Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (710. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Touchpad olmayan araçta navigasyon kullanılabiliyor mu acaba?
  • Kararımı c180 tarafında kullandım. Sebebi ise aracı kredi kullanarak alacagım. c 180 ile c200d arasında arada 22000 tl fark var, ve ben bu farkı krediyi arttırarark odeyecegim. Dogal olarak aylık cebimden cıkcak meblag kredi taksidi artı yakıt masrafı olacak. Bunu hesapladıgım zamanda aylık cebimden cıkacak meblag iki arac içinde hemen hemen aynı miktarda olacak. Ayrıca benzinli modelin bakım masraflarının düşüklügüde var yıllık bazda.Sonuc olarak hem daha konforlu hem performanslı hemde safkan mercedes motoru olması sebebiyle C180 son tercihim oldu.
  • isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    kullanılmaması için bir sebep yok gibi, teorik olarak çevirmeli düğme aynı işleri görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ovrclds

Kararımı c180 tarafında kullandım. Sebebi ise aracı kredi kullanarak alacagım. c 180 ile c200d arasında arada 22000 tl fark var, ve ben bu farkı krediyi arttırarark odeyecegim. Dogal olarak aylık cebimden cıkcak meblag kredi taksidi artı yakıt masrafı olacak. Bunu hesapladıgım zamanda aylık cebimden cıkacak meblag iki arac içinde hemen hemen aynı miktarda olacak. Ayrıca benzinli modelin bakım masraflarının düşüklügüde var yıllık bazda.Sonuc olarak hem daha konforlu hem performanslı hemde safkan mercedes motoru olması sebebiyle C180 son tercihim oldu.

En mantıklısını yaptınız👍🏻 Hayırlı uğurlu olsun.

Safkan Mercedes motorlu bir otomobiliniz oldu. Allah kaza bela vermesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese selam...

Şuan 2015 model c200d amg sahibiyim.

Annem için heyet raporu aldık, ötv siz araç alma şansımız olacak.

Ben bu aracımı satıp yine aynı arabanın sıfırını almayı planlıyorum.

Bugün mercedes bayisi ile görüştüm, oluşturduğum araca;

-sürüş yardımcı paketi plus

-akustik konfor paketi

-comand online

-akıllı adaptif led far sistemi

-360 derece kamera

-deri ön konsol ve kapı pervazları

-artico kristal grisi koltuklar

-keyless go konfor paketi

-manuel arka yan cam perdeleri

-asimetrik katlanır arka koltuklar(opsiyonel olmuş)

-ilave fonksiyonlu güneşlik

-analog saat

-ısıtmalı ön cam yıkama sistemi

Bu paketleri ekledim.

Sizin önereceğiniz şu paketide ekle eksik kalmasın diyeceğiniz birşey varmı?

9 ileri şanzımanı alma opsiyonumuz varmı öğrenip dönecek bana satış temsilcisi arkadaş.

En çok aklıma takılan ekleyip sonradan çıkardığım şu airmatik süspansiyon. 6bin küsür lira vermeye değermi bilemedim, tavsiyesi olan olursa sevinirim.

Bide bu touchpad opsiyonel diye bahsedilmedi ? Sitedede böyle bir opsiyon yoktu.

• drserti D kullanıcısına yanıt
    Ben olsam "premium paket" eklerim, hem içinde "keyless go konfor paketi" var, hem de ilaveten ön yolcu ve sürücü koltukları hafızalı oluyor ve kapılarda koltuk ayar düğmeleri çok şık duruyor, ayrıca arka cam için elektrikli perde geliyor, madem arka camlara perde alıyorsunuz, bu da tamamlayıcı olur, onun dışında seçilen donanımlar gayet iyi.

Ayrıca premium paket ile direksiyon da hafızalı ve elektrikli oluyor, ayrıca inip binerken otomatik olarak yükselip sonra kullanım pozisyonuna geri dönüyor (biniş yardımcısı).

