Şimdi Ara

2014 LYS-5 Yabancı Dil Sınavı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
3
Favori
7.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kurları bilmiyorum ama, upper-intermediate ile Advanced arasındaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana çok çelişkili geldi lan şıklar ahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whole Lotta Rosie

İlk senemde, yani 2012'de YGS'de 260 puan yapıp, LYS'de de 53 küsür net çıkardım, okuldan 40 küsür puan geldi ve 12 bininci oldum, imzamdaki üniversite 8 bin ile alıyordu, tercih yaptım girdim. Biraz şans işi oluyor bu konular..

TML'de PC bölümünde olduğum için okul puanı eklenmiyor hocam :S:S:S
  • seneye ben de gireceğim,yorumlar korkuttu
  • bana da zor geldi.77 üstü hedefliyordum .özellikle irrelevantlar çok zorladı.onlardan bir tanesini 10 kez okudum,anlamadım ve boş bıraktım.umarım diğerlerinden çok yanlışım çıkmaz.ygs ile boğaziçi hayallerimin içine etmiştim,şimdi hacettepe de yalan oldu.neyse öğretmenlik de iyi diye geziyorum ortalarda. çok kötü hissediyorum. herkes de kolaydı diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiterasu

Şu ocean'lu, water'lu prep sorusunu ne yaptınız? Ben under/on yaptım, ama in/through da olabilir hacılar.

through değildi o throughout tu. o şık doğru.

quote:

Orijinalden alıntı: yagmur adam

in through yaptim balikli soruyu.

beyler exploiti soruyordu onu ne yaptınız ben utilize yaptim isaretleyecektim direkt abuse u ama o anlam cikiyordu.

bu arada cok ikii sik arkasinda kaldim anlam sorularinda sizce de o bolumler zor degil miydi?

utilize ya.eve geldim google translate'den sinonimlere baktım abuse falan yoktu utilize vardı

quote:

Orijinalden alıntı: David Tennant

People are more likely to adhere treatment diye cümle tamamlama sorusunu ne yaptınız?

doktorlarla ilişkileri iyi olursa gibi bi şık vardı.

sınava gelirsek, 2013'ten kolay bir sınavdı seviye olarak da bence upper'dan fazla bir şey yoktu.

sera gazları,environment tan bahseden bir soru vardı kelime ile boşluk doldurulacaktı;
    -hesitantly
    -comparatively
    -immediately
    -obscurely

falan vardı şıklarda.ben immediately dedim.
  • Anadolu Teknik Lisesi Elektrik Bölümü mezunuyum okuldan 40 küsür puan geldi. Her bölümde okul puanı geliyor, bazı bölümlerde ek puan geliyor sadece.

• quote:

Anadolu Teknik Lisesi Elektrik Bölümü mezunuyum okuldan 40 küsür puan geldi. Her bölümde okul puanı geliyor, bazı bölümlerde ek puan geliyor sadece.

Bizim sınıf hocamız çok iyi birisi ve puan gelmeyeceğinden bahsetmişti :S Umarım dediğiniz gibidir hocam. Çok stresliyim. Bu okul puanı direk ösym sitesinde baktığımda yansımış olacak herhalde? :)
  • ya arkadaşlar son bölümde şıklar karıştırılmamışdı değil mi YGS Türkçe'deki gibi? hiç dikkat etmedim. yani B)III falan değildi değil mi? dikkat eden birisi varsa yardım etsin,içim içimi yiyor.
  • Inşallah muğla ide gelecek.

• 1.5 Billion tons of dust ...... earth diye bir soru vardı, şıkları hatırlayan varsa yazsın.

bir de many patients adhere to treatment'lı soruya 'although' şıkkı gelmiyor değil mi, yani e?

diğer bütün sorularımdan eminim, sormak istediğiniz varsa alıntı ya da referans yapın uçup gelirim.
  • oviedo O kullanıcısına yanıt
    Immediately doğru olandı, hasta doktor sorusunda çok uzun bir şık vardı ilaçları doğru almıyorlar falan diye doğru cevap oydu.

• Evet öyle olacak. Sitede görünecek. @Aizen Sousuke

Tonlu soru send out olacaktı sanırım
    Hasta sorusu E olacakmış ben yanlış işaretlemişim sanırım.

@.:Power:

• quote:

Orijinalden alıntı: .:Power:.

1.5 Billion tons of dust ...... earth diye bir soru vardı, şıkları hatırlayan varsa yazsın.

bir de many patients adhere to treatment'lı soruya 'although' şıkkı gelmiyor değil mi, yani e?

diğer bütün sorularımdan eminim, sormak istediğiniz varsa alıntı ya da referans yapın uçup gelirim.

send out
    switch off
    set back

ya although yu falan bilmem de cümlenin toplamda anlamı, hastaların doktorlarla ilişkileri daha iyi olursa tedaviye daha çok bağlı kalırlar diye düşündüm.

haftaya proje ödevi var, sınıfta başka biri de aynı konuda proje yapıyormuş then you say firmly:
    bunun cevabı ne olacak?
  • almancaya girdim. paragraflar çok uzundu ve çok fazla paragraf sorusu vardı. 80 bekliyorum.
  • oviedo O kullanıcısına yanıt
    Adhere kelimesinin anlamını bilmiyordum yanlış yaptım ya onu, olumsuz bir anlamı var sandım.. Firmly sorusu da konunu değiştirir misin olan şıktı.

• quote:

Adhere kelimesinin anlamını bilmiyordum yanlış yaptım ya onu, olumsuz bir anlamı var sandım.. Firmly sorusu da konunu değiştirir misin olan şıktı.

can you please li mi yoksa ben zaten bunu calisiyorum gibi bisey olan mi?

ben 2.sini yaptim emin gibiyim.

diger soruda da ben de arkadas gibi iyi iliskiler yaltim.

tozlu soruda send out dedim, uzaya gidiyor gibi bisey dudundum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagmur adam -- 15 Haziran 2014; 22:22:51 >
  • Beyler aslen bir sayısalcı olarak ygs 6 sıralamam 59900 lerdeydi, yabancı dil de 60+ bekliyorum. Tercih edilebilecek bölümlerden örnek verir misiniz.?
  • yagmur adam kullanıcısına yanıt
    Can you please yaptim o soruyu. Soru hatalıydı, her cevap olabilirdi aslında bana göre. Send out doğruydu

• beyler hükümete çakan soruyu hatırlayanınız var mı

Modern toplumda hükümetler medyaya para verir ve onları yönlendirir tarzı bi cümle vardı boşluk doldurmalarda
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.