Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (736. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
188
Favori
1.186.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2015 Aralık, Güney Afrika üretimi benzinli, şase numarasından belli oluyor zaten

Haklısınız, her araçta bu kadar sorun çıkmıyor. Bundan önce aldığım tüm araçlarda da (bakınız reno diyorum, pejo diyorum, ...) belli bir yaştan sonra sorunlar çıkmaya başladı. Özellikle 3. ve 5. yıldan sonra arızalar baş gösteriyor - normaldir, araç yıpranıyor, kullanılan malzemenin ömrü 3-5 yıl, OK bunlara lafım yok.

Kendinizi benim yerime koymanızı rica ediyorum; aracı mercedes bayisinden sıfır almışsınız, ilk defa mercedes almışsınız, herkes diyor ki "gökteki yıldız düşer mercedesin yıldız düşmez" ... 3. ayda aracı servise 3 hafta bırakıyorsunuz :) 6. ayda 1 hafta servise bırakıyorsunuz. 18 ayda 8 ya da 9 defa servise gidiyorsunuz, aracın orası burası sürekli değişiyor, size doğru dürüst davranan ya da yanıt veren bir kişi, servis ya da şirket yok... Ne düşünürsünüz?

Hani deseler ki "Allah kahretsin asla memnun edemeyeceğimiz sorunlu bir müşterimiz var" o da değil. Aracı servise götürüyorum, sorunu anlatıyorum, yanıt "evet, haklısınız". Hani herşeyi Almanya'dan görüyorlarmış ya; açsınlar arıza kayıtlarına bir baksınlar bakalım ne görüyorlar? 18 aylık bir araç kaç defa servise girmiş, kaç gün kalmış? Madem bu araçta münferit sıkıntılar topluca mevcut ona göre bir öneriyle gelsinler. Alsınlar topluca düzeltip versinler. Ben her gece araç kullanırken dağ başında kalır mıyım diye endişelnmek zorunda değilim ki.

Araç 0 dan 100 km ye 8 saniyede çıktığı için premium olmaz; premium olmak tasarım, üretim, malzeme, servis ve bunların toplam kalitesidir. Bu tür premium araçlara ödenen yüksek meblağlar (Trükiye'deki yüksek vergileri kastetmiyorum) o araca üretici firmanın harcadığı emekle orantılıdır. Mercedes ki birçok teknolojiyi ilk ve öncü olarak geliştiren 130 yıllık bir firma, yıllık ArGe ye ayırdığı para tüm Türkiye'nin Arge ye harcadığı miktardan fazla, yakışıyor mu yani bu yukarda saydıklarım mercedese?

Valla garantisi bittiği gün satar Dacia filan alırım. Hiç olmazsa beklentim olmaz, varsın sağı solu ötsün ...

Herkese kazasız belasız arızasız günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcksy -- 2 Ağustos 2017; 20:18:9 >
  • Bende mercedeste beklediğimi bulamadım yada ben aşırı bir beklenti içindeydim araç benim beklentimi karşılamadı, benim aracımda da trim sesleri mevcut ama servise gitmeye korkuyorum , en ufak bir iş için araç 1 gün kalıyor yaptık diyorlar ama 1-2 ay sonra aynı sesler sorunlar devam ediyor (aracım daha 2 yıl olmadı alalı ) son 1 haftadır da alt takımdan sesler gelmeye başladı artık takmıyorum yada takmamaya çalışıyorum, bundan sonraki aracım kesinlikle mercedes olmayacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, benim kasko şirketi, istanbulda yaşanan malum dolu yağışı nedeniyle bazı firmalarla anlaş a yapmış.ekte verdiğim firma listesinden " Ben dolu hasarımı bu firmaya yaptırdım, sonuç mükemmel" diyeceğiniz bir firma var mı? Önerilerinizi alabilir miyim?

1-A.L.C. (Eren Otomotiv İth. İhr. San. ve Tic. Ltd Şti. )

2-Göçük Sepeti ( Auto Kaynak Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti.)

3-Rs Servis Oto Hizmetleri Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş .

4-Otodent (Atom Yılmazlar Taahhüt Otomotiv Gemi. San. Ve Tic. Ltd. Şti.)

