına yanıt
    Hocam merak etmeyın bi acaiplik yok
    Bende de aynıydı ilk depoyu fulledım 600km gosterdı (tabi içimden iyi mi ettik kotu mu ettik bu arabayla dıye gecırdım)
    sonra ortalamanız dustukce kendını buluyo o gosterge.Örnegin siz 100 km gidiyosunuz ama menzilden 50km fln dusuruyo
    ben su an 3.ya da 4. depodayım doldurur doldurmaz direk 900km gosterdı (genel arac alındıgından berı ortalamam 8.5)

ve hani bunlar bilgisayar rakamlarıdır da dedım fakat 1 depo benzınle haftasonu 700 km yol gittim (ortalamam 7.2) eve geldıgımde hala yarım depo ile ceyrek depo ortasında bi kalan benzınım vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzceng -- 27 Ocak 2014; 20:39:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzceng

Hocam merak etmeyın bi acaiplik yok
    Bende de aynıydı ilk depoyu fulledım 600km gosterdı (tabi içimden iyi mi ettik kotu mu ettik bu arabayla dıye gecırdım)
    sonra ortalamanız dustukce kendını buluyo o gosterge.Örnegin siz 100 km gidiyosunuz ama menzilden 50km fln dusuruyo
    ben su an 3.ya da 4. depodayım doldurur doldurmaz direk 900km gosterdı (genel arac alındıgından berı ortalamam 8.5)

ve hani bunlar bilgisayar rakamlarıdır da dedım fakat 1 depo benzınle haftasonu 700 km yol gittim (ortalamam 7.2) eve geldıgımde hala yarım depo ile ceyrek depo ortasında bi kalan benzınım vardı

manuel vitesmi sizin araç üstad?
  • TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt
    benım aracım 1.6 SIDI otm cosmo yanı herkeste olandan (:
  • quote:

benım aracım 1.6 SIDI otm cosmo yanı herkeste olandan (:

volvo s40 dizel ile aynı yakıyor motor haketten iyi :)
    sımdı aklımdaki 10bin de mi dusecek ne zaman dusecek bılmıyorum ama bıraz daha dusurmek yakıtı
    ayrıca uc kurus fazla olsun ıyısınden olsun mantıgıyla depoyu 97oktanla doldurmustum shell den
    duydguma gore menzıl olarak bıraz fakırmıs belkı 95 olsa daha da duser :)
  • quote:

sımdı aklımdaki 10bin de mi dusecek ne zaman dusecek bılmıyorum ama bıraz daha dusurmek yakıtı
    ayrıca uc kurus fazla olsun ıyısınden olsun mantıgıyla depoyu 97oktanla doldurmustum shell den
    duydguma gore menzıl olarak bıraz fakırmıs belkı 95 olsa daha da duser :)

servislerde neyi tavsiye ediyorlar bilmiyorum ama benim nacizane tavsiyem ilk bin km 97 sonrasında ise 95dir. Malum opelin subaplar biraz narin ömürlerini kısaltmamak lazım oktanı yükseltipde
    Servis direk 95 uygundur demişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

Bu kadar kaliteli lastikle gelen cok az arac vardir. Lastiklerin tanesi 700 ne 500u. Cin mali lastik mi bu.

http://www.lastikcim.com.tr/Bridgestone-Potenza-RE050-24545R18-96W,PR-12682.html
  • connectgücü kullanıcısına yanıt
    http://www.lastikcim.com.tr/Bridgestone-Potenza-S001-RFT-24545R18-96W,PR-8147.html

haklisin yanilmisim baska model zannetmistim. Yukardaki nasil?

ya da aşağıdaki çok mu abartı..

http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=1456

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogretmenht -- 27 Ocak 2014; 23:00:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

http://www.lastikcim.com.tr/Bridgestone-Potenza-S001-RFT-24545R18-96W,PR-8147.html

haklisin yanilmisim baska model zannetmistim. Yukardaki nasil?

ya da aşağıdaki çok mu abartı..

