Şimdi Ara

2014 LG 3DTV (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.998
Cevap
46
Favori
263.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Benim bildiğim kadarıyla bu fiyat farkı ve 2 tv arasındaki fark: UB850 serilerinde WebOS işletim sistemi bulunmakta. UB830'da ise sadece WebOS bulunmamaktadır.

SmartTV'ye önem veriyorsanız ve TV'den internette bol bol dolaşacaksanız, 850V size uygun olabilir.
  • smallville kullanıcısına yanıt
    Altyazı dosyasını not defteri ile aç;
    Dosya - Farklı Kaydet; Daha sonra Aşağısında "Kodlama" bölümü var oradan "ANSI" olan seçeneği "UTF-8" yapıp "Kaydet" ve daha sonra "Evet"'i seçin ve kapatın.
    Altyazıdaki türkçe karakter sorunu çözülmüş oluyor.
  • tşk ederim yorumların için SABOTEUR ...smart istemiyorum ama hepsinde var.5000tl civarı su an ya saund sistemi ile satılıyor yada 24 inç tv ile satılıyor bu nikisinde ihtiyacım yok ama
    malesef boş bulamadımmm bunlar olmasa en azından fiyat biraz daha asagıda olurrr
  • nbqa N kullanıcısına yanıt
    Doğrusu bu söylediğiniz zor bir şey değil, fakat her defasında her altyazı dosyasına
    bu yöntemi uygulamak zorunda mıyız yoksa bir kere bunu yaptığımızda
    sorun kökten çözülüyor mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smallville -- 21 Eylül 2014; 20:40:49 >
  • Arkadaslar 5 gun once 50 lb 670v ile araniza katildim konuyu uzun sure inceledim neredeyse tüm mesajlari okudum kimi memmun kimi değil ama karar verdim artik arayisim son bulacakti ve tv yi aldim kurulumu yapildi ölü piksel vs yok aradan 3 gun gecti ki sol köşede bi kararma fark ettim 3-4 cm oval sekilde kuruldugunda yoktu ve kullandığım günlerde de yoktu ölü piksel sandim once tv ye yukardan baktigimda panelin disinda sanirim 3d filtresi kalkmis ve o kisimda kararti var bi arkadas resim eklemis bu konuyla ilgili bazilari fake falan demis ama sanirim bu sorun cok gorulmesede bu tv de mevcut pazartesi servis gelecek bakalim ne olacak ne diyecekler burdan gelişmeleri yazarim. 
    Bunun haricinde tv sorunsuz bir sekilde calisiyor 3d mükemmel tv kanal gecisleri biraz yavas ama sikinti yaratmiyor sd ve hd kanallar gayet basarili koselerde kararmalar mevcut ama dikkat etmezseniz buda sorun olmuyor kumanda olayi ve ses olayi gercekten iyi derecede netten film izliyorum atma donma vs olmuyor futbol izlerken ara ara bulutlanma oluyor ama bilmeyen birisi fark edemez.note 2 kullaniyorum sikintisiz resim video vs oynatiyor.simdilik incelemelerim bu sekilde.servis gelince bakalim ne olacak herkez lg servisinin ilgisiz oldugunu yazmis bunuda test etmis olucam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail_18

LG UB850 ULTRA HD 4K KULLANAN ARKADASLAR HER HANGİBİ BİR SORUNLA KARISLASIP KARSILASMADIGINI YAZARLARSA BİZDE ONA GÖRE TV BİTMEDEN ALALIM :))))
    birde aynı televizyonda birden cok fiyat farkı var bunlar arasındaki farkı anlayamadım ub850 ve ub830 ub 820 bunların hepsi 4k ama fark ne anlamadım.bilgili bir arkadas bizi aydınlatırsa sevinirimm

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/LG-55UB850V-55-in%C3%A7-140-cm-Ekran-4K-SMART-3D-LED-TV,103452,465025,1299295.html?langId=-14

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/LG-55UB830V-55-in%C3%A7-139-cm-Ekran-Ultra-HD-4K-3D-SMART-LED-TV-Dahili-Uydu-Al%C4%B1c%C4%B1l%C4%B1,103452,465025,1506197.html?langId=-14

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/LG-49UB830V.APD-49-%C4%B0n%C3%A7-123-cm-4K-3D-Smart-Led-Tv-Siyah,103452,465025,1437935.html?langId=-14

şimdiden cevap verdigiiz için tşk ediyoırum

İkisi arasında smart işletim sistemi ile panel farkı var. 850'de yeni tip OS olan WebOS bulunmakta. Görüntü kalitesi olarak 850'de Tru Black Control ile Tru Color Generator var 830'da olmayan. 850 4K videoları 60p'de oynatabiliyor (830'da 30p). 3D bakımından 850'de 3D Derinlik Kontrolü ile Otomatik Format Algılayıcı bulunmakta. 850'de USB portlardan biri 3.0 desteklerken 830 sadece USB 2.0 destekliyor. TV almaya gittiğimizde Bimeks'teki sorumlu eleman 830'ların görüntü kalitesinin iyi olmadığını ama 850'lerin oldukça iyi olduğundan bahsetmişti ama ben orada ikisine de baktığımda pek fark göremedim. Kısaca 830 da her türlü alınır, sakın standda TV'leri yanyana görüp de karar vermeyin derim, merak ettiğiniz modeli yanındaki TV'lerden bağımsız inceleyin, sonuçta evinize kurulduğunda tek başına vereceği görüntü kalitesi önemli ve bence bugün çoğu model olması gereken seviyenin üzerinde.
  • quote:

