Şimdi Ara

2014 YENİ MODEL İNSİGNİA ALANLAR BURAYA GELSİN (260. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.210
Cevap
39
Favori
316.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim de çok başıma geldi... pantolon cebimde basılıyor yanlışlıkla düğmeye..
  • Merhaba bende 2017 sport aldım aranıza katıldım seremik kaplama yaptırmak istiyorum tavsiye edermisiniz ne marka ve nereya yaptırmak lazım?
  • Fünfzehn kullanıcısına yanıt
    Alt paketleri çok bilmiyorum ama üst paket sport bi altı cosmo ve cosmonun altında koltuk hafıza ve hayalet gösterge yok sport ta deri döşeme sunrof ve yıldızlı 19 bazılarında 20 jant var. Sırf o şık jantlar için bile hem Passat tan hem cosmo dan vazgeçip sport aldığına değer. Passat ı 2016 modeli vardı bende comfort otomatik dizeldi şu anda da 2014 hıghline2 manual dizel var 1.6 cc bu iki arabadan öncede 2015 cosmo dizel otomatik vardı. 1. Passat hıghline değilse toros gibi boş araba. Cosmo hıglıne dan 2 kat daha donanımlı bi araba sport u sen düşün. Birde insignia yol tutuş olarak Passat tan çok üstün genel olarak tank gibi bi araba sürüş zevkini bi BMW de bulursun yol uzasın bitmesin istiyorsun 24 saat yol gidiyorsun tek yorulma sebebin uykun geliyor yoksa araç yormuyor. Konfor rahatlık sağlamlık yol tutuş insignia asla pişman etmez. Tek eksisi bi tık yani 100 km de 0.5 fazla yakar.

Passat içi bi tık daha kaliteli ve Passat konfor yol tutuş vasat bi araba en büyük karın 2. Eli en hızlı araba ama insignia yı da uygun yollu alır uygun yollu satarsın otomatik olursa satışta üzmez.

Bence al insignia yı bak keyfine aracım Passat ilk fırsatta insignia almak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fünfzehn kullanıcısına yanıt
    Sabret hocam d üşer diye düşünüyorum

• Merhaba

Uzun yolda karşıdan gelen arabalardan inanılmaz selektör yiyorum, yol işkence haline geliyor. Bu far ayarını servisler yapıyor bu sorunu başka yaşayan var mı aranızda?
  • szymek S kullanıcısına yanıt
    Önceki aracım Afl farlı 2014 Insignia idi.

Aynı sorundan müzdariptim hatta uzun yolda peşpeşe gittiğimiz arkadaşlar da farların çok göz aldığını söylerdi, yetkili servisler bunlar otomatik ayarlı vs vs diye baştan savsalar da aslınsa farların arka kısımlarında elle yükseklik ayar imkanı da var.

Kendim farları biraz aşağı indirince hem daha net bir aydınlatma elde etmiştim hem de kimse selektör atmaz olmuştu.

• Selamlar. 2016 cosmo asteroid gri manuel 1.6 CDTI alarak aranıza katıldım. 2015 focustan sonra segment farkının da etkisiyle uçan halı gibi geldi çukurdan, tümsekten geçesim geliyor :)
    Aldığım ilk gece ön tamponun sağ tarafına, ertesi gün de farklı bir yerde sol tarafına sürtmüşler. Boyasını almış 3 4 cm beyaz gözüküyor. Nazarlık dursun diye şimdilik yapmayı düşünmüyorum.
    Önceki aracım b7 highline passat variantta da anahtarsız çalıştırma vardı. Debriyajsız bastığımda yarım kontak yapıp ısıtma bujilerinin vs sönmesini bekliyip öyle çalıştırıyordum. Sanıyorum insigniada böyle bir şey yok ya da ben bulamadım. Bir kere debriyajsız bastığımda sadece ekranlara güç veriyor ama yarım kontak yapmıyor, debriyajla direkt çalıştırıp ibreleri test ediyor. Var mı bu olay yoksa gereksiz bir aşama mı ?
    Ses sistemi beklentimin altında kaldı açıkçası biraz. Geliştirmek için ne yapalirim ?

