Şimdi Ara

2014 LYS-3 Soruları Tartışma [ANA KONU] -Nereleri Kazandınız (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
16
Favori
33.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: macondian

Arkadaşlar bi soruda mısra ile ilgili bir şeyler diyordu şıklarda edip cansever Yahya Kemal vs vardı onu ne yaptınız

Ayrıca cümle sıralama sorusu baştan 5.yi mi soruyordu sondan 5.yi mi

Edip Cansever yaptım.
  • Surrealizm ilhan berk vardi bir de turgut uyat vardı ama onu yanlış yaptim.

beyaz kale vardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir tane şair vermişti işte böyle yazarım şöyle yazarım diyordu insanlarla,eşyalarla,doğayla ilişkileri abartmadan yazrım diyordu onu ne yaptınız ben şıklarda sakal felan geçen bişey yaptım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: xelaerdem

quote:

Orijinalden alıntı: Shadowborn

divana filan karşı çıkmayan adam e şıkka paşalı olanmıydı arkideşler paşadan yola çıkarak odur dedim

Muallim Naci olacaktı hocam tanzimat dönemi sorusunu diyorsan.

Hadi ya eyvallah sağol neyse de yani maden divana karşısın neden soyadını paşa koyup kafamı karıştırıyosun paşa adam divan sever elit olur töbe yarabbim
  • Lanet olsun mehmet çınarlı dan başkası gelmedi aklıma yavuz bülentmiş bu sayfa ezberlemenin kötü yanı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

divana filan karşı çıkmayan adam e şıkka paşalı olanmıydı arkideşler paşadan yola çıkarak odur dedim

Çok meraklarda kaldım beyler bir cevap lütfen ayrıca namık kemalle ilgili hangisi yanlıştır sorusunun cevabı sadece aruz kullandı şeysimiydi

Muallim naci olacak eskiyi savunuyot adam.
    bir soru da faruk yaptim ben ya yahya kemal falan vardi

Seyfi baba dedim yanlıs yaptım ya şiirmis o da..

• quote:

Orijinalden alıntı: xelaerdem

quote:

Muallim Naci olacaktı hocam tanzimat dönemi sorusunu diyorsan.

Hahaha oda doğru

• Cevabı Seyfi Baba olan vardı manzum hikaye olcaktı ben Balıkçı yaptım Tevfik Fikret'in Balıkçılarıyla karıştırdım.
  • Ziya Paşa, yenilikçi düşüncelere sahip olsa da Divan şiir geleneğinden kopamaz ve şiirlerinde aruz ölçüsüyle ve ağır bir dille yazar.
    Bu adam nasıl Divana karşı çıkabiliyor?
    Bence cevap Ziya Paşa.
  • Arkadaşlar çalışmamama rağmen -edebiyat haricinde- kolay geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gowlet -- 22 Haziran 2014; 12:57:37 >
  • Beyler bu hangisi yeni hayat eserine benzer diyordu orhan pamuğun eserlerini vermiş benim adım kırmızı yaptım bilen biri söylebilir mi ?
    Birde bir şiir vermiş hangisi yanlıştır diyordu kafiye redif vardır falan vardı ben muhammes şeklinde yada murabba da olabilir o tarz bişeydi öyle yazılmıştırı işaretledim.
    Söz sanatları kolaydı biri telmih olacaktı,diğeri kinaye teşbih.
  • Necip fazıl sorusu mükemmel biçemle ilgili olan şık mıydı? Bi de ikinci yeni yaptım o aşılmaz dağlar köprü değil köstek oluyor falan filan demiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-72

Necip fazıl sorusu mükemmel biçemle ilgili olan şık mıydı? Bi de ikinci yeni yaptım o aşılmaz dağlar köprü değil köstek oluyor falan filan demiş.

Necip fazıl soruusunun şıkları nelerdi bende garipçiler yaptım onu
  • kolay diyenler çuvallayacaktır. (bkz: ygs 2014)

gel gelelim, türkçe kısmı fena değildi be sanki, hm ne dersiniz? o kadar da zorlamamışlar. dil bigisi her zamanki uyuzluğuyla karşımıza çıktı zaten.

edebiyat kısmı harbi zordu be, feci zorlamış herifler. Toplam 40 soru işaretledim. Zarifoğlu'na değer dedim ve işaretledim tabii ki yanlıştı ama içimde kalmadı en azından.

coğrafya harbi çok kekti. 4 boşum var benim ama onları da riske etmek istemedim. 20/20 bekliyorum ben şahsen.

Özetle, tm'ci arkadaşlar hayırlı olsun puanlar geçen seneye nazaran düşecek gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the phantom of the opera

Surrealizm ilhan berk vardi bir de turgut uyat vardı ama onu yanlış yaptim.

beyaz kale vardi

Allah için söyleyin bir paragrafta 2 soru vardı birini ilhan berk diyerini sürrealizm yaptım doğru mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majhoea

Ziya Paşa, yenilikçi düşüncelere sahip olsa da Divan şiir geleneğinden kopamaz ve şiirlerinde aruz ölçüsüyle ve ağır bir dille yazar.
    Bu adam nasıl Divana karşı çıkabiliyor?
    Bence cevap Ziya Paşa.

Kesin Muallim naci cunku ilk basta başta ziya pasa divani eleştiriyor ama muallim naci eskiyi savunuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

O sorunun turkcesi hangisi tanzimat edebiyatında çıkmısdır biraz devrik bir soru sormuslardı Hürriyet Kasidesi yaptın Namık Kemal reyiz sagolsun iyi bilirim kendisini

Kırık hayatlar olacak hocam o soru hatırladım kırık hayatlar roman.
    Daha önceden kaside örnekleri var su kasidesi mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~ultrAslan~

durum hikayesi yapan var mı ?

Durum yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: umtakcay

quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

dede korkut hikayeleri sorusunda ben kimin yazdığı belli değil diye hatırlıyorum internetten baktım öyleymiş o yüzden dede korkut'un yazdığı dediği şık doğru cevap olacaktı

Evet yanlis şık
    Yazar dede korkut'tur olacakti.

Noktalama isareti sorusunu ne yaptiniz ben 3 noktadan once gelen noktayi yaptim.

iki nokta üstüste konacaktı açıklama yapıyor 2'de.

• quote:

Orijinalden alıntı: sergensoydinc

quote:

Orijinalden alıntı: the phantom of the opera

Surrealizm ilhan berk vardi bir de turgut uyat vardı ama onu yanlış yaptim.

beyaz kale vardi

Allah için söyleyin bir paragrafta 2 soru vardı birini ilhan berk diyerini sürrealizm yaptım doğru mu

Kesin surrealizm araştırdım

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.