Airmatic çok klas bir özellik, aslında araca konfor katıyorsa ve türk yollarına dayanıyorsa düşünülebilir, kullanan biri aydınlatsın.

bugün konfigüratöre baktığımda dokunmatik kontrol paneli için 768 tl istediklerini gördüm, "donanım" başlığı altında.

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingjeremythewicked -- 25 Mart 2017; 1:35:47 >

• Ortalama hız 26 km iken ortalama 10 lt mazot

Ortalama hız 35 km de 8 lt mazot yakmış.

C200d bence öyle dediniz gibi 6 7 lt yakan araç değil istanbulda ortalama 10 lt ile geziyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreKaanYksl -- 25 Mart 2017; 8:31:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreKaanYksl

Ortalama hız 26 km iken ortalama 10 lt mazot

Ortalama hız 35 km de 8 lt mazot yakmış.

C200d bence öyle dediniz gibi 6 7 lt yakan araç değil istanbulda ortalama 10 lt ile geziyorsun

Aynen öyle aşırı yakıyor C200d dizel değil resmen.

Gereksiz bu paraları hantal gitmeyen arabaya verip turbo patlaması yolda kalma yokuşta titreme sorunu yaşamaya gerek yok gerçekten paranızla rezil olmayın.

Safkan Mercedes motorlu C180 AMG tercih edin.

• C200d ortalama şehir içi yakıt tüketimim 7.5 l idi. Dikkatli kullanıcılar 6-6.5 ile gezebilir. Ben çok da dikkat etmem az yaksın diye. Yakıt tüketimi aracın ağırlığınin fazla olmasına ve arkadan itiş olmasına ragmen gayet iyi. Şehir içi az km takılanlar benzinli, senede 30.000 + km yapanlar dizel tercih eder benim görüşüme göre. Tabiki böyle bir aracı 1.6 Renault motorlu degil de 2.0 dizel Mercedes motorlu kullanmak isterdim ama malum...

• Çok okuyup az yazanlardanım ama dayanamadım :)
    2015 aralık ayında 0km c200 amg araç aldım o günden bu güne her gün yaklaşık 80-100 km yol yaparak kullanıyorum.
    8-10Litre yakıyor diyen arkadaşlar gerçekten bu aracı kullanıp bu sonuçları alıyor mu çok merak ediyorum. Benim aracım şehir içi şehir dışı hiç 8 litre yakmadı.

Şuan kış lastikleri takılı olmasına rağmen bugün Avrupa yakasına geçtim geri dönüşte kaç yaktı diye baktım 5,8LT yaktığını gördüm.
    Ev iş arası da yaklaşık 5,5-6 litre arası yakıyor üzerine hemen hemen hiç çıkmıyor.

Ben 8-10 Litre yakmaz demiyorum, yakar. "Çok yakıyor" eleştirisi yapan herkesin bu durumun aracı kullanış şekline bağlı olduğunu unutmaması gerekir.

Buradaki yorumlara bakarak araç alırken etkisinde kalan arkadaşlar olabilir kimseyi yanlış yönlendirmeyelim.
    Bahsettiğim gibi 15 aydır aracı kullanıyorum sert AMG amortisörün 18"RFT lastiklerle birleşmesinden kaynaklanan konforsuzluğun dışında hiçbir sorunum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sergibarjuan

Çok okuyup az yazanlardanım ama dayanamadım :)
    2015 aralık ayında 0km c200 amg araç aldım o günden bu güne her gün yaklaşık 80-100 km yol yaparak kullanıyorum.
    8-10Litre yakıyor diyen arkadaşlar gerçekten bu aracı kullanıp bu sonuçları alıyor mu çok merak ediyorum. Benim aracım şehir içi şehir dışı hiç 8 litre yakmadı.

Şuan kış lastikleri takılı olmasına rağmen bugün Avrupa yakasına geçtim geri dönüşte kaç yaktı diye baktım 5,8LT yaktığını gördüm.
    Ev iş arası da yaklaşık 5,5-6 litre arası yakıyor üzerine hemen hemen hiç çıkmıyor.

