Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (747. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 745746747748749
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KASOS

Sevgili donanimhaber yazarlari ve c-classe sahipleri sizlere bi sorum var. Surekli gel gitlerden oturu karar veremiyorum. En az 3 yil binecegim bir arac ariyorum. İnsigniadir, w204 tur, 2.0 tdi eski kasa a4 tur cok dusundum. W204 u dusunmemin sebebi (amg disi paketler) w205 e gore daha konforlu oldugu soylentisi. Siz olsaniz ne yapardiniz?

Not: W205 benzinli fascination donanim olur sadece.

W205 fascination konfor konusunda pamuk değil ama pek de üzmez. Keskin çukurlar hariç iyi, hatta bazı yerlerde mutlu edecek kadar iyi ama bazı yerlerde kötü, değişken yani. Ama ortalamada sürekli takır tukur üzecek kadar değil, ortalamada iyi. AMG daha çok şikayetçi bu konuda. (Bendeki w205 fasc)
    W204'ün konfor daha iyi deniyor doğru, ben kullanmadım çok.
    Not:
    Almancası: Klasse
    İngilizcesi: Class
    Classe yok :)
    Hayırlı olsun şimdiden...

• quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

Sevgili donanimhaber yazarlari ve c-classe sahipleri sizlere bi sorum var. Surekli gel gitlerden oturu karar veremiyorum. En az 3 yil binecegim bir arac ariyorum. İnsigniadir, w204 tur, 2.0 tdi eski kasa a4 tur cok dusundum. W204 u dusunmemin sebebi (amg disi paketler) w205 e gore daha konforlu oldugu soylentisi. Siz olsaniz ne yapardiniz?

Not: W205 benzinli fascination donanim olur sadece.

W205 fascination konfor konusunda pamuk değil ama pek de üzmez. Keskin çukurlar hariç iyi, hatta bazı yerlerde mutlu edecek kadar iyi ama bazı yerlerde kötü, değişken yani. Ama ortalamada sürekli takır tukur üzecek kadar değil, ortalamada iyi. AMG daha çok şikayetçi bu konuda. (Bendeki w205 fasc)
    W204'ün konfor daha iyi deniyor doğru, ben kullanmadım çok.
    Not:
    Almancası: Klasse
    İngilizcesi: Class
    Classe yok :)
    Hayırlı olsun şimdiden...

Teşekkür ederim hocam, duzeltmeniz icin ayrica teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• KASOS K kullanıcısına yanıt
    Bu araci ben konfor süspansiyon ile fascination aldım.hocam suspansiyon konforu bekleme bu kadar net söylüyorum.ha diger anlamda konforlu olabilir.f30un süspansiyonu bile daha yumusak bilginiz olsun.bu aracta pamuk gibi birsey bekliyorsaniz airmatic şart!

• quote:

Orijinalden alıntı: uchrevhi

Bu araci ben konfor süspansiyon ile fascination aldım.hocam suspansiyon konforu bekleme bu kadar net söylüyorum.ha diger anlamda konforlu olabilir.f30un süspansiyonu bile daha yumusak bilginiz olsun.bu aracta pamuk gibi birsey bekliyorsaniz airmatic şart!

Airmatic ile alan var midir acaba ?

• quote:

quote:

2 buçuk yıldır bu forumda airmatic aldım yazan olmadı. Normalde var mıdır bilmiyorum ama çok azdır olsa bile.
    Parası olana alınmayacak bir şey değil, bir yakınımın W212 E250'sinde var ve çok konforlu. C kasada da aynı konforu verir mi bilemem.
  • KASOS K kullanıcısına yanıt
    Alan kişi sayısı tukiyede parmakla sayilacak kadar.cunku mercedes turkiyede airmatic suspansiyona garanti vermiyor.patlamasi durumunda tamamen cepten ödüyorsunuz.bir kere kullanma firsatim oldu gercekten yunusacik olabiliyor.arabada agility yazan tus direk etki ediyor.

• quote:

quote:

quote:

2 buçuk yıldır bu forumda airmatic aldım yazan olmadı. Normalde var mıdır bilmiyorum ama çok azdır olsa bile.
    Parası olana alınmayacak bir şey değil, bir yakınımın W212 E250'sinde var ve çok konforlu. C kasada da aynı konforu verir mi bilemem.

Anlad hoxam, eyvallah.

• quote:

Alan kişi sayısı tukiyede parmakla sayilacak kadar.cunku mercedes turkiyede airmatic suspansiyona garanti vermiyor.patlamasi durumunda tamamen cepten ödüyorsunuz.bir kere kullanma firsatim oldu gercekten yunusacik olabiliyor.arabada agility yazan tus direk etki ediyor.

Eski s ve e serilerinde de airmaticle ilgili en buyuk sorunun patlamasi oldugunu belirtiyorlardi haklisiniz. Turkiye yollarina uygun bir sistem degil anladigigim kadariyla. Eski citroen c5 lerdeki bundan farkli mi?

• 5-6 bin TL civarı zam gelmis, sitede görünüyor.

C180

Exc 229

Amg 235 bin TL

• isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    Exsluveye 7 bin civari gelmis. 3bin kaskoya verdim.4bin de cektigim krediye faiz odecegim 1 yilda. Daha ilk taksidi odemeden bu parayi kurtarmis olduk.kardayiz bakalim

• quote:

5-6 bin TL civarı zam gelmis, sitede görünüyor.

