Şimdi Ara

2014 LG 3DTV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2.997
Cevap
52
Favori
255.267
Tıklama
Giriş
    419 Mesaj
    Merhabalar,

Lg 42LB670V modelinde kullanılan dahili uydu alıcısında Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ni destekliyormu bilen varmı ?

maalesef desteklemiyor.
    |
    |
    lordakrep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkür ederim hocam.

LG ye mail attım ama cevap alamadım bu konuda. Sitesinde de yok zaten böyle bir bilgi.
    |
    |
    Schifoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi

sayfanın sonundaki ekte destekleyen modellerin yer aldığı bir excel dosyası göreceksiniz. ona tıklayıp marka model araştırması yapabilirsiniz.
    |
    |

Teşekkür ederim hocam baktım ve malesef benim düşündüğüm TV bu listede yok
    |
    |
    Bahsedilenler: Schifoo

Çok önemli değil ki! İstediğin gibi giriş yapıp taratabiliyorsun. O sistem hiç bilmeyenler için ayrı bir kolaylık. Fazla takıntı yapmaya gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaşlar rica etsem bilgisi olan cevap verirse çok sevinirim..

Lg 42lb620 v model tv de resim ayarlarını nasıl yaparız standartı be olmalı en iyisi nasıl olmalı acaba? Çocuklar oynamış ayarlı olanı değiştirmişler,şimdi düzgün ayar hangisi içinden çıkamadım ,maç izliyorum adamların forma renkeri sadece belli(uzaktan çekimlerde) ancak çubuklu forma ise çubuklar görünmüyor vs bunun gibi netlik ayarı sıcaklık vs standart resim ayarlarını nasıl yaparım acaba.

Birde bu tv için usb ve hdmı çoğaltıcı tavsiyeniz varmıdır.

Birde,bu tvde iki hdmı var birini uydu cihazına bağlıyorum yani 2 numaralı hdmı'yı uydu cihazı görüyor ama diğer 1 numaralı hdmı kabloyu taktığımda input tuşuna bastığımda seçmek için hdmı 1 pasif halde ve tıkladığım halde bile açmıyor ve görmüyor uydu cihazı...acaba bunun geçerli bir nedeni varmıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BerAd -- 28 Eylül 2014; 20:28:04 >

Ayarlardan;
    Resim / Resim Sıfırlama / Evet
    Aynı model TV kullanmıyorum ama 3 usb girişi olduğu yazıyor. Yeterlidir diye düşünüyorum...
    HDMI input ise görmesi lazım. Varsa başka bir kablo ile deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 28 Eylül 2014; 20:50:43 >
    |
    |
    BerAd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Ayarlardan;
    Aynı model TV kullanmıyorum ama 3 usb girişi olduğu yazıyor. Yeterlidir diye düşünüyorum...
    quote:

Ayarlardan;
    Aynı model TV kullanmıyorum ama 3 usb Girişi olduğu yazıyor. Yeterlidir diye düşünüyorum. Giriş eğer HDMI input ise görmesi lazım.

Çok teşekkür ederim resim ayarları dediğiniz gibi yaptım oldu sayenizde.diğer sorularımada bakarsanız sevinirim.

|
    |
    quote:

Bu mesaj silindi.
    quote:

Yok malesef tek usb ve iki adet hdmı var..

Bahsettiğim 2. Hdmı'a laptop bağladığım zaman sıkıntı olmuyor görüyor ancak o kabloyu uydu cihazındaki hdmı kablosunu çıkartıp bunu taktığımda görmüyor malesef.

Bilen biri çıkar bilgi verirse çok sevinirim.

USB 3.0 destekli ve geriye dönük USB 2.0 uyumlu çoklayıcının linki aşağıda. HDMI çoklayıcı problem yaşatabilir. Mevcut haliyle deneyerek çözmeye çalış.
    http://m.gittigidiyor.com/urun/127163889

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 28 Eylül 2014; 23:30:40 >
    |
    |
    BerAd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yani o kadar önemlki değil ama almışken o özellikte olsun istiyor insan, hemde her seferinde kanal sırasını düzenlemeye gerek te kalmıyo
    |
    |
    kucukyenici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bugün lg müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede 42 LB620V model tv için hdmı çoğaltıcı kullanamazsınız dedi böyle saçmalık görmedim,teknik servis hakkında fikrim ise düşman başına bu kadar bilgisizleri ilk kez görüyorum.Allahtan çokta önemli bir konu değil ama çoğaltıcı kullanılamaması eksi bir özellik.

|
    |

Altyazı dosyasını not defteri ile aç;
    Dosya - Farklı Kaydet; Daha sonra Aşağısında "Kodlama" bölümü var oradan "ANSI" olan seçeneği "UTF-8" yapıp "Kaydet" ve daha sonra "Evet"'i seçin ve kapatın.
    Altyazıdaki türkçe karakter sorunu çözülmüş oluyor.
    |
    |
    hebelup kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: nbqa

