Şimdi Ara

2014 LYS-5 Yabancı Dil Sınavı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
3
Favori
7.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    abuse de kötüye kullanmak demek utilize kullanmak demek sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dorne

exploit sömürmek anlamında değil miydi
    abuse de kötüye kullanmak demek utilize kullanmak demek sadece

"take advantage of" anlamında tam olarak diye biliyorum utilize .
  • Dorne kullanıcısına yanıt
    sadece sömürmek anlamı yok aynı zamanda (faydalanmak) anlamı da var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niang7

sadece sömürmek anlamı yok aynı zamanda (faydalanmak) anlamı da var

paragraf nasıldı hatırlayamadım
  • Dorne kullanıcısına yanıt
    eş anlamlısını soruyordu soruda. paragraf değildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niang7

eş anlamlısını soruyordu soruda. paragraf değildi

paragraftaydı exploit altını çizmişti o paragrafa hatırlayamadım
  • Exploit orada iyi bir anlamda kullanılmıştı zaten paragrafın geneli iy şeylerden bahsediyordu abuse olamaz, ben de abuse yaptım ama utilize cevabı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu projeyi olan soru kime göre neye göre doğru anlayamadım ben onu. her şık doğru olabilirdi, çocuğun psikolojisine göre ev arkadaşına çıkışmışta olabilirdi yada benim gibi ortaklaşa yapalım fikrinide söylemiş olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForrestGump.

şu projeyi olan soru kime göre neye göre doğru anlayamadım ben onu. her şık doğru olabilirdi, çocuğun psikolojisine göre ev arkadaşına çıkışmışta olabilirdi yada benim gibi ortaklaşa yapalım fikrinide söylemiş olabilirdi.

Why dont we tell the teacher yaptım ben

Bi de bende 6.soru mu neydi
    A)obscurely
    C)adversely

Gibi şıkları olan bir soru vardı. Ben a şıkkını seçtim ama en anlamadığım sorulardan biriydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pachelbel's Canon -- 16 Haziran 2014; 7:59:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler anlamıyorum sayısalcılar falan geliyo yok 70 net bkliyom çok iyi göçti nasıl yapıyosınız Allah Aşkına formulünü söyleyin bizde yapalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsini cozdum sorularin, cok yorucu geldi basimin agrisindan duramadim cikista. Genelde dogru cikiyor sorularim, 55+ gelse yeter. Belki dilden tercih yaparim

• bana kolay gibi geldi, emin olmadığım 2 tane soru var.
    en ile chez arasında kaldım ama en yaptım.
    bir de hani o kadar soğuk ki karlar erimiyor sorusunda takıldım, onu ne yaptığını hatırlıyor musun?
    gramer zor gelmiş aslında ama paragraf soruları kolaydı, sadece çok sıkıcıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sidar33

Beyler anlamıyorum sayısalcılar falan geliyo yok 70 net bkliyom çok iyi göçti nasıl yapıyosınız Allah Aşkına formulünü söyleyin bizde yapalım.

ben 75 üstü bekliyorum sayısalcı olarak. dil sınavına çalışmadım, senelerdir bildiğim iç içe olduğum için yapabildim. türkçedeki paragraf soruları gibi bence dil sınavı, paragrafı nasıl iyi yapıyorsunuz deyince düzgün bir cevap verilemiyor...
    ingilizceden girmedim bu arada.
  • quote:

şu projeyi olan soru kime göre neye göre doğru anlayamadım ben onu. her şık doğru olabilirdi, çocuğun psikolojisine göre ev arkadaşına çıkışmışta olabilirdi yada benim gibi ortaklaşa yapalım fikrinide söylemiş olabilirdi.

o sorunun sonunda kibarca söylemesi gerektiğini belirtmişti.şıklarda sen ödev konunu değiştirir misin lütfen gibi birşey vardı cevap o olacak.benim kitapçıkta e şıkkıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

quote:

o sorunun sonunda kibarca söylemesi gerektiğini belirtmişti.şıklarda sen ödev konunu değiştirir misin lütfen gibi birşey vardı cevap o olacak.benim kitapçıkta e şıkkıydı

Can you please change your subject tarzı olanı yaptım ben de. Ama sorunun hala hatalı olduğunu düşünüyorum.

• Yahu 50 bin kişiden bu kadarmı adam çıkıyor hadi soruları hatırlayalım
  • O paragrafı bozan cümle soruları neydi allasen? hangisini çıkarırsam çıkarayım oluyordu sanki!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akward MoménT

Yahu 50 bin kişiden bu kadarmı adam çıkıyor hadi soruları hatırlayalım

Aynen ya kimse hatırlamıyo soruları :DVe kesinlikle katılıyorum son paragrafı bozan cümle soruları çok zordu @Akward MoménT
  • Tecrübeli arkadaşlar varsa sorayım dedim. YGS-6'da 9770.'ydim bu sınavdan da +60 bekliyorum, neresi gelebilir aşağı yukarı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whole Lotta Rosie

quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

quote:

Can you please change your subject tarzı olanı yaptım ben de. Ama sorunun hala hatalı olduğunu düşünüyorum.

Firmly kibar demek değil ki

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.