Şimdi Ara

2014 Ocak Dönemi MTV Kampanyaları (İlk Mesaj Güncel) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
457
Cevap
20
Favori
46.089
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar birşey soracağım. aracım 2010 model 1.5 dizel. bu ay ekonomik olarak zor geçti vergiyi ödeyemeyeceğim gibi. 2. taksitte toplam olarak ödesem ceza olarak ne kadar veririm.
  • Parafgününde MTV dahil değil diye biliyorum Temmuzdan beri.
  • Ben emlak vergisi ödemesinde parafgünümden faydalanmıştım Kasım ayında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • •Paraf Günüm Uygulamasına düzenli ödeme talimatları, vergi ödemeleri, sigorta ödemeleri ve Business kartlar ile yapılan işlemler dahil değildir.
    kaynak
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

BONUS İÇİN MTV'DE 3 TAKSİT.

http://www.bonus.com.tr/pages/kampanyalar-bonus-kampanyalar.aspx?campaignId=2313

ANCAK BENİM DİYECEĞİM ŞEKİLDE 4 TAKSİT YAPABİLECEKSİNİZ

http://www.garanti.com.tr/4taksit

Garanti Bankası Kredi Kartlarınızla 75 TL ve üzeri peşin alışverişlere 4 taksit fırsatı! Üstelik size özel ÜCRETSİZ!

Kampanyaya katılmak için bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuzdan harcama yapmadan önce ÜCRETSİZ yazıp 3340'a göndermeniz gerekmektedir. Kartın son 6 hanesinin yazılmasına gerek bulunmamaktadır.
    Mesaj ücretinden kurtulmak için 0 532 752 33 40 nolu telefona ÜCRETSİZ yazıp gönderin. Mesaj ücretide ödemezsiniz.

Normalde SMS ile bildirilen müşterilerimiz dahil diyor ama siz gönderin sıkıntı çıkmıyor.

O kampanyaya her ay katılıyorum zaten, yiyeceklerini zannetmem.
    Emekli maaşını Ziraat'ten alan annemden rica ettim kredi kartı alması için
    Hayırsız evlat

• quote:

Orijinalden alıntı: htepeli

•Paraf Günüm Uygulamasına düzenli ödeme talimatları, vergi ödemeleri, sigorta ödemeleri ve Business kartlar ile yapılan işlemler dahil değildir.
    kaynak

böyle yazıyor fakat benim de aracın sigorta ödemesinde parafgünüm indirimi geldi geçen ay.
  • ziraat bankası kartına 6 taksit.
  • xxlboy kullanıcısına yanıt
    Avrupada uygulanan sistemin ne olduğunu ve yaşın önemli olmadığını az çok biliyorum.
    Ayrıca ben öyle birşey "sandığımı" belirten bir ibare de kullanmadım.
    Siz mesajınızda eski araçlar diyerek bir genelleme yapmış gibi oldunuz, ben de bunun HER eski araç için geçerli olmayacağını örnekledim sadece
    quote:

bu da eski araçlar için vergi 2-3-4 katına çıkacak demek..

Umarım en kısa zamanda başlar TR'de de uygulanmaya da, ben de boşu boşuna fazla vergi vermekten kurtulurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganbaris

Avrupada uygulanan sistemin ne olduğunu ve yaşın önemli olmadığını az çok biliyorum.
    Ayrıca ben öyle birşey "sandığımı" belirten bir ibare de kullanmadım.
    Siz mesajınızda eski araçlar diyerek bir genelleme yapmış gibi oldunuz, ben de bunun HER eski araç için geçerli olmayacağını örnekledim sadece
    quote:

bu da eski araçlar için vergi 2-3-4 katına çıkacak demek..

Umarım en kısa zamanda başlar TR'de de uygulanmaya da, ben de boşu boşuna fazla vergi vermekten kurtulurum

hiç ümitlenme :)

sen aynı vergiyi vermeye devam edersin ama tek fark eski araçlar biraz daha fazla vermeye başlar

zaten bizim ülkemizdeki vergiler insaf ötesi ve devletin daha fazla gelire ihtiyacı olduğuna göre onlardan alıp sana vermeyecektir

ayrıca eski araç derken misal 5-6 yıllık araç eski kabul edilirse her 2-3 yılda bir araç değiştirebilecekmisin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mgorunmez85

quote:

Orijinalden alıntı: htepeli

•Paraf Günüm Uygulamasına düzenli ödeme talimatları, vergi ödemeleri, sigorta ödemeleri ve Business kartlar ile yapılan işlemler dahil değildir.
    kaynak

böyle yazıyor fakat benim de aracın sigorta ödemesinde parafgünüm indirimi geldi geçen ay.

