Şimdi Ara

2014 Wat günlüğüm (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
15
Favori
4.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Obama_TR

hocam vaktim yok hepsini okuyamadım ama port a da 5 sen önce çalıştım allah belalarını versin o şeri denen israilli kadının sonra bide kel kocası var adını unuttum ben bargain de çalıştım bay questte çalıştım :) daler var jomy var tacikistanlı çocuklar ihtiyacın olursa yardımcı olurlar port a de pm atman yeterli bana

Dostum ben 1 gün durabildim o israillilerle hintlilerle kaçtım hemen başka iş bulup. Karının sağ tarafı central sol tarafı pacifik zaman diliminde zaten 10 günümü yediler amerika'da. Allahtan rahatım yerinde şimdi. Sen bütün yaz durabildiysen iyi dayanmışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Broken Wings

quote:

Orijinalden alıntı: Obama_TR

hocam vaktim yok hepsini okuyamadım ama port a da 5 sen önce çalıştım allah belalarını versin o şeri denen israilli kadının sonra bide kel kocası var adını unuttum ben bargain de çalıştım bay questte çalıştım :) daler var jomy var tacikistanlı çocuklar ihtiyacın olursa yardımcı olurlar port a de pm atman yeterli bana

Dostum ben 1 gün durabildim o israillilerle hintlilerle kaçtım hemen başka iş bulup. Karının sağ tarafı central sol tarafı pacifik zaman diliminde zaten 10 günümü yediler amerika'da. Allahtan rahatım yerinde şimdi. Sen bütün yaz durabildiysen iyi dayanmışsın.

1 ay çalışıp istifa ettim 2 ay yattım adada ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 15 gündür tek kelime yazılmamış. İşler kötü mü gidiyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teakip

• bekliyorzzz
  • Çağıralım bari..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 31 Temmuz 2014; 20:29:15 >
  • Yok dostum her gün bir vakit bulayım yazayım diyorum kısmet olmuyordu. Yazmaya bailayınca toparlamak, okumak, düzeltmek baya zaman alıyor. Ancak bugün izin günümdü bir de canlı parkından dönerken likör dükkanında rakı gördüm rakı aldım şimdi keyif yaparken 1-2 satır yazmaya fırsat buldum.
    2. maaş çekini aldığımda 7 saatlik overtime için 100 dolar aldığımı görünce her gün işe erken gitmeye başladım. Hatta hiç overtime yapmamıştım o 2 haftada. İşe geç kalmayayım diye 10 dakika erken gidiyordum, öğlenleri de yemek yemediğimden 30 dakikalık arayı da kullanmıyordum. Öyle öyle 7 saat birikmiş. Artık ortalama 10 saat çalışıyorum her gün. 11 saat ve 12 saat yaptığım günler de oldu. Ağustos'u bu tempo ile geçirirsem travel için harcayacağım parayı çıktıktan sonra en kötü ihtimal 800-1000 dolar civarı bir para getirebiliyorum Türkiye'ye. Şimdi yaptığım hatalardan bahsedeyim biraz ...

En büyük hatam 1 ayı overtime yapmadan geçirmem tabii ki, onu bir kenara bırakırsak artık para harcamayı bıraktım ve aldığım bahşişleri bir kutuda topluyorum. Her alışverişe gidişimizde yüklü malzeme alıyorduk ama artık buna gerek olmadığını anladım. Sadece evde kahvaltı ediyorum, öğlen ve akşam yemeğini otelde bedavaya getirmek varken boş yere eve bir dolu yiyecek aldım 1 ay. Thomas'ı eve almak bir başka büyük hatamızdı. Herif gelmeden önceki ayın elektriği 20 dolarken bu ayki fatura 80 dolar geldi Her gün fırında pizza pişip bilgisayar açık uyununca böyle oluyormuş.

