Şimdi Ara

2014 NEW LG 50PB690V - LG60PB690V 3D Smart Full HD Plazma (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.158
Cevap
32
Favori
121.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Motta.

Merhabal bende bugun vatan computerdan 50pb690 modelini aldim yanindada ses sistemi hediye edildi yarin servis gelip kurulumu yapicak kurulum sirasinda ve sonrasinda en cok nelere dikkat etmeyelim acaba bu tv ye 37 ekran tuplu tvden gecis yapiyoruzda :)))

hayırlı olsun tv niz iyi günlerde kullanın... sn;albani den çok faydalı bilgiler alıyoruz... kıymetini bilmek lazım bu bilgilerin bence... önerilere gelince servis genelde canlı modda kurar gider tv yi siz eco mod kapalı olsun yine ama ışık renk contrast gibi ayarlarını yarı yada yarının biraz altı duruma göre biraz üstünde kullanmaya başlayın ve hiç bir ayarlarınıda ellemeyin stantard ayarda kalacak tv standart ayarda kurmalarını söyleyin ilk kurulumda eco canlı seçeneği var canlıda olacak sonra kurduktan sonra standart ayarda olacak tv ok. canlı kurdurmayın standart ayarda dediğim ayarları yapmanız yeterli orbiter seçeneğini seçsinler ve her zaman bunda çalışsın tv kısmen logo izini önlemek için ama garanti önlem değil... ama orbiterde olsun yani arada birde renk yıkaması yaparsınız ok dir... zamanla renkler oturacaktır zaten daha herkes yeni aldı tv yi zamanla bu bilgilerde tv lerimizin renkleride oturacaktır...
    ayrıca regülatörde plazma tv için olmazsa olmazlardan alsanız çok iyi edersiniz karar sizin çoğu led tv den çok daha iyi bir tv aldığınızdan emin olabilirsiniz...

• Acaba biz secemez miyiz bu eko mod olayini falan dostumm benimde kurdurmama az kaldi hayirlisi bakalim ya digiturkde abone olurum hd yayindan izlerim kanallari bide media player almaya gerek var mi bluray falan izlemek icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha tv yi yeni aldık ömür biçiyoruz:) ben bu tür şeyleri hiç düşünmeden aldım ya ben çok rhatım yada siz abartıyorsunuz bilemedim. kullanıp keyfine varmak lazım ne demişler nerde trak orda bırak :) bu tv lerde uzun süre gider gerçi bu paneli hangimiz 10 yıl üstü kullanacak ki en kötü 5 yıl sonra yazlığa götürürüm daha iyisini alırım..yazlıkta hyundai marka tüplü tv var hala gazeteden aldık 20 yıl oldu hala çalışıyo bozulsa patlasa da değiştirsem diye gözünün içine bakıyorum bu lg de öyle olacak 8-10 yılgötürsün yeter:)

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

quote:

Merhabal bende bugun vatan computerdan 50pb690 modelini aldim yanindada ses sistemi hediye edildi yarin servis gelip kurulumu yapicak kurulum sirasinda ve sonrasinda en cok nelere dikkat etmeyelim acaba bu tv ye 37 ekran tuplu tvden gecis yapiyoruzda :)))

hayırlı olsun tv niz iyi günlerde kullanın... sn;albani den çok faydalı bilgiler alıyoruz... kıymetini bilmek lazım bu bilgilerin bence... önerilere gelince servis genelde canlı modda kurar gider tv yi siz eco mod kapalı olsun yine ama ışık renk contrast gibi ayarlarını yarı yada yarının biraz altı duruma göre biraz üstünde kullanmaya başlayın ve hiç bir ayarlarınıda ellemeyin stantard ayarda kalacak tv standart ayarda kurmalarını söyleyin ilk kurulumda eco canlı seçeneği var canlıda olacak sonra kurduktan sonra standart ayarda olacak tv ok. canlı kurdurmayın standart ayarda dediğim ayarları yapmanız yeterli orbiter seçeneğini seçsinler ve her zaman bunda çalışsın tv kısmen logo izini önlemek için ama garanti önlem değil... ama orbiterde olsun yani arada birde renk yıkaması yaparsınız ok dir... zamanla renkler oturacaktır zaten daha herkes yeni aldı tv yi zamanla bu bilgilerde tv lerimizin renkleride oturacaktır...
    ayrıca regülatörde plazma tv için olmazsa olmazlardan alsanız çok iyi edersiniz karar sizin çoğu led tv den çok daha iyi bir tv aldığınızdan emin olabilirsiniz...