Dosya - Farklı Kaydet; Daha sonra Aşağısında "Kodlama" bölümü var oradan "ANSI" olan seçeneği "UTF-8" yapıp "Kaydet" ve daha sonra "Evet"'i seçin ve kapatın.
    quote:

Orijinalden alıntı: nbqa

Tamamdır sen söylemeden senin söylediğin şekilde yaptım oldu.
    |
    |

• Yüzbaşı
    877 Mesaj
    Konu gerçekten bilgilendirici olmuş. Hazırlayan arkadaşa çok teşekkür ediyorum.
    Niyetim dts ses çözebilen 42" pasif 3D bir tv satın almak. Akıllı tv özelliği çok yavaş çalıştığı için olmayabilir diye düşünüyordum ama webos işletim sistemi ile neden olmasın diyorum artık.

An itibari ile 3 model arasında gidip geliyorum.
    42lb652v - 42lb670v ve 42lb730v

1 - Bu modeller arasındaki özellikle işlemci bazındaki farklılıklar nelerdir?
    2 - 730v çift çekirdek midir?
    3 - Smart tv olarak hangisi daha akıcıdır?
    4 - Aradaki fiyat farklılığına değer mi?
    5 - ürünleri en ucuz hangi mağazalardan temin edebiliriz?
    6 - yeni maceralara atılıp başka markaları incelemeye gerek var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kirk Lee -- 1 Ekim 2014; 21:20:22 >
    |
    |
    |AMD Phenom II X4 970BE| |Xigmatek HDT-D1284| |Gigabyte 880GMA-UD2H| |Asus Geforce GTX 750TI OC 2GB| |Corsair 12GB DDR3 1600| |Samsung 850 EVO 250| |Seagate Barracuda 1 TB| |Asus DRW-24F1ST| |Antec VPF450 80+ Bronze| |Cooler Master N200| |Asus VW202S| |Logitech X-230|
  • Yüzbaşı
    383 Mesaj
    merhaba arkadaslar
    4500 tl butce ıle 55h8000-8500 modellerını düşünüyordum. ancak teknosadaki arkadasım LG 55UB850V 4k uhd tv onerdı
    samsung kullanan bırısıyım LG den yana pısmanlık duyar mıyım. 4K olması cezbedıyor.

samsungda bellekle neyı taksak oynatıyordu LG de de artık eskısı gıbı olmadıgını yenı serılerde herseyı oynatabılgıdıgını soyledı.
    katılıyor musunuz.

HDD ye fılm yukletıyorum hepsını samsung acıyor. LG sıkıntı yaratır mı

ayrıca samsungun arka panelının ınce plastıkten oldugunu malıyetı dusurmek ıcın boyle yaptıklarını
    alacaksam 8500 den asagısının dusunmemem konusunda benı uyardı.

bu konuda yorumlarını nasıl onerır mısınız.

xbox one almayı da dusunuyorum. hangısınde daha randımanlı olur.

degerlı yorumlarınız ıcın herkese tesekkurler
    |
    |
  • Yüzbaşı
    388 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alancik

arkadaslar bende 4 gun önce 49ub850v serisi aldım bimeksten fiyatı biraz tuzlu ama karşılastırdıgımızda 4k için cok uygun (3300tl-200tl bipara ile 3100 tlye geldi ) tv cok guzel anlamadıgım batmandayım tv yi c. tesi aldım o heyacanla kendim kurdum zaten cok basitti salı gunu servis geldi garanti icin benim elinde flash ile birlikte tekrar bir kurulum yaptı ilk kurulumda kanal gecişleri cidden cok hızlı idi servisten sonra tam eşşek oldu keşke servisi cagırmasaydım amk. tvnin a. koydu gitti resmen canavar gibi tvyi ne yaptıysa o elindeki flash la virüsmü bulastırdı ne zaten gelen servisciler hepsi gripti :(((

bende yaklasık 2 aydır 49ub850v kullanıyorum 2 ay once 4000tl ye aldım :D keske biraz daha bekleseydim :D neyse sana tavsiyem bu televizyonda dahili uydu kullanma digiturk kullan ben öle yapıyorum daha iyi yayın kalitesi var pişman olmazsın yanınada ps4 eger ilgin varsa aldınmı tadından yenmez :D ayrıca yazılım sürümün 03.23.06 olması lazım zaten lg nin orjinal sitesinde son sürüm bu ama ben webos geliştiricilerine özel acılan sürüme rus kaynaklı sitelerden ulaştım ve yükledim.suan benim tv nin yazılımı 04.31.02 ... bu versiyonu yukledikten sonra panel renk kalitesinde artma oldu zaten yabancı inceleme sitelerindede yazıyo arastırmanı tavsiye ederim...
    |
    |

• Yüzbaşı
    647 Mesaj
    Arkadaşlar LG 65UB950V TV yi önerirmisiniz?

|
    |

http://www.bedavacim.com.tr/LG-42LB730V-LED-Televizyon_17535.html?search=42lb
SEO
Canlı Tv izle
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.