Şimdi Ara

2014 LG 3DTV (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.998
Cevap
46
Favori
263.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 hafta kadar oldu alalı.Hata arayarak ve çok dikkatli incelenirse banding farediliyor.Genel hatlarıyla rahatsızlık vermiyor ben memnunum.
    Sorusu olan varsa yanıtlarım.Bu hafta ps3 bağlayacağım daha fırsatım olmadı.
    Kullanan arkadaşlardan görüntü ayarlaıyla ilgili destek rica ediyorum.
  • Bu halo etkisi nedir acaba birkaç kere daha duydum anedir nasıl anlaşılır bulamadım anlatan olursa o incelemyi de yaparım.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    Evet çok haklısınız.
    Önce usb 3.0 uyumlu 2tb 2.5" harddiski bağladım, takılma çok oldu
    Sonra mağazanın önerisi üzerine usb 3.0 uyumlu 1tb 2.5" harddiski bağladım sonuç değişmedi
    bir öneride 3.5" lik gücünü ayrı bir adaptörden alan bir harddisk denememdi ama onu denemedim
    Bilgisayar'dan hdmi'den bağladım yine olumsuz ama

usb flash bellek ile 3 tane video denedim 1 tanesi çok akıcı ve problemsiz bir şekilde görüntü ve ses verdi
    bir tanesinde ses desteği yok dedi, tamam olabilir dedim
    Yalnızca bir videoda takılma oldu onunda sebebi dediğiniz gibi videoların bitrate'i yüksek olabilir.
    Tv'de 4K'nın düşük bir modeli olduğu için işlemci yetersiz kalıyor olabilir.
    Elimde 10 kadar 4K video var yarın diğerlerini deneyeceğim. Çoğunluğu takılmadan oynatırsa tv'de
    sorun olmadığına inanacağım ve codec ve güncellemeleri takip edeceğim

Mağazalarda da dikkat ettim ki demoları flash bellek'ten oynatıyorlar harddiskten değil.
    Demek ki her ne kadar usb girişlerinin bir tanesinde hdd yazsa da 4K için olmadığını anlamış bulunuyoruz.
    Full hd'lerde bir sorun yok.
    Ayrıca Türkçe altyazı problemini çözemedim ayarlardan Türkçe altyazıyı seçiyoruz fakat
    Türkçe'nin üzeri işaretli olduğu halde karakter kodlarında bir değişiklik yok ayrıca hangi dil seçeneğini seçtiysem de
    bir değişiklik olmadı, menüden çıkıp tekrar girdiğimizde ayarları yine varsayılan dil üzerinde görüyoruz.

• kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    S.a. üstat; 49ub850v ile 55lb870v arasında ekran farkı hariç çok fark varmı vede biri 3379 diğeri 3199 sen olsan hangisini alırsın.
  • LG 55UB850V mi SAMSUNG UE-55HU7500 mi tavsiye edersiniz.
  • ejdernedim kullanıcısına yanıt
    Bende 49ub850v var. Aslında özelliklerine bakacak olursan, tam fiyat performans ürünü bir cihaz

Televizyonu geniş kapsamlı inceleme fırsatım olmadı fakat ilk izlenimlerim

3d performansı iyi değil

ps3'te uncharted 3 oynarken hareketler ve tepkime oldukça rahatsız ediciydi.
    Sonra Eco mod'da oynadığımı farkedip oyun moduna aldığımda daha iyi oldu fakat
    VT30 Panasonic Plazma'da bana göre daha iyiydi. Yani çok kötü olduğunu söylemiyorum fakat
    ayarları biraz daha kurcalayıp başka oyunlarda denedikten sonra tekrar fikrimi söylerim.

4K kalitesi'de (yine bana göre) Samsung ve Sony'nin gerisinde

2006 yılından beri evime giren 4. panel tv; LG 49ub850v.
    Aslında her televizyon alma niyetine girdiğimde Samsung niyetiyle yola çıkıyorum ama sonra bir bakmışım LG ile geri dönüyorum
    ve her defasında da Samsung almadığıma biraz pişman oluyorum. Sadece Panasonic 50VT30E aldığımda hiç bir pişmanlık yaşamadım.

Bir televizyona ödediğim en büyük rakam 5.000 TL ile Panasonic Plazma oldu. O da sonuna kadar bu parayı hakediyor.