Amerika'da ödenen vergiler gerçekten yol su olarak geri dönüyor halka. Sosyal parka gidiyoruz ara sıra Luis ile ve burada basketbol, baseball sahaları, koşu alanları futbol sahaları her şey var. Yan yana 8-10 tane çim saha, taşınabilir kaleler, çizgiler filan halk için her şey düşünülmüş. Top oynamak isteyenler boş bir sahaya geçiyor 2-3 kişi de olsa, adam geldikçe katılabilir miyiz diyip yavaş yavaş 2 takım çıkana kadar kalabalıklaşıyoruz. Yeterli adam olduğunda da takımlara ayrılıp maça başlanıyor. Daha fazla adam gelirse tak kaleleri geriye alıp saha büyütülüyor ve yeni gelenler de takımlara pay ediliyor. İlk kez gittiğimizde paralı sanmıştım çünkü böyle sahalar anca Fenerbahçe Galatasaray'ın filan tesislerinde olur, Luis bedava diyince içim burkuldu valla Türkiye'de uyduruk halı sahalara 80-100 lira ödüyoruz. İşin ilginç yanı kızlar da futbol oynuyor. Erkek kız karışık maç yapılıyor Kimi etrafta koşu yapıyor kimisi köpeğini gezdiriyor. Köpeği sçan olursa tak cebinden poşedi çıkartıp boku poşette götürüp çöpe atıyor. Bir de obez Amerikalılar deriz ama top oynayan çocuklar sıcak diye tshirtsüz oynuyor, ulan hepsi üçgen vücut baklavalar filan İlk gittiğimizde beni kıllı göbekli elde sigara gelirken görmüşlerdi, bizim arkadaşların arasından en son beni seçtiler ama 5 dakika oynadıktan sonra oo Ronaldo filan demeye başladılar. Biz kendimizi bildik bileli top tepiyoruz o yüzden buradakilerle aramızda baya fark var. Pek de asılmıyorum top oynamaya gittiğimizde. Çoğu Amerikan Futbolu oynadığından kondüsyon olsun güç olsun beni 5e katlıyorlar tabi, ben de açığı teknikler kapatıyorum hafiften

Burada yapacak çok fazla bir şey de yok aslında, cluba gittik 1-2 kere ama artık üstüne para verseler gitmem boş yere. Marmaristeki clublar 5e değil 10a katlar buradakileri. Tek çaldıkları rnb. Edm yapan bir cluba gittik bir dahaki sefer, orası da hani sinek avlıyor derler ya o kadar değildi ama baya boştu. Biz de eve çağırıyoruz insanları akşam bişey yapılacak olduğunda.

San Antonio büyük şehir diye yolları öğrenemem sanıyordum ama artık bütün yolları öğrendim kafama göre arabayı alıp gidiyorum istediğim yere çünkü yollar İstanbul'la filan karşılaştırılınca hiç karışık değil. Bir de paraya kıyıp bir telefon alsam hiç derdim kalmayacak bir yere giderken. Şehir çok geniş bir alana yayıldığından 2 yer arası uzak bir mesafe olsa da yollar düz ve geniş olduğundan tık gidiliyor her yere. Bu genişlik trafik ve kalabalığın dağılması açısından iyi ama arabası olmayan insan için çok kötü. Türkiye'de hangi şehir olursa olsun merkeze inip bütün işleri halledebiliyoruz ama burada merkez diye bir yer yok. Şehir merkezi downtown olarak geçiyor ama orada da her şey yok ve genelde turiste yönelik olduğundan kazık. Alışveriş için San Antonio'ya 40 dakika uzaklıkta San Marcos diye bir yere gittik geçen hafta, çok büyük bir alanda tüm markaların dükkanları var, tüm mağazaları 1 günde gezemezsin o kadar büyük. Ve hepsinde %50-%60 indirim var. Bir ayakkabı aldım mesela etiket fiyatı 100 küsürden 60 dolara düşmüş, alayım bari dedim kasaya gittiğimizde 30 küsür dolar diyince kasadaki kız şok geçirdim. Bir indirim daha varmış indirimli fiyatın üstüne Parfümdür sweat shirttür baya bir alışveriş yaptık kişi başı 100 dolar civarı bir paraya. Alışveriş işi gerçekten baya ucuz. Bir dahaki sefere yanımıza biraz daha fazla para alıp Armani'den filan alışveriş yapacağız indirimlerden sonra Armani'nin fiyatları bile baya ucuza düşüyor.

