Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

2014 TOYOTA COROLLA 1.33 LİFE BENZİNLİ ARAÇ MEMNUNİYETSİZLİĞİM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
129
Cevap
3
Favori
21.739
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Corolla >> 2014 TOYOTA COROLLA 1.33 LİFE BENZİNLİ ARAÇ MEMNUNİYETSİZLİĞİM!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      716 Mesaj
      14 Aralık 2016 02:37:39
      quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimAtmaca

Zafer yakın

Hocam selamlar,
      Acaba davadan bir sonuç çıktımı?
      Merakla bekliyoruz.
      |
      |

3D Teknoloji Takipçisi
    • Yarbay
      10669 Mesaj
      17 Ekim 2017 21:01:08
      quote:

Orijinalden alıntı: legolas4121

1 hafta önce Toyota corolla 2015 1.33 life benzinli modelini zararına sattım konuyu açan arkadaşa 100 de 100 katılıyorum iğrenç bir araba sakın almayın toyota her şey den çalmış malzeme kalitesi Çok kötü Örneğin koltuklar inanılmaz kötü motor çekmiyor kagni gibi vites takılıyor nefret ettim Dış tasarımına yogunlasmis iç tasarimdan çalmış bu model çok insani trafik de perişan eder illa alacaksaniz 1.6 modelini alın derim ama Toyota dan uzak durun 2016 model torosa biniyorsunuz :))

Arkadaşımda da var. İlk başlarda öve öve bitiremiyordu, şimdi satıcam diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      240 Mesaj
      17 Ocak 2018 17:57:01
      quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

((((birde bu mesajınızı buldum burda memnunmussunuz ?)

demekki o kmler uçankaçan motorlarda (atmosferik) pek gözükmüyor , uçmuyor kaçmıyor ama az yakıyor

2014 Toyota Corolla 1.33 kullanıyorum...Aracı sıfır aldık...Sorun yok...Uzun yollardaki duble asfalt olan 2.500 - 3.000 yüksek rakımlı yokuşlarda araç çekişte bayağı zorlanıyor...Bunun harici Beton gibi Kaya gibi sağlam araba çokta memnunum.

Yazın trafik yoğunluğuna göre istanbulda yüz kilometre yolda 4-5-6 litre benzin tüketiyor...Kışın ise aynı yol şartlarında 7-8-9 litre gibi bir tüketimi var.

Uzun yolda ise Rodaj döneminde tek depo full dolu benzin ile sakin kullanımda 800 kilometre götürdü...Kış mevsimiydi -6 derece her yer Buz ve Kardı bu menzile ulaştım...Şuan Rodaj bitti uzun yolda yaz mevsimide olursa rahat tek full dolu depo ile 900 kilometreleri görür diye düşünüyorum.

Aracın süspansiyonları Sert bu yüzden muazzam başarılı bir yol ve viraj tutuş kabiliyeti mevcut.

Aracın iç kabin genişliği D sınıfı araçların birçoğundan dahada geniş ve ferah.

Koltuklar rahat fakat şöför koltuğunda bel desteği yok bu biraz kötü...Ama 10 liraya bel destek sırtlığı ile bu sorunu çözdüm.

İkinci elde fiyat bakımından Toyota Corolla değer kaybetmez...Ve çok tutulan bir modeldir.

Toyota Corolla 1.33 tavsiye ederim ancak çok performans ve güç bekliyorsan bu araçtan uzak durmanı öneririm...Yavaş sakin kullanırım Benzinide en az tüketen Beton gibi sağlam araçta oldun diyorsan Toyota Corolla'dan sakın şaşma.

Jettayı bilmiyorum ama oda fena bir araç değildir...İkisininde muhakkak içine otur kendin hangisine ısınıyorsan onu al derim...Ama bana soracak olursan Toyota Corolla daha üstündür...Bir kere yeni kasa Corolla oldukça büyük ve heybetli bir kasaya sahip...Tüketim konusundada birçok Dizel araçtan az yakıyor birçok Dizel araçlada tüketim konusunda çok mesafeyi açmıyor.