Bunlar ne yaptığını kendileride bilmiyor?

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    birincisi; ben aracımı 21 sene oldu değiştirmedim

ikincisi; eski araç diye fazladan vergilendiremezler bu sistemde

üçüncüsü; benim aracım düşük CO salınımlı araçlardan %30 kadar daha az salıyor
  • "Bunlar" ne yaptığını biliyor da, sigortanın ne olduğu konusu biraz muammalı olmuş.
    Kastedilen "vergi" benzeri sigortalardan olan "SGK" ödemeleri...
    trafik ve kasko sigortaları dahil değil diye biliyorum. İşin mantığı da, düzenli ödeme, vergi, SGK ödemesi gibi ödemelerde bankanın bir kaç gün parayı kullanmak haricinde bir karı yoktur, bu nedenle bu tutarın %5'ini iade etmez. Ancak diğer ürünlerde banka iştiraki olmasını falan bir yana bırakın, hiç olmazsa bir "acente komisyonu" söz konusudur. POS harcamalarında da POS komisyonu vardır... gibi... yani geliri varken, o günkü gelirini seninle paylaşır. Ama aslında bu gelir hiç bir zaman %5'i de bulmaz... arada fazladan yansıtılan indirim de (30 TL ile sınırlı da olsa) "sadakat" programı kapsamında ödenen primdir diye düşünebilirsiniz en temelinden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganbaris -- 7 Ocak 2014; 18:27:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursatowen

yanlıs anladım hocam, vadesiz hesap var derken yani internet hesabın var sistemde kart çıkınca otamatik görüntülersin böylece kredi kartı eline geçmeden online olarak yatırırsın dedim.

Annem bugün başvuru yapmış Maximum kart için: "10 gün sonra gel şubeden teslim al" demişler.
    Bu arada kredi kartını internetten vergi ödemesşne açmak için başka işleme gerek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar2

arkadaşlar birşey soracağım. aracım 2010 model 1.5 dizel. bu ay ekonomik olarak zor geçti vergiyi ödeyemeyeceğim gibi. 2. taksitte toplam olarak ödesem ceza olarak ne kadar veririm.

322 lira zaten ,taksit yaptirsan 3-4 e boluyorlar en kotu, bu kadar mebla icin cezaya girilir mi ?
  • Şekerbonus ile gib.gov.tr den 3 taksitle ödeyenlere Ziebart MTV paketi 399TL. Ozonlama uygulaması da hediye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: kursatowen

yanlıs anladım hocam, vadesiz hesap var derken yani internet hesabın var sistemde kart çıkınca otamatik görüntülersin böylece kredi kartı eline geçmeden online olarak yatırırsın dedim.

Annem bugün başvuru yapmış Maximum kart için: "10 gün sonra gel şubeden teslim al" demişler.
    Bu arada kredi kartını internetten vergi ödemesşne açmak için başka işleme gerek var mı?

internet şubesinden takip et hocam cumaya kadar aktif edilir büyük ihtimalle olmadı pazartesi salı, sistemde görüntülediğinde ödemeni yaparsın :) ben hesap kesim tarihini bekliyorum ödeme yapmadım ama ekstra işlem gerektirmese gerek :)

• yine geçen yılki gibi ziraat maximum ile 6 taksit yaptıracaz gibi.
  • Hepsi rekabeti kaldirmis, bundan dolayi gene ceza yer bu bankalar hepsi ucte sabitlemis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denizbank rezilsin

• quote:

Orijinalden alıntı: doganbaris

birincisi; ben aracımı 21 sene oldu değiştirmedim

ikincisi; eski araç diye fazladan vergilendiremezler bu sistemde

üçüncüsü; benim aracım düşük CO salınımlı araçlardan %30 kadar daha az salıyor

tamam sana özel sıcak fırsat kıyağı olarak düşük vergi yazacağız :)
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.