C180

Exc 229

Amg 235 bin TL

Mercedesin son 3 aylik satis rakamlarini cok merak ediyorum, Otv zammindan sonra nasil bir tablo var acaba.

• Exsluve paketini antalya. Konya ankara denizli gibi alanyaya yakin yerlerde bulamadim ta bursadan buldum ve oradan aldim. Araci almaya gittigimde satis temsilcilerinin telefonlari hic susmuyor ve sovrumdaki arabalarin basindada bi kac kisi vardi.satislarin otv den sonra dustugunu hic zannetmiyorum.oyle olsa her ay zam yapmazlar

• quote:

Orijinalden alıntı: geng

quote:

C180

Exc 229

Amg 235 bin TL

Mercedesin son 3 aylik satis rakamlarini cok merak ediyorum, Otv zammindan sonra nasil bir tablo var acaba.

Tablo aşağıda (ODD'nin sitesinden bütün araç satış verilerine ulaşabilirsiniz). 2016-2017 karşılaştırması için ufak bir gruplama yaptım.

1 senede fiyatı 60k artan C serisinin satışı artmış. ÖTV etkisi (-) :)

2016'ya göre tüm otomobil sektörü (Ocak-Ekim) arasında %1.09 küçülmüş. Mercedes %15, BMW %30 küçülmüş gibi duruyor. Audi'de değişiklik yok. (kopyala yapıştır yaparken yanlış yerleri seçmediysem sonuçlar böyle).

• 2016 C180
    Mayıs-Ekim arası 6 aylık karma yaz tüketimi

Ortalama tüketim: 8.2 lt
    Yapılan yol: 12.600 km
    Ortalama hız: 43 km/s
    Güncel benzin fiyatı: 5.50 tl

Yazın aylık 950 TL yakıt masrafı yapıyor

Aralık-Nisan arası 5 aylık kış tüketimi (kış lastikli)

Ortalama tüketim: 10.9 lt
    Yapılan yol: 4.000 km
    Ortalama hız: 25 km/s

Kışın aylık 480 TL yakıt masrafı yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 2e

quote:

Orijinalden alıntı: geng

quote:

C180

Exc 229

Amg 235 bin TL

Tablo aşağıda (ODD'nin sitesinden bütün araç satış verilerine ulaşabilirsiniz). 2016-2017 karşılaştırması için ufak bir gruplama yaptım.

1 senede fiyatı 60k artan C serisinin satışı artmış. ÖTV etkisi (-) :)

2016'ya göre tüm otomobil sektörü (Ocak-Ekim) arasında %1.09 küçülmüş. Mercedes %15, BMW %30 küçülmüş gibi duruyor. Audi'de değişiklik yok. (kopyala yapıştır yaparken yanlış yerleri seçmediysem sonuçlar böyle).

Bu paylasim icin tesekkur ederim, sanirim Mercedesteki artis Otv zammi oncesindeki talepteki yigilmadan kaynakli genele vurdugumuzda.

Asil etkiyi 2018 yilinda gorecegiz gibi, aracimi yeni sattim sayilir, Bmw 5.20i vardi.Su anda beklemedeyim, arac bakiyorum, ama sifir arac hic bakmiyorum. Sanki 2018 yili 2.el acisindan iyi, sifir arac acisindan iyi olmayacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 4 Kasım 2017; 9:16:56 >

• Bu mercedes me 2016 c180 amg navigasyonlu araçda kullanılabilir mi? Özel bi paket mi satın almak lazım?

• c coupe icin 7g/9g arasinda performans farki var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

Exsluve paketini antalya. Konya ankara denizli gibi alanyaya yakin yerlerde bulamadim ta bursadan buldum ve oradan aldim. Araci almaya gittigimde satis temsilcilerinin telefonlari hic susmuyor ve sovrumdaki arabalarin basindada bi kac kisi vardi.satislarin otv den sonra dustugunu hic zannetmiyorum.oyle olsa her ay zam yapmazlar

O gördüğün kalabalık, resmi gazetede değişiklik yayımlanmadan önce engelli üzerinden son ötv siz araçları kapmaya çalışan uyanıkların kalabalığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otodr -- 4 Kasım 2017; 20:46:26 >
  • Bugun c200 D aracim ile giderken bayir cikarken motor lambasi yandi, gaza yuklenincede hic devirlenmedi arac, servisi aradim gelin dedi, stop edip actim, sari motor yanmasi sonmedi ama duz yolda gaza yuklendigimde arac devirlendi hicbirseyi yokmus gibi, servise giderken yine bayir cikiyorken yine kesti devirlenmeyi.

Servis ile kaputu actik turbo hortumu patlak 45 dklik is dediler ve bugun teslim ettim aksama aldim.

Ayrica servis sunu dedi siz zaten bu ariza olmasa bile yinede bize ugrasaydiniz biz bu turbo hortumunu yine degisecektik cunku almanyadan aksiyon geldi dizel C serilerinin bu parcalari degisecek diye.

O yuzden c200d sahibi arkadaslar hortum patlamadan bu guncellemeyi yaptirsin. Duyurulur.

• C200 almayin kardesim reno motorlu mercedes aliyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 745746747748749
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.