Şimdi Ara

2014 Model - BMW 520 mi MERCEDES E180 mi AUDI A6 2.0 mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
7.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İkinci el satanlar da ucuza vermiyorki. 2 yaşında araçlar 150,170 istioyorlar. Sıfır parası yani nerdeyse.
  • vedaton kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.Merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilmişsinizdir umarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdogan44

Rica ederim.Merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilmişsinizdir umarım.

Bir fikir verdi tabi ama nesnellikten uzak bir test olmuş. Deseydiki motor çalışma anında kaput yanında şu kadar desibel ses var. İçeri girip kapıyı camları kapatıp tekrar ölçüp şu kadar desibel ses var o zaman gerçekliğe dayanırdı. Her iki araçta da bunu yapıp sonra Şu araba daha iyi izolasyona sahip o vakit yoruma kapalı bir sonuç değerlendirmesi olurdur. Şimdi sadece kişisel algıya dayalı bir değerlendirme olmuş.
  • otoparkın e180 incelemesini izleyin aklınızda soru işareti kalmaz
  • Ben olsam mercedesi alirdim bindimde kullandimda gayet guzel konforda performansda cok iyi

Birde ben olsam demisken siyah alirdim birde 2 numara cam filmi off surme de yaninda yat icide harika konforlu hayirli olsun simdiden

Not;bmw nin o modeline hic binmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deorro4

Ben olsam mercedesi alirdim bindimde kullandimda gayet guzel konforda performansda cok iyi

Birde ben olsam demisken siyah alirdim birde 2 numara cam filmi off surme de yaninda yat icide harika konforlu hayirli olsun simdiden

Bindiginiz Mercedes 1.6 motor E serisimiydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: vedaton

quote:

Orijinalden alıntı: Deorro4

Ben olsam mercedesi alirdim bindimde kullandimda gayet guzel konforda performansda cok iyi

Bindiginiz Mercedes 1.6 motor E serisimiydi?

Evet

• 520 alabilirsiniz ki bence m paket bir 320d tavsiye edilir

• Volvo S80 var iken niye başka araba ararsınız ki ?
  • E180 , 520i ' yi ezermişş.

Bu karşılaştırmada bırakın ezmeyi E180 performans, yakıt, konfor olarak bile 520'nin gerisindedir. Hadi konfor göreceli bir kavram diyelim . Testlerin çoğunda 520i'nin daha konforlu olduğu söyleniyor. Bunun en basit nedeni E180'nin motoru daha cansız bu da daha gürültülü çalışma demek. Ayrıca iç mekan , göstergeler konusunda da 520i önde.

@vedaton hocam en iyisi daha önce de söylediğim gibi 2 aracı da test etmeniz. Buradan ne kadar yazılsa da boş. Çünkü araçların içine bindiğinizde hissettikleriniz önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manass- -- 27 Ağustos 2014; 20:09:35 >
  • Merso al Merso Merso
  • Biraz klasik olacak ama konsfor istiosan mercedesten şaşmamalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: manufaruk

Volvo S80 var iken niye başka araba ararsınız ki ?

Volvo hakkındaki düşüncelerimi daha önce belirtmiştim. Elbette gayet güzel araç, motor, güvenlik iyi, konforlu fakat 2.eli çok zayıf, çok hızlı değer kaybediyor ve BMW Mercedes kadar üst düzey bir araba değil. Üstelik servis, yedek parça, satış sonrası hizmet kalitesi "kullanıcılara göre" berbatmış.

O nedenle Volvo düşünmüyorum. Haa, öyle kelepire düşer o zaman bakarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttyahoss

520 alabilirsiniz ki bence m paket bir 320d tavsiye edilir

Konfor manasında bir kullanım tecrübeniz oldumu? Paylaşırmısınız?
  • Manass- kullanıcısına yanıt
    Testlerde 520 nin E 180 den daha konforlu olduğunu yazmışlar lakin ben bu değerlendirmeyi göreceli buluyorum ve teknik verilere (dışarıdaki ve kabin içindeki rolantide ve seyir halinde ses şiddeti ölçümü gibi veya rotlarda kofor arttırcı bağlantı nokta sayısı gibi, motor kulaklarında özel amortisör gibi vs vs) dayanmadığı için mesnetsiz buluyorum. Adam koltuğa oturmuş bu daha rahat diyor. Neye göre? Kıstas ne? Sürüş pozisyonu mu? Sürüş ergonomisi açısından mı? vs vs yani test dediğin şey öyle koltuğa oturup aaa bu daha rahatmış ile olmaz. Biz ona kullanıcı deneyimi diyoruz ve bu deneyim kişinin beklentilerine göre değişir.