5-Göçük Merkezi ( Bilgin Otomotiv - Murat Bilici )

6-Gelişim Otomotiv Servis Hiz.San.Tic.Ltd.Şti.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dsg35

Bende mercedeste beklediğimi bulamadım yada ben aşırı bir beklenti içindeydim araç benim beklentimi karşılamadı, benim aracımda da trim sesleri mevcut ama servise gitmeye korkuyorum , en ufak bir iş için araç 1 gün kalıyor yaptık diyorlar ama 1-2 ay sonra aynı sesler sorunlar devam ediyor (aracım daha 2 yıl olmadı alalı ) son 1 haftadır da alt takımdan sesler gelmeye başladı artık takmıyorum yada takmamaya çalışıyorum, bundan sonraki aracım kesinlikle mercedes olmayacak

Sizinki de mi Güney Afrika üretimi? Kaç model, km ne kadar oldu? Trim sesleri erken başlamış gibi o yüzden sordum...
  • 2015 ekimde aldım aracımı şaside F harfi var bildiğim kadarıyla almanya üretimi, 12500 de daha araç dediğim gibi hiç memnun değilim ne arabadan nede servisten bu yılın sonuna doğru satarım kesin .. yeni araç alacak arkadaşlara bir tavsiye çok fazla beklenti içine girmeyin zira benim gibi hayal kırıklığına uğrarsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dsg35

2015 ekimde aldım aracımı şaside F harfi var bildiğim kadarıyla almanya üretimi, 12500 de daha araç dediğim gibi hiç memnun değilim ne arabadan nede servisten bu yılın sonuna doğru satarım kesin .. yeni araç alacak arkadaşlara bir tavsiye çok fazla beklenti içine girmeyin zira benim gibi hayal kırıklığına uğrarsınız

Evet Almanya üretimi aracınız, sasede 11. Karakter F harfi oluyor. Biraz da şans işi bu işler, ben de sizinle aynı aylarda aldım üstelik 22.500 km oldu en ufak trim sesi yok ne ön konsolda ne kapılarda hiçbir yerde, aynı araba, aynı fabrika...

• benim arabada 2015 sonu güney afrika,

ben servise götürecek derecede sadece start stop çalışmaması olayını yaşadım. akü değişti şimdilik çalışıyor.

araçta mercedese yakışmayan çok şey var ama herşeye rağmen konfor,performans,tasarım ve algı için mercedese binmek hoşuma gidiyor. umarım makyajda ve yeni kasada araç sıkıtılarından kurtulurda bizim gözümüz başka yerlere kaymaz. şuan 1.4 motorlu yeni audi a 5 ve yeni bmw 5 serisi g30 gerçekten çok güzel araçlar.
  • 2012 F30 3.20d, 2014 3.20i ED kullandım yakın zamanda, şimdi 2016 C180 Fascination sahibiyim, rölantide ses vardı, intercooler'a kauçuk takoz konuldu, parça Almanya'dan 3 haftada geldi, takıldı ses kesildi, rüzgar sesi için ön camlar çiftli akustik camlarla değişti, seste tatminkar bir azalma hissettim, bunlardan başka aracımda hiçbir sorun yok, aracımın içinde hiç trim sesi yok, Arnavut kaldırımında bile çıt çıkmıyor ve aracımdan çok memnunum.

• Arkadaşlar benim araç (c200 d) 10.000 km'yi devirdi ve yakıt ortalaması 8.5 litre! Normal mi bu değer? Düşmeyecek mi daha? Bu arada ortalama hız 31 km.

• corova kullanıcısına yanıt
    Değil.
    Benim araç 38.000 KM. Ortalamam 7,4 LT.
    Full Şehir içi ortalama hız 34 km/h.
  • C200d'lerin yakıt ortalaması hakkında bir fikrim yok fazla, bundan bahsetmeyeceğim ama üstteki soruda şöyle bir durum var:
    Aynı ortalama hızda olan iki kişinin ortalama tüketimleri de nadiren çok farklı olabilir, şöyle:
    Aynı ortalama hızı farklı uzunlukta güzergahla yapmak. Örneğin A kişisinin ev iş arası 7 km, sıkışık trafikle dura kalka gidiyor ve motor daha yeni ısınmışken iş yerine varıyor.
    B kişisinin ev iş arası 20 km, bu da aynı ortalama hız ile iş yerine varıyor ama yolu daha uzun ve motor yolun ortasına varmadan ısınmış oluyor çoktan.
    Bu üstteki iki kişi de 10.000 km yaptığında ortalama hızları aynı olur ama A kişisi daha fazla ortala tüketim yapar kesinlikle.

