Şimdi Ara

2014 NEW LG 50PB690V - LG60PB690V 3D Smart Full HD Plazma (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.158
Cevap
32
Favori
121.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dahili receiver ile yanik olma olasiligina çok az deniliyor bence ara ara denemelisiniz yinede siz bilirsiniz... Güncelleme ne zaman gelir pb ye bilgisi olan varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu TV ve genelde plazma TV lerde hz durumu nasil oluyor acaba bilgisi olan varmi? Misal led TV ler gibi belli bir hz sonrasi yazilim ilemi vs???kisaca plazma TV lerde hz durumu nasil oluyor? ve bu TV gerçek 600hz mi yazilim ilemi kafama takildi

• ßyİsMaİLCaN ß kullanıcısına yanıt
    Ben oyun modunu kullanıyorum, spor moduna bir türlü ısınamadım çok parlak geliyor, en fazla 15 dakika dayanabildim. TV'yi yaklaşık bir haftadır oyun modu + orbiter şeklinde kullanıyorum şu ana kadar geçici iz bile oluşmadı.
  • yuxeses kullanıcısına yanıt
    Gerçek hız 100hz veya 200hz muhtemelen, gerisi yazılımsaldır.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Sanırım ek koruma özelliği falan oluyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßyİsMaİLCaN -- 26 Haziran 2014; 9:08:55 >
    Andy1 hocamıza göre (nur içinde yatsın) ek koruma oluyor ve ben her zaman onun yazdıklarına güvenmişimdir.
  • Arkadaşlar bu gün can sıkıci bir olay farkettim tabiki tahmin ettiğiniz şey logo izi aslinda yanik diyemem yanigi çok iyi biliyorum her zaman kabak gibi gözükür belli olur... Ve bir daha ne yapsanizda geçmez... Cartoon network un logosu kalmiş ekranda çocukların işi... aslinda o kadar forumda önlem önerdim tavsiyelerde bulundum benim başimada geldi tabi hemen TV aldim alali tam gaz kullaniyordum ya hani bisey olmaz ayağina sabahki korku yetti valla hemen 30dk renk yimasi yaptim sonra kapattim TV yi 10 dk çektim fişten sonra açtim çok azalmişti logo izi ama vardi hala dedim kaldi iz yapacak bisey yok buraya kadarmiş öyle calisir vaziyette biraktim TV yi 1 saat sonra yanina gittim aha izden eser yok çok sevindim yaa ama iyi ders oldu bana her ne kadar uzman ve oyun modlarini sevmesemde onlarda kullanacam geri kalan önlemlerin zaten hep var dikkatli olmak lazim...

• Zebza kullanıcısına yanıt
    hocam sabahki korkudan sonra uzman bir uzman iki yada direk oyun modunamı almalıyım tv yi? zamanla gözüm onlarada alışır yapacak bir şey yok... nedense sevmiyorum onların görüntü ayarlarını biraz sepya tipi bir görüntü gibi geliyor bana tabiki tercih meselesi... canlı ve keskin görüntüyü daha çok sevdiğimden standart ayara alt ayar çekerek izliyorum... ve istediğim görüntüyü alıyorum herkesin önerdiği bir ayar var ama sizin nedir birde onu deneyim...

hz konusuna gelinde; o dediğiniz led-lcd tv ler için geçerli değilmiydi? yanlışım var ise düzeltin araştırdım ama bir veriye ulaşamadım hz konusu plazmalarda nasıl acaba? bir farkı vardır diye düşünüyorum misal ekran tepkime süresi "ms" led tv lere görü çok iyi renk doğallığı kontrastı vs vs çok iyi bir çok led tv lere göre avantajları var defalarca söyledik söylendi... tabiki dez avantlajları da var kusursuz değiller hangi panel kusursuz ki... ama hz konusu gözümden kaçtı ise kusura bakmayın ama daha açarak teknik olarak plazma vs led-lcd de ki hz durumu nasıl acaba paylaşacak arkadaş varmı? misal panasonic st serisi 2500 hz
    illaki o akadar hz olamaz belli bir sonrası yazılım ile olduğu aşıkar... şimdi led-lcd lerde bildiğim kadarı ile panel max 200hz e çıkabiliyor ve piyasada şu an 1000hz lanse edilen tv ler var bunların gerçekte 200hz olduğunu biliyoruz...
    şimdi bizim tv 600hz acaba kaçı gerçek hz de sonrası yazılım ile 600hz bilmek istiyorum...

saygılar...

Aşırı parlak görüntüyü sevmediğimden oyun modu bana ideal geliyor, eminim zamanla sizde alışırsınız. Hız konusunda sadece tahmin yürüttüm, daha evvel araştırdığımda herhangi bir bilgiye rastlamadım sadece bir yabancı sitede gerçek hız için 60hz ve 120hz rakamları telaffuz edilmişti 600hz için ise "subfield drive" olarak bahsediliyordu ama tam olarak neden bahsettiğini anlayamadım.
  • Arkadaşlar ben bu tv yi almayi düşünüyorum , önerir misiniz? Baştan sona okudum ama logo olayini çözemedim. Yani bu olay basimiza gelirse tv çöp mu? Önlemek için neler yapilabilir? Ben digiturk ve ps4 icin alıyorum hata mi yaparim?