• Aracınız hayırlı olsun.

Bir kaç noktada yorumlarınıza şaşırdım; 1.'si Focus 3'ün süspansiyonları bana oldukça başarılı gelirdi, Insignia ile arasında pek fark yok diye düşünürdüm; siz farklı yorumlamışsınız. İkinicisi de Insignia'nın ses sistemini yetersiz bulmanız, makyajlı kasanın ses sistemi D segmentinde standart ses sistemleri arasında en iyilerden birisidir, belki de en iyisidir. Bu sadece benim yorumum değil, izlediğim testlerdeki editörlerin görüşleri de bu yönde. Bunları söylediklerinizi "yanlışlamak" adına yazmadım, sadece bu konuda neredeyse tamamen zıt düşünüyor olmamız ilginç geldi.

Benim araç otomatik olduğu için yarım kontak olayını bilmiyorum ama frene basmadan butona basınca araç kontağı açıyor, manuelde nasıldır kullanan arkadaşlar bilgi verir.

Ses sisteminin kalitesi USB'den oldukça iyi ancak BT'da çok tatmin etmeyebiliyor. Siz müziği nasıl dinliyorsunuz?

Geliştirmek için hoparlör değişimi yaptırırsanız mutlaka kapı içlerine yalıtım yaptırın. Şahsen ses sitemini yeterli buluyorum ancak ben de iyileştirme peşindeyim çünkü teybin ampli katı güçlü gibi geliyor; yani daha kaliteli hoparlörler ile ampli eklemeye gerek kalmadan daha iyi ses alınabilir diye düşünüyorum. Bu konularda uzman bir arkadaşa sistemi dinlettirip, neler yapılabilir görüşlerini almak niyetindeyim ancak uzun zamandır vakit bulamıyorum.

• wolfien W kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Focus zaten segmentinde en beğendiğim araç. Makyajsız trend ,titanium ve makyajlı style olmak üzere belli aralıklarla tekrar aldım :) yol tutuş , 115 hp motor, yakıt anlamında çok başarılıdır. Makyajlı kasada yalıtım büyük oranda iyileşmişti. Sıkıştırdığım ve klima açık olduğu halde şehir içinde 5.5 ortalamayla geziyordum. Süspansiyonları serttir ama konfor beklentim olmadığı için sert olması daha iyiydi. Direksiyon çok hisliydi. İnsignia’yı daha tanıma fırsatım olmadı açıkçası.
    Titanium focusta Sony ses sistemi vardı opsiyon olarak. Onla eşdeğer gibi geldi İnsignia. Kesinlikle kötü demiyorum. Normal focustan daha iyi zaten. Sadece beklentim biraz daha yüksekti. Çok yüksek ses merakım yok zaten önemli olan doygun ayrı ayrı her şeyi duymak benim için. USB denemedim BT ile alakalı da olabilir sizin dediğiniz gibi. Ses sistemi için tecrübem ve bilgim yok. Daha önce hiç toplamadım. Eğer siz bir sonuç alabilirseniz ben de aynısını yapabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ButWhoHan

Teşekkürler.
    Focus zaten segmentinde en beğendiğim araç. Makyajsız trend ,titanium ve makyajlı style olmak üzere belli aralıklarla tekrar aldım :) yol tutuş , 115 hp motor, yakıt anlamında çok başarılıdır. Makyajlı kasada yalıtım büyük oranda iyileşmişti. Sıkıştırdığım ve klima açık olduğu halde şehir içinde 5.5 ortalamayla geziyordum. Süspansiyonları serttir ama konfor beklentim olmadığı için sert olması daha iyiydi. Direksiyon çok hisliydi. İnsignia’yı daha tanıma fırsatım olmadı açıkçası.
    Titanium focusta Sony ses sistemi vardı opsiyon olarak. Onla eşdeğer gibi geldi İnsignia. Kesinlikle kötü demiyorum. Normal focustan daha iyi zaten. Sadece beklentim biraz daha yüksekti. Çok yüksek ses merakım yok zaten önemli olan doygun ayrı ayrı her şeyi duymak benim için. USB denemedim BT ile alakalı da olabilir sizin dediğiniz gibi. Ses sistemi için tecrübem ve bilgim yok. Daha önce hiç toplamadım. Eğer siz bir sonuç alabilirseniz ben de aynısını yapabilirim.
    Ben de Focus 1, 2 ve 2.5 kullanmıştım.

