Şimdi Ara

2014 Jetta DSG Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

4 günlük zorunlu yatıştan sonra erzak almaya dışarı çıkayım dedim ama motoru çalıştırıp D'ye takmamla göstergede şanzıman ikazı yanması bir oldu. Kontağı kapatıp açmayı da denedim ama nafile, yürümedi. Araç 2014 model 1.6TDI Jetta. Bakımları düzenli diye VW yol yardımı aradım, gelip bakan teknisyen mekatronik arızası olabileceğini ve aracın servise çekilmesi gerektiğini söyledi. Neyse çekici geldi yükledik gidiyor şimdi ama bir hayli endişeli ve paniğim. Geçenlerde forumlarda yetkili servislerin mekatronik onarımına başladığını ve piyasadan bile ucuza hallettiklerini yazmıştı bir arkadaş ama bulamıyorum şimdi yazıyı. Var mı tecrübesi olan? Şimdiden teşekkür.

• Tekrardan merhaba. Servisten aradılar bu sabah, paylaşayım dedim. Araba 218bin'de olduğundan iyiniyet fln çıkmıyormuş ne yazık ki. Mekatronik arızalıymış ama değişmesine gerek yokmuş, onarılabilirmiş. Zubizu ile 2700'e hallederiz, 1 sene de garanti veririz dediler. İnternette araştırdım biraz, fiyat yetkili servis için çok iyi geldi açıkçası. Bu km'ye kadar ilk önemli arızamı yaşadım, buna da şükür. Yarın öğleden sonra teslim alacağım bakalım.
  • Bakımları yetkili serviste yapıldıysa işçilik ücreti ile kurtarırsınız

Sonra da aracı satın derim, çünkü ilerde yine olacak, klasik dsg problemi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem panik olacak duruma gelecektiniz niçin kendinize neden bunu yapıyorsunuz kaç defa dedik dsgnin çalışma prensibi gereği ya mekatron ya da kavrama bi gün zarar görecek ya da bitecrk dua edin de meşhur iyi niyetle 1-2 bine halledersiin yoksa 10 bin gider serviste

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Bakımları yetkili serviste yapıldıysa işçilik ücreti ile kurtarırsınız

Hocam iyi guzel de o araci alan kisi ne yapacak sonra ?

• Gecmis olsun forumda oldukça fazla bulunan vag fanboy arkadaslar yardimci olacaklardir görmezden gelmezler...

• Araştırarak riskini bilerek alacak alan kişi de

Kimse kimseye zorla satmıyor ki

• Rezervasyon

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bakımları yetkili serviste yapıldıysa işçilik ücreti ile kurtarırsınız

Doğuş iyi niyeti kaldırmamış mıydı?

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Öyle bi gelişme olduysa bilgim yok tabi

• servise devam ettiyseniz problem olmaz halledilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

Gecmis olsun forumda oldukça fazla bulunan vag fanboy arkadaslar yardimci olacaklardir görmezden gelmezler...
    istersen çağır,biri bile oralı olmaz
    üstüne hadee bozmasaydın derler

• quote:

Öyle bi gelişme olduysa bilgim yok tabi
    Konusu açılmıştı diye hatırlıyorum

• Ben de her gün korka korka biniyorum valla, yokuşta ve trafikte manuele alayım, dururken onu yapayım kalkarken bunu yapayım derken manuel araba alsam daha az derdim olurdu.

Yeni kasa Mazda 3 Türkiye'ye gelse keşke

Lafım bütün çift kavrama şanzımanlar için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takoz Recep -- 27 Nisan 2020; 23:6:2 >
  • arkadaşımın jettasında oldu aynı problem 2000 tl ye halletti işin uzmanı bir ustada , şu an problemsiz kullanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Takoz Recep

Ben de her gün korka korka biniyorum valla, yokuşta ve trafikte manuele alayım, dururken onu yapayım kalkarken bunu yapayım derken manuel araba alsam daha az derdim olurdu.

Yeni kasa Mazda 3 Türkiye'ye gelse keşke

Lafım bütün çift kavrama şanzımanlar için
    Helal olsun size bir de bu anlayışı şu forumdaki Kraldan fazla Kralci fanboy arkadaslara geçirebilsek ne iyi olacak...

• manuel arabada baskı balata değişimi nasılsa dsg ve diğer otomatik araçlarda da aynıdır. baskı balata yani kavrama değişimi olacak başka bişey yok. mekatronik arızası kullanıma bağlı gerçekleşir
  • Merhaba,

Benim de başıma benzer bi olay geldi yakın zamanda. Hatta buraya da danışayım diye bir başlık açmıştım ama kimse dönüş yapmamıştı
    Bendeki problem mekatronikten kaynaklı olduğu için onarım yaptı servis, yakın zamanda başlamışlar hatta bu uygulamaya da..
    2.500 TL gibi bi rakama geldi mekatronik onarımı.. 1 sene de garantisi oldu, sanayiye göre daha avantajlı oldu böyle olunca..

Umarım sizdeki de benzer veya daha ucuza kapatabileceğiniz bi problemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CGR1 -- 28 Nisan 2020; 8:8:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemesis-83

manuel arabada baskı balata değişimi nasılsa dsg ve diğer otomatik araçlarda da aynıdır. baskı balata yani kavrama değişimi olacak başka bişey yok. mekatronik arızası kullanıma bağlı gerçekleşir
    Baskı balata ve kavrama için aynen haklisiniz tabi ki değişecek

Ama mekatronik, beyin vs arızası o kadar da kullanımla ilişkili değil ne yazık ki. Hem hassaslar hem de bazı çift kavramalar daha da hassas (hatta kronik sorunlu denebilir)

• Tekrardan merhaba. Servisten aradılar bu sabah, paylaşayım dedim. Araba 218bin'de olduğundan iyiniyet fln çıkmıyormuş ne yazık ki. Mekatronik arızalıymış ama değişmesine gerek yokmuş, onarılabilirmiş. Zubizu ile 2700'e hallederiz, 1 sene de garanti veririz dediler. İnternette araştırdım biraz, fiyat yetkili servis için çok iyi geldi açıkçası. Bu km'ye kadar ilk önemli arızamı yaşadım, buna da şükür. Yarın öğleden sonra teslim alacağım bakalım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.