• 654three2 kullanıcısına yanıt
    Başına gelirse renk yıkama var yapınca geçiyor bana 1 kere oldu öz 5 dk yıkarım geçti tavsiye ederim ama sürekli aynı kanal açık kalacak ise tv led al kafan rahat olur

Hocam üst mesajda konuştuk sanırım oyun-spor moduna alınca ek bir koruma sağlıyor tv. Fakat burada parlaklığı kendi isteğimize göre ayarlasak bir sorun olur mu acaba sd yayında çok parlak iyi olmuyor

• 654three2 kullanıcısına yanıt
    Daha çok yeni kullanmaya başladım ama gönül rahatlı ile piyasadaki 2.000 - 3.000 TL'lik LED TV'lerden kat kat iyidir diyebilirim, üst segment LED TV'ye 5.000 TL ve üzeri para verebiliyorsanız işin rengi değişir tabi ki . Logo yanığı engellemek ise bizim elimizde alttaki linkte yanık nasıl oluşur ve nasıl engellenir yazıyor, okuduğunuzda iyi kötü fikir sahibi olursunuz .

http://www.anlayanbiri.com/plasma-televizyonrodaj-suresi-onemlimi-ilk-kullanim-nedir-detay-ve-inceleme

Linkteki ayarları bir deneyin isterseniz.

http://www.anlayanbiri.com/lg-60ph6700-plazma-tvkalibrasyon-ayarlari-107
  • biraz da bu paneli alacak olanlara
    f/p fiyatlı ürün linki versek
    mesela bana..
  • bu tv lerin ömrünü 5-6 sene gibi telafuz edenler oldu. bu konu içindede ömrü ledlerden daha uzun diyenler var sanırım. doğrusunu bilen vardır umarım....
  • Pusuya yatıp beklemeniz gerekiyor. Kampanya yapıp 1.699 TL'ye indirenler oluyor, kart puan +avantajix indirimi ilave olursa 1.550 TL civarı bir rakama satın alabilirsiniz.
  • Beyler Samsung 48'' 6470 ile arasındaki farkları yazabilecek olan var mı? Samsung tvyi almaya kararlıydım ancak konuyu görünce acaba dedim. Elimde uydunet var hdmi ile kullanacağım logo yanığı filan olur gibi bir anlam çıkardım konudaki yazılardan doğru mu anlamışım? Ayrıca Mediamarkt'ta baktığımda ekranı epey bir parlıyordu diğer ledlere göre.

İyi kötü yönlerini yazabilecek bir arkadaş olursa çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Beyler Samsung 48'' 6470 ile arasındaki farkları yazabilecek olan var mı? Samsung tvyi almaya kararlıydım ancak konuyu görünce acaba dedim. Elimde uydunet var hdmi ile kullanacağım logo yanığı filan olur gibi bir anlam çıkardım konudaki yazılardan doğru mu anlamışım? Ayrıca Mediamarkt'ta baktığımda ekranı epey bir parlıyordu diğer ledlere göre.

bahsenttiğiniz modelmi bilmiyorum ama samsungun 48'' modelini bendee alacaktım hemenm hemen aynı fiyatlar ama dahili uydu alıcısı olmaması ve ekranın daha küçük olması yüzünden almadım..dahilili uydu alıcısı olanlarda logo izi daha az aoluyor ne en kötü hd uydu alıcısı 100 tl birde orijinal olmıcak iyi birsey alayım logo izi sorunu az olsun desek logo yanıoğı olmasın diye 150-200 vereceksin en az..

• quote:

Orijinalden alıntı: axn6

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Beyler Samsung 48'' 6470 ile arasındaki farkları yazabilecek olan var mı? Samsung tvyi almaya kararlıydım ancak konuyu görünce acaba dedim. Elimde uydunet var hdmi ile kullanacağım logo yanığı filan olur gibi bir anlam çıkardım konudaki yazılardan doğru mu anlamışım? Ayrıca Mediamarkt'ta baktığımda ekranı epey bir parlıyordu diğer ledlere göre.

bahsenttiğiniz modelmi bilmiyorum ama samsungun 48'' modelini bendee alacaktım hemenm hemen aynı fiyatlar ama dahili uydu alıcısı olmaması ve ekranın daha küçük olması yüzünden almadım..dahilili uydu alıcısı olanlarda logo izi daha az aoluyor ne en kötü hd uydu alıcısı 100 tl birde orijinal olmıcak iyi birsey alayım logo izi sorunu az olsun desek logo yanıoğı olmasın diye 150-200 vereceksin en az..

Dostum ne demek istediğini tam anlayamadım. Benim dediğim model 2400 civarı. Bu plazma tvyi 1600'e filan alabiliyorsun şuan. Arada epey bir fark var yani. O yüzden şüpheye düştüm zaten.

Dahili uydu alıcı var 6470 modelinde. Bende teledünyanın normal uydu alıcısı var o yüzden modül almam gerekecek. Modül alındığında da iyi performans vermiyormuş teledünyada. O yüzden hdmi ile bağlamayı düşünüyorum.

Hani arada pek fark yok ise LG'yi almak mantıklı ancak, ileride bana sorun çıkaracak ise tercih etmem malum bir kere alıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.