Fakat ikinci el araç alırken çok dikkatli ol bu sektörde dönen Dolandırıcılık ve Masraflı araç satma gibi konular dillere destandır...Muhakkak bilen biriyle git araç almaya yanlız gitme.

toyota corolla 1.33 istanbul şehir içinde mümkün değil 4-5-6 ortalamayı tutturamaz. şehir içi dışı ortalama 7-8 litre diye ortalıkta testler dolaşıyor. 1.4 polo benzinli 6-7 litreden fazla yakıyor. dizel arabalar 6 -7 ortalamayla geziyor en iyi ihtimal istanbulda.

gidip gecenin 4 ünde yollar bomboşken dolaşıyorsan bilemem tabi.

allah aşkına arabanızın değeri düşecek korkusuyla kimse arabasına böyle acayip yanıltıcı şeyler yazmasın bıktım artık.

• Yarbay
      11658 Mesaj
      17 Ocak 2018 18:32:54

Fabrika verisi 5.6 lt ile 7.2 litre aralığında iken,

daha aşağı taktırmak mümkün değil, hele ki istanbulda.

https://www.auto-data.net/tr/toyota-corolla-xi-e170-1.33-dual-vvt-i-100hp-18479

|
      |
      thythy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
      olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”
    • Yarbay
      4461 Mesaj
      22 Ocak 2018 10:58:18
      quote:

Orijinalden alıntı: thythy

quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

((((birde bu mesajınızı buldum burda memnunmussunuz ?)

demekki o kmler uçankaçan motorlarda (atmosferik) pek gözükmüyor , uçmuyor kaçmıyor ama az yakıyor

2014 Toyota Corolla 1.33 kullanıyorum...Aracı sıfır aldık...Sorun yok...Uzun yollardaki duble asfalt olan 2.500 - 3.000 yüksek rakımlı yokuşlarda araç çekişte bayağı zorlanıyor...Bunun harici Beton gibi Kaya gibi sağlam araba çokta memnunum.

Yazın trafik yoğunluğuna göre istanbulda yüz kilometre yolda 4-5-6 litre benzin tüketiyor...Kışın ise aynı yol şartlarında 7-8-9 litre gibi bir tüketimi var.

Uzun yolda ise Rodaj döneminde tek depo full dolu benzin ile sakin kullanımda 800 kilometre götürdü...Kış mevsimiydi -6 derece her yer Buz ve Kardı bu menzile ulaştım...Şuan Rodaj bitti uzun yolda yaz mevsimide olursa rahat tek full dolu depo ile 900 kilometreleri görür diye düşünüyorum.

Aracın süspansiyonları Sert bu yüzden muazzam başarılı bir yol ve viraj tutuş kabiliyeti mevcut.

Aracın iç kabin genişliği D sınıfı araçların birçoğundan dahada geniş ve ferah.

Koltuklar rahat fakat şöför koltuğunda bel desteği yok bu biraz kötü...Ama 10 liraya bel destek sırtlığı ile bu sorunu çözdüm.

İkinci elde fiyat bakımından Toyota Corolla değer kaybetmez...Ve çok tutulan bir modeldir.

Toyota Corolla 1.33 tavsiye ederim ancak çok performans ve güç bekliyorsan bu araçtan uzak durmanı öneririm...Yavaş sakin kullanırım Benzinide en az tüketen Beton gibi sağlam araçta oldun diyorsan Toyota Corolla'dan sakın şaşma.

Jettayı bilmiyorum ama oda fena bir araç değildir...İkisininde muhakkak içine otur kendin hangisine ısınıyorsan onu al derim...Ama bana soracak olursan Toyota Corolla daha üstündür...Bir kere yeni kasa Corolla oldukça büyük ve heybetli bir kasaya sahip...Tüketim konusundada birçok Dizel araçtan az yakıyor birçok Dizel araçlada tüketim konusunda çok mesafeyi açmıyor.