Hocam cok tesekkur ederim ilgilendiginiz icin o zaman urun geldigi zaman standart modda kullaniyorum isik constrast ayarlarini servisin ayarladigiyla yari yariya dusuruyorum hocam regulator dedigimiz sey kutu seklinde buyuk voltaji duzenleyen birseymi bizim evin girisinde takilir ve calisiyor yoksa ayrica birsey midir

• Motta. M kullanıcısına yanıt
    Aynen görüntüde öyle yapin TV ilk zamanlar karanlık vs gelebilir normaldir de ayarlarini kisiyorsunuz... Sanirim siz ctr den geçiyorsunuz çok bir fark anlamazsiniz... Gündüz çok izlenemez ise çok az arttirabilirsiniz bu ileride size çok iyi görüntü olarak gelecektir... Bende size dediğim şekilde kendi ortamina gore gece gündüz optimum düzeyde ayarladim... Şu an gayet güzel günün her saatinde on numara görüntü veriyor daha da görüntünün oturmasina zaman var tabi... Evet regülatör küçük kutu voltaj duzenliyici ama sizin ana girişde varmiş belki gerek olmayabilir bilemiyorum... TV kutusunda beraberinde gelen küçük klipsli kılavuzunda parazit giderici denmiş klipsler var onun bir tanesini TV nin power kablosuna harici bağladiginiz kablolara vs bağlayabilirsiniz hiç faydasi yoksa bile kablolari iyi topluyor:))) kolay gelsin...

• yuxeses kullanıcısına yanıt
    Hocam o klipsler bende de var ne bunlar diyordum gerçekten bir işe yarar mı? Servis taktımı bilmiyorum

Mesela ben şöyle yaptım. Gündüz için kendime en uygun renkleri ayarladım rahat görüntü açısından akşam olduğunda ise güç tasarrufundan ortayı seçiyorum rahat oluyor ikide bir ayarla uğraşıyorum :)

• Arkadaşlar bu fabrika ayarlarına geri dön kısmı tv nin ilk geldiği ayarları mi getiriyor ? Kanal listeleri bozuluyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Aynen görüntüde öyle yapin TV ilk zamanlar karanlık vs gelebilir normaldir de ayarlarini kisiyorsunuz... Sanirim siz ctr den geçiyorsunuz çok bir fark anlamazsiniz... Gündüz çok izlenemez ise çok az arttirabilirsiniz bu ileride size çok iyi görüntü olarak gelecektir... Bende size dediğim şekilde kendi ortamina gore gece gündüz optimum düzeyde ayarladim... Şu an gayet güzel günün her saatinde on numara görüntü veriyor daha da görüntünün oturmasina zaman var tabi... Evet regülatör küçük kutu voltaj duzenliyici ama sizin ana girişde varmiş belki gerek olmayabilir bilemiyorum... TV kutusunda beraberinde gelen küçük klipsli kılavuzunda parazit giderici denmiş klipsler var onun bir tanesini TV nin power kablosuna harici bağladiginiz kablolara vs bağlayabilirsiniz hiç faydasi yoksa bile kablolari iyi topluyor:))) kolay gelsin...

Cok tesekkurler hocam televizyon biraz once kuruldu servis ecele yetiyormus gibi kurdu gitti ilginc insanlar canak bagli degildi suanda teledunya uydu alicimiz vardi onu baglattik birde hdmiden bagli degil o diger kalin dikdortgen kablodan bagli goruntu kalitesini cok etkilermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motta. -- 30 Haziran 2014; 11:05:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

Arkadaşlar bu fabrika ayarlarına geri dön kısmı tv nin ilk geldiği ayarları mi getiriyor ? Kanal listeleri bozuluyor mu ?

Aynen öyle dahili receiverın kanal listesi dahil tüm ayarlar ilk aldığın güne dönüyor
  • Siz hangi parlaklıkta kullanıyorsunuz ? Ben mağaza moduna alıp normal moda aldığımda kendi ayarlarım bozulmuştu uygun bişey bulmam lazım

• ilginçtir wirelessa bağlanamıyorum görüyor bağlan diyorum ağa bağlanılıyor diyor sonra tekrar geri atıyor mac korumalı şifre koruması yok mac adresinin kaydınıda yaptı ama durum aynı buna benzer sorun yaşayan oldumu acaba
  • quote:

ilginçtir wirelessa bağlanamıyorum görüyor bağlan diyorum ağa bağlanılıyor diyor sonra tekrar geri atıyor mac korumalı şifre koruması yok mac adresinin kaydınıda yaptı ama durum aynı buna benzer sorun yaşayan oldumu acaba

cep tel internetinden dene aynı sorunu yapmıyorsa modem ayarları ile alakalıdır

• Beyler "klips" dediğiniz nedir yaw,yoksa siz kablo toplayıcı plastik parçadanmı bahsediyorsunuz yoksa??