Ben 8-10 Litre yakmaz demiyorum, yakar. "Çok yakıyor" eleştirisi yapan herkesin bu durumun aracı kullanış şekline bağlı olduğunu unutmaması gerekir.

Buradaki yorumlara bakarak araç alırken etkisinde kalan arkadaşlar olabilir kimseyi yanlış yönlendirmeyelim.
    Bahsettiğim gibi 15 aydır aracı kullanıyorum sert AMG amortisörün 18"RFT lastiklerle birleşmesinden kaynaklanan konforsuzluğun dışında hiçbir sorunum yok.

Benim C200d 100 km.de şehiriçi 6.5 lt. üzeri nadiren yakıyor, 7 hiç görmedim. Şehirlerarası 5.5 lt. yi geçmiyor. Hiç özenli de kullanmam, her fırsatta hız limitine çıkarım. Trafik hız limitine dikkat ederim. Belki ondandır.
    İstanbul diyorlar, İstanbul'da 3 ay kaldım, Kağıthane, Levent, Beşiktaş civarında çok işim oldu. Orda bile 7 görmedim. Trafik sıkışıktı ama auto-stop/start düzgün çalıştığından olabilir. Ankara'da da 2 ay kullandım, trafik genelde rahattır, orda da şehiriçi 7 hiç görmedim. Daha ne deyim. Fazla yakıyor diyen kimbilir benzinliyle ne yakar, Allah etmesin.

• kingjeremythewicked K kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim. sanırım premium paketide ekleyeceğim.. ekstra cebimden 5000 civarı bir para çıkacak ama sanırım değecek... sırf kapı kolundaki o düğmelerin şıklığı yetecek sanırım...
  • Arkadaşlar bu Command denen ekrani yetkili servis takıyor mu yoksa mutlaka dışarıda mı yaptırmak gerekiyor?

Fiyat nedir yaklaşık?

Şu an düşünmüyorum ama araç 4 yıllık falan olunca taktırırım sanırım.

Bir soru daha, zamanla bu Commandin daha yeni versiyonu çıkabilir mi sizce?

hocam ankaradan @ejlover isimli bi arkadaş yaptırmıştı, özel bi servisti sanırım. ilk sayfaları kurcalarsanız muhakkak bilgi bulursunuz
  • Şimdiye kadar hep dizel araç kullandım. 1.5 aylık C200d kullanıcısıyım. Aracım 1.200 km'de. Ben İstanbul köprü dahil şehiriçi 8 in altına inemedim. Çok sert filanda kullanmam belki 4-5 bin km den sonra düşer diye umut ediyorum bakalım. Birde araçta bana göre şanzıman uyumsuzluğu var gibi geliyor. Araç normal devirde olmasına rağmen sanki üst devirde gibi hareket ediyor yani manuel viteste daha devrini almadan bir üst vitese atarsınız ya, araç gaz yemez ve pırr pırr diye ses çıkarır vites düşürmek zorunda kalırsınız yada devrini toparlamasını beklersiniz. Otomatik şanzıman biraz böyle hareket ediyor gibi geldi bana. Bazı C180 kullanan arkadaşlar İstanbul şehiriçi 10 diye belirtmişler eğer öyle ise 2 litre fark kalıyor ki fazladan verdiğim 22.300 liraya çok acırım o zaman. Ama araç şimdiye kadar kullandığım en sessiz dizel. o bakımdan çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Granditaday -- 26 Mart 2017; 17:12:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Granditaday