Bir diğer sorunum da sosyal gücenlik kartından hala haber yok geçen gün ssk ofisine gittim dedim 2 ay oldu nerede benim kart? Bir sorun çıkmış kusura bakmayın diyip tekrar işleme koydular benim işi Sorun ne, ne eksik ne oldu diyorum bilmiyorum diyor kadın. Tamam kim bilir kimi arayayım dedim çünkü korktum da lan biri çıkıp dese nerde kartın neyin 2 ay oldu diye ağızımı açıp bişey diyemem. Kadına da böyle dedim birisi burada illegalsin diyip beni guantanamoya gönderirse ne olacak diye, güldü yok dedi bizde bir sorun olduğundan böyle olmuş gayet legalsin diye rahatlattı beni. 3 hafta içinde kartın adresine gelmezse tekrar gel dedi yine bi kağıt verdi elime gönderdi. Lan 3 hafta sonra gelmezse zaten benim tekrar başvurmama gerek yok 45 güne memlekete dönecez zaten Bizim hıyarağası Thomas pazartesi başvurdu cuma geldi kartı, bizimki 40 gün oldu ortada yok Bir de Thomas diyince, Thomas ssk ofisinde panik yapmış zaten ingilizce de pek bilmiyor, sabah bi baktık houskeeping müdürü arıyor Luis'i, çinli diğer kızlardan birini alın ssk ofisine gidin Thomas salaklaşmış ne yapacağını bilmiyor diyor

Bir de bir gün çok param olursa hepsini Bank of America'ya emanet edeceğim böyle güleryüzlü hizmet yok yemin olsun. Her gittiğimizde müdürleri beni görünce takılıyor oo bu akşam parti var filan diyor, kasadaki çalışanlar bir dünya muhabbet ilgi alaka ... Zannedersin 50 milyon dolar kredi alacaz bankadan. Bankada tip kutusu filan olsa her maaş günü 20 dolar atardım valla adamlara Bir de para atmak diyince downtownda filan işim olduğunda 1liklerden oluşan 10 doları bir cebe koyuyorum çünkü 10 adımda bir dilenci çıkıyor şehirde. Para yok diyip kafayı çevirsem yalan olacak boşa vicdan azabı duyacağıma tak tak her para isteyene 1 dolar veriveriyorum. Buranın dilencisi de bir başka hepsinin bir tarzı var, bizdeki cingen dilenciler gibi ağlamıyorlar

Aklıma gelmişken yemek konusuna da deyineyim, arada dışarıdan yiyoruz ve bu yemeklerden gözlemlerimi aktarayım. KESİNLİKLE KFC VE PİZZA HUT'A GİTMEYİN. Bizdeki Kfc ve Pizza Hut ile alakaları yok. İstanbul'a indiğimde KFC'ye gidip mağaza müdürünü tebrik edecem çok güzel yemekler veriyorsunuz diye. Ben de bizdeki kfc gibidir diye bir akşam ooraya gidelim dedim, menüye bakıyorum zaten 5-6 çeşit seçenek var, Luis bişey seçti ben de ondan alayım dedim. Menünün içeriği 2 parça tavuk, içecek, bisküvi ve 1 patates püresi (Allah günah yazmasın püre demeye 1000 şahit ister) üstü siyaha yakın, kaşığı daldırdıkça rengi açılıyor. Sanırım bu üstüne su ekleyip ısıtıp hazırlanan şeylerden çünkü tadına bakınca 2. kaşığı yemedim. Neyse dedim tavuğu açtım, ben bizdeki gibi kemiksiz çıtır tavuk bekliyorum, gördüğüm manzara bir büyük kemikli parça ve 1 but. Ama nasıl bir tavuk hani çıtır olması lazım ama bu şey bildiğin yaş. Tavuğun derisini görebiliyorsun üstünden yağ süzülüyor. Kardeşim ben bunu yemem dedim evde Thomas'a getirdim bayıla bayıla yedi hayvan, bir de nasıl minnettar fenks fenks diyip durdu 2 gün