Güsergah uzunluğu dışında yokuş miktarı, sıcaklık, ağırlık gibi tüketimleri etkileyecek çok faktör vardır ama güzergah uzunluğu en yaygın olan fark sanırım, diğerleri çoğu kişi için aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

C200d'lerin yakıt ortalaması hakkında bir fikrim yok fazla, bundan bahsetmeyeceğim ama üstteki soruda şöyle bir durum var:
    Aynı ortalama hızda olan iki kişinin ortalama tüketimleri de nadiren çok farklı olabilir, şöyle:
    Aynı ortalama hızı farklı uzunlukta güzergahla yapmak. Örneğin A kişisinin ev iş arası 7 km, sıkışık trafikle dura kalka gidiyor ve motor daha yeni ısınmışken iş yerine varıyor.
    B kişisinin ev iş arası 20 km, bu da aynı ortalama hız ile iş yerine varıyor ama yolu daha uzun ve motor yolun ortasına varmadan ısınmış oluyor çoktan.
    Bu üstteki iki kişi de 10.000 km yaptığında ortalama hızları aynı olur ama A kişisi daha fazla ortala tüketim yapar kesinlikle.

Güsergah uzunluğu dışında yokuş miktarı, sıcaklık, ağırlık gibi tüketimleri etkileyecek çok faktör vardır ama güzergah uzunluğu en yaygın olan fark sanırım, diğerleri çoğu kişi için aynı.

Mantıklı açıklama bu sanırım. Gidiş-geliş mesafem (genel olarak) daha kısa benim. Söylediğiniz gibi; 10-11 km'lik mesafeler. Uzun yola çıkmadan henüz ortalamam 10 litreydi. Bkz: önceki paylaşımlarım. Uzun yol gördük de biraz 8.5'a düşürdük :))

• Valla yakıt konusunda çok yazıldı çizildi ama aracım (c200d amg) 25.000 km'ye geldi. Az çok hangi koşullarda nasıl yaktığı konusunda bilgim var. Saatlerce dur kalk trafiğe girmek haricinde gaza efendi davranıldığı sürece 6.5 litreleri geçmesi imkansız. Hele hele biraz araç 80-100 km hızlarda akıyorsa anında 5 litrelere düşüyor benim ortalamalar..

Depo bazında konuşmak gerekirse 50 litre yakıta 950-1000 km'den aşağı gitmiyorum. Rekorum 1 depoda 1280 km uzun yol kurallar dahilinde sakin sürüş klima açık
  • Aracın 2016 c200d exclusive, şu anda 10090 km ye ulaştı. Ankara'da yaşıyorum ve aldığımdan bu yana hiç yol bilgisayarını sıfırlamadım, şu anda ortalama hız 47 km/h ve ortalama tüketim 6.0 olarak gözüküyor. Bir kaç kez Ankara-Balıkesir yaptım, 120-130 km/h ile 4.8-4.9 ortalamaları tutturdum. Bu tonajdaki bir araç için oldukça iyi değerler diye düşünüyorum. Torpido gözü hariç de oldukça memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinkilci -- 10 Ağustos 2017; 10:31:0 >
  • Peki c180 icin durum nedir? Bir adet C kasa alacagim fakat dizel ile arasinda yakit anlaminda fark çok mudur? Şuan kendi kullandigim aracta dizel 5.20d ve 40bin ortalamasi 8.1lt. Bu arac istanbul sehir ici 10lt yi gecer mi?

• Mercedes in yayinladigi takvime gore makyajli kasa 2018 ortasinda satisa sunulacak.

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

• şimdi 75.000 KM bakımı için fiyat aldım, arka balatalarım bittiği için balatada sordum.

1.650 - 1.700 TL kdv dahil yağ bakımı tutar, arka fren balatalarınızda kdv dahil 700 TL tutar dediler.

Yakıt filtresi de değişiyormuş, dedim benim aracım 75.000 km ye gelene kadar 2 bakımda 1 değiştiniz, 60.000 de zaten değişti bu bakımda değişmemesi lazım, mercedesten yazı geldi artık değişiyoruz dediler.
  • 1700 lira normal bakım iyiymiş. Yağı litreyle değil varille koyuyorlar heralde :)

• Arkadaşlar ben de dün c180 aracımın 15.000'lik bakımını Kayseri Bayraktarda 1346 tl'ye yaptırdım. Şu zamana kadar konuşulan bakım fiyatlarına göre normal gibi geldi bana. Siz ne dersiniz? Dizele göre benzinlinin bakımı daha uygun oluyor herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkneXX

Arkadaşlar ben de dün c180 aracımın 15.000'lik bakımını Kayseri Bayraktarda 1346 tl'ye yaptırdım. Şu zamana kadar konuşulan bakım fiyatlarına göre normal gibi geldi bana. Siz ne dersiniz? Dizele göre benzinlinin bakımı daha uygun oluyor herhalde.

Aynı bakımı 10 ay önce 850-900 TL civarı bir fiyata yaptırmıştım İstanbul Mengerlerde (C180 - 15.000 bakımı, ek masraf çıkmadı).
    Araba fiyatları gibi bakım fiyatları da çok arttı galiba. 1-2 aya kadar yine gideceğim bakıma görceğiz bakalım...
  • 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.