http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=1456

Aşırı Performanslı kullanımlar için ideal lastikler bunlar , gerçi bizim lastiklerimiz bile performans lastikleri ''W'' kodlu lastikler. 270km/h limitli lastikler ama lastikleri değiştireceğim gün gelirse inşallah Michelin düşünüyorum.Performanstan çok konfor odaklı kullandığım için, ama şunu aklımıza sokmamız lazımki 2 seneye sesten duramayacağız lastikten dolayı

• 4300km oldu. 43 Günlük izlenimlerim;

Artılar;

*Konforlu, sessiz, 1.6 benzinli turbo motorlara göre ivmelenmesi fazlasıyla tatmin edici, C serileri ve passatlar gibi basınca bağırmıyor. Çok tatli, teknolojik bir sesi var.
    *Intellilink sistemi henüz güncellenmemesine rağmen tatmin edici, özellikle akıllı telefonlar ile uyumu çok başarılı
    *Araba tam anlamıyla 4 kişilik bir uzun yol arabası, hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı özellikleri ile beraber uzun yolda yakıt tüketimi 5 litrelere düşüyor.
    *Far yıkama tuşu yok, daha doğrusu araba farların yıkanmasına bile kendi karar veriyor, gerektiği zaman ön sileceklere su püskürtmenizle beraber çalışıyor
    *Park sensörü fazlasıyla hassas, bugüne kadar çok dar yerlere park ederken kimseye dokunmadım. Geri görüş kamerası yok diye kızıyordum ama böyle de olabilirmiş.
    *Arabaya binip 2 tane kocaman ekranı gören yolcular şaşırıyor. Çok dikkat çekici.
    *AFL sistemi (2 kelime ile anlatılmaz ama eski bi-xenonculardanım ve çok memnunum)
    *Dinamik tasarımı, far ve stop grubu şahane, herkes bakıyor, sol şeritte aynadan gören kibarca geçmeme müsaade ediyor.
    *Yolcu koltuğu için elektrikli bel ayarları bulunmaz nimet.
    *Yalıtımı çok güzel yapılmış, zamanla detayları fark ediyorsunuz. İlk zamanlar arabanın çalışıp çalışmadığını anlayamıyordum.

Eksiler;

*Arabanın aerodinamik yapısı yan camlardaki ve aynalardaki suyu tahliye etmeye müsait değil, camların biraz aşınması gerek, çok su tutuyor, yağmur yağınca yan görüşler zorlaşıyor.
    *Otomatik vites, sanki bir dizel arabaya biniyormuşuz gibi fazlasıyla alt devirlerde kullanmak üzere ayarlanmış, durmadan vites değiştiriyor, ne olurdu bi 500 devir yukarıdan vites değiştirseydi yani. Çok yoğun dur kalk trafikte kullanıma pek uygun değil, hemen vites değiştiriyor, yol tıkanınca tiptroniğe geçiyorum, zevkli oluyor.
    *Şaft tüneli çok yüksek; arabaya 4 kişilik (yetişkin) dememin sebebi arka ortaya binecek kişinin yolculuk boyunca paket olması gerekiyor.
    *Bagaj çok güzel açılıyor, bir o kadar da zor kapanıyor. Henüz rahatça kapatmak için neresinden tutacağımı çözemedim
    *Yakıt tüketimi; trafiğe, gaza basmanıza, kullandığınız mesafelere, kullanma sertliğinize göre acımasızlaşabiliyor. Depoyu rallici gibi binerek 350kilometrede de bitirebilirsiniz, emekli gibi kullanıp şehirlerarası 1200kilometrede de..

