Şimdi Ara

2014 ve 2015'e girdim karşılaştırıyorum gelin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar 2014, 2015 ve 2017 sınavlarına girdim. 2016 ya girmedim dolayısıyla karşılaştırmaya geçen seneyi katmıyorum.

Bugünkü sınav evet kolaydı, ancak unutmayalım ki ÖSYM bugüne kadar hiçbir fen sınavında zorlamadı. Bugüne özel olarak 2014 ve 2015'ten bir tık daha kolay olan tek kısım kimyanın organiğiydi. Organiği bir kenara bırakırsak kimya genel anlamda 2014 veya 2015'den farklı değildi.

Sınavın fizik kısmı bana kalırsa yine klasik bir ÖSYM fiziğiydi. 2016'ya zor diyorlar ancak girmediğim için bir şey söyleyemeceğim. Genel anlamda benim görüşüm fiziğin 2014 ve 2015 ile benzer düzeylerde olduğu. Çelişkide bırakan soru tipleriyle muhtemelen hemen herkesin birçok yanlışı çıkacaktır.

Biyolojiyse beni biraz zorladı. MF4 hedeflediğim için konuları bitirmek dışında çok ekstrem detay çalışmamıştım, ancak ilk 10-15 sorudan sonrası bana 2014 ve 2015'e göre daha zor geldi. Sanıyorum bu iki sınava göre biraz daha düşük bir net yapıcağım.

Sonuç olarak arkadaşlar genel anlamda 2014 ve 2015'e yakın bir fen sınavını geride bıraktığımızı düşünüyorum. Özellikle YGS de 2014'e benzediği için 2014'le kıyaslayacak olursak hemen hemen birebir sınavlar olduğunu söyleyebilirim. 2014 organikte biraz daha zorken 2017'nin de biyolojisi 2014'ten az bir şey daha zordu. Matematik sınavının da hemen hemen 2014'le kıyaslanabilecek düzeyde olduğunu düşünürsek sıralamaların da yüksek oranda 2014'e benzeyeceğini söyleyebilirim.

Yani gönlünüz ferah olsun, çalışanlar karşılığını alacaktır.

• Ya evet bende böyle düşünüyorum.Geçmiş senelerden pek de farklı değildi.İçimi rahatlattınız çok teşekkürler
  • lys mat 2017 daha zordu hocam o yüzden sıralamalar biraz daha iyi gelir bence eğer o yılların feni de dediğiniz gibi kolaysa
  • 14 de 400k civari lys2 ye giren var 17 de 470k ayni gelemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Matematiğin zorlugunu ve geometriyle birleşmesi falan goz onune alindiginda bence 2014 den bir tik iyi gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.