Ses kalitesini bir de USB'den (320 kbps mp3 veya kayıpsız bir formatla) deneyin, BT'a göre çok fark var.

Ben arkadaşla görüşüp bir yorum alabilirsem paylaşırım.

NOT: Focus'taki opsiyonel ses sistemi ile eşdeğer olması gayet başarılı olduğunu gösteriyor aslında. Çünkü opsiyonsuz ses sistemleri genelde kötü olur; 5 serisinde bile kötü mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 17 Temmuz 2018; 13:47:43 >

USB ile denediğimde çok bariz fark vardı hocam. Telefonda Spotify’dan yüksek kaliteyle ve 320 kbps MP3, flac denemiştim ancak BT dezavantajından herhalde. Şuanlık yeterince tatmin etti. Kulak alışıp normal gelmeye başlayınca bir şeyler düşünürüz :)
    Arabanın torpidosunu falan yerleştiriyordum. Bir süre sonra radyoyu kapattı akü bitmesin diye. Açmak için tuşa bastım hayalet ekranda mavi temalı Gs yazısının olduğu kadran geldi 2 3 saniye sonra normal temaya döndü. Bir daha aynı bekleyemeyi yapıp aynı kadranı gördüm. Amerika’da Buick regal gs olarak geçen İnsignia’nın kadranıydı yani. Sistemsel bir kafa karışıklığı gibi bir şey oldu. O kadrana kendi isteğimle de geçebiliyor muyum bir şekilde ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı ilk sahibinden almıştım. Muhabbetimiz sonucunda sözüne güvendim ve vakit sıkıntısı dolayısıyla ekspertize göstermeden aldım. Dün fırsat bulup bıraktırdım ümrana. Denildiği gibi boyasız temiz çıkmış ancak motordan zincir sesi geldiğini not alıp dynoya çıkartmamışlar. Ben bariz bir ses duymuyordum. Sonra İnsignia forumuna baktığımda herkeste aynı durum olduğunu hatta birinin 100 kmdeki sıfır aracını bayiye çekiciyle götürüp normal cevabını aldığını okudum. Sonra ustama götürdüm, baktı. Daha önce 5 İnsignia aynı şekilde gelmiş ve geri göndermiş. Bir tanesi yine de zinciri değiştirmek istemiş, set halinde değiştiği halde o ses gitmemiş. Bunun normal bir durum olduğunu düşünüyorum bu olanlardan. Ancak yine de danışmak isterim.
  • Kadranda mavi Buick temasının çıkması durumu genelde yeni akü takıldığında ya da akü kutup başı söküldüğünde oluyor. Sizinkinde ya dediğiniz gibi anlık bir karışıklık oldu -ki Insignia'nın en kötü özelliğidir- ya da akü bitmek üzere. Maalesef o ekranı kalıcı olarak kullanamıyoruz.

Biliyorsunuz SIDI motorun trigger kayışı yok, zincir var. O yüzden de rölantide ve soğuk havalarda bir miktar zincir sesi normal diye biliyorum. Beni de aracı aldığımda bu konuda uyarmışlardı. Ben normal olduğunu tahmin ediyorum, yine de içiniz rahat edecekse Opel'den iyi anlayan bir özel servise ve yetkili servise de sorup, farklı görüşler alabilirsiniz.

