Şimdi Ara

2014'ün bombası: Nokia, Android'li akıllı telefon hazırlığı içerisinde (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
1
Favori
5.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    zaten bende Windows işletim sisteminin mükemmel olduğunu iddia etmiyorum. bir işletim sisteminin tüm dünyada kullanılabilirliğinin artmasının altındaki etkenin uygulama mafyasının desteğiyle doğru orantılı olduğunu söylüyorum.
    aynı durum android için de geçerli. çok iyi bir mobil işletim sistemi mi? kesinlikle hayır. ama uygulama mafyasının desteğini aldı ve 4-5 senede aldı başını gitti.
    işletim sistemi tek başına harikalar yaratsa da kullanıcı açısında olayın sadece %1'idir. işletim sistemi üzerinde çalışan uygulamalar olmadıkça o işletim sistemi bir hiçtir.
    Mac OS ve Linux işletim sistemlerini çok denedim. Hatta şu anda bilgisayarımda VirtualPC'de Mavericks ve Ubuntu yüklü. Olayın ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Şu anda iş amaçlı kullandığım yazılımların maalesef sadece Windows sürümleri var ve o da yetmezmiş gibi MS Office yüklü olması gerekiyor.
    Crack işletim sistemi kullandığım zamanlarda bazen 5-6 ay bilgisayarımda sadece Linux yüklü olurdu. Hatta Ubuntu'nun yerelleştirilmesi amaçlı baya bir çalışmam olmuştu.
    Ama Linux olmadı işte. Niye? Uygulama yok. Daha doğrusu son kullanıcıya hitap eden uygulamalar hemen hemen sadece Windows için çıkıyor.
    Mobil ekosisteminde bir süre symbian dominant idi. Şİmdi Android. birkaç sene sonra kim bilir hangi işletim sistemi olacak. Ancak WP yeni dominant işletim sistemliğine ciddi olarak aday gibi görünüyor.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum hocam tabi görüşlerinize saygı duyuyorum. Merak ettiğim bir konu var. Uygulama mafyası diye nitelendirdiğiniz kimdir ya da nedir acaba ?
  • WP 8'in yaninda android de cikarmasi cok iyi olur; fakat boyle bir beklentiye girmek, olmayacak duaya amin demek gibi bir sey.

Konudan da anlasildigi uzere, android isletim sistemli bir telefon cikarsa Nokia'dan, kosa kosa gececek cok insan var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce nokianın eski asya Direktörü nokia satılıncq newkia adı altında prototipleri hazırlanan Android nokia telefonları çıkatacaktı piyasaya. Donanımhaberde vardı bu konu. Belki öyledir

• 2014'ün bombası: Nokia, Android'li akıllı telefon hazırlığı içerisinde
    2014'ün bombası: Nokia, Android'li akıllı telefon hazırlığı içerisinde

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedy-Step

quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Biraz gec oldu galiba.. Samsung tüm kaymaği yedi :D :D bu saatten sonrada samsung kolay kolay düşmez..

Samsung u çinliler yikacak.

Çinliler ne zaman dünyaya açılsa o zaman yapabilirler ancak oda zor olacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

Yeni bir yazı yayınlandı malesef ingilizce olduğu için yine anlayamadım bi bakın ne diyo burda?

yazı linki BURADA

Microsoft'un Android ile mücadele etmek için Windows Phone ve Windows RT lisans ücretlerini düşürebileceğini söylüyor. Şu anda da HTC ile bunun üzerinde çalışıyorlarmış. HTC de büyük ihtimalle android'i bırakacak ve WP telefonlara yönelecek. Pşyasadaki en kaliteli android telefonları HTC üretmesine rağmen android piyasasında hak ettiği yeri edinemeyen HTC WP ve Win RT ile yola devam edecek gibi görünüyor.

Teşekkürler hocam.
  • Nokia yapmaz boyle bisey. Dolayli da olsa kullanmaz android i. Yani o son 2 yildaki olanlardan sonra imkansiz gibi. Olursa da cok sacma olur zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

Yeni bir yazı yayınlandı malesef ingilizce olduğu için yine anlayamadım bi bakın ne diyo burda?

yazı linki BURADA

Kısacası;
    Microsoftun Windows Telefonları için aldığı lisanslama ücretlerini almamasıyla ilgili çıkan söylentinin ilk defa olmadığını yazıyor.
    Windows yazılımını kullanan telefonların android yazılımına geçmesiyle ilgili herhangi bir bilgi geçmiyor bu başlıkta.

Bu alınan lisanslama ücretleri olmazsa WP8 işletim sistemli telefonların fiyatlarının aşağı çekilip, Mobil telefon marketlerindeki % payını yukarı çekmesiyle alakalı bir yazı.
  • asparagas olma ihtimali yüksek ama böyle bişey olursa WindowsPhone sevicileri görünmesin gözüme

• haberin gerçekliği ortaya çıkıncaya kadar dağılın beyler.... klavyenizin tuşlarına yazık...
  • Symbian Belle 2 görünümlü android telefon güzel olur.
  • bu saatten sonra nokia piyasaya android ile girecekse herseyden once fiyat performans urunu cikartmali

* ekran cok buyuk olmamali 4" ideal
    * ram minimum 512mb olmali
    * minimum dahili bellek 4gb olmali
    * islemci frekansı 1ghz olmali

tabii bunlar benim aklimdaki ilk donanim isteklerim
    fiyat olarak ise max 600TL olmali ki alinabilmeli.

• bi çıksında görelim samsungdaki romdan kaynaklı donmalar samsungdan bezdirmişti,rekabet güzeldir
  • Androidli bir Nokia cihazı nette dolaşıyor Ms kazıkladı falan diyoruzda Nokia Ms ye kazık atmasın

• iyide olur gozelde olur lakinki oyledir yada oyle değildir. Bunu ilk Android yükselirken dusuneceklerdi. arkadaşlar samsunglarini tekmeleyeceklerini yazmis ben hali sahanin ortasina atarim hep beraber tekmeleriz samsung u

• geç bile kalmış. yoksa Nokia yı antikacılarda bulacaktık.

• nokia mı kaldı arkadaş,wp denen illet bitirdi koskoca şirketi

• Sailfish os ile cikacak diye okumustum

• O nasıl oluyor la? Koskoca microsoft başka bir işletim sistemi mi kullanacak?

2014'ün bombası: Nokia, Android'li akıllı telefon hazırlığı içerisinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fear of the Dark -- 13 Aralık 2013; 19:53:08 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.