PDP panellerden Ferrite-core(parazit/sinyal/elektriksel atlama v.s için) bir veya iki adet bobin çıkar! ortadan ikiye ayrılır klips şeklinde
    güç kablosunun üzerine geçirilir şu şekilde;

1 adeti güç kablosunun prize en yakın baş kısmına doğru takılır
    1 adeti de aynı kablonun panele giren(arka kapağın olduğu yerde)en yakın kısmına takıyorsunuz

1 adet çıkmışsa prize yakın olan yere takın!

Not;bazı seriler de bunlar çıkıyor!! normal de her PDP panelden çıkması gerekiyor!

örneğin kablo uzunsa o zaman bir tur attırarak da takabilirsiniz!

bu ferrite ler aynı zaman da "ethernet" kablosunu da takılabilir(1 veya 2 adet)

++

Kuruluma gelenler bunları ya bilmez ya da uğraşmazlar hatta bir keresin de,Pany başlığından birisi kurulum yaptırmış,sonra 2 adet bobini görünce,sormuş adamlara,bu ne işe yarar diye
    adam da ...abi ver çocuğa oynasın.... demiş

ülen şu memlekette ne panel hikayeleri oluyor,akıllara zarar

++

Çoğu paneller de "FACTORY RESET" ile beraber bir de "RESET" vardır

A-Factory;paneli default fabrika ayarlarına getiriyor(çok büyük çoğunlukla böyledir ve uyarı verir!)
    B-Reset;ise sizin "settings" leri sıfırlar;default yapar(ancak bazı ayarlar sıfırlanmaz!tek tek bakarsınız bunlara)

++

Shop MODE kesinlikle kullanmayın;zaten o konumda veya Game ile Dynamic mode larda tüm değerler YALNIŞTIR!

Shop mode adı üstünde; "malı gazlama" konumudur yaw

Bu şekilde PDP panel kullanmaz beyler,bu meretin özel kullanım durumu vardır LCD ler gibi değildir!! daha önce de yazdım bu meret performansını
    gece zifiri karanlık da ortaya çıkarır veya tamamen karartılmış bir ortam da v.s PFP ler Yarasa gibi ışığı hiç mi hiç sevmezler

Neredeyse çoğu insan,LCD lerden veya LCD Monitörlerden ve Notebook v.s gibi aşırı canlı/vivid+yüksek parlaklıklı panellerden PDP geliyorlar....
    gözler PDP ye haliyle alışamıyor halbuki doğru "renk üretimi" PDP lerdedir dolayısıyla PDP lere geçiş veya alışmak zor oluyor veya hiç olmuyor v.s

Bu arada 2011 den sonra gerifler PDP lerin biraz kimliklerini de bozdular şöyleki;insanlar aşırı parlak vivid renk sistemini sevdiği için,matrix önüne konan(katman)
    filtering de yapan eleman ile SW den ayarları buna göre set edip PDP leri gündüz ortamında daha izlenir hale getirdiler,ancak parlak katmanlar bu arada yansıma
    sorunu ortaya çıkarıyor v.s bu sistem bir PDP panel tekniğine "aykırıdır" ama herifler buna bakmıyorki ayrıca insanlarda illa canlı-kanlı resim istiyorlar,doğru resme
    bakan yok gibi

Bu bağlam da Samy PDP ler çok iyi(HiEnd serileri tabiki) özellikle F85x bu konuda çok güzel bir panel,ne LCD ne de PDP;herifler ortaya karışık halde getirmişler paneli
    fiyatı da yüksek ama Pany ye çok ciddi alternatifdir bu panel,bu arada SAmy lerin LCD leri kalite ve sorunlar anlamında dökülür ama heriflerin PDP leri bu anlam da çok çok iyidir!
    benim sürekli Pany PDP sorunlarından başım ağrır ama,Samy PDP lerden hiç başım ağrımaz!

