Şimdi Ara

2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
11
Favori
9.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan doğu bölgesine başladır. Taktırmak istiyosan bi bursa yapıp geleceksiniz :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kardeşim yeni haber geldi. İstanbula Atılım Otogaz montaja başladı haberin olsun

• furbur kullanıcısına yanıt
    Antalya Doğan makina bayi oldu haberiniz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Marjet bayi listesi. Yeni bayilikler verildi.
     2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı

Sivas için bayi düşünülüyormu acaba?
  • mursims M kullanıcısına yanıt
    Hiç bilmiyorum. Belli olmaz verilebilir. Birde tam aşağıdı Maraş güneydoğunda Malatya güneybatısında Kayseri var. Şuan taktırmayı düşünüyorsanız size yakın 3 il var bi tanesi zaten üretim yeri :)

• Uzun zamandır şehir içi verisi paylaşmayı unutmuşum :)

2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı

• MArjet kullananlar güncel düşüncelerinizi paylaşırsanız faydalı olur
  • Onun ilgili Marjet sıvı sistem konusu var ama
    Önder abim düşüncelerini sizinle paylaşabilir

• ozgur0787 O kullanıcısına yanıt
    YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    fiyat performans ürünü,ben 23 eylülden beri kullanıyorum bir problem yok.7-8 bin tl satılan ürünlerden bir farkı yok.Firma malının arkasında duruyor,bir problem olursa gideriyor.Tavsiye ediyorum.
    geçmişte kullandınız mı hiç bilmiyorum ama lpg sektörü çok gelişti öyle korkulacak bir olay yok.Doğru yerde montaj yaptırdıktan sonra yıllarca sorunsuz olarak kullanırsınız.
  • Bende konunun takibindeyim :) Aralık gibi belki Tuscon alıp marjet taktırabilirim.Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaştıkça kullanıcı sayısı daha da artacaktır.Geçen gün haberde cng lisansının verildiği ile ilgili bir haber geçmişti.Sıvalaştırılmış lpg diyodu.Sanırım devlet indirm ile ucuza aldığı doğalgazı iç piyasada yaygınlaştırmak istiyor,mazot ile benzinede zam yaparak dışarıya sattığı petrolü daha da fazla satarak dolar kazancını arttırmaya bakıyor :)Bi nevi devlet lpg ye teşvik ediyor gibi lpg ye indirim gelirse şaşırmam:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • optimus95 kullanıcısına yanıt
    Tucson 1.6 T-GDİ alırsanız çok iyi tercih yaparsınız :) Ben burda elimden geldiğince tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum isteyen olursa hatta telefon numaramı veririm arasın hiç sıkıntı yok... Hatta daha makbule geçer :D
    Cng direkt enjeksiyonlu motorlara malesef olmuyor :) Lpg fiyatı ucuzlatma işi olsa halen zam yapmaya devam etmez :) Ağustos eylül ayında 1.89-1.99 dan Lpg alırken şimdi 2.25 yahu... İnş ucuzlar temennimiz bu yönde :)

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Değerli kardeşim, anladığım kadarıyla sen bu sistemle alakalı yeterince bilgiye sahipsin. Aklıma takılan bir kaç soru var, eğer cevaplaya bilirsen sevinirim.
    1- Bu sistemde de normal sıralı sistemlerdeki gibi bir lpg ayarı yapılıyor mu? Yapılıyorsa normal sistemden farklı bir ayar söz konusu mu?
    2- Ayar yapıldığını varsayarak soruyorum, aracın farklı devirlerde zengin/fakir karşıma düşmemesi için obd li sistemlerdeki gibi aracın kendi ecusuyla bir bağlantı var mı?
  • av_avi A kullanıcısına yanıt
    1-Lpg ayarı yok. Çünkü Lpg enjektörü yok. Aracın kendi enjektöründen sıvı olarak Lpg girer. Bu yüzden benzinde motorun ne kadar sıvıya ihtiyacı varsa aynı oranda Lpgyi verir genelde 1 e 1 yakar. +2 lt olayını pek görmezsiniz...

O zaman lpg için map haritası yapacak bir lpg ecusuda yok, herşeyi benzin ecusu yapıyor. Zengin fakir karşım olayı söz konusu olmuyor. Doğru mu anlamışım.?
    Lpg ecusuda. Birbirine bağlı değişik bir yazılım söz konusu. Kart yazılımcı olmadığım için tam olarak cevap veremiyorum. Aynen fakir zengin vs vs olmaz.

Son bir soru.
    Fiyat farkını düşünmeden prins-brc-vialle-marjet markalı ürünlerin birbirlerine göre artıları eksileri nelerdir.
    Brc Ldi/Zavoli ZLİ:Piyasadaki en iyi Lpg kitidir. Bunu dememimin sebebi Lpg benzin geçişinde Lpg deposuna benzin atmaz sebebi yeni bir benzin hattı çekerek bunuda arka Lpg deposundaki benzin destek pompası bağlayarak fazla benzini geri kendi deposuna atar. 2390 Eu

Vialle: İlk sıvı sistem Lpg kitidir. Bu yüzden ufak tefek sorunları vardır. Şuan şirket kayyuma devretti bu yüzden sıkıntılar olabiliyor. Genel sıkıntısı 2-3. Marşa düşmesidir. Satışı yok

Prins: Kalitelidir. Montajı düzgün yapıldıktan sonra Lpg bayisine gidilmez. Sadece Lpg benzin geçişleri çok uzun sürer. 2390 EU

Marjet: Parça kalitesi yönünden sıkıntı yoktur. Son yapılan arge ile stabil çalışır. Tek sıkıntı doğru montaj olmadığı zaman araba garip çalışır. Bu yüzden doğru montaj yapan yerde montaj yapılması lazımdır. :) Servis ağı çok yoktur ama bölge bayi yada takan bayiler direk aracın yanına gelirler örnekleri fazlaca vardır...3750-4500 lira.

• bende görüş bildireyim istedim.eğer 7-8 bin bandına çıkılacaksa sıralamam kesinlikle
    1.brc
    2.zavoli
    3.prins olur du.
    Ne yalan söylim sizin gibi deneyimli bir kullanıcı bulunca habire soru sorasım geliyor :)
    Ben şuan araç alma arifesindeyim, devamlı ikinci el sitelerini takip ediyorum. Önceliğim full paket otomatik almak ama temiz bir manuel düşersede almam demem.
    Gelelim sorularaaa :)
    Paylaşımlarınızda genelde hep 10 litre üstü lpg tüketim rakamları görüyorum. Şehirler arası uzun yolculuklarımda genelde 100km sabit hızla araç kullanırım. Bu şekilde litre olarak lpg tüketimim sizin deneyimlerinize göre ne aralıkta olur.
    100km hızda araç içinde rahatsız edici bir motor yada rüzgar sesi oluyor mu? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi av_avi -- 7 Aralık 2016; 14:10:15 >
    0543xxxxxxx siz beni arayın derdinize derman olayım :D Böyle soru cevap zor bilgi akışı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 10 Aralık 2016; 1:9:8 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.