Şimdi Ara

2014'te SINAV SİSTEMİ NASIL OLACAK.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
11.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sene bazı problemler yüzünden sınava girmiyorum seneye nasıl bir sistem olacak ygs bitti ama sistem değişirse sıkıntı olacak gibi gözüküyor çoklu sınav sistemi 2014'te başlıyor diye haber okudum. Ne kadar doğrudur yardımcı olursanız sevinirim.

• 2013'ün aynısı. Son durum bu ama bunların işi belli olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi 4 sınav olacak 2014'te diye okudum eski milli eğitim bakanı trt habere röportaj vermiş eğer 4 tane olacaksa o zaman lys ygs karışık olacak en çok hangisinden puan çekersen o esas alınacakmış şaşırdım kaynak alacam şimdi mi alsam ne yapsam diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.kutsal

Şimdi 4 sınav olacak 2014'te diye okudum eski milli eğitim bakanı trt habere röportaj vermiş eğer 4 tane olacaksa o zaman lys ygs karışık olacak en çok hangisinden puan çekersen o esas alınacakmış şaşırdım kaynak alacam şimdi mi alsam ne yapsam diye düşünüyorum

Hocam tam olarak nerede okudunuz hatırlıyorsanız link koyabilir misiniz
    Benim okuduğum haberlerde 2014 sonu uygulanmaya başlanacak diyordu da

• http://www.trthaber.com/haber/egitim/coklu-sinav-sistemi-2014te-basliyor-36844.html

müfredat nasıl belirlenecek ona göre çalışma planı yapacaz ama başka adam akıllı bilgi bulamadım ne yazık ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.kutsal

http://www.trthaber.com/haber/egitim/coklu-sinav-sistemi-2014te-basliyor-36844.html

müfredat nasıl belirlenecek ona göre çalışma planı yapacaz ama başka adam akıllı bilgi bulamadım ne yazık ki

Hocam şimdi gelecek yıl bizim bu sistemle sınava girmemiz icin bu sistemin en geç 2013 sonunda uygulanmaya başlanması gerek benim anladığım çünkü bu 4 sınav arasında belli süreler olması gerekiyor ve en kötü ihtimalle bu yıl sonunda uygulanmaya baslanmasi gerekiyor ayarlamak icin sinav takvimini ama sınav takviminde yok
    Anlatamadım tam ama

• quote:

Orijinalden alıntı: AvisEverhard
    Hocam şimdi gelecek yıl bizim bu sistemle sınava girmemiz icin bu sistemin en geç 2013 sonunda uygulanmaya başlanması gerek benim anladığım çünkü bu 4 sınav arasında belli süreler olması gerekiyor ve en kötü ihtimalle bu yıl sonunda uygulanmaya baslanmasi gerekiyor ayarlamak icin sinav takvimini ama sınav takviminde yok
    Anlatamadım tam ama

anladım hocam işte son dakika golu atmazlar inşAllah ondan korkuyorum eğer böyle bir sistem gelirse gene razıyım ama başka bir sistem gelirse sıkıntı olur. en kötü ihtimal son sınavda güzel bir puan çekeriz ama tabi ilk 3 sınavda çektiğimiz notlar morelimizi bozup sinir hastası etmezse. iyi yanıda var kötü yanıda var inşallah müfredatta fazla oynama yapmazlar.

• 2015'te geleceği söyleniyor daha. Daha hiçbir şey belli değil. Müfredata takılmanız çok saçma, sen ne işlediysen ondan sorumlusun, yetkili de söyledi zaten herkes ne gördüyse ondan sorumlu olacak diye.
  • seneye normal ygs devam eder inş.
  • niye normal ygs diyorsunuz ki ? 5 ygs olsun hepsine rahat rahat girelim bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurulmac11

niye normal ygs diyorsunuz ki ? 5 ygs olsun hepsine rahat rahat girelim bence..

5 ygs olacak değil sistem ya benim anladığım 4 tane sınav olucak iste ygs+lys siz ygs oldugu sonucuna nasıl vardınız?
    Bir de 5 sınav olalım rahatça demişsiniz ama maalesef o sınavlardan çıkınca öyle rahat olunmuyor bir deneme bile kötü geçince insanlar kendini kötü hissediyor,umutsuzluk başlıyor bir de bunun gercek sınav icin 4 kere yaşandığını düşününce bence hic de rahat değil ayrıca isin maddi boyutunu karsilayamayip bu 4 sınavın hepsine giremeyecek insanlar var onlar icin de haksızlık bence.

• Universiler kendi sınavını yapicagiyla ilgili bı bilgi var mı ? Merkezi sınav devam mı edicek?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.