++

>BIP sürecini çok hızlı geçin>>>min 12/14saat/gün hesabıyla(aslında çok daha fazla saat/gün kullanılmalıdır)

>bazılarınızın panelleri "retention" oluşumlarına çok daha fazla "yatkındır"(aynı seri/ebat/model olsa bile bu farklılık vardır;her marka da aynen böyledir)
    dolayısıyla üreticinin de uyarası ile 1 saat max.izleyin aynı kanalı!!(işin bu süresi garanti değildir ama örneğin bir kananl da 10dk.kalınır ve iz olur;geçici(veya kalıcı hale de gelebilir
    veya sonra azalır ama tertemiz olmayabilir!)

>yazın aşırı nemli+sıcak bölgeler de 2/3 saat de bir paneli kapatın,soğusun! daha önce de uyarmıştım,şayet aşırı sıcak durumlar da PWB önlem olarak kendisini kapatır ve bir süre
    panel açılmaz,böyle bir durum olursa aynen 30/60dk. kadar bekleyin ltf!

>Panelin MB bölgesi çok daha fazla ısınır,bazı arkadaşlar bunu soruyor ama yazın da etkisiyle bu ısınma fiziki olarak haliyle çok daha fazla olacaktır!
    "dandik malzeme faktörü" burada yine söz konusudur ama tüm marka paneller yaklaşık böyledir! özel elemanlar/devreler/componentler v.s var ama bunlar kullanılmaz tabiki bu panellerde!
    PWB de aşırı ısınır bu arada

++

BIP süreci içinde ayrıca Cinema ile Prof.1/2 mode larını ellemeyin aynen kalsın!

• beyler net üzerinden direki film izle sitelerinden tam ekran film izleyen deneyen varmı merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: axn6

quote:

ilginçtir wirelessa bağlanamıyorum görüyor bağlan diyorum ağa bağlanılıyor diyor sonra tekrar geri atıyor mac korumalı şifre koruması yok mac adresinin kaydınıda yaptı ama durum aynı buna benzer sorun yaşayan oldumu acaba

cep tel internetinden dene aynı sorunu yapmıyorsa modem ayarları ile alakalıdır

telefondanda denedim hocam aynı sorun yani modemde bir problem yok tv'de bir sıkıntı var herşeyi denedim nasıl çözücem hiçbir fikrim yok cihaz duvara montelendi kablolu bağlantıda yapamıyorum şuan evde tekim teledünyanın cihazına bağladım kabloluyo onuda televizyon görmüyor teledünya görüyor

• modemi ve tvyi ayrı ayrı kapatıp açarak tekrar deneyebilirsiniz. ilk kurulumda servis elemanı baya zorlanmıştı. görüyor ama bağlanmıyordu. kapat aç yaparak hallettik. bazen başka cihazlarla da bu sorunu yaşıyor tv. tabletten görüntü aktarırken bağlanıp atıyordu kapatıp açtım düzeldi (hem tableti yeniden başlattım hem tvyi).
  • quote:

Orijinalden alıntı: memetboss

modemi ve tvyi ayrı ayrı kapatıp açarak tekrar deneyebilirsiniz. ilk kurulumda servis elemanı baya zorlanmıştı. görüyor ama bağlanmıyordu. kapat aç yaparak hallettik. bazen başka cihazlarla da bu sorunu yaşıyor tv. tabletten görüntü aktarırken bağlanıp atıyordu kapatıp açtım düzeldi (hem tableti yeniden başlattım hem tvyi).

hocam hepsini denedim malesef kabloluyu bağladım zarzor güncelleme yaptım belki düzelir diye ama durum aynı yapıcak birşeyde kalmadı daha
    Etkiler mümkün oldukça hd yayin ve normal olarak HDMI kablodan görüntü vermek gerekir panellere ki TV nin tadi ciksin imkaniniz varsa teledunya hd ye geçin hd kanallarda ki ve genel olarak SD de hd de farki göreceksiniz...

• albani kullanıcısına yanıt
    Sn;albani

Benim elimde bolca vardi bu klipslerden evde ve plazma da bulduğum her kablolara taktim her kablonun basina sonuna bazilarini toparlamak icin vs... TV nin klavuzunda statik parazit giderici falan da yaziyordu ayrıca kablolarida iyi topluyor lg de 4 tane irili ufakli çikiyor tam sayisindan emin değilim ama birden fazla cikiyor... ama teknik olarak faydasi varmi bilmiyorum...

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.