Şimdiye kadar hep dizel araç kullandım. 1.5 aylık C200d kullanıcısıyım. Aracım 1.200 km'de. Ben İstanbul köprü dahil şehiriçi 8 in altına inemedim. Çok sert filanda kullanmam belki 4-5 bin km den sonra düşer diye umut ediyorum bakalım. Birde araçta bana göre şanzıman uyumsuzluğu var gibi geliyor. Araç normal devirde olmasına rağmen sanki üst devirde gibi hareket ediyor yani manuel viteste daha devrini almadan bir üst vitese atarsınız ya, araç gaz yemez ve pırr pırr diye ses çıkarır vites düşürmek zorunda kalırsınız yada devrini toparlamasını beklersiniz. Otomatik şanzıman biraz böyle hareket ediyor gibi geldi bana. Bazı C180 kullanan arkadaşlar İstanbul şehiriçi 10 diye belirtmişler eğer öyle ise 2 litre fark kalıyor ki fazladan verdiğim 22.300 liraya çok acırım o zaman. Ama araç şimdiye kadar kullandığım en sessiz dizel. o bakımdan çok iyi.

C180'de bahsettiğiniz tarzda bir vites hissi hiç yok, her dizel C200'de var mı bilemiycem.
    C180 İstanbul şehir içi 10 en fazla, 9-10 arası daha doğru olur.

Biliyorum C180 de öyle bir his yok. yo C180 iyi araba. o ağırlıkta 1.6 bir araç için gayet güzel gidiyor. 3.20 gibi olmasada bastınmı gidiyor. C180 ve C200d arasında çok kaldım genellikle dizel kullandığım için dizel aldım. Bakalım bir servise götüreceğim belki güncelleme filan yaparlar gerçi bu kadar yeni bir araçta güncelleme olurmu bilmiyorum ama bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Granditaday

Şimdiye kadar hep dizel araç kullandım. 1.5 aylık C200d kullanıcısıyım. Aracım 1.200 km'de. Ben İstanbul köprü dahil şehiriçi 8 in altına inemedim. Çok sert filanda kullanmam belki 4-5 bin km den sonra düşer diye umut ediyorum bakalım. Birde araçta bana göre şanzıman uyumsuzluğu var gibi geliyor. Araç normal devirde olmasına rağmen sanki üst devirde gibi hareket ediyor yani manuel viteste daha devrini almadan bir üst vitese atarsınız ya, araç gaz yemez ve pırr pırr diye ses çıkarır vites düşürmek zorunda kalırsınız yada devrini toparlamasını beklersiniz. Otomatik şanzıman biraz böyle hareket ediyor gibi geldi bana. Bazı C180 kullanan arkadaşlar İstanbul şehiriçi 10 diye belirtmişler eğer öyle ise 2 litre fark kalıyor ki fazladan verdiğim 22.300 liraya çok acırım o zaman. Ama araç şimdiye kadar kullandığım en sessiz dizel. o bakımdan çok iyi.

düşmüyor

bende 5-6 yakanları anlamıyorum açıkçası, istanbul sabah-akşam trafiğinde c200d kesinlikle ve kesinlikle 6 yakmıyor
    comfort modda kullanıyorum, oldukça sakin kullanırım, hız yapmam ki yapacak bir yolda yok zaten

5-6 yakanların ortalama hızlarını merak ediyorum açıkçası. ya istanbulda değiller, yada ortalama hızları 20-25 km değil(ki trafikten kastım budur)

veya bizim arabalarımız problemli, 6 lt mümkünatı yok yani şehir içinde

• bahsettiğim buydu
  • Geçen ay C200d Estate aldım ve foruma göz atmak aldıktan 1 ay sonra aklıma geldi. Bence çok hoş, ekonomik ve konforlu bir araç. Yakıt yüketimi ilk 1500 km için 5.1 Lt. Şehir içi çok kullanmıyorum. O kadar çok karalayan forum paylaşımı görünce şaşırdım açıkcası. Acaba bir art niyet yada çekemezlik mi var diye merak ettim. Benim için orta sınıf bir aile arabası, ekonomik, güvenli. Fazlası ile yeterli. Bu 1.6 dizel motor ile AMG paket pek bi gereksiz şahsen. Motor comfort modda ağır ama sport da oldukça atik. Estate modeli aslında sedandan biraz daha ferah ama özel sipariş girmek lazım. Herkese keyifli ve güvenli sürüşler.
  • 
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.