Başta 1.200 TL'lik LG 32lb652 diye yola çıkmıştım.
    Sonra 5.000-8.000 lira arası Samsung Curved Ultra Hd Tv'lere dalmış durumda buldum kendimi sonrasında da
    3.500 liralık LG 49UB850V'yi alarak maceraya son verdim.
    Televizyonda henüz çözemediğim veya hoşuma gitmeyen birkaç şeyle uğraşsam.
    Böyle bir dürtü geliyor hemen, biraz daha paraya kıy'da Samsung Curved tv al diye

Yalnız şunu da söylemeden geçemeyeceğim, ben 4 gün önce 3.500 lira verip bu tv'yi aldım
    bir kaç hafta öncesinde de 4.000 liraydı zannedersem fiyatı. Mağazadaki arkadaşta bu sıralar daha fazla inmez
    demesinin üzerinden 2 gün geçmedi 200 lira daha indi fiyatı. Bizim fazladan verdiğimiz 200 lira yalan oldu.
    Diyeceğim şu ki 3.000 lira civarında para verip led tv alacaksanız bu parayı hakkediyor
    sesle kontrol, 4K, Webos, akıllı kumanda, pasif 3d, dual play v.s

• s.n.g S kullanıcısına yanıt
    A.S. İzleme mesafen 4 mt. ve üzeri ise 55", daha az ise 49" olanı tercih et. Her halükarda ikisini de görmeni, içine sinerek karar vermeni tavsiye ederim. Mağazalarda alan geniş ve çok çeşit TV bulunduğundan büyük ebatlı olanlar cazip gelse de, evde yeterli seyir mesafesi yoksa gözünüz yorulabilir. 37" Plazma kullanıyordum. 55" TV gelince ve yerine yerleştirince yaklaşık 4,5 metre mesafe olmasına rağmen bir anda dev ekran gibi oldu. Şimdi alıştık ve keyfini çıkartıyoruz. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 10 Eylül 2014; 8:45:53 >
  • ben bugün lg55ub850v tv aldım.lg bayinden 4bin lira sizce fiyat nasıl bu fiyata bu özelliklerde samsung 4k tv bildiğim yok.5540 sound barıda 700 tl den verdiler ve dört gözlük aldım. pahalı ise geri verebilirim.yarın kurulum yapacaklar yarına kadar almama hakkım var. bu fiyata daha iyisi varmı önerebileceğiniz?
  • bende 49ub850v aldım daha önce samsung kullandım, samsungun o abartı görüntüsüne alışmış olduğum için bu tv biraz kötü gibi geldi ps4 bağladım parlaklık kontrastı full yaptım yinede samsungtaki o görüntüyü alamadım full hd filmlerdede aynı hissettim ne yapsam bilemedim samsung mu alayım ama ondada 5000tlden aşağısı yok ultra hd de
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutillo

bende 49ub850v aldım daha önce samsung kullandım, samsungun o abartı görüntüsüne alışmış olduğum için bu tv biraz kötü gibi geldi ps4 bağladım parlaklık kontrastı full yaptım yinede samsungtaki o görüntüyü alamadım full hd filmlerdede aynı hissettim ne yapsam bilemedim samsung mu alayım ama ondada 5000tlden aşağısı yok ultra hd de

samsung cok parlak görüntüsü gözü yoruyor.bu daha iyi gibi geldi bana.fiyat olarakta daha makul.uhd olarak 7100 modeli var 4k curved ama 3d yok teknosada 4449 tl idi sanırım.son modellerden
  • quote:

Orijinalden alıntı: reixs

quote:

Orijinalden alıntı: kutillo

bende 49ub850v aldım daha önce samsung kullandım, samsungun o abartı görüntüsüne alışmış olduğum için bu tv biraz kötü gibi geldi ps4 bağladım parlaklık kontrastı full yaptım yinede samsungtaki o görüntüyü alamadım full hd filmlerdede aynı hissettim ne yapsam bilemedim samsung mu alayım ama ondada 5000tlden aşağısı yok ultra hd de

samsung cok parlak görüntüsü gözü yoruyor.bu daha iyi gibi geldi bana.fiyat olarakta daha makul.uhd olarak 7100 modeli var 4k curved ama 3d yok teknosada 4449 tl idi sanırım.son modellerden

evet çok parlak bende ona alıştım o yüzden farklı geldi ama biraz ince ayarla uğraştım şuan fena değil gibi gözlerim alıştı herhalde :) 7100 dediğin lg galiba curved düşünmemiştim aslında 3d de çok önemli değil şuan hiçbir tv o real3d deki 3d derinliği veremedi