• quote:

Orijinalden alıntı: BF033

4300km oldu. 43 Günlük izlenimlerim;

Artılar;

*Konforlu, sessiz, 1.6 benzinli turbo motorlara göre ivmelenmesi fazlasıyla tatmin edici, C serileri ve passatlar gibi basınca bağırmıyor. Çok tatli, teknolojik bir sesi var.
    *Intellilink sistemi henüz güncellenmemesine rağmen tatmin edici, özellikle akıllı telefonlar ile uyumu çok başarılı
    *Araba tam anlamıyla 4 kişilik bir uzun yol arabası, hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı özellikleri ile beraber uzun yolda yakıt tüketimi 5 litrelere düşüyor.
    *Far yıkama tuşu yok, daha doğrusu araba farların yıkanmasına bile kendi karar veriyor, gerektiği zaman ön sileceklere su püskürtmenizle beraber çalışıyor
    *Park sensörü fazlasıyla hassas, bugüne kadar çok dar yerlere park ederken kimseye dokunmadım. Geri görüş kamerası yok diye kızıyordum ama böyle de olabilirmiş.
    *Arabaya binip 2 tane kocaman ekranı gören yolcular şaşırıyor. Çok dikkat çekici.
    *AFL sistemi (2 kelime ile anlatılmaz ama eski bi-xenonculardanım ve çok memnunum)
    *Dinamik tasarımı, far ve stop grubu şahane, herkes bakıyor, sol şeritte aynadan gören kibarca geçmeme müsaade ediyor.
    *Yolcu koltuğu için elektrikli bel ayarları bulunmaz nimet.
    *Yalıtımı çok güzel yapılmış, zamanla detayları fark ediyorsunuz. İlk zamanlar arabanın çalışıp çalışmadığını anlayamıyordum.

Eksiler;

*Arabanın aerodinamik yapısı yan camlardaki ve aynalardaki suyu tahliye etmeye müsait değil, camların biraz aşınması gerek, çok su tutuyor, yağmur yağınca yan görüşler zorlaşıyor.
    *Otomatik vites, sanki bir dizel arabaya biniyormuşuz gibi fazlasıyla alt devirlerde kullanmak üzere ayarlanmış, durmadan vites değiştiriyor, ne olurdu bi 500 devir yukarıdan vites değiştirseydi yani. Çok yoğun dur kalk trafikte kullanıma pek uygun değil, hemen vites değiştiriyor, yol tıkanınca tiptroniğe geçiyorum, zevkli oluyor.
    *Şaft tüneli çok yüksek; arabaya 4 kişilik (yetişkin) dememin sebebi arka ortaya binecek kişinin yolculuk boyunca paket olması gerekiyor.
    *Bagaj çok güzel açılıyor, bir o kadar da zor kapanıyor. Henüz rahatça kapatmak için neresinden tutacağımı çözemedim
    *Yakıt tüketimi; trafiğe, gaza basmanıza, kullandığınız mesafelere, kullanma sertliğinize göre acımasızlaşabiliyor. Depoyu rallici gibi binerek 350kilometrede de bitirebilirsiniz, emekli gibi kullanıp şehirlerarası 1200kilometrede de..

Dun silecek suyu eksik uyarisi verdi ekranda hadi be dedim. Ya bi de bu dakka basi uzun far aktif bilmem ne uyari yazilari cikiyor. Sanirim bu uyariyi sogutma suyu icin ve butun yaglar icin de verecek.
    Araba Dde iken iken kilitlenmiyor Pye almak gerekiyor.
    Alt perdeyi kapatmayinca 180km hizdan sonra sunrooftan ruzgar sesi geliyor.

Bir de eksi yani otoparkcilar cok bahsis istiyor arabayi gorunce tamam bu zengindir diyor. Dayi 1 lirayi gorunce o kadar agir kapiyi actigi icin yuzu eksiyor. Focusun yuzune bile bakmiyorlardi.

Her seye ragmen ayni paraya bosline passat, golf amg ya da jetta amg almadigima pisman degilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: arenwap

Arkadaşlar şuan aracım 300 km'de (1.6 T Cosmo Otomatik) Aracın yakıt kalan menziline baktığımda 200 km kalmış görünüyor. Toplamda 500 Km 70 litre depo ile çok çok az değil mi? Genelde sakin kullanırım arabayı. Bir depo ile yaptığınız km leri yazabilirmisiniz.

benim aracta 1.6 170 hp cosmo manuel şehir ici daha kırmızı yanmamıstı 648 km de benzin aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muti1 -- 28 Ocak 2014; 8:46:46 >
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.