slm hayırlı günler herkese bir cok kişi tvler hakkında soru soruyor bir coguda sagolsun cevap veriyorr bende LG 49UB850 ULTRA HD TV almayı düsünüyorum ama bu tv hakkında kullanıcı yorumları varsa yazarlarsa sevinirim.olumlu yada olumsuz yönlerini yada baska biralternatif varsa o da alabilir.form yazanlar var onları okudum ama daha aydınlatıcı olurlarsa sevinirim....saygılarımlaa

al kardeşim
    ben aldım şahsen memnunum.görüntü kalitesi gayet iyi
    ayrıca banding ve bulutlanma yok sadece hafif bi ışık sızması var o kadar da olur bence
    gayet iyi tv parasına göre
  • smallville kullanıcısına yanıt
    Maalesef her altyazı dosyası için yapmanız gerekiyor.
  • ben 55ub850 modelini 4000 liraya aldim.5540ses sisteminide 700liraya verdiler. fiyat olarak fena değil gibi daha uygun bulamadim. tv cok iyi goruntu kalitesi super. ama henuz 3 boyutlu bir film izlemedim. usb 3.0 var bulutlanma yok. uydunet kablo tv kullanıyorum. kanal acilirken ilk goruntu yavas sonra normale dönüyor. iki saniyede bu hd kutudanmi tvdenmi kaynaklanıyor bilemiyorum. sorun da edilecek bir durum değil benim icin bilginiz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: reixs

ben 55ub850 modelini 4000 liraya aldim.5540ses sisteminide 700liraya verdiler. fiyat olarak fena değil gibi daha uygun bulamadim. tv cok iyi goruntu kalitesi super. ama henuz 3 boyutlu bir film izlemedim. usb 3.0 var bulutlanma yok. uydunet kablo tv kullanıyorum. kanal acilirken ilk goruntu yavas sonra normale dönüyor. iki saniyede bu hd kutudanmi tvdenmi kaynaklanıyor bilemiyorum. sorun da edilecek bir durum değil benim icin bilginiz olsun

Televizyonu nereden almıştınız.
  • lg ub850 4000tl nerden aldıgınızı yazarsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: WEAS

55lb870 birkaç foto

sn WEAS aynı sorunlardan müzdaribim bende paldır küldür satın aldım lb652v yi, bu lg ürünlerinin sorunları sürekli söylenmesine rağmen iyi bi ürün diyen veya satın arkadaşlara şaşırıyorum ama burada sadece lg değil satan bimeks ,teknosa vs firmaların ucuza kapatmaya çalışmasıda sorunların nedenidir bence. Foruma sabit bir konu bile açılmalı
  • quote:

bende 55 almayı istiyorum ama form 3,5m den az oldugu için 49 tercih edin diyorlar acaba 55 inç büyük gelme gibi bir durum söz konusu olurmu ..tv seyrederken rahatsız ederse diye düsünüyorum en yakın 1,5m en uzak 3,5mt mesfe var.yorumunuz içinde tşk ederimm

Bende senin gibi kararsız kaldım. Mesafe seninle aynı. 40" vardı artık gözüme küçük gelmeye başladı. 55" almak daha mantıklı geliyor.
  • obsy64 O kullanıcısına yanıt
    Seyretme mesafesi çok yakınsa gözünüzü yorabilir. Bahsettiğiniz yer için 49" ideal gibi. Teknoloji marketlerinde küçük gibi gözükse de eve gelince büyüyor bu meretler! :-)
    Yaklaşık 4,5 metreden 55" seyrediyorum. Biraz daha yakın olsa rahatsız eder tahminim. Ancak uzun süre TV seyretmiyorsanız ve genelde film izliyorsanız 55" daha çok keyif verir...
    Not: Yeterli mesafe olmadığı halde büyük ekran tv'ye fazla para vermek yerine daha makul ebatlı üst seviye-model TV alınması akıllıca olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 22 Eylül 2014; 15:03:45 >
  • Merhaba bende 49ub 850 var tv'den hiç bir şekilde memnun değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyarcanes -- 22 Eylül 2014; 16:07:00 >
  • LG 49UB820V Hakkında görüşleriniz nelerdir ? Satın alıp kullanan var mı ?
  • obsy64 O kullanıcısına yanıt
    maltepe park avm lg bayii istanbul

• ismail_18 İ kullanıcısına yanıt
    maltepe park avm lg bayii den aldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: reixs

ben 55ub850 modelini 4000 liraya aldim.5540ses sisteminide 700liraya verdiler. fiyat olarak fena değil gibi daha uygun bulamadim. tv cok iyi goruntu kalitesi super. ama henuz 3 boyutlu bir film izlemedim. usb 3.0 var bulutlanma yok. uydunet kablo tv kullanıyorum. kanal acilirken ilk goruntu yavas sonra normale dönüyor. iki saniyede bu hd kutudanmi tvdenmi kaynaklanıyor bilemiyorum. sorun da edilecek bir durum değil benim icin bilginiz olsun

merhaba ,televizyonunuz hayırlı olsun.sakıncası yoksa nereden aldığınızı paylaşırmısınız.
  • tvnizi gülegüle kullanın reixs ... bende bir arastırıyım ama istanbula gelme olasılıgım yokk ama ankarada bulabilirsem alacagım.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.