• kutillo kullanıcısına yanıt
    7100 dediğim samsung .yeni çıktı 3d ozelliğini cıkarıp ucuz 4k tv cıkarmış samsung samsung 7500 modelinin 3d li olmayanı gibi
  • 7100 fena degil ama odama aldigim icin bu boyut fazla buyuk olur 49'' ideal oldu samsungda bu ebatta 2900tlye var ama ozellikleride Lg'den dusuk samsung fiyat performans urunu cikarmamis 4ktv de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55 lb 870 aldığımı söylemiştim. Ekranı biraz büyütebilmek amacıyla 46f8000'i satıp bunu aldım (büyük hata farkındayım). gelir gelmez birkaç hata gözüme çarptı. lg müşteri temsilcisinden servis istedim. sorunlarımı anlattım ,ışık sızması ve banding belirttim. bunların normal olduğunu,Panel teknolojisinde bunların normal kabul edildiğini söylemez mi. Hatta bana oyun moduna alın öyle izleyin deyince; televizyon benim hangi ayarda seyeredeceğimi size söyleyecek değilim dedim. Bunu söyler söylemez peki efendim arıza kaydınızı alıyorum ama servis arıza bulamazsa sizden ücrete alabilir deyip,hala caydırmaya çalıştı. her neyse servis geldi tahmin ettiğim gibi bunlar araıza değil. normal demeye başladı. Biraz sinirle de olsa ben renk körüyüm , benim gördüğümü siz nasıl görmezsiniz dedim(Renk körlerinin çoğu bazı renk tonlarını ayıramaz)tüm renkleri ayırt edemeyen 1000/1 'dir). Fazla da bir şey söylemedim. Sonuçta ona da söylenen "ne et et, müşteriyi normal oduğuna inandır" dır. Örnek olması bakımından birkça foto ve video ekliyorum . Almak isteyenlere fikir vermesi açısından.

Bir de smart webos için boş sayılır. Smartı iyi deniyordu ya Lg için. Samsungta açamadığım dosya olmadı. bunda ise ses veya hem ses hem görüntü desteklemeyen dosyalar çıktı. garip bir şekilde mkv dosyalarını oynatırken, yine mkv uzantılı başka bir dosyayı oynatmadı.

ışık etkisi fazlasıyla belli etti kendini. bir videoyu daha sonra koyacağım ışık sızması testi diye. Bu testi samsungta yaptığımda anlamsız bir test olduğunu düşünmüştüm ama meğer gerçekten ışık sızmasını belli ediyor. basit bir iki örnek veriyorum linkte. Diğer lanlardan da yorum bekliyorum. herkeste böyle olmayabilir ama siyah bir zeminde nesnelerin veya yazıların etrafındaki aydınlık fazlasıyla rahatsız ediyor beni.

https://yadi.sk/i/6Jf2cY1ubRVPk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WEAS -- 11 Eylül 2014; 16:09:11 >

• 55lb870 birkaç foto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WEAS -- 11 Eylül 2014; 15:41:44 >

• ya arkadaşlar bu testleri yapabileceğimiz (banding, bulutlanma, ışık sızması, halo ve şu an aklıma gelmeyen yada bilmediğim olabilir) , flash belleğe atıp tv ye takıp test yapabileceğimiz
    bir dosya şeklinde olan varsa paylaşabilirmi rica etsem? neyin ne olduğunu bilmiyoruz en azından servis geldiğinde yapmazsa biz yapıp yerinde gösteririz ya da yapabilirsek almadan önce
    mağazada deneme şansımız olabilir... teşekkür ederim şimdiden...
  • WEAS W kullanıcısına yanıt
    valla arkadaş bende üçüncüye sipariş verdim bu TV yi bakalım nasıl çıkacak sizede geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    bende baştan 46f8000 düşünmüştüm fiyatı fazla geldi birde teşhir muhabbet inden Vazgeçtim yeni serilerde curved duvara asılma durumu nasıl olur olmaz herhalde bu yüzden LG ye döndüm LG nin ekran korumasının olması da almamın başka nedeni evde iki haşarat var tv nin başına bi iş gelmesinden korktuğum için LG ye karar verdim inşallah sorunsuz denk gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: HALUKC

valla arkadaş bende üçüncüye sipariş verdim bu TV yi bakalım nasıl çıkacak sizede geçmiş olsun

Sağol arkadaşım. İnşallah senin ki sorunsuz çıkar. Yurt dışı sitelerinde televizyonun fiyatının 1300-1700 euro arasında dolaştığını görünce bu fiyata kalitesiz bir ürün olmaz diyerek sipariş vermiştim. Netten aldığım için 14 gün koşulsuz iade hakkım var. Sizin televizyon gelince bi kontrol edip bilgi verirseniz sevinirim. Genel bir sorun değilse, tekrar sipariş verebilirim.
    TV bugün kargoya ulaşmış yarın gidip alıcam kargodan bimekse de çok teşekkür ederim bu kadar hızlı kargo için 24 saat olmadan ulaştırdılar kurulum yapılınca bi inceleme yazıcam hayırlısıyla inşallah

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.