Fakat ikinci el araç alırken çok dikkatli ol bu sektörde dönen Dolandırıcılık ve Masraflı araç satma gibi konular dillere destandır...Muhakkak bilen biriyle git araç almaya yanlız gitme.

toyota corolla 1.33 istanbul şehir içinde mümkün değil 4-5-6 ortalamayı tutturamaz. şehir içi dışı ortalama 7-8 litre diye ortalıkta testler dolaşıyor. 1.4 polo benzinli 6-7 litreden fazla yakıyor. dizel arabalar 6 -7 ortalamayla geziyor en iyi ihtimal istanbulda.

gidip gecenin 4 ünde yollar bomboşken dolaşıyorsan bilemem tabi.

allah aşkına arabanızın değeri düşecek korkusuyla kimse arabasına böyle acayip yanıltıcı şeyler yazmasın bıktım artık.

bu mesaj benim degil aracından memnun olmayan birinden alıntı yapmıştım
      |
      |

İNTEL i7 3770 ZALMAN CNPS10X ASUS P8P67LE KINGSTON 16 GB 1600 MHZ MSI GAMING X GTX 1060 SAMSUNG 850 EVO , 750w 85 Highpower PSU

• Binbaşı
      1908 Mesaj
      05 Şubat 2018 10:44:44
      Nereye gitti bizim mahkemeci ?
      |
      |

LIVE TO RIDE RIDE TO LIVE
    • Yarbay
      5330 Mesaj
      16 Şubat 2018 02:05:28
      quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4ACEB015E

Birileri Er yada Geç mahkeme yolunda çok kötü bedel ödeyecek...Müşteriyi çekmeyen ssıfır otomobil ile yollarda maddi manevi mağdur etmek neymiş bunu hep birlikte göreceğiz!

Mahkeme devam ediyor galiba

|
      |

... Testinde ne varsa dışarıda o dökülür !..

• Binbaşı
      1580 Mesaj
      16 Mart 2018 15:57:34
      bende 1.4 benzinli var 1.33. ü denemiştim 2012 kasada araba ölü gelmişti. Velhasıl benim araç 2003 model 97 bg. 4-5 kışı tonla uzun yolculuk yaptım sollama rampa falan hiç sıkıntı çıkarmadı . Toyota artık pek cazip değil sıfır için diyorum dizelden vaz geçiyor falan filan tadı kalmadı

• Yarbay
      11658 Mesaj
      17 Mart 2018 11:35:54
      quote:

Orijinalden alıntı: okis

bende 1.4 benzinli var 1.33. ü denemiştim 2012 kasada araba ölü gelmişti. Velhasıl benim araç 2003 model 97 bg. 4-5 kışı tonla uzun yolculuk yaptım sollama rampa falan hiç sıkıntı çıkarmadı . Toyota artık pek cazip değil sıfır için diyorum dizelden vaz geçiyor falan filan tadı kalmadı

"2003 model 97 bg. (130 tork)

4-5 kişi, tonla uzun yolculuk yaptım sollama rampa falan hiç sıkıntı çıkarmadı"

.

Bu yoruma istinaden ;

100 bg, 128 torklu, yeni 1.33 Corolla da yaklaşık aynı performanstadır.

Tek fark Lastik ebatıdır.

1.6 Corolla da 205/55R16 kullanılıyorsa,

1.33 Corolla için 195/55R16 öneririm.

205 lastik ebatıyla kullanılmaya kalkılırsa tabi ölü gelir.

195 lastikle satılırsa, 15.000 lira farkla 1.6 yı nasıl satacak!

.

|
      |

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
      olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

• Binbaşı
      1046 Mesaj
      25 Eylül 2018 01:18:21
      Konu sahibi arkadaş nerede, davayı ne yaptı merak ediyorum doğrusu. Belki şöförlüğü iyi birinden ders alıp atmosferik benzinli arabayı baymamayı öğrenmiştir. Corolla 1.33 koltuğa yapıştırmaz ama her türlü gider.

|
      |

İntel i7 2700k // Asus P8Z68 Deluxe Gen3 // Gskill Ripjawsx 2x4 gb cl9 2133 mhz // MSI GTX 770 Twin Frozr // 120 gb Agility 3 // 500 gb 7200 Rpm Samsung // Cooler Master Haf 942 // Noctua NH-D14 // Samsung Writemaster Dwd-Rw // Asus 23" VX238T
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.