Bir de forumda Polo ile, jetta ile Audiyi karşılaştıranları bile gördüm. Anlayın yani ne kadar kişisel birşey bu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: musbab1907

Biraz klasik olacak ama konsfor istiosan mercedesten şaşmamalısın

Elbette Mercedes kullanıcılarının genel kanısı bu yönde fakat arkadaşımda C200 var. Passattan inip ona bindiğimde, tekrar passata bindiğimde çok net söyleyebilirim ki Passat 3 kere daha rahat C serisinden. Benim gibi konforuna düşkün biri için Mercedes A,B,C serisi seçenek bile değil. Yani HERZAMAN Mercedes değil. Modeline göre :) Gider yeni passat alırım daha iyi.

Bence konfor açısından Mercedes E serisi ve sonrasından başlıyor.

Burada asıl merak ettiğim şey BMW 520i mi Mercedes E 180 mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedaton -- 28 Ağustos 2014; 10:28:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: creepi

Merso al Merso Merso

Tecrübenizi paylaşırmısınız?
  • Manass- kullanıcısına yanıt
    İşe gelirken aracımı başka seçeneğim olmadığı için aylık abone olarak 5 yıldızlı bir otelin otoparkına bırakıyorum. Onların eline hergün yüzlerce üst segment araç geliyor. Bu sabah otoparkataki arkadaşlara sordum. BMW 520 mi E 180 mi diye.

Kısa mesafe olsada bir fikirleri olduğunu düşündüm. Üç kişi de aynı şeyi söyledi. Konfor ve sağlamlık açısından Mercedes E serisi BMW den çok üstün dediler. Nedenini sordum. Bize günde 30-35 tane (abone muhtemelen) BMW ve MErcedes gelir. Bunların 10 tanesi yeni kasa BMW 5 serisinden. Sadece 3 tanesinin ön takımından ses gelmiyor. Bunlara (BMW) sıfır ikende bindik her ay daha çok kütür kütür ediyor. Çabuk eskiyorlar. Tabi sahibi arabayı nerde kullanıyor bilmiyoruz :) dediler.

BMW 520 MER E serisi ve Auidi A6 için hangisi daha rahat diye sıralama sorduğumda 1- Mercedes E serisi 2- Audi A6 3- BMW 5 srisisi dediler.

Tabi onların fikirleri otopark içindeki azıcık ve kısa mesafe sürüşlere dayalı.

• Hocam konforun göreceli olduğunu önceki mesajlarımda da bahsetmiştim. Mesela performans da benim için konfor unsurudur neden derseniz altımdaki araç bastığımda gitmeyecekse ben o araçtan hayatta keyif almam sürüşü istediği kadar rahat olsun , motor zorlanıp da performans ortaya koyamayınca rahatsız oluyorum:) Tabiki bu benim için böyle . Bir de ben kıyaslama yaparken genel olarak 5 serisi veya E serisi için değil 520i ve E180 için yaptım. Kimisi E180 kullanır beğenmez kimisi 520i kullanıp rahatsız bulur otomobillerden alınan keyif göreceli bu konuda hemfikiriz zaten.
    Daha önceki mesajımda da söylediğim gibi 2 araca da binersiniz, bindiğinizde hissettiklerinize göre de kararı verirsiniz.
    İkisi de güzel araç. Birbirlerine üstün oldukları taraflar var . Biri diğerini ''ezemez'' kısaca

• quote:

Orijinalden alıntı: Manass-

Hocam konforun göreceli olduğunu önceki mesajlarımda da bahsetmiştim. Mesela performans da benim için konfor unsurudur neden derseniz altımdaki araç bastığımda gitmeyecekse ben o araçtan hayatta keyif almam sürüşü istediği kadar rahat olsun , motor zorlanıp da performans ortaya koyamayınca rahatsız oluyorum:) Tabiki bu benim için böyle . Bir de ben kıyaslama yaparken genel olarak 5 serisi veya E serisi için değil 520i ve E180 için yaptım. Kimisi E180 kullanır beğenmez kimisi 520i kullanıp rahatsız bulur otomobillerden alınan keyif göreceli bu konuda hemfikiriz zaten.
    Daha önceki mesajımda da söylediğim gibi 2 araca da binersiniz, bindiğinizde hissettiklerinize göre de kararı verirsiniz.
    İkisi de güzel araç. Birbirlerine üstün oldukları taraflar var . Biri diğerini ''ezemez'' kısaca

Bende konuya biri diğerini ezer şeklinde yaklaşmıyorum. Lakin birbirlerine olan üstünlüklerini açıkça Kullanıcı deneyimi ve nesnel test sonuçlarına göre öğrenip benim tercih ettiğim ve önem verdiğim hangisinden var ise onu satın almayı planlıyorum.

Öte yandan karşılaştırmayı tam olarak 520i veya E180 arasında yapıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedaton -- 29 Ağustos 2014; 9:57:29 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.