BT ile ben de sizin gibi Spotify üzerinden üyelikle yüksek kalitede müzik dinliyordum ama USB ile arada ciddi fark var. Biraz USB kullanınca tekrar BT dinlemek gelmiyor içimden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 19 Temmuz 2018; 8:22:46 >
    Benim aracım 2014 model cosmo, araçta Bose ses sistemi var. 1 sene önce yazılım güncellemesi yapılmıştı ve baslarda eski doygunluk ve kalite hissi biraz kaybolmuştu. Servise tekrar yazılım yüklenmesini söylüyorum ama güncelleme gelmezse tekrar güncelleme yapılamaz diyor. Diyelim ki yazılımsal bi arıza çıktı, formatlayıp yeniden yazılım atılmayacak mı yani. Sizin düşünceleriniz nedir? Yazılımı tekrar yaptırmak istiyorum, bose ses opsiyonu yazılım kurulurken seçilmeme gibi bi hata yapmış olabilirler mi ? Yoksa uygun Yazılım otomatik mi yükleniyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhuntus81 -- 19 Temmuz 2018; 8:36:28 >
  • Maalesef bu konuda bir bilgim yok ama bir yazılımcı olarak tahminim yazılımın tek paket olarak üretildiği yönünde; büyük ihtimalle sizin eski ses kalitesini elde etmek için eski yazılıma dönmeniz gerekecek. Tabii bu sadece bir tahmin.

NOT : Belki basit bir soru olacak ama yine de sormak istedim, yazılım güncellemesinden sonra "equalizer" ayarları bozulmuş olabilir mi? Ayarları zevkinize uygun olarak yeniden yapmayı denediniz mi?
    Aynen, bütün ayarları denedim, fabrika ayarlarına geri döndürdüm, denemediğim şey kelmadı. aklıma gelen tek seçenek, elemanlar yazılımı güncellerken Bose seçimi yapmayıp normal ses sistemine göre yzılım atmış olabilirler. Eğer böyleyse yeniden yükleme yapmak çözüm olur. Ama yazlım araca göre otomatik seçiliyorsa değişen bişey olmayabilir tabiki. Bunu öğremkek istemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuntus81

Aynen, bütün ayarları denedim, fabrika ayarlarına geri döndürdüm, denemediğim şey kelmadı. aklıma gelen tek seçenek, elemanlar yazılımı güncellerken Bose seçimi yapmayıp normal ses sistemine göre yzılım atmış olabilirler. Eğer böyleyse yeniden yükleme yapmak çözüm olur. Ama yazlım araca göre otomatik seçiliyorsa değişen bişey olmayabilir tabiki. Bunu öğremkek istemiştim.
    Siz yine de servisle görüşün, belki yazılım dediğim gibi tek pakettir ama servis opsiyonları işaretliyor olabilir ve Bose seçeneğini atlamış olabilir.
    Teşekkürler
  • İyi günler arkadaşlar.bayram öncesi 1.6cdti cosmo stil paket ilk sahibinden araç alarak aranıza katıldım.ilk kez bu kadar donanımlı bir araca biniyorum açıkçası.o yüzden bazı sorularım size çok basit gelirse kusura bakmayın.

1-Öncelikle aracın klavuzunu okuyarak başladım işe ancak klavuzda gösterilen sinyal kolu üzerindeki menü tuşu filan yok benim aracımda.ekranda ayarlar bölümünde gezindigimde ise ayrıntılı klavuzda yer alan ayarlarin hiçbirini göremedim.

2-araçta bose olduğundan dolayı yüksek kalite müzik indirip deneyim dedim.flac indirdim ve tabiki oynatmadı.bunu yapabilmek için bir yöntem var mi acaba?

Şimdilik sorunlarım bu kadar.herkese cevapları için şimdiden teşekkürler

• gnyskr85 G kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, flac desteği yok aracın. ya flac formatındakileri mp3 e çevireceksiniz ya da aynı şarkıyı mp3 formatında indireceksiniz. mp3 320 kbps kalitesinde ise zaten flactan farksız oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.