Gidilebilecek fast food restaurantları whataburger varsa 1. seçeneğiniz olabilir hem ucuz hem kaliteli ve doyurucu. Mc Donald's bildiğin Mc Donald's bizdekinden bir farkı yok etrafta varsa gidilir yani. Burger king'i de tavsiye etmiyorum. Fast food istemezseniz etrafta meksika restaurantı vrsa gidilir çünkü Türk yemeklerinden pek farkı yok. Soğan biber domates et yanında da lavaşları yiyince tamam işte diyorum normal yemek. Tek eksik sulu yemek ama onun da yokluğuna alıştım arada kahvaltıda menemen yapınca bütün ekmekle bir götürüyorum sulu yemek niyetine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LSDream -- 1 Ağustos 2014; 6:10:25 >

• Dostum saat 00:24 den beri en bastan sona kadar okudum mukemmelsin

• Kizlarida anlatsan meraklisi cok fazladir ya Cidden eve kiz atmak felan nasil isler?

• quote:

Orijinalden alıntı: Barisulgen

Kizlarida anlatsan meraklisi cok fazladir ya Cidden eve kiz atmak felan nasil isler?

Dostum umumi ortamlarda özeli anlatmayı pek sevmem, insanları yanlış hayallere sürüklüyor. Marmaris'te ne adamlar gördüm köyünde Marmaris hakkında anlatılanları, resimleri görüp almış çantasını çalışmaya gelmiş are you sex are you disco diye geziniyor Ekşisözlükte work and travel başlığına yazılan bir entry'i kopyalayım hatta;

quote:

yine burada da beklenti önemli ama sosyallik anlamında beklentileriniz genelde karşılanır. şöyle ki, kültürel birikim isteyen de alır istediğini; çılgın partiler,seks ve sınırsız alkol isteyen de. tabii türkiye’deki hayatından çok farklı şeyler bekleyenler de oluyordu. hayatında –nerdeyse- kız görmemiş, anadoludaki bir üniversitenin mühendislik fakültesinde okuyan bir arkadaşım çok garip hayallerle gelmişti. amerika rüyasını ben o’nda gördüm. arkadaşlarıyla, amerika’da şu kadar kez seks yapacağım diye falan iddaalara girmiş. çok kez vurguladığım gibi: beklenti önemli.

Bir de geçen gün Port Aransas'ta kaldığım çinli arkadaşlarımdan birinin resmini gördüm facebookta, sigaraya başlamış kerata Lan dedim siz içki içmezdiniz sigara içmediniz ne oldu? Sen gittikten sonra senin gibi yaşamaya başladık diyor çocuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LSDream -- 2 Ağustos 2014; 6:38:15 >

• Hocam devam etseniz

• bende yaklaşık 2 saattir bütün hepsini okudum. çok güzel anlatmışsın yaşadıklarını, eline sağlık. Travel kısmını bekliyorum ben Çok iyi olacağı kesindir
  • Devam kanka :)

• aynı şekilde devamını bekliyoruz :D
  • Hocam devaam lütfeğn

• Yazmıyorsunuz..

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takipteyiz

• Arkadaşlar öyle ilginç, eğlenceli veya burası hakkında bilgi verici bir şeyler olmadan boş şeyler yazıp kimsenin vaktini almak istemiyorum bu aralar kendimi işe verdiğim için de genelde günler durağan geçiyor ama buraya ilk geldiğimdeki club anımızı anlatayım;

Cuma gecesi cluba gidelim demişti Luis perşembe gününden, ben de oo tamam bro gidelim uçalım dedim, ne de olsa Marmarisliyiz işimiz gücümüz dışarı çıkmak. Ben işten gelince hemen duş aldım giyindim Luis'in arkadaşı Edwin'i beklemeye başladık. Burada insanlara gel camdan aşağı atlayalım desek gelebilecek insan bulurum ama alkollü araç kullanacak insan bulmak çok zor çünkü cezalar adam öldürmeye eş değermiş. Bizdeki gibi alkolmetreyi üflemeden polise 50 lira verip yol alma gibi bir şansımız da yokmuş direk 2 ağır suçtan biletimizi keserler dedi Luis. Bu arada Luis kardeşimin ehliyeti yok 3 senedir ehliyetsiz kullanıyormuş ehliyet almaya vakti olmadığından Ama ehliyetsiz kullanmak sadece para cezası ile cezalandırılıyormuş ve Luisde eski bir araba olduğundan beni hiç çevirmiyorlar dedi. Neyse Edwin'in işten çıkmasını beklerken Luis'in kuzeni Ceasar hadi dedi ben de geleyim. Laf lafı açtı Ceasar'ı daha iyi tanıdım biraz ondan bahsedeyim;

Ceasar 2 işte çalışıyor 1. işi bir Porto Riko restaurantında garsonluk, öğlen 3e kadar orada çalışıyor. 2 kez gittik oraya da baya güzel bir restaurant. 2. işi ise bizim otelde housekeeping. Luis Ceasar'ın hep para biriktirdiğini söylüyor hala ailesi ile kaldığından hiç gideri yok ve tüm parasını biriktiriyormuş, bankada 50.000 dolar üzeri bir parası varmış. Ama Ceasar'ın dışarıda para harcadığını görürsen tarihe not düş çünkü çok sıradışı bir olaydır dedi. Ne restauranta gider yemek yer ne alışveriş yapar bütün kazancını biriktirir dedi. Ama kral bir spor arabası var keratanın

Neyse Ceasar geldi bizi aldı downtown'a doğru yola çıktık. Biz havaalanına yakın bir yerde oturuyoruz ve Downtown buraya 20-30 dakika bir uzaklıkta, merkeze vardığımızda Edwin'in işten çıkmasını beklerken biraz oyalandık bu arada Luis'in kızarkadaşı ve 4-5 tane daha Meksikalı afet geldi benim nutkum tutuldu. Marmaristeki şopar İngilizlere Ruslara hiç benzemiyorlar arkadaş yok böyle bir şey Allah çarpsın dibim düştü. Neyse edwin de geldi cluba girdik, girişte herkesin kimliklere bakıyor clubların güvenliği ve arkasında da bir polis bekliyor. 21 yaş altı girmek neredeyse imkansız. İçeri girdik ben zaten ilk şoku müzik ile yaşadım. Bizim oradaki gibi elektronik müzik beklerken içeride rnb çalıyor. İçeri girdiğimde baktım club bomboş arada hareket eden parlak tşörtler var sadece. Sonra dikkatli bakınca bi farkettim bütün club zenci kaynıyor. Lan dedim bilader beni nereye getirdiniz koca mekanda 200 kişi varsa tek beyaz benim. Bizimkiler yine çikolata rengi arada kaynıyorlar ama ben nalet olsun beyaz peynir gibi parlıyorum. Hemen içkileri almaya gittik ben marmariste milli içkimiz long island söyledim Luis de aynısından aldı. Ben zaten clubda emanet gibi durduğumdan bari içeyim de 2-3ten sonra ortama ayak uydururum diye ilk içkiyi küt devirdim 2 tane daha aldım birini daha içip yavaştan 2.yi içerek sağda solda gezinmeye başladım ama yaban hayata salınan hayvanat bahçesi maymunları gibiyim mekanda. Sağdan soldan zenciler hey how you doin man diyor hepsi anlıyor zaten buralardan olmadığımı. 3-5 muhabbet ediyorum ama bi yere kadar müzik beni baya boğuyor.

Bir masaya geçtik 8*10 kişiyiz ben hala içmeye devam ediyorum saymayı bıraktım zaten ama en sonunda patladım Bro burada herkes zenci bi ben beyazım yürü gidek buradan dedim ama baya yüksek sesle söylemişim sanırım çünkü Luis bana sessiz lan black diye bağırma gotumuzu kesecekler gibisinden hareketler yapmaya başladı Bi 10 dakika sonra çıktık bana diyorlar olm manyak mısın öyle zenci diye bağırılır mı deldirecen bizi ayık ol. Lan dedim adam gibi müzik yapan bir yere gidek bu ne böyle üstüne para verseler buraya gidecek adam bulamazsınız marmariste dedim mekan değiştirdik ama yine aynı terane. Ben yine long island devam ediyorum ama bizim marmaristeki ev yapımı vodkadan yapılan kokteyller gibi değil sağlam içki koyuyorlar sanırım çünkü hafiften bilicimi kaybetmeye başladım 2. mekandan çıkışımızda. Saat 2ye yakın 3. bir cluba girdik diğerlerine göre nispeten iyi müzik çalıyordu. Herkes içkileri söyledi ben de zıplamaya başladım ama 5 dakika sonra dj anons yaptı kapattık hadi evinize dedi.

Mekandan çıkışta içki çıkartmak yasakmış ya için ya çöpe atın dediler çıkarken. Ben bendeki içkiyi küt içtim zaten öldük bari bi de tüy dikeyim zaten eve gidecez diye. Kızlar da vodka vişne gibi bir şeyler söylemiş oo hadi iç hadi iç diye bana verdiler. Ben zaten ölmüşüm bedava içkiyi de bulunca onları da içtim çıktık ama hayatımın hatasını çıkmadan tuvalete girmeyerek yaptım. 5 merdiven indikten sonra hoca benim selamı okumaya başlamıştı. Hem deli gibi çişim var resmen patlayacam daha da kötüsü ölüyorum. Kızlar Luis filan bir cluba daha girdiler arabalara dönüşte Ceasar sağolsun ben girmeyecem lan siz gidin ölüyorum dedim kaldırıma oturduğumda benle oturdu. O anları pek hatırlamıyorum ama benim gibi ölüm döşeğindeki adamların benle bişeyler konuştuğunu hatırlıyorum. Allahtan 10-15 dakika içinde millet geldi arabayı koyduğumuz otoparka yürümeye başladık. Otoparka geldiğimizde Luis kardeşim ben eve kadar tutamayacam buraya bi yere işesek başımıza iş alır mıyız dedim yok işe şuraya köşeye dedi gittim bi 2 dakika işedim. Arabaya binip arka koltuğa yattığımda dünyanın en dertsiz adamıydım yemin olsun. Eve gelene kadar uyumuşum zaten geldiğimizde beni dürtüyorlardı hadi lan kalk diye.

Girdik eve ben hemen şortumu giyip yattım. Bi 10 dakika sonra yine çişim geldi gidem işiyem bari dedim ama küçük abdesi yaptıktan sonra çok midem bulandı ve üzerinize afiyet tuvalete kusuverdim kırmızı kırmızı vişne vodkaları ama çok normal bişeymiş gibi ağzımı çalkaladım tuvalete geri oturdum. Bizim evin tuvaletine bitişik küçük bir eşya odası var benim valiz filan orada duruyor klozette otururken orası gözüme çok güzel göründü dedim 2 dakika şuraya kıvrılayım salon zaten çok uzak, sonra bi baktım Thomas beni uyandırıyor bro tuvalete girmem lazım diyor. Ln bi baktım sabah olmuş gece tualette uyumuşum Luis'le Thomas işe benden erken gidiyor onlar gittiler ben de bi duş alıp bişeyler yiyip çıktım. Otele girer girmez oo tuvalette uyumuşsun nasıl güzel miydi diyor resepsiyondaki kızlar. Lan adamların ağzı 1 saat laf tutamamış herkese yetiştirmişler gece kafayı sıyırdığımı O gün iş baya zor geldi akşamdan kalma hangoverla bir ama allahtan o günü atlattım.

Buradaki clublar memlekettekilere benzemediğinden pek dışarı çıkmıyorum demiştim sebebi de bu mesajla anlaşılmıştır sanırım Ne müzik ne mekanlar hiç bana uygun değil. Edm yapan 3-5 mekan var ama onlar da çok alıcısı olmadığından haftanın belli günleri açıyor, ben de çok peşine düşmüyorum evde kendi clubımızı açtık zaten gelecek